Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Veliki je rizik uzeti izlozeni tv iz radnje, znacajno mu je skracen zivotni vek sa tih 4 meseca po 10 sati u demo mode koji je najgori za diode... ja bih izbegao...

Kakve veze ima ako ima regularnu garanciju
 
Ima veze, mogu da mu zamene samo deo dioda, i istekne garancija, oslabe opet na drugom mestu, šta ćemo onda? Samo primer mogućeg scenarija.
A inače, moj LG (43", ne sećam se tačnog modela, neki midrange) je relativno brzo doživeo problem sa diodama, a i na rtings oled burn in testu se vidi kako kod LG led tv-a diode brzo stradaju (bukvalno isti problem sam imao sa "flekama" u osvetljenju). Da li je slučajnost, falični primerci, to ne znam, ali ja izloženi model koji je radio 1200h - ne bih uzimao.
 
Cak i da kupuje TV da mu traje samo do isteka garancije, sto je suludo samo po sebi jer tehnologija ne napreduje toliko da bi se TV menjao na 2 godine, postoji velika sansa da se pokvare diode i tokom garancije pa ce ostati bez TV-a bar 2 nedelje ( realno 4-6 jer ne uzima bas mejnstrim model) dok mu to zamene uz cimanje da im nosi tv, vraca ga posle, montira itd...

A naravno da nije slucajnost, puni oglasi ploca od LG televizora kojima su stradale diode a ne isplati se popravka jer moraju da se menjaju sve...
 
Pogledaj philips pus 7303 ili 7503.Jedan je direct va i 8 bita +frc panel a drugi je edge ali 10 bit panel.Oba su odlicna u toj klasi.


ekipo, evo rovarim TV , 50incha max (znaci 49-50) i nekako mi zapao za oko Philips 50PUS7304 tj 50PUS7504 serija... sta mislite o ovom TV? kakva su iskustva, da li se neko igrao sa njim? to su VA ekrani, 4K u 60, ima taj ambilight sto je ono simpa, ima i dolbyVision sa HDR+ ... na sve to najbitnije je android 3GB /16GB i to 9 ..plus nasi ga madjari imaju u ponudi ;)) hocu ga osim za WII i HDMI komp da ga pustim na wifi da radi EON ... i normalno deca da peglaju igre ;)) .. ili imate neki drugi savet za taj rang para + (50")
Slicni su i ovogodisnji.Moj komsija ima 7303 i kaze da je super.Radi inace u jednoj tehno radnji u kg-u.
 
Ima veze, mogu da mu zamene samo deo dioda, i istekne garancija, oslabe opet na drugom mestu, šta ćemo onda? Samo primer mogućeg scenarija.
A inače, moj LG (43", ne sećam se tačnog modela, neki midrange) je relativno brzo doživeo problem sa diodama, a i na rtings oled burn in testu se vidi kako kod LG led tv-a diode brzo stradaju (bukvalno isti problem sam imao sa "flekama" u osvetljenju). Da li je slučajnost, falični primerci, to ne znam, ali ja izloženi model koji je radio 1200h - ne bih uzimao.

Kod intenzivne upotrebe se menjaju sve ako rikne i samo jedna led traka, jer ne bi bio prvi koji se posle servisa žalio na šarenilo ekrana. Za ove sto kupuju tv preko granice postoji još jedan problem po isteku garancije što se tiče led traka. Za isti model, ali za različita tržišta boja svetlosti leđa se može razlikovati, pa se i u tom slučaju moraju menjati sve bez obzira na upotrebu, tj. intenzitet rada ekrana.
 
Moj stari lcd Lg tv iz 2011 koji je pre kupovine radio ko zna koliko dugo u radnj i dan danas radi bez ikakvih problema. Doduse sad je pomocni tv i radi samo par sati dnevno.
 
Moj stari lcd Lg tv iz 2011 koji je pre kupovine radio ko zna koliko dugo u radnj i dan danas radi bez ikakvih problema. Doduse sad je pomocni tv i radi samo par sati dnevno.

Samsung iz 2010, radio u Merkatoru, B6xxx, evo ga živ i zdrav i dan danas, kod roditelja u kući skoro da se nikad ne isključuje
 
Na kraju sam kupio taj 55SK8500PLA i uplatio jos 20€ za produženu garanciju na 3 god.
U radnji je bio izložen baš pored B8, i u onim demo snimcima što su puštali meni je izgledalo ok i skoro kao B8. Naravno, na tim snimcima izbegavaju slabe tačke ali u poređenju sa ostalim sto sam tamo gledao slika je među najboljim.
 
Koliko te je izašao?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kakav je Fox 43 dle 178? Treba mi tv za kafic, trenutno imam Hisense 40B5600 i moracemo da ga zamenimo jer nam ipak treba veci. Nisam siguran ni da li ce 43" biti dovoljno, ali ukoliko bude, vredi li uzimati ovaj Fox?
 
Pod sto veci se misli barem 65".
 
Nemamo mesta za 65, ali realno 50" bi leglo taman.
 
Da li ste bili u nekoj radnji u Bg u kojoj moze da se proba TV na nasoj kablovskoj. Da imaju u radnji sbb ili supernovu pa da se vide ti televizori uzivo kako se snalaze sa standardnim programima?
 
onda verovatno nijedan televizor ne bi prodali :D ili bi puštali samo SK 4K preko CI+ (tu je najbolja slika a ne treba EON box)
a i sumnjam da je isplativo uzeti pretplate naveliko (+ cimanje sa podrškom ako settopbox ne radi ili je loš signal)

kafić: što se mesta za TV tiče, treba da ima barem po 10 cm slobodno (levo, desno, iznad, iza). mogu da prođu "slabiji" brendovi, ali se kod njih uglavnom ne zna koji su paneli. pogotovo je to lutrija kod VOX-a, npr. FOX ima samo VA, ako se ne varam
 
Poslednja izmena:
Da li ste bili u nekoj radnji u Bg u kojoj moze da se proba TV na nasoj kablovskoj. Da imaju u radnji sbb ili supernovu pa da se vide ti televizori uzivo kako se snalaze sa standardnim programima?

Pretežno su izloženi stariji modeli koji vrte neki demo program koji je krs. Loš je izbor ovogodišnjih modela. Meni su prvo rekli da ima izložen u prodavnici, a na kraju ispalo da imaju samo jedan na stanju u magacinu. Upalili su ga samo da mi pokažu da radi, bez puštanja bilo kakvog programa.
 
onda verovatno nijedan televizor ne bi prodali :D ili bi puštali samo SK 4K preko CI+ (tu je najbolja slika a ne treba EON box)
a i sumnjam da je isplativo uzeti pretplate naveliko (+ cimanje sa podrškom ako settopbox ne radi ili je loš signal)

kafić: što se mesta za TV tiče, treba da ima barem po 10 cm slobodno (levo, desno, iznad, iza). mogu da prođu "slabiji" brendovi, ali se kod njih uglavnom ne zna koji su paneli. pogotovo je to lutrija kod VOX-a, npr. FOX ima samo VA, ako se ne varam

Koja je prednost IPS u odnosu na VA panel? Ugao gledanja ili ima jos nesto?
 
širi uglovi gledanja, tačnije boje (mada, ovo nije toliko bitno za kafić i više se odnosi na monitore). e, ako je oblik kafića uzdužan (npr, 15x4m) i TV držite na kraju (na kraćem zidu), onda može da prođe VA
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drugari :)
Treba mi savet za kupovinu televizora. Udaljenost sa koje gledam je nekih 3m, pa kapiram nekih 55' je taman, a budzet je do nekih 750e, eventualno koji evro preko ako bas vredi doplatiti. Duzina garancije je nebitna, i ne bih uzimao preko madjara.

U tom rangu, moze li se nesto bolje od 55UM7660PLA naci?
 
Gde baš nađe ovaj model. On je neki hibrid na prelazu na SM seriju, s obzirom da poseduje nanocell panel, ako je suditi po sajtu lg Srbija.
 
Gde baš nađe ovaj model. On je neki hibrid na prelazu na SM seriju, s obzirom da poseduje nanocell panel, ako je suditi po sajtu lg Srbija.
ne pratim uopste TV scenu, nit se razumem, pogledao sta ima do te cene i ovo mi izgledalo kao dobar izbor - zato i pitam ovde. Imas li neku preporuku sta do tog budzeta onda? Ne bih isao vise od 90-95k max.
 
Mislim da se sa ovim modelom na ovom forumu niko nije družio da bi ti dao bilo kakvu preporuku zasnovanu na činjenicama. Nadji SBB vaučer i kupi nešto u G sa 20% popusta, ali požuri jer se akcija završava za par dana. Za taj novac možda bolje da pogledaš SM seriju ali par inča manju dijagonalu. Ili nekog drugog proizvođača, ali javice se već neko ovde da preporuci. A ako ne, onda dobro procesljaj net, da sad ne reklamiram mogu se naći veoma dobri popusti pa za 90k možeš da kupiš dobar tv.
 
ne pratim uopste TV scenu, nit se razumem, pogledao sta ima do te cene i ovo mi izgledalo kao dobar izbor - zato i pitam ovde. Imas li neku preporuku sta do tog budzeta onda? Ne bih isao vise od 90-95k max.

65" u7b?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno