Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Treba mi mala pomoc oko TV-a. Treba da bude povoljan, a od stavki obavezno da ima wifi. Nesto sam gledo sta je dostupno po prodavnicama i naisao sam na Vox Smart televizor LED 32ADS314G i VIVAX Televizor 32S60T2S2SM. Koji bi od ova dva bio polja kupovina? Ili eventualno neki treci u toj cenovnoj kategoriji oko 130-150€, mora da ima wifi i da ga je moguce kupiti u radnji zbog garancije.





Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
Ja iskreno ne bih nikada uzeo ni jedan od ta dva. Teslu smatram za nešto kvalitetniji TV.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Код Вокс телевизора вајрлес картица је јако лоша. Нећеш имати добар проток, па чак иако је поред рутера. Мислим да је иста ствар и код сличних робних марки. Код Тесле (мој матори је узео Теслу од 32 инча са својим оперативним системом) иста ствар. Ако имаш дуал-бенд вајрлес картицу у телевизору за те паре, онда је добро, мада мислим да нећеш добити то што хоћеш за 150 евра

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta podrazumeva pod ovim: mora imati WiFi. Mogao bi biti malo konkretniji za šta ti tačno WiFi treba? To je dosta mali budžet čak i za tu dijagonalu. Bolje uštedeti još malo pa kupiti TV nekog boljeg proizvođača. Opet što se tiče tehnologije niko se više ne bavi TVom od 32", tako da što se slike tiče obzirom na rezoluciju u tom cenovnom rangu ne verujem da ima neke velike razlike. Možda bude samo u zvuku.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Hvala na komentarima, pa u pitanju je tv koji bi sluzio ne cesto za pustanje nekog sadrzaja preko wifi to mi je bitno zbog kontrole jer cesto nece fizicki neko biti u blizini, ili da vidim da li postoji ipak mogucnost da se pogura net preko kabla. Mada mi je receno sto manje kablova, a mislim da je ruter udaljen od toga gde se zeli dobrano 25-30m sa 5,6 zidova izmedju mada cu tek sutra videti lokaciju.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
 
Uf, to je baš velika udaljenost. I na LAN kablu ukoliko ne bude neki kvalitetan ćeš imati gubitak na kvalitetu signala obzirom na daljinu, a kamoli na WiFi ukoliko ga uopšte uhvati.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Male sam suzio pretragu, ali mi i dalje treba pomoć: pre svega da kažem da TV definitivno mora da bude od 40" zbog ugaone police.

Fox, Vivax, Adler, Vox, Stella i Favorit sam izbacio kao najlošije marke, ostaju Hisense, TCL, Grundig, Sharp, Tesla I Alpha. E sad ima li neki model tih marki u toj dijagonali sa IPS panelom?

Ili ako ne, koji od njih nudi najbolju sliku/ton, nista drugo me ne zanima...
 
Uf, to je baš velika udaljenost. I na LAN kablu ukoliko ne bude neki kvalitetan ćeš imati gubitak na kvalitetu signala obzirom na daljinu, a kamoli na WiFi ukoliko ga uopšte uhvati.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Max dužina za cat 5, 5e, 6 I 6a je 100m. Kako je 30ak metara mnogo?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Dobio sam slike prostora tesko ce da ide busenje za kabl jer mora da ide preko dela koji nije "nas" a vlasnik toga dela nije tu duze vreme niti se tu moze uci. Jos sam malo gledao i zapazio ALPHA Televizor 32G7NHS SMART (Srebrni) LED, 32" (81.2 cm), 720p HD Ready, DVB-T/C/T2 za 16.000rsd i TCL Televizor 32ES560 SMART ( Crni) LED, 32" (81.2 cm), 720p HD Ready, DVB-T2/C/S2 za 21.000rsd. Kablovi ne bi bili problem imam dostupne kvalitetne. Vlasnica bi da da idealno 15-16k a max.21k.



Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
 
Dobio sam slike prostora tesko ce da ide busenje za kabl jer mora da ide preko dela koji nije "nas" a vlasnik toga dela nije tu duze vreme niti se tu moze uci. Jos sam malo gledao i zapazio ALPHA Televizor 32G7NHS SMART (Srebrni) LED, 32" (81.2 cm), 720p HD Ready, DVB-T/C/T2 za 16.000rsd i TCL Televizor 32ES560 SMART ( Crni) LED, 32" (81.2 cm), 720p HD Ready, DVB-T2/C/S2 za 21.000rsd. Kablovi ne bi bili problem imam dostupne kvalitetne. Vlasnica bi da da idealno 15-16k a max.21k.



Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
Alpha zaboravi, imam , resetuje se sam za vreme rada, wi fi očajan, sw spor do očaja

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Ok, kabl se ne uzima najjeftiniji i uzimaš shielded ako ima smetnji. Ali 30ak metara nije puno za cable run, to je poenta. A najobičniji 5e (Draka i bolji) će to da zadovolje.

Jedino ako ima ogromne smetnje od okolnih kablova i uređaja pa da treba kvalitetniji.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ne znam u koju temu da se uglavim pa cu probati ovde.

Zna li neko ili mozda koristi neki VPN za Tizen?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko je meni poznato ne postoji
 
Hvala na komentarima, pa u pitanju je tv koji bi sluzio ne cesto za pustanje nekog sadrzaja preko wifi to mi je bitno zbog kontrole jer cesto nece fizicki neko biti u blizini, ili da vidim da li postoji ipak mogucnost da se pogura net preko kabla. Mada mi je receno sto manje kablova, a mislim da je ruter udaljen od toga gde se zeli dobrano 25-30m sa 5,6 zidova izmedju mada cu tek sutra videti lokaciju.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk

Wi-Fi, 5-6 zidova i 25-30m - nece da moze.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Preporuka za 75" TV ,dnevni boravak,gledace se (citaj igrace se) sa 4m udaljenosti.
Menjam 60" LG plazmu iz 2016g. (ide u spavacu sobu umesto 10 godina stare Samsung 50" C530 plazme koja je ispustila dusu ovih dana :S:)

TV se koristi za Playstation 4 80% vremena a ostatak (max sat-dva dnevno za kablovsku,sport uglavnom).

Znaci nista filmovi,serije... za to imam drugi setup.Od smart beneficija samo zbog zene i klinaca mora imati HBO GO app.
Budzet do max. 1450e. (moze KP,domace radnje...)
Iskljucio bih IPS panele i ne dostizni OLED zbog dijagonale.Bitan faktor mi je input lag,da li to znaci VA panel da gledam iskljucivo?

Procitao sam zadnjih 200 strana i sad mi nista nije jasno.:)

Prvobitno sam planirao Samsung 75TU8002 (1200e KP) a vidim da je dosta osakacena verzija u odnosu na proslogodisnji model.
Ista stvar je i sa Qled serijom 60T ,do 70T ne mogu da dobacim.

Pada mi na pamet i Sony Kd75XH8096 (1450e KP),ne znam nisam pametan.
Jasno mi je da sa ovim budzetom na ovoj dijagonali nema nista od HDMI 2.1 a cenim da ce mi na PS5 za koji mesec i 2.0 raditi posao 4K60Hz.
Pomoc?
 
How about H65B7100 ?:)

Kupuje mi se veliki tv a nemam para za ozbiljneee masine te dijagonale pa trazim neki kompromis :)

Danas sam video letak u sanducetu, ovaj Sharp sto ja imam samo 65 incha za 70000 dinara. Mada ja to ne bi kupio jer sto je veca dijagonala to su uocljivije mane televizora. Losi uglovi gledanja bice jos losiji, probijanje osvetljenja bice jos izrazenije itd. Prednost u odnosu na Hisense je Android koji iako ne idealan je ipak Android tj. pravi smart TV ne te zbudzene Linux varijante sa po deset dostupnih aplikacija za ceo sistem.

Opaska za mane i dijagonalu vaze za svaki losiji TV, sto je veci to ce losije izgledati slika na njemu. Zato se valja ici na bolje modele a oni kostaju nekoliko puta skuplje. Eventualno ako se ide na Linux pogledati neki Sony, po mogucnosti uzivo, da li slika zadovoljava kriterijume pa uzeti dobar Android box da se upotpuni iskustvo.
 
Pa q60 ti je bolji od Sonyja 80...
To ti je mozda najbolji izbor, ako mozes da nadjes za te pare...a ni tu8 nije za bacanje, jos bolke ako.mozes proslogodisnji ru8 da nadjes.
Nisam ni pratio sta sve ima u toj dijagonali, ali ti govorim po serijama sta je bolje.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
panel moze biti 120hz, vise nema veze sa strujom jer ce i na 100hz u evropi raditi isto frekvencije ce se sinhronizovati na lokalnoj mrezi, ostalo je samo marketing i zastarelo poredjenje us vs eu jer proizvodjac moze da prodaje 120hz i u us i u eu, radice isto. TV program je ionako 30 ili 60/50hz, filmovi obicno 24hz ali za njih je tu bfi, interpolacija, procesor i td... Da li zna razliku izmedju fps i mhz ne znam jer se zbunio kada sam rekao da nema 100(120)hz materijala. PC (i monitori) je nesto drugo kao sto je navedeno u onom clanku na rtings.com i ko moze da iskoristi i zna zasta kupuje svakako je bolje 100hz,a i paneli bi trebali biti kvalitetniji :) Ali ne i presudno kao njegova izjava da se na 50hz mogu gledati samo staticne slike jer cim se slika pomeri ne vidi se nista. Moze se dosta procitati o ovome samo pazite da ne naidjete na temu u avsforums gde pricaju o monitorima i koriscenjem tv-a za monitor :)

Ne treba mešati babe i žabe. Jedno je frekfenca struke a drugo frekfenca osvežavanja panela tj slike.
 
@BD9, u ovom slučaju (solidna udaljenost, mnogo zidova) televizor će moći da se priključi na mrežu bez kabla ali će biti potrebni dodatni WiFi ruteri/repetitori (to je već tema za drugi deo foruma).
nije mi jasno ovo u vezi upravljanja preko mreže, da li je u pitanju upravljanje preko neke aplikacije koja bi služila kao daljinski? u stvari, mislim da je rešenje "običan" televizor koji je preko HDMI-a povezan na uređaj (PC stick, laptop, NUC ili slično) sa kojeg bi se puštao sadržaj. tom uređaju se može pristupiti preko mreže (važi isto kao i za povezivanje televizora na mrežu). a ako je u pitanju stalni sadržaj (koji se ne menja često, najčešće 1x sedmično), onda se isti učitava sa fleša a televizor se podesi u tzv. hotel mod
 
Poslednja izmena:
@momsab i ostali uspeo sam da izguram jutros preko asusovog rutera, koji ce biti tamo i kada stigne tv, wifi signal sasvim solidnog kvaliteta i prikacio sam tablet za tu mrezu, nije bilo prekida u konekciji. Izgleda da su prostorije izmedju prazne pa gotovo nista ne ometa signal tj.izgleda da su samo zidovi fizicka prepreka. Svakako sam predocio opciju da ne bi bilo lose da se pojaca signal, recimo ovde je dobro sto su pojedini kanali preko 10te "prazni" pa sam smestio mrezu na 13.

Trebalo bi u petak da dobijem na probu i gore pomenute TLC, Alphu, Teslu i neki Vox ali ne znam mu pa cu videti konkretno kako se drze na mrezi. Ako budem imao vremena i prilike probacu da dokumentujem ovde kako se ti modeli ponasaju sa wifi strane mozda nekome bude koristilo.

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
 
Nasao sam 75Ru7092 za 1050e,garancija onako u vazduhu na poverenje.Nov,fabricki zapakovan.

Negde ovde u temi sam procitao da su ove godine opet “spustili” serije na dole pa je novi Samsung TU8002 prepakovan Ru7102.Da li gresim?

75TU8002 mi se nudi pod istim uslovima za 1200e.
 
Koliko je u smislu transporta rizično naručiti sa kp-a neke velike dijagonale tipa 65"+ i skuplje, tanke modele od 1k+
Da li to ide rutinski ili treba dobro razmisliti hoće li tv stići čitav i da li ga uopšte prepustiti kurirskim službama.
Kakva su vaša iskustva?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Nasao sam 75Ru7092 za 1050e,garancija onako u vazduhu na poverenje.Nov,fabricki zapakovan.

Negde ovde u temi sam procitao da su ove godine opet “spustili” serije na dole pa je novi Samsung TU8002 prepakovan Ru7102.Da li gresim?

75TU8002 mi se nudi pod istim uslovima za 1200e.
Ja bih dodao 150e za noviji model sa novijim softverom, jos je malo i bolji.

https://www.rtings.com/tv/tools/com...ung-ru7100/9019/783?usage=11114&threshold=0.1

Ali da vec ima ru8, taj bih uzeo.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nasao sam 75Ru7092 za 1050e,garancija onako u vazduhu na poverenje.Nov,fabricki zapakovan.

Negde ovde u temi sam procitao da su ove godine opet “spustili” serije na dole pa je novi Samsung TU8002 prepakovan Ru7102.Da li gresim?

75TU8002 mi se nudi pod istim uslovima za 1200e.

Za te pare imas u radnjama domaca garancija...i da idi na ru7172 u 75" cemu bacanje para za nikakvu razliku
 
Poredeći ponudu naših prodavnica i ocene jednog stranog sajta za TV 40" - evo sledećeg zaključka: najkvalitetniji televizori te dijagonale na našem tržištu su marke Sharp (mada ih nema u mnogim radnjama) i to modeli BL2EA i BL5EA.

Zatim slede Panasonic (TX FS400) i TCL (ES560). A znatno nižeg rejtinga su Sony (KDL WE665), Hisense sa više modela(A5600F, B5100, A5100F) i opet Sharp (serije FG).

Pošto se radi o stranom sajtu jasno je zašto nema Tesla, Vox, Vivax, Fox, Favorit, Max, Stella, Adler, Alpha - ali ako ne grešim oni se i ne mogu kvalitetom meriti sa proizvodjačima gore pomenutim???

Sa druge strane, nije mi jasno zašto nisam našao ocene za Hisense (B6700) kojeg ima u većini naših radnji, kao i Grundig modele koji trebali biti bolji od ovih "naših"...
 
^

Vau, kakva radikalna tvrdnja, bukvalno od nikoga nisam čuo da su Sharp i Panasonic najkvalitetniji...

Možeš li da navedeš izvor gde si pronašao ovu informaciju?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno