Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa dobro onda, dal valjaju VA paneli il ne valjau i dal su bolji ili gori ips paneli od VA panela...

Hoce li obican covek primetiti razliku izmedju IPS RGB i IPS RGBW panela kad gleda bilo sta na tv?

Vidite cenu: https://www.bcgroup-online.com/televizori/lg-43uk6950plb-webos-4.0-smart-hdr-4k-ultra-hd-48174
Jel ovo "normalno" ili nesto ne valja s ovim modelom tv pa ga daju ovako "jeftino"?
Imaš taj isti na kliklak sajtu, 55k već meseca... Ja sam uzeo preko BC pre mesec dana 43NU7192 i zadovoljan sam

Sent from my Honor 9 using Tapatalk
 
Best buy OLED od 65"? U opticaju je Sony BRAVIA KD-65AF8, ali ako ima neka kvalitetnija alternativa ili nesto sto ima bolji odnos dobijeno-ulozeno, voleo bih da cujem predloge :)
 
Best buy OLED od 65"? U opticaju je Sony BRAVIA KD-65AF8, ali ako ima neka kvalitetnija alternativa ili nesto sto ima bolji odnos dobijeno-ulozeno, voleo bih da cujem predloge :)

Lg 65B8 ili C8.
https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/65-inch#recommendation_62746

Ako se ne varam, B8 ti je 500e jeftiniji od Sonyja.
Taj Sony i da vredi nesto vise, to je do 100e, ostalo je bacanje para.
Mislim da je i C8 od B8 skuplji samo 150e.

Dodatno, LG ima 120Hz 1080p native rezoluciju, dok na sonyju mora da se force-uje.
Ali na Sony-ju mozes da forceujes 1440p rezoluciju, dok na LG-u navodno ne moze i ako sam ja koristio 1440p na LG B8 :trust:
LG ima bolji smart i bolji daljinski.
 
Ko sve pravi televizore sa android operativnim sistemom? Znam za philips, fox i sony gde sony zbog cene ispada iz opticaja. Ujedno i drugo pitanje da postavim, da li bi funkcionisalo da se na tv sa android OS-om instalira aplikacija koju nudi operater kablovske TV za mobilne uređaje? Imam kopernikus kablovsku, sada je to supernova, i video sam da nude aplikaciju android za tri mobilna uređaja. Pošto mi treba četvrti TV i stanu a oni daju samo tri kartice/stb-a po priključku razmišljao sam da kupim android TV ako će ovo da funkcioniše. Druga opcija mi je da kupim TV koji nije smart i da na njega nakačim android box na koji ću instalirati tu aplikaciju. Ima li neko iskustva sa ovim?
 
Ako se uzima jeftin tv, onda bolje zaobidji razmatranje smart mogucnosti i uzmi android box.
Opet, ne moze app z mobilne na tv, barem ne da ja znam.
 
Pa može da se nabudzi, ali sve je to mazohizam.

Android televizori nisu tako zgodni kako svi u prvi mah pomisle.
Ali ako si planirao da ga zamenis drugim za dve godine možeš da probaš ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
^Konačno neko i to da napiše.
Nisu Android TV za izbjegavanje nikako, ali treba se znati šta se kupuje.

Planirani vijek trajanja TV-a je mnogo duži od vijeka Android telefona.

E sada potencijalni problem je jednak onome koji se dešavaju na telefonima Google, tačnije njihovi servisi ...

Novija verzija Androida (ponekad) može da uspori rad uređaja. Ok, update Androida još i možete da spriječite, ali update Google servisa ne.
E sada, kakve će to rezultate dati na rad Android TV to je pitanje. Ako će se dešavati isto što i sa telefonima onda to nije baš najbolja opcija.
Downgrade Androida i Google servisa nije uvijek jednostavan i moguć ni na telefonima, a tu je podrška mnogo veća nego na TV uređajima.

Dobro je da ovo korisnik zna i razumije prije same kupovine.
 
Uvek može da se kupi dodatni boks. Ja sam smart mogućnosti tv-a koristio dok mi je odgovaralo, posle sam prešao na Mi box. Da kupujem jeftin tv birao bih tv bez smart mogućnosti, i dodatni box, skuplji su svi smart, pa vredi pogledati kakva je koja platforma, makar za prvu ruku. Oni koji se ne razumeju, poput mene, ionako na kraju kupe nekog velikog i lepog Samsunga, ne zamaraju se puno sa tehničkim detaljima. :d
 
Ako ne moze da se kupi krsteni TV sa krstenim smart-om uvek je bolje kupiti iole krsteni TV i android box koji ce raditi 20x bolje. Gomila smartova je apsolutno neupotrebljiva. Imam ja u spavacoj grundig 6621i mozete da skuvate kafu dok otvori youtube, besmisleno je sto su ga stavljali tako sakatog uopste ali neinformisani ljudi kupe tako smart i misle ds to tako treba da radi. Naravno, od starta sam zamislio da se koristi sa android box-om i taj kombo sljaka kao zmaj.
S druge strane smart na samsung 7402 u dnevnoj radi savrseno.

Tapatalk from Poco loco
 
@mitar, @kurajber,
Saglasan sam za Android box. I sam sam tako premostio Sony "smart" TV. Za sitne pare dobiješ uvijek aktuelan Smart TV i kada Google odluči da vam "ubije" uređaj onda ste prinuđeni mjenjate samo Box koji je cc 10% cijene jednog dobrog 55" TV.
 
Ko sve pravi televizore sa android operativnim sistemom? Znam za philips, fox i sony gde sony zbog cene ispada iz opticaja. Ujedno i drugo pitanje da postavim, da li bi funkcionisalo da se na tv sa android OS-om instalira aplikacija koju nudi operater kablovske TV za mobilne uređaje? Imam kopernikus kablovsku, sada je to supernova, i video sam da nude aplikaciju android za tri mobilna uređaja. Pošto mi treba četvrti TV i stanu a oni daju samo tri kartice/stb-a po priključku razmišljao sam da kupim android TV ako će ovo da funkcioniše. Druga opcija mi je da kupim TV koji nije smart i da na njega nakačim android box na koji ću instalirati tu aplikaciju. Ima li neko iskustva sa ovim?

U jednoj od 3 teme (SN, RV ili Kop.) je neko napisao (kao proverena informacija) da daju 3 uredjaja besplatno (3 cam+kartice ili 2cam i stb + kartice) a da se 4. 5. i svi ostali cam ili stb placaju po cenovniku, tako da treba proveriti ali mozda bolje nesto kasnije jer sad tamo (u SN) ne znaju previse sta im jeste a sta nije tacno...
Mislim da cak muljaju ljude da bi ih sto vise i sto pre potpisalo nove ugovore, pricaju im sta ljudi zelelda cuju a kasnije ce klijenti da kukaju, dok ce njih (SN) da bude "bas briga"...
 
3 CI modula sa karticama ili 3 stb je max po jdnom ugovoru, ko korsiti net i tv. Ne može da se doplati ništa za 4-5. Samo novi ugovor.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Pa problem je sto ih nema! Ja bih prvi kupio 65-75” ‘obican’ tv i smart box. Za cenu 49’ smart brand tva.

Pogledaj da li zadovoljava tvoje kriterijume ...

Vivax 65UHD121T2S2 4K Ultra HD
Kod:
https://www.eponuda.com/4k-ultra-hd-tv-cene/vivax-65uhd121t2s2-4k-ultra-hd-televizor-cena-469331

u kombinaciji sa npr. ...

Beelink GT1 MINI TV Box with Voice Remote - Black 4GB DDR4+64GB ROM EU PLUG
Kod:
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009749371517.html?wid=1640583#goodsDetail
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je ovo odgovarajuća tema ali ne znam gde drugo bi mogao da okačim post..

Moj sekundarni TV FOX 32DLE262 se pokvario a ja imam garancijski list no ne mogu da nađem i fiskalni račun. TV je trenutno u servisu, traže mi fiskalni račun ...da li ima još neko ko je ovaj tv kupio u poslednje tri godine a da ima fiskalni da ga slika i pošalje na mail ili viber?
 
Pozdrav,

Gledam već neko vreme zamenu za originalni daljinac za svoj Android TV i nikako da se odlučim koji da pazarim.

Naime, išao bih na varijantu da bude air mouse sa qwerty tastaturom i žiroskopom u sebi i u isto vreme univerzalni daljinac kojim bih upravljao TV-om i D3 risiverom, a da opet nije prevelikih dimenzija.

Je l imate neki predlog?

Recimo našao sam na Aliju ovako nešto
 
Pozdrav, iščitao sam mnogo strana na ovom forumu i na kraju sam sveo izbor na Hisense H50A6500 i LG 49UK6200PLA. Cenovno su isti i rekao bih i da su po specifikacijama slicni. Jedino sto Hisense ima VA panele a LG IPS. S druge strane, kapiram da je OS kod LG-a bolji. Koji biste model od ova dva preporcili ako ce TV da se pretezno koristi za gledanje filmova, utakmica, netflix, youtube ?
 
Ko sve pravi televizore sa android operativnim sistemom? Znam za philips, fox i sony gde sony zbog cene ispada iz opticaja. Ujedno i drugo pitanje da postavim, da li bi funkcionisalo da se na tv sa android OS-om instalira aplikacija koju nudi operater kablovske TV za mobilne uređaje? Imam kopernikus kablovsku, sada je to supernova, i video sam da nude aplikaciju android za tri mobilna uređaja. Pošto mi treba četvrti TV i stanu a oni daju samo tri kartice/stb-a po priključku razmišljao sam da kupim android TV ako će ovo da funkcioniše. Druga opcija mi je da kupim TV koji nije smart i da na njega nakačim android box na koji ću instalirati tu aplikaciju. Ima li neko iskustva sa ovim?

Mislim da je najbolje da se klonis sa Android TV. Kako i sam razmiljam za novi TV i kako sam malo istrazio stvar, taj Android TV nije uopste dobra stvar.
Android TV je sasvim drug OS nego Android na tablete i telefone. Vecinom aplikacija sa telefona nedostupna su na TV. Sam hardver je veoma slab.
Android TV od Sony i Philips od najskuplje do najjeftinije imaju isti slabi SOC. Isklucok su Sonijeve XG serije iz 2019 i neke modele iz Master serije iz 2018 koji imaju oko 150% brzi SOC. Sony ima bolja implementacija jer Philips freez-ao na GFXBench. Oba TV ostvaju oko 100 frejma. Xperia XA ostvaruje 350 frejma. Sada moze da zamislis koliko so ocajne.

Sledeci problemi koji mozda se jave sa koneski android box je 4K video kod strimovanja ukoliko nema Widevine L1 DRM.....

Kako i da je jos smo daleko od neke stvarne smart platforme kod svih proizvodjaca
 
Ne znam zasto mislis da smo daleko, na Lgu i Samsungu meni fenomenalno sljaka smart.
Druga je prica sto sada neko misli da ce TV da mu zameni komp i sto zeli da strimuje piratski sadrzaj i slicne nabuloze...ali kao TV i mogucnosti oko njega, meni je ovo odlicno.
 
Sony kd-55xf7077 Ljudi, jel ima neko ovaj model? Jel ima nešto da vredi sa VA panelom do oko 75k rsd?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja imam Sony KD-55XF7596 i mogu ti reći da je TV ekstra! To je u suštini KD-55XF7077 sa Androidom. Ne znam kakva ljudi imaju loša iskustva sa Androidom na Smart TV-u, ali kod mene ovaj Sony radi ko mikser - slika je ekstra, kao i kontrast - nema greške.

Jedino mi se zalomio jedan mrtav piksel, ali to je u granicama tolerancije, tako da na to nema reklamacije, a meni nešto i ne smeta.
 
Poslednja izmena:
Svasta je ok, dok se ne naviknes na bolje.
Dosta je neintuitivan android, ali je sve bolji i bolji, daleko je od loseg.
Problem je sto je potreban jak procesor i brze tv postane zastareo.
 
Pozdrav. Za koji biste se TV odlucili izmedju Hisense H50A6500 i LG 49UK6200PLA? Cena je identična i čitao sam dosta ovde po forumu o VA i IPS panelima, tako da tu možda prevagne LG pošto će TV stajati u uglu pa je zbog ugla gledanja kapiram bolje uzeti IPS panel, iako je verujem slika lepsa na VA panelu. Takodje, pošto planiram EON box, opet ispada da je LG bolji jer SBB ne podrzava Hisense. Za operativni sistem Hisense-a nisam cuo pohvale, iskreno.
Tv se ne bi koristio za igrice, mahom za gledanje tv sadrzaja i filmova, netfllix, youtube. A posto svaki od ova 2 modela ima svoje prednosti i mane, nikako da se odlučim koji da uzmem. Ako imate neki drugi predlog do 60-65 hiljada, slobodno javite. Hvala na pomoći.
 
Je l' može preporuka za neki TV do 40 inča, ne mora da bude smart koristiće se mibox. Što jeftinije to bolje, do 30000 plafon. Ne mora ni 4k ako ne može za te pare...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno