Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
3d filmovi izlaze uveliko, pogovoto za bioskopske projekcije. 3d hsbs npr ima skoro svaki veci release. Problem su televizori posle 2016te koji ne podrzavaju tehnologiju.
 
Ма да, филмова има нових сваке године. Одлучили они да 3д буде ексклузива за биоскопе и очигедно пројекторе.
 
Jasno je meni da je 3D fad koji je prosao, zato pitam, postoje li uopste takvi modeli, makar iz 2016 pa da ih jurim godinama u oglasima?
 
Poslednja izmena:
da, što se LG OLED 4K tiče, od serije 8 koja se pojavila 2018. ako se ne varam :) al' 8-ce ne podržavaju 3D
 
Jasno je meni da je 3D fad koji je prosao, zato pitam, postoje li uopste takvi modeli, makar iz 2016 pa da ih jurim godinama u oglasima?

Ако ти је стало до квалитетног 3д тв онда једино неку 3д панасоник плазму јури. Ако желиш нешто модерније онда једино пројектор.
Занимљиво да је 4к настао због 3д а онда, да не вређам, неки одлучили да им број мегапиксела битнији од објектива.
 
Može li mala pomoć oko izbora TV-a od 43 inča u srednjem segmentu, do nekih 65.000? Gledao sam ovaj https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/philips-smart-televizor-43pus7304-12.html pa me zanima ima li neko iskustva s ovom serijom. Meni deluje dobro ali možda postoji bolji pazar za ovu sumu? Prostorija nije naročito svetla, ugao za gledanje je blago iskošen povremeno ali vidim da se ovaj model lako rotira na postolju. Koristio bih ga za EON, HBO Go, YouTube ali i kao pomoćni monitor za preview montiranog video materijala. Hvala unapred na konstruktivnim sugestijama! :)
 
Koje su prednosti i mane edge i direct panela?
Gledam da bude VA panel, zbog zivljih boja i prave crne boje. Pa mi u uzi izbor ulaze Samsung i Sony modeli. Samsung je u vecini slucajeva sa edge, a Sony sa direct.
Ujedno na sta jos treba da obratim paznju?
 
Direct > edge anytime...

Jedina prednost edge-a je sto je jeftiniji. I samsung radi dled varijante ali samo u top modelima..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Može li mala pomoć oko izbora TV-a od 43 inča u srednjem segmentu, do nekih 65.000? Gledao sam ovaj https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/philips-smart-televizor-43pus7304-12.html pa me zanima ima li neko iskustva s ovom serijom. Meni deluje dobro ali možda postoji bolji pazar za ovu sumu? Prostorija nije naročito svetla, ugao za gledanje je blago iskošen povremeno ali vidim da se ovaj model lako rotira na postolju. Koristio bih ga za EON, HBO Go, YouTube ali i kao pomoćni monitor za preview montiranog video materijala. Hvala unapred na konstruktivnim sugestijama! :)
LG 43um7600 za 60k za ostatak odeš na večeru ;)
 
^И ја сам тај гледала. Тренутно је у WW на акцији за 54к и има 5 год. гаранције.
Има ли неко искуства са њим, како се показао?
 
43UM7600 je IPS a mislim da više odgovara neki VA zbog svetlosnih uslova i montaže
 
Prednosti?

Ok, vidim 5godina garancije i va panel, ali pise i da je edge a ne direct osvetljenje to je valjda losije... u planu mi je da tv koristim i kao monitor....
 
Poslednja izmena:
Uzeo bih ja 55 inča da imam gde da ga smestim ali sam limitiran prostorom. Čitao sam neke recenzije za LG 43UM7600 i čini se da je ovaj Phillips ipak bolji izbor jer je panel neka kombinacija IPS i VA.
 
Po meni ne, apsolutno NE. Taj tv redovno kosta 100k sto je vise od 55inch-nog Hisense U8B koji je 90k koji ipak nudi 120hz i osvetljenje od 1000nita dakle dostize tu magicnu granicu za pravi hdr. Ok ima 8bit+frc, a ne pravi 10bit, ali rezultati su bolji od mnogibh 10bitnih panela sto je super. Imas test na benchmark kanalu.

Ok ta akcija na phillipsa je super i ima android, ali realno dobar android box mozes da kupis za ~50e, i da radi dosta blje od bilog kog android skina sa TV-a...
Drugim recima U7B za ispod 70k, ako zelis nesto preko onda je po mom misljenju prirodan korak U8B za 90k, nista izmedju nema nekog smisla.

Ako ti je ovo prvi 4K TV koji uzimas, ima i jeftinijih modela sa kojima bi sigurno bio prezadovoljan.
 
Poslednja izmena:
philips nije kombinacija ips i va vec u razlicitim velicinama razliciti su paneli tj za 730(5)4, android sistem je i prednost i mana, taj model je po meni bolji izbor od hisensa, a svakako od u7b ili lg ako smart nije presudan. UM7600 sem izrade i nekih sitnica nema neke razlike u odnosu na 7450 koji je jeftiniji. Hisense blokira povremeno i mora da se cupa iz struje, mada kao monitor mozda i moze da posluzi, ja bih ga izbegavao sem ako budzet nije presudan. U svetlim uslovima (ne mora preterano svetlim) nema razlike izmedju VA i IPS, sa gledanjem u mraku i pod uglovima ima. Direct led ima prednost u boljoj uniformnosti panela, edge je jeftiniji i tanji. I jedan i drugi nisu nesto bez dobrog local dimminga ali je direkt svakako bolji.
 
Poslednja izmena:
Prvi 4k tv uzimam, ne bih davao mnogo para, treba i kuciste da se upgrade-je malo za 4k, a opet zavisi da li cu full da predjem sa sadasnjeg monitora na tv, odnosno da li cu prodati monitor posle.
A ne bih ga prodavao dok ne uzmem tv da vidim sta mi odgovara...
 
philips nije kombinacija ips i va vec u razlicitim velicinama razliciti su paneli tj za 730(5)4, android sistem je i prednost i mana, taj model je po meni bolji izbor od hisensa, a svakako od u7b ili lg ako smart nije presudan. UM7600 sem izrade i nekih sitnica nema neke razlike u odnosu na 7450 koji je jeftiniji. Hisense blokira povremeno i mora da se cupa iz struje, mada kao monitor mozda i moze da posluzi, ja bih ga izbegavao sem ako budzet nije presudan. U svetlim uslovima (ne mora preterano svetlim) nema razlike izmedju VA i IPS, sa gledanjem u mraku i pod uglovima ima. Direct led ima prednost u boljoj uniformnosti panela, edge je jeftiniji i tanji. I jedan i drugi nisu nesto bez dobrog local dimminga ali je direkt svakako bolji.

I sve to kosta 30k van ove akcije, a sa njom 15k vise i donosi? Pa nista. Paljenje i gasenje kod Hisense-a je odavno reseno softverski, bar kod mene, a ne vidim da posle update-a i drugi imaju probleme. Dok recimo h50B7500 koji je objektivno tv koji nudi najvise za taj novac, a kosta 50k, taj problem i nema.

Ovaj Phillips ima ips i meni iskreno bi to bila neka prednost mala, samo kad bih stavio side by side, jer imam u kuci i VA i IPS TV, svaki ima svoje prednosti, vise njih su na strani IPS-a, ali to ne vredi trazeni novac. Da ne pricam koliko je U8B superiorniji model ako njega ubacimo u jednacinu pored ovog phillipsa i u7b.
Takodje stvar koju ne treba zanemariti, garancija na Hisense je 5 godina, dok je na Philipsu (tom koliko vidim) samo 2 godine, sto je smesno. Moj koji sam uzeo pre 3 godine je imao 3+1.

@Rapture:
Posto je prvi 4K tv, uzmi ti druze lepo Hisense H50B7500 ako je dovoljno 50 inca, za ~50k dinara i idi lepo na temu Hisense TV i nadji podesavanja koju su postovana, cetiri stvari imas da promenis i da dobijes odlicnu sliku. Konkretno standard rezim, gamma na 2.4 ili 2.6, ugasis procesiranje kroz game mode i automatsko zatamnjivanje slike (koje ja gasim na svakom tv-u, trenutno u kuci tri od tri razlicita proizvodjaca i malo, malo pa na svakom napravi tezak fail)....Ja sam ovo odradio i na jeftinijem modelu od H50B7500, koji drzi u trpezariji i radi bruka posao. Sto se Hisense televizora tice ja sam dugo upravo taj sto je u trpezariji i sad sam ga na savete kolege @drakula74 doradio u podesavanjima i dobio dosta bolji prikaz koji je i ovako za 35k dinara tv bio dobar. Nakon uzeto za prijatelje 4 komada od novembra i svi super, a ima svega od 39-ce od 30k do U7B modela placenog 65k.
Procesljaj malo hisense televizori temu, odvoji 2 minuta da podesis sve i sacuvas sebi 15,20,30k dinara uz 5 godina garancije. Ili uzmes U8B.

Moje iskustvo je da ako vec nema para ili potrebe za OLED modelima koji su 1000e++, nista sebi osim Hisensea ne bih uzeo nikada vise. Prosto, najbolji odnos cena/kvalitet uz 5 godina garancije uvek, bez promocija, letnjih akcija i slicno. Ko zeli nesto vise, onda kao sto rekoh OLED, ali OLED i 1000 i vise nita je 1500e....
 
Poslednja izmena:
U8B nema problema sa čupanjem kabla?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
U8B nema problema sa čupanjem kabla?

Sent from my MI 9T using Tapatalk

Kazem ljudi ne prijavljuju u temi, licno ne znam. U7B kod drugara nijednom od kada ga je uzeo u novembru, verovatno je dosao sa nekom novijom verzijom softvera u odnosu na fabricku. Moj Hisense 43inc nijednom nisam cupao za ove 2 godine od kada sam prakticno odmah skinuo prvo azuriranje koje bilo dostupno nakon fabrickog, a to je bilo odmah po kupovini...
 
Kazem ljudi ne prijavljuju u temi, licno ne znam. U7B kod drugara nijednom od kada ga je uzeo u novembru, verovatno je dosao sa nekom novijom verzijom softvera u odnosu na fabricku. Moj Hisense 43inc nijednom nisam cupao za ove 2 godine od kada sam prakticno odmah skinuo prvo azuriranje koje bilo dostupno nakon fabrickog, a to je bilo odmah po kupovini...

a da procitas ti temu o hisense pa da vidis da li hisense nema problema sa cupanjem iz struje i kod kojih modela? Ja npr nikad ne bih pogledao hisense pod uslovom da imam 50-100e vise da doplatim za bolje marke. Hrabro je preporucivati samo hisense, a svi znamo koje probleme ima. Dakle za malo vise dobijes stabilniji sistem(i eon kome treba), bolji procesor i upscaling i uredjaj koji ce bar da radi i sluzi kao TV, dakle nije da se ne dobija nista, kako kome. Rekoh vec da hisense polako dobija kult u srbiji, kupio sam ja pa sto i da drugi ne kupe kad sam se vec zeznuo :) A posebno je hrabro reci da je najbolji odnos cena/kvalitet kad je kvalittet upitan. Nista licno nemoj da se nerviras sto sam te dirnuo u hisense ali svakako ljudi mogu procitati sami temu i odluciti, pa na pretposlednjoj strani clan dobija savet da tv izcupa iz struje jer mu se wifi diskonektuje. Ko ne zna ovo je link za temu:

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?428379-Hisense-televizori
 
Poslednja izmena:
Ja bih rekao da ti polako otvaras kult protiv njih....Ne znam samo kako vidim tvoje poruke, bio je ignore, ali ajde. A sto se samog kulta tice, i treba da postoji kult kada rade ono sto Xiaomi radi na polju mobilnih telefona vec duze vreme. Podizu value for money kategoriju do granice koje ostali nisu zeleli da dostignu/postave.

Nemam nameru da otvaram jer problema sa mojim hisensom nemam, niti ga ima drugar kome je stalno na WiFI i za ps4 ga koristi uglavnom. Dakle kao sto rekoh gore u pitanju je U7B model sa najnovijom verzijom sotvera...Ko zeli da veruje, nek veruje, ko ne zeli nek 30k dinara vise za jedno veliko nista (govorim o 99% kupaca, ne racunajuci EON koji ocigledno ima ozbiljan kult, ako vec da koristimo takvu terminologiju, koji je meni apsolutno nebitan jer SBB-u dinar ne bih dao nikada, ali dobro to sam samo ja) i pritom dobije 2 godine garancije na proizvod od 100k dinara...Logican izbor nema sta. Ako nista, znamo ko je poslao tu privatnu poruku na pitanju u temi...

Preporuku sam coveku dao, iz najbolje namere + licno iskustvo kao korisnika, od mene toliko, za dalje sam off.
 
Poslednja izmena:
znaci nisi ni procitao temu za tv o kom pises i preporucujes, lepo :) I nije 30k al ajde i slobodno vrati ignore :d Ne otvaram kult protiv njih vec se borim protiv njihovog kulta, sad neka shvati kako hoce ja danas upravo na pm dao preporuku za hisense. A onu preporuku za filips ne znam ko je dao ;) A iskreno nemam ni xiaomi telefon, zadovoljan sam sa postojecim.

dakle kao sto su meni rekli i bili u pravu kada sam pricao webos vs tizen meni je bolji webos, tako je tebi cudo tehnike hisense ali ti nisi 99% korisnika :)

Evo posto je sve to veliko nista koji hisense meni preporucujes? Dakle gledanje TV programa, pustanje filmova preko wifi mreze sa prevodom, filmovi sa niskom rezolucijom dakle bitan je procesor i upscaling, tv komoda je iz jednog dela i kablovi i uticnica su sakriveni tako da cupanje iz struje nije opcija, pusta se youtube, eon (da, imam sbb), netflix dakle smart se uveliko koristi, menjaju se izvori signala, bitan mi je stabilan sistem i tih 50-100e vise mi nije problem...?
 
Poslednja izmena:
Koji bi Lg-Sams-Phil-Panas TV bio pandan Sony KD-XG9505?Ispod 1000e u De za 55inčni, trenutno.
Drugo pitanje ,da li ići na 65inčni za tih 1K,i na uštrb kvaliteta dobiti veću dijagonalu?
50% fudbal IPTV izvor,30%online serije/filmovi,20 Netflix 4K.
Dakle moja nedoumica je da li će fudbalski strimovi izgledati znato ili prihvatljivo lošije na vecoj dijagonali?
 
Ja sam ga u jednom momentu skoro uzeo, ali sam odustao i prešaltao se na oled-a koji sam mogao da uzmem za 1600 (B9, 65"), i onda skočila cena pa čekam da opet padne..

Baci još neki utisak i da li imaš isksutva da ga uporediš sa oledom nekim?

MarcusS mislim da nisam kompetentan da dajem bilo kakva mišljenja ili komentare o ovom (ili bilo kojem drugom) TV-u jer stvarno nisam u materiji i možda bih mogao svojim utiscima da navedem nekoga na pogrešna razmišljanja, tako da bolje da ostanem uzdržan. Naravno, ako te interesuje nešto konrektno pitaj pa ću reći. Ali čitajući ovu temu naleteo sam na mnogo stvari koje prvo ne znam šta su (VA / IPS paneli, HDR, dimming zone, osvetljenje od tolko i tolko nita itd), drugo ne obraćam pažnju na te detalje, jer bih sebe mogao da klasifikujem kao SNS korisnika TV-a, naravno sa jednom značajnom razlikom - ne gledam TV programe, već TV koristim isključivo za YouTube i ponekad Plex tj. filmove :)
OLED panele nisam imao prilike nikada u svom životu da vidim (svi moji imaju stare TV koji nemaju veze sa ovim o čemu mi pričamo), tako da nisam ni bio u mogućnosti da nešto merim, gledam, poredim itd.. Prvi put sam OLED panele video u prodavnici kada sam išao uživo da gledam TV da bih se odlučio koji ću model, a i tada mi je bila zbrka u glavi obzirom da sam pogledao oko 20 modela raznih proizvođača, sve mi je manje više bilo isto :)
TV (plasma) koji sam posedovao je bio star skoro 10 godina, tako da u međuvremenu se apsolutno nisam interesovao za ovu tematiku. Jedina stvar koju sam primetio kao razliku u odnosu na svoj stari TV je blještava slika, odnosno jako pozadinsko osvetljenje koje sam morao da smanjim za nekih 20-30% jer bi me bolele oči od tolike svetlosti, što naravno nije nikakva zamerka, nego je meni lično bilo previše jako za moj ukus. O kvalitetu same slike (ako posmatram svoj stari TV) je nesuvislo pričati...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno