Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ goran1

Možda recimo gledanje filmova u 4k formatu kojih je na netu sve više a sa ovim brzinama koje su nam dostupne tih 50+ GB se za čas skinu...

Možda za gledanje 4k sadržaja preko Netflixa kog takođe ima sve više...

Možda trenutno ne igra PS4 ali će za godinu dana da reši da igra a TV obično ljudi ne kupuju svake godine...

Ovo govorim ne vezujući za dijagonalu već generalno...
 
Poslednja izmena:
To bi gledali moji roditelji, znaci samo kablovska, i Eon zbog vracanja unazad. Zasto je tako mala razlika u ceni ako je uhd toliko bolji, znaci kod "madjara" :

43UJ635v 420 evra
43LJ624V 390 evra

.
 
Neznam ,izgleda da svako ima svoj rezon ,ali ja prosle godine kada sam uzimao tv.nisam ni razmatrao 4k ,modele .I mogu da kazem da moj full hd ,panasonic ds630 ,ima po meni bolju sliku nego ovi jeftiniji 4k modeli.Ali kao sto rekoh svako ima svoj pravac ,i razmisljanje,i potrebe.
 
Zasto je tako mala razlika u ceni ako je uhd toliko bolji, znaci kod "madjara" :
Zato sto ce uskoro da bude skuplji fhd ekran od 4k, iz prostog razloga sto se nece proizvoditi.
Tehnologija je napredovala i njih kosta isto da proizvedu ekran sa vecom i sa manjom gustinom pixela, logicno je sta ce proizvoditi a sta ce napustiti.

verovatno ce u dogledno vreme napredovati i praviti jos vecu gustinu pixela po incu pa ce po istoj ceni praviti 8k, pa ce i 4k bataliti...i tako dalje.

i to nema apsolutno nikakve veze sa tim sta ces ti gledati na tom ekranu.
 
Poslednja izmena:
Zamisli forum o automobilima, i onda se javi srbenda i kaže kako je Yugo sasvim dovoljan za naše potrebe i da ne razume sve ove ostale koji kupuju Mercedes, BMW, Audi....
E tako i ovi što se kunu u HD, i pričaju kako je UHD nešto imaginarno, što ne postoji i kod nas nikada neće postojati.
 
4k je musthave cak i na telefonu od 6". Ko nema takav, ne zna sta je zivot. A jos HDR i 3D obavezno, i najbolje uz rgbw panel.:D
Ljudi jel vi 43 tv gledate sa jednog metra pa da vam obavezno treba 4k?
 
Pa i kod tv i kod monitora rezolucija je vezana za dijagonalu i distancu sa koje se gleda. Koji ce mi 4k na 43 ako ga gledam sa 3 metra? Jok moram da kupim ps4 pro i da teram igre iskljucivo 4k jos na njemu, nebitno da razliku sa HD je tesko primetiti sa takve razdaljine. Marketing je zlo i totalno nevezan sa realnim stanjem stvari.
Naprimer:
pic5.jpg
 
Poslednja izmena:
Preterujete sa tim 4K.

I na 65" da bi razlika bila ocigledna treba da se pridje maltene na metar i po ekranu.
 
Poslednja izmena:
Ne, već vi preterujete sa fhd kada po istoj ceni možete da kupite uhd.

Nije da je neophodno, ali nema logike kupovati ekrane sa manjom gustinom pixela.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Na manjim dijagonalama je apsolutno isti q, ali marketing cini cuda.

Treba gledati sam kvalitet slike, a ne to da li je 1080p ili 4K.
1080p plazma i dalje moze da se popiski po vecini LED 4K TV-a.
 
Ima li ko ovde TCL? Kupio sam U49P6006 i Tv je ekstra ali izgleda da ne mogu da se podesavaju titlovi veliki su i rezedo plave boje sa crnim okvirom i lepo se vide ali umesto nasih slova ima kvacice. To mi je cudno jer ima meni na srpskom i to i latinicu i cirilicu. Sad guglam za resenjem ali ga ne nalazim pa ako neko zna sta mi je ciniti neka pomaze.
 
Ako jurite FHD Samsung/Sony modeli od 300 pa na vise su sasvim dovoljni, cena varira od velicine i da li je smart ili ne, ali kao sto kazu kolege, 4K je bolja kupovina na duze staze. Ne kupuje se tv svake godine.
 
Ima li ko ovde TCL? Kupio sam U49P6006 i Tv je ekstra ali izgleda da ne mogu da se podesavaju titlovi veliki su i rezedo plave boje sa crnim okvirom i lepo se vide ali umesto nasih slova ima kvacice. To mi je cudno jer ima meni na srpskom i to i latinicu i cirilicu. Sad guglam za resenjem ali ga ne nalazim pa ako neko zna sta mi je ciniti neka pomaze.
Koliko ja znam TCL se ne prodaje na nasem trzistu.

Послато са Moto Z2 Play уз помоћ Тапатока
 
@Moca, prebaci titlove na utf-8.

@jaksa, prave se i 720p paneli danas, što se ne bi i dalje pravili 1080p?
inače, meni je bitnija HDR podrška od toga da li je 1080p ili 4K. recimo, Sony ima u ponudi i 720p HDR (neke 32jke).

slabo ima 50+ 1080p, a ako ih ima onda ih verovatno Vestel pravi (Grundig, Sharp, Toshiba), koliko sam video u pinudi na tržištu
 
Treba mi pomoc oko kupovine 2 ista TV-a za bastu kafica. Basta ima 100m2, nosac tende ce biti u sredini, pa ce oba TV-a biti montirana na suprotnim stranama nosaca, odnosno svaki TV ce pokrivati 50m2.

Bice koriscen prevashodno za sport (SP u fudbalu, a kasnije i za ostala sportska desavanja) i za pustanje nekih demo 4K snimaka sa YouTube-a ili usb-a.

Na osnovu svega izrecenog, koji mi mozete preporuciti model TV-a, kao i dijagonalu? Da li ce 55" biti dovoljno, odnosno trebam li ici na vecu dijagonalu? Sa jedne strane mislim da ce biti malo, ali sa druge strane se bojim da ce TV od preko 55" previse dominirati i na neki nacin zaklanjati bastu?

Hvala unapred na pomoci.
 
Za toliku povrsinu ti treba veci TV - pogotovo da bi privukao nekog da bas u tvojoj basti gleda fudbal :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno