Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pomislio sam možda da bi se zanemarujući i sam tip panela moglo reći nešto o kvalitetu prikaza. Ima li onda neko možda predstavu kako bi se VA u UM7450 poredio sa VA u U7B i B7500? Svakako je plan da odem lično da se uverim, nego eto ako već neki model nemaju tu gde odem da ne jurim po prodavnicama bezveze.

Takođe, zna li se da li se na UM7450 / B7500 / U7B javlja ono potamnjivanje prikaza u tamnim scenama o čemu je pisano ovih dana? To sam video na jednom starijem Samsung televizoru i pomislio sam da crkava koliko je odvratno izgledalo, samo mi fali da uzmem nešto od toga a da to postoji i da pritom ne može da se disejlbluje.
 
I mene zanima slicna stvar i dodao bih jos i hisense h65u8b, jer sad moze da se nadje oko 950eur.
I sad vidim da i LG 65SM8200PLA za istu cenu.

Zasto ne npr Sony XG80 u 65” koji je tu u rangu sa SM8200 ali bolji procesor i skaliranje i motion pogotovo za filmove i serije ili ako hoces da se otvoris za 65” XF90 koji je na akciji za 170k u jednoj vecoj maloprodaji ali koliko je skuplji toliko je i bolji od svih tih modela, eventualno ako ima kod madjara za manje para ali nisam tamo dugo pratio cene..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drustvo, moze li pomoc? Treba mi tv od 45-50 hiljada, od 43 do 50 inca. Najbitniji mi je kvalitet slike kada pustim film preko usb-a. Prihvatljiv je IPS panel i VA, ali nekako vise naginjem ka VA da bih dobio kontrast. Koristice se eon na njemu. Vidim da ima Philips svoje modele sa ambilight-om i svi to hvale... U toj ceni ima 6554, 6504, 6523. Neki su cak i za 40k na akciji. Osim njih gledao sam i Samsungove RU7 modele 7022, 7172, kao i Hisense 7500 i 7100. LG nisam preterano gledao jer nisam nasao neki VA model u mom cenovnom rangu. Sta odabrati od toga? Ili pak nesto drugo? Svaka pomoc je dobrodosla
 
Pa 43 ces naci za 50k. Idi pa vidi sta ti.se svidja, Android, webOS, tizen. Pisalo se o tome u poslednje vreme pa potrazi na forumu. Teško da će neko.da.da poredjenje svih navedenih televizora iz ličnog iskustva.
 
Jedino ova akcija u t gde je 50UM7100 51 000 din.. Ali je i on kompromis i sto bi se reklo kolko para tolko muzike..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
LG CX 65" 300k... Mislio sam da ce biti jaca cena nego C9, ali tu su mozda koja hiljada skuplja u launch-u.
 
Ljudi,samo da vam se zahvalim na savetima, na kraju sam u G.-u pazario "Samsung UE50RU7172 UXXH" i za sada sam veoma zadovoljan.
... i tako, ako nekoga zanima 50' TV za ~55k, eto vam predlog ako ga nadjete jer ljudi ovo kupuju u velikim kolicinama.

Sve najbolje,
Igor
 
Poslao sam ti PM.
 
Čini mi se da se ovde pisalo o HDMI kablovima, ali nikako da nađem post. Enivej, gde kupiti najkvalitetnije 2.0/2.1 HDMI kablove? Treba mi 5m pa je to dodatni problem.
 
Pozdrav svima.
Da li neko može nešto da mi kaže o JVC LT-43VU6900. Ja sam stara garda kojoj brend JVC nešto znači, ali nije mi jasna cena od svega 30k din, pogotovo što je ovo 4K TV. Da li iko zna koji je ovo tip smarta. Žena je slupala pri peglanju nov Hisense TV pa sad okajava grehe sa 35-40k dindži :smash: Ako je ovaj JVC baš krš, može i neka preporuka za 43'' smart TV. Ništa ispod Hisense, recimo da li vredi razmišljati i o Toshiba, Full HD minimum. Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam da uzmem neku 4k sto pametniju 49ku, pa mi se trenutni izbor najvise vrti u pravcu LG 49SM9000PLA.

Ima li boljeg izbora za taj kes?

Par kolega sugerise da Sony ili Samsung mozda nude vise, ali mi nije uspelo da nadjem bolji odnos cena/kvalitet.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Gledao sam da uzmem neku 4k sto pametniju 49ku, pa mi se trenutni izbor najvise vrti u pravcu LG 49SM9000PLA.

Ima li boljeg izbora za taj kes?

Par kolega sugerise da Sony ili Samsung mozda nude vise, ali mi nije uspelo da nadjem bolji odnos cena/kvalitet.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Koliki je kes u pitanju prvo :)

Svakako je to jako dobar televizor (fald je super, 120hz, pravi 10 bit panel, local dimming nit smrdi nit mirise zbog ne preterano velikog broja zona), plus hdmi 2.1 tako da je i future proof za next gen konzole..

E sad, koliko god on bio dobar to je ipak IPS panel sa svojim nekim manama, tako da ono.




Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno