Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sizofrena cenovna politika dovodi do ovakvih rasprava. Televizore treba kupovati samo na dobrim akcijama i nikako drugačije.
Gola istina, možda bi nam onda i cene tehnike bile normalnije.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koji TV

Poštovane kolege forumaši,

Čitam zadnjih 10ak stranica i ne nađoh odgovor, pa mi treba vaša sugestija.
Kupio bih nov TV 43'-50'. Do sada sam imao jako dobro iskustvo sa LG IPS monitorom ali nisam koristio televizore.
Posedujem TV box Beelink GT King tako da mi napredne opcije po pitanju softvera samog TVa nisu previše neophodne.
Retko kada gledam TV prijem već samo filmove 1080p-4K sa 10-20 mbit/s framerate, netflix, youtube, kodi itd.
Potreban je kvalitetan displej tako da iz različitih uglova gledanja (tako je koncipirana soba) slika (boje, osvetljenje i kontrast) budu približno isti.
Za oko mi je zapao Lg 49UM7100PLB, ali može svaka preporuka i drugih brendova koji će zadovoljiti navedene potrebe.
Budžet je oko 400EUR.

Svaka preporuka i sugestija je dobro došla :)
 
Da pojasnim nešto; Nisam napisao da sam dobro prošao za 65K već da se za uloženi novac dobija dosta. Voleo bih ja da on košta 40K ali to jednostavno, nije realno s obzirom da se dobija TV u gornjem srednjem segmentu. Bio sam ograničen prostorom, otuda odluka o 43" a i dalje ne teram nikoga da kupi, slabo me plaćaju za tako nešto. :d Trolovi neka truju, to im je posao. :smoke: Pozdrav, dobri ljudi!
 
Kupio sam LG 55UM7510 i primetio sam da ima solidnog probijanja svetlosti u gornjem desnom cosku, u tamnijim scenama taj deo ekrana ostaje prilicno osvetljen. Da li je to normalno za ovu seriju ili je mozda moj model felerican?
 
Kupio sam LG 55UM7510 i primetio sam da ima solidnog probijanja svetlosti u gornjem desnom cosku, u tamnijim scenama taj deo ekrana ostaje prilicno osvetljen. Da li je to normalno za ovu seriju ili je mozda moj model felerican?
I kod mene ima dosta probijanja.

Primećujem samo na čisto crnoj pozadini. Mnogo više probijanja nego stari LG 50UH635V koji je bio edge led.
Tačnije ovaj stari skoro da nije imao probijanja plus je imao mnogo bolju crnu zbog VA panela.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
ne znam, uzmi kuglu da pogledaj... lg kad poraste i pocne da blokira svaki dan bice hisense jer tako treba ;) probijanje svetlosti je normalno na lcd-u, pogotovo na ips-u gde je kontrast manji pa se vise vidi, nijedan panel nije 100% uniforman. U svakom slučaju ako je probijanje preveliko i izlazi iz norme reklamirati. Ja na mom lg b7 nemam probijanja, dok na samsungu ru7400 imam :) Svakako postavite sliku pa cemo videti da li je normalno ili ne.
 
ne znam, uzmi kuglu da pogledaj... lg kad poraste i pocne da blokira svaki dan bice hisense jer tako treba ;) probijanje svetlosti je normalno na lcd-u, pogotovo na ips-u gde je kontrast manji pa se vise vidi, nijedan panel nije 100% uniforman. U svakom slučaju ako je probijanje preveliko i izlazi iz norme reklamirati. Ja na mom lg b7 nemam probijanja, dok na samsungu ru7400 imam :) Svakako postavite sliku pa cemo videti da li je normalno ili ne.

Vec posedujem lg 42" iz lm serije koji je star 4,5 godina, i kod njega se skoro neprimeti probijanje svetla. Kontam da je UM serija niza klasa televizora, jos je 55" pa ne moze uniformnost biti idealna, ali kad skrenem pogledom u taj cosak u mracnim scenama, jeza me obuzme :) Kad dodjem kuci videcu da uslikam pa da okacim sliku, a planirao sam i da odem u neku od radnji gde ima ovaj model pa i tamo da vidim da li je to probijanje toliko izrazeno.
 
Uzeo sam skoro samsung UE50RU7022 , za sada sam zadovoljan , poseduje sve sto mi je potrebno Netflix , Eon...
Problem na koji sam naisao jeste da kada gledam sportske kanale da u nekom periodu slika seca tj lopta se vidi u frejmovima,to traje neki period pa nastavi normalnu reprodukciju slike.Da li je problem sa tv-om ili je mozda do kablovske?
 
UM serija je široka pa pokriva prostor između najjačih budžet modela i ulaza u srednju klasu jer je jasna razlika između osnovnog UM i najjačeg UM modela. LG ima klasu televizora ispod UM, a to je aktuelna LM serija.
Na starijim panelima ima manje probijanja, konkrento, moj 32LD565 je TFT panel za razliku od novog koji je IPS.
 
Da li da uzmem Samsung
GQ55Q60RGTXZG QLED

Ili neki iz RU serije?
Eventualno ako bih povecavao dijagonalu dosao bi u obzir neki od 65" iz RU serije.
Šta treba da hoću, veću dijagonalu, ili manju a da je QLED?
 
Da li da uzmem Samsung
GQ55Q60RGTXZG QLED

Ili neki iz RU serije?
Eventualno ako bih povecavao dijagonalu dosao bi u obzir neki od 65" iz RU serije.
Šta treba da hoću, veću dijagonalu, ili manju a da je QLED?
Koliko bi da se isprsiš to je glavna stavka. 65 LED u svakom slučaju ako je veća dijagonala potrebna. QLED 55" ja ne bih uzimao jer ulaziš u 120000 dok su na popustu OLED 150 i kusur. Naravno ako možeš da se pružiš dodatno što bih ja preporučio. Ako to nije slučaj onda LED više klase.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Jel ima neko LG SM8200 seriju televizora i kakva im je slika? Jel 9000 osetno bolja?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Kapiram sta je rekao, ali ne znam koji je tip tft panela na ld seriji iz 2010. godine. Nisam siguran da je tn, možda jeste. U odnosu na UM seriju, nema probijanja bele, uniforman je panel, a i uglovi gledanja su bolji, skoro bez gubitaka.
 
Ovo si rekao: "konkrento, moj 32LD565 je TFT panel za razliku od novog koji je IPS."
Dakle, tu nema razlike, ips panel je tft...svi lcd paneli u televizorima su tft lcd.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ok, sad kapiram sta pišeš. Htedoh reci sledeće, za ld piše da je tft bez daljih podataka, dok za um piše ips. Oba su tft, ali sam mislio da postoje različiti podtipovi tft panela. Ali izgleda da nisam bio u pravu.
 
probijanje slikaš u totalnom mraku sa idealno skroz crnom slikom,i slikaš ceo panel da imamo referencu,ali bih rekao da je ekstremnije već sad.ako si ga uzeo onlajn imaš zakonski rok 14 radnih dana prosto da ga vratiš kao neodgovarajući,ja bi iskoristio to i uzeo drugi,ako si osetljiv na ips glow i zanima te crna više onda ganjaj VA panel.
 
Ni kod mene nije bolje. Pogledaj dole levo. A kao direct led bolje od edge led-a.
a7d326ea3ae6432182584cc2b04869f7.jpg


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Koliko bi da se isprsiš to je glavna stavka. 65 LED u svakom slučaju ako je veća dijagonala potrebna. QLED 55" ja ne bih uzimao jer ulaziš u 120000 dok su na popustu OLED 150 i kusur. Naravno ako možeš da se pružiš dodatno što bih ja preporučio. Ako to nije slučaj onda LED više klase.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Nisu mi bitne cene u Srbiji. Moja glavna nedoumica je da li je QLED primetno bolji da u istom budžetu ipak uzmem njega 55" ili RU seriju Samsunga od 65".
 
probijanje slikaš u totalnom mraku sa idealno skroz crnom slikom,i slikaš ceo panel da imamo referencu,ali bih rekao da je ekstremnije već sad.ako si ga uzeo onlajn imaš zakonski rok 14 radnih dana prosto da ga vratiš kao neodgovarajući,ja bi iskoristio to i uzeo drugi,ako si osetljiv na ips glow i zanima te crna više onda ganjaj VA panel.

Prvobitno sam tako i slikao, nasao klip na youtubeu gde se prikazuje samo crna, medjutim to ne izgleda verno kada slikam telefonom, valjda on softverski nesto uradi, pa slika bude mnogo bljestavija nego sto zaista jeste.

Da li bi ovo mozda moglo da spadne i u reklamaciju, jer mi u petak istice tih 14 dana, a ne znam da li cu stici do tada da ga vratim?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno