Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I to je svakako dobra opcija, mada je multimedija i generalno OS debelo na strani LG-a..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nakon duuuugog razmatranja, suzio sam (uz pomoc clanova ovog foruma) na cetri tv-a od 50 inca:

Philips PUS6754
HISENSE B7500
SAMSUNG RU7022
HISENSE B7100.

Za sada prednjaci ovaj Philips sa ambilight-om. Ima li ko drugacije misljenje i zasto?

P.s.zna li iko moze li eon aplikacija na taj philips? Posto vidim da nema 65 serije medju preporucenim uredjajima.
 
Pozz. Trenutno sam u fazi kupovine tv-a za drugu sobu do 40 inca i za oko mi je zapao Sharp... Zapravo, prvo je odluka bila za neki 43" LG tv obzirom da u dnevnoj sobi imam lg i navikao sam vec na web os, takodje mi je i Philips bio interesantan zbog ambilight opcije ali nista od toga zbog police koja moze da primi tv do 40", veci ne moze da stane a neki manji od npr 32 inca smartam da bi bio mali. U dijagonali od 40" nema velikog izbora tv modela i kao sto sam vec napisao za oko mi je zapao Sharp 40BL2EA 4K tv zbog malo duze garancije (4 god) i android smart sistema (takodje sam primetio da postoji i Sharp 40BL5EA mada iskreno ne znam koja je razlika izmedju ova dva modela, cak im je i cena identicna pa ako neko zna razliku izmedju ova 2 modela bio bih zahvalan za svaku informaciju :) ). Ono sto me zanima, da li neko ima Sharp android tv i ako ima kako su se pokazali u praksi (da li je rad fluidan, ima li kocenja i seckanja i td..) i da li ce se na velicinu od 40" primetiti 4K rezolucija ili je dovoljan i full hd? Takodje ako postoji neki bolji izbor do 40" predlozite, budzet do 60k dinara samo da nije veci od 40 inca da bi mogao da se uglavi u policu. Hvala unapred :D
 
poolmaker, Vestel ima ugovor sa Toshiba-om (da za Evropu pravi televizore pod Toshiba brendom) od ranije i Hisense-u verovatno nije bilo isplativo da isti raskine. a ova situacija Hisense-u čak i odgovara čim sarađuje sa Vestel-om. uglavnom, bilo je već reči o ovome.

Nikolaqq, taj Philips nije Android, koliko vidim, pa stoga ne može EON. https://www.philips.co.uk/c-p/43PUS6754_12/6700-series-4k-uhd-led-smart-tv-with-ambilight-3-sided. EON ne može ni na ta dva Hisense modela.

Dulex99, ne sećam se da sam video 4K TV dijagonale ispod 43". tako da je ta 40-ica Full HD. a i bilo bi bzvz da gledaš televizor sa udaljenosti od oko 1m
 
Poslednja izmena:
momsab Hvala na odgovoru. Pretpostavio sam da ne moze jer ga nema na sbb-ovoj listi preporucenih uredjaja, ali eto reko` da pitam. Obzirom da cu dobiti smart box, ne igra mi neku posebnu ulogu, ali eto...
 
^^ bio je neki Samsung prosle godine 40nu7112 tako nesto oznaka, 4K ako me secanje dobro sluzi.
 
Ljudi, kakav li je ovaj novi model LG OLED 48CX9LB?

Ne odgovaraju mi modeli preko 50". Biće u spavaćoj sobi, gledaće se mahom sport i Netflix.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ocigledno da je zbog velicine ekskluziva, te je i veca cena nego 55c9 za mene bezobrazluk...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa ajde da pitam i ja, nista me ne kosta. Dvoumim se izmedju ova dva ali moje znanje je ograniceno u ovoj tematici. Interesuje me samo kvalitet slike, nista drugo. Operativne sisteme ne poznajem, ni sa jednim nisam bio u dodiru cak ni vizuelno.

Cenovni rang je oko 60000. Ako ima nesto bolje od mog izbora, sa zadovoljstvom cu prihvatiti.

https://m.gigatron.rs/televizori/lg_smart_43uk6950plb-138749

https://www.comtradeshop.com/samsung-ue43ru7452uxxh-smart-tv-43-quot-4k-ultra-hd-dvb-t2.html


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sto se LG tice ovo je model za 2018u, gledaj UM ili SM oznake.

Za Samsung nisam siguran napamet..

U svakom slucaju, i gig i ct su bahato skupi i na nekim webshopovima moze mnogo jeftinije da se prodje.

Ja sam 43UM7450 uzeo za 49800..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pusti mi pm ako ti nije problem,da znam gde da gledam[emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cisto kao side note, kod "premium" modela mozes da imas solidno manje okvire te ukupni gabariti izmedju 40 i 43 inca budu prilicno slicni..

Edit: sad kad poredim npr 65UM7450 i 65SM8600, SM je 1cm nizi, 1cm uzi i 2cm plici, tako da ono..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje za one koji se bolje razumeju u problematiku... kupio sam pre nedelju dana Samsung Smart televizor UE50RU7452UXXH... imam kod kuće oko 4 godine Samsung od 32 inča kojim sam prezadovoljan, boja, osvetljenje, zvuk, sve je odlično za moje skromne kriterijume... zbog toga se nisam mnogo dvoumio oko marke misleći da je tehnologija još više napredovala za ove 4 godine... međutim, ovaj televizor koji sam kupio pre nedelju dana je totalno razočarenje... pre svega kontrast je očajan, crna boja ubija u tamnijim scenama... najgora stvar je pogled iskosa, i to ne baš iskosa, već kad se pomeriš 1 - 1.5 metar od centralnog položaja, boje se drastično menjaju, crvena postaje svetlo narandžasta, a celokupna slika prebleda...

Da li postoji mogućnost da televizor ima neki fabrički bag ili je to normalno kod svih televizora? Ako je tako kod svih (kako da saznam?) pokušaću da ga zamenim za neki drugi model, Sony ili LG... ili neki drugi Samsung?
Šta mi savetujete?
 
Imam jedno pitanje za one koji se bolje razumeju u problematiku... kupio sam pre nedelju dana Samsung Smart televizor UE50RU7452UXXH... imam kod kuće oko 4 godine Samsung od 32 inča kojim sam prezadovoljan, boja, osvetljenje, zvuk, sve je odlično za moje skromne kriterijume... zbog toga se nisam mnogo dvoumio oko marke misleći da je tehnologija još više napredovala za ove 4 godine... međutim, ovaj televizor koji sam kupio pre nedelju dana je totalno razočarenje... pre svega kontrast je očajan, crna boja ubija u tamnijim scenama... najgora stvar je pogled iskosa, i to ne baš iskosa, već kad se pomeriš 1 - 1.5 metar od centralnog položaja, boje se drastično menjaju, crvena postaje svetlo narandžasta, a celokupna slika prebleda...

Da li postoji mogućnost da televizor ima neki fabrički bag ili je to normalno kod svih televizora? Ako je tako kod svih (kako da saznam?) pokušaću da ga zamenim za neki drugi model, Sony ili LG... ili neki drugi Samsung?
Šta mi savetujete?

Uzeo si Samsung sa VA panelom, takav tip panela ima dobar kontrast i bolji prikaz crne ali i lose uglove gledanja kao sto si i sam primetio. Ukoliko zelis tv koji moze da se gleda iz veceg ugla onda zameni za neki koji ima IPS panel, oni imaju slabiji kontrast ali mogu da se gledaju iz veceg ugla bez gubitka boja...

Cisto kao side note, kod "premium" modela mozes da imas solidno manje okvire te ukupni gabariti izmedju 40 i 43 inca budu prilicno slicni..

Edit: sad kad poredim npr 65UM7450 i 65SM8600, SM je 1cm nizi, 1cm uzi i 2cm plici, tako da ono..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

uzecu i ovo u obzir mada sve zavisi od postolja... kada sam merio dimenzije police, tv od 43 inca bi mozda mogao da se uglavi ako su ivice oko ekrana minimalne, kao sto si naveo, i ako nema postolje jer cim se stavi postolje tv je visi i premasuje prostor police, jedino ako nadjem neki koji ima bas nisko postolje :)
 
Takodje ako gledas koblovsku televiziju tv mora da radi upscaling na 4k, tako da ti kanali mozda bolje i izlgedaju na 32", a sto se tice napretka u nizoj srednjoj kategoriji, i nema ga puno za 4 godine, pogotovo kod samsunga koji ume nove modele i da osakati u odnosu na proslogodisnje. Sva je paznja na oled tehnologiji.
 
Uzeo si Samsung sa VA panelom, takav tip panela ima dobar kontrast i bolji prikaz crne ali i lose uglove gledanja kao sto si i sam primetio. Ukoliko zelis tv koji moze da se gleda iz veceg ugla onda zameni za neki koji ima IPS panel, oni imaju slabiji kontrast ali mogu da se gledaju iz veceg ugla bez gubitka boja...

A gde se može videti koji panel ima televizor? Nigde to nisam našao ni u specifikacijama ni u priručniku... recimo moj stari tv ima oznaku Samsung UE32H5500AW, nema nikakve promene boja kada ga gledaš sa strane, ali nigde ne mogu da nađem koji je to panel?
 
A gde se može videti koji panel ima televizor? Nigde to nisam našao ni u specifikacijama ni u priručniku... recimo moj stari tv ima oznaku Samsung UE32H5500AW, nema nikakve promene boja kada ga gledaš sa strane, ali nigde ne mogu da nađem koji je to panel?

Na ovom sajtu ( https://www.displayspecifications.com ) mozes da vidis detaljne specifikacije tv-a samo ukucas model tv-a u pretragu i to je to, u sekciji "display" imaces navedeno koji je tip panela tv-a koji si ukucao...

Kupi Lg 49SM8200 ili 55UM7450 za te pare, oba su IPS

Za LG sm8200pla seriju ima moju preporuku. Koristim ga par meseci unazad, gleda se svakodnevno u dnevnoj sobi i za sada nemam zamerku, zadvoljan sam ovim tv-om. Takodje prednost LG-a u odnosu na druge je i magicni daljinac... Licno ja sam smatrao da je to nepotebno kod tv-a, da sve moze preko tastera na daljincu da se obavi, da je to samo "marketinski trik" ali sam se iznenadio koliko je zapravo korisno i mocno... Jos kada bi LG ubacio ambilight kao Philips, pa to bi onda bio savrsen tv :)
 
Pa naveo si da tražiš 10 bit i HDR10. Mislim da je i ovaj SM9000 8 bit+frc.
HDR10 malo televizora ima i svi su visoka klasa.
Za novac koji si spreman da daš, možda može SM8500 kod madjara.
 
Kao što napisah, od LG možda može 49SM8500 kod madjara, ali on nije pun 10 bitni panel i nema HDR10. U piku daje preko 400 nita i to je to.
 
Za te pare, iako su 8bit+frc, Hisense U8B serija ili Panasonic GX700E serija, od 80k-125k zavisno od dijagonale (48-65 inc), oba daju 1000 nita. U toj cenovnoj klasi 10bit tesko.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno