Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@maxy hvala. Procitacu o razlici izmedju ta dva panela.

@razor81 to sto je iz 2019. ne pravi neku razliku?
Nisam lično koristio modele koje si naveo pa da mogu da uporedim. Ovaj koji sam ti predložio sam koristio i probao u kućnim uslovima i bio mi je odličan. Godinu sam pomenuo zbog transparentnosti i da bih ti skrenuo pažnju da proveriš da model nije bio izložen.

Što se razlika u pabelu tiče VA ima bolji dinamički kontrast i nijansu crne, dok IPS ima bolje uglove gledanja.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Jedan kros-post iz Hisense teme, ali možda nekome bude značilo prilikom izbora TVa u budućnosti.

Evo od mene jedna recenzija Hisense U8B, konkretno H65U8B. Neko će se pitati šta će nam recenzija godinu i nešto dana starog TVa? Ovo pišem nakon što sam TV prodao, pa sada mogu bez emotivne veze ili neke pristrasnosti da napišem kakav mi je utisak nakon godinu dana posedovanja.

TLDR: odličan TV, topla preporula

Krenimo redom.

Dizajn je odličan. Premijum materjal (metalno postolje, metalna lajsna sa prednje strane), kvalitetno kućište, diskretno i elegantno. Lep i iz profila pri čemu je gornja polovina izuzetno tanka, maltene samo debljina panela sa zaštitom. Jednom rečju televizor izgleda i ima premijum izgled kako god se posmatrao.

Uz takvu izradu ide i jedan od najboljih daljinskih upravljača (IR i BT) izrađen od aluminijuma. Jedini bolji daljinac koji sam koristio je LG Magic Remote, mada priznajem da mi ni kod U8B nije nedostajo air mouse nimalo. Super leži, odličan raspored, 2 programibilna tastera.

Kvalitet prikaza slike je vrhunski! Imao sam prilike da uživo vidim još nekoliko drugih televizora slične cene u vreme nabavke i tu jednostavno Hisense nema konkurenciju. Prikaz boja, osvetljenost šišaju konkurenciju lagano. Realno u tom pogledu drugi proizvođači su tada koštali i 50% više. Naravno ima i mana u prikazu slike, te crna nije savršena, edge led ima svojih ograničenja. U tamnim igrama to ume malo da zasmeta na prvu. Za filmove je apsolutno fantazija. HDR, milina u odnosu na prethodni LG. Nešto što sam primetio je mrvicu gori upscaling SD TV sadržaju u odnosu na LG, ali sam ovo primetio jedino kad priđem TVu, ne i kada sedim sa normalne distance (3.5m u mom slučaju).

Kad spomenuh gejming, iako ovo nije gejming TV, opušteno sam odigrao na njemu 5 igara bez primetnog laga. Doduše nijedna od tih igara nije bila FPS, ali je nekoliko bilo TPS. Doduše puštao sam malo CP77 čisto ložane radi, ali ne mogu da kažem da sam se nešto posebno napucavao da bi primetio da li je lag znatan. Sve u svemu, bez problema može i kao gaming TV da se koristi, a bez da ste iskeširali 2 hiljadarke.

Pre kupovine su me ljudi plašili oko operativnog sistema, bagova i slično. Ja apsolutno nikada nisam imao ozbiljnije bagove. Desi se da se neka aplikacija izbaci iz rama, ali to je to. Dešava mi se i na telefonu sa milion gb rama više. Interfejst je brz, smart funkcije brze, menjanje aplikacija u krug (Netflix, YT, Plex, live TV) ide super.

E sad, izbor aplikacija u prodavnici je jako jako skroman. Nije da mi treba 100 aplikacija ali bi voleo da je tu EON i HBO Go. Takođe Plex aplikacija je dosta stara, ok nije da joj nešto bitno fali. Ne dočekah da vidim da li će se ostvariti obećanje o ažuriranju na VIDAA U 4, koji će doneti EON, a kako tračevi kažu radi se i na dodavanju HBO Go.

Bio sam jedno vreme ubeđen da daljinac u BT modu brljavi, a zapravo sam imao sulude smetnje, čim sam otklonio taj uzrok, sve je proradilo fino i bez problema.

Sve u svemu, u tom trenutku, decembra 2019 je ovaj TV definitivno nudio najbolji odnos cene/kvaliteta tako da se definitivno nisam pokajao izborom upravo njega. A sada se nadam da će jednako dobro i lepo služiti i novog vlasnika.

Realno, bio sam skeptičan prema Hisense-u, zato što mi je to bio njihov prvi uređaj, no ispostavilo se da nisam trebao da imam razloga za brigu. Ojačali su dosta ovi čistokrvni kineski brendovi (Hisense, Xiaomi itd.).
 
Poslednja izmena:
Uzeo malopre neki fox ali imam problem sto je u konfliktu sa d3gp uredjajem, tipa pojacavanje zvuka na daljincu od tva radi normalno,ali kad smanjujem on menja kanale

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
@maxy hvala. Procitacu o razlici izmedju ta dva panela.

@razor81 to sto je iz 2019. ne pravi neku razliku?

Prethodnih godina LG je produzenu garanciju na 5 godina odobravao samo za aktuelne modele, ne znam kako je sada ali je moguce da na model iz 2019 ne bi dobio produzenu garanciju. A od onih koje si naveo izbegao bi model UN7100.. po svaku cenu.

Sony takodje ima produzenu garanciju na 5 godina ali trenutno nista ni blizu tvog budzeta.

Generalno januar nije mesec dobre kupovine, retko gde ima popusta i akcija, ako ti ne gori pod nogama ja bih sacekao neki bolji momenat aka kraj februara - pocetak marta.
 
Prethodnih godina LG je produzenu garanciju na 5 godina odobravao samo za aktuelne modele, ne znam kako je sada ali je moguce da na model iz 2019 ne bi dobio produzenu garanciju. A od onih koje si naveo izbegao bi model UN7100.. po svaku cenu.

Sony takodje ima produzenu garanciju na 5 godina ali trenutno nista ni blizu tvog budzeta.

Generalno januar nije mesec dobre kupovine, retko gde ima popusta i akcija, ako ti ne gori pod nogama ja bih sacekao neki bolji momenat aka kraj februara - pocetak marta.
Moja greška. Nisam znao da LG trenutno ima garanciju od 5 godina. Svakako model koji sam naveo nije bio na spisku ni prilikom prethodne akcije.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Trenutno samo Sony daje 5god garancije, svi ostali su na dve, LG bi trebalo opet od februara da krene..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Taman kad pomenuste da Sony daje 5 godina garancije. Drugar planira kupovinu televizora. Planira da da do 70ak hiljada. I iz nekog razloga bi voleo da uzme Sony. Koji bi od Sony modela do tog cenovnog ranga preporučili. I da li je možda bolje uzeti nešto drugo za taj novac?
 
@fluxy Pazi za te pare jedino ima da se kupi 49X7055 eventualno ako bude na akciji 55X7055, po kvalitetu slike nema nijedan bolji ni Samsung ni LG, jedini ima wide color gamut u tom cenovnom rangu i ima vecu svetlinu ekrana, ali mana uslovno receno je softver, ako mu treba tipa samo Netflix, YT, Prime i Browser i nista vise onda top, ali ako hoce nesto vise onda bi morao Android kada je Sony u pitanju, a to znacajno dize cenu, i u tom segmentu su bolji Samsung i LG..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da se nadovežem na Markovu priču. Sve je tačno za X70. Treba da znaš da je sledeći sa androidom X80 (namerno izostavljam slovo koje obeležava godinu modela, npr H za 2020),a on je do 90k dinara u 55 varijanti. Na žalost X85 i X90 su još skuplji, a definitivno najbolja kupovina kad je Sony u pitanju. Treba znati da su X70 (bez androida) i X80 (sa androidom) za klasu ispod X90 serije. Ali su i dalje odlični televizori.
 
X70 od Sony lično imam i nikad ne treba propustiti priliku da se kaže koliko smeće od OS je taj njihov Linux.
 
TCL i dalje daje 5 godina garancije.
Jesi li siguran? Odakle ta informacija?
Ja sam pitao u prodavnici, potvrdili da važi tako što su odštampali neki papir na kome piše da produžena garancija nije vezana za određeni period, pa sam kupio TV. Nakon toga mi stigao mail na upit koji sam poslao dva dana ranije gde kaže da i oni čekaju odgovor.
4cb0fc04d86c856afe3faff505c36e43.jpg
 
E pa konacno i moj tv crkava (pisao sam u drugoj temi, odlazi led, opravka se ne isplati ako je ne radim sam, sto cu i da uradim kad budem imao vremena)...

Sad gledam da kupim neki 65" tv... Do sada sam imao IPS panel, koji mi je odgovarao... TV vrlo cesto gledam is ugla od nekih 160 stepeni... Ne znaci da VA nece da zavrsi posao, ali to bih morao da vidim uzivo u radnji da bih mogao da procenim...

Buduci tv ce verovatno u nekom trenutku da bude nakacen na PS5. Najvise gledam youtube, tv - eon (imam box), hbo go, netflix, castujem sa mobilnog ili PC-a... ne bi bilo lose i da mogu da upravljam TV-om sa Amazon Echo-om...
Cena do nekih 140k recimo, kod nas u radnjama, mada moze i preko neku hiljadu ako vredi... Jurim 5god garanciju, pa kad naleti uzecu ga, nije zurba...

Za sada, ono sto sam video kod nas a da mi je interesantno je sledece:

Sony KD65XH8077 / KD65XH8096
Samsung UE65TU8502 UXXH
Samsung QE65Q65TA UXXH
LG 65UN81003LB
LG 65NANO803NA
LG 65NANO813NA
LG 65NANO793NE


Sta mislite o izboru? ima li nesto bolje za manje ili malo vece pare?
 
Poslednja izmena:
65q65 je tu najbolji tv...
Ali sve zavisi koja je cena u pitanju za te televizore.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jesi li siguran? Odakle ta informacija?
Ja sam pitao u prodavnici, potvrdili da važi tako što su odštampali neki papir na kome piše da produžena garancija nije vezana za određeni period, pa sam kupio TV. Nakon toga mi stigao mail na upit koji sam poslao dva dana ranije gde kaže da i oni čekaju odgovor.
4cb0fc04d86c856afe3faff505c36e43.jpg

Kada se odabere datum iz 2021 god. pisalo je da ne važi i da je promocija trajala do kraja 2020. god. Sada je opet moguće odabrati datum na stranici http://www.tv-warranty.net/rs/ i ne izbacuje poruku da promocija od 5 godina garancije ne važi.

Ti u prodavnici samo treba da ti daju fiskalni račun, nemaju oni ništa sa time osim što treba da te upute gde da se registruješ za dodatnu garanciju.
Mada kakvi su prodavci i koliko su nezainteresovani i neupućeni ne bi me čudilo da većina kupaca nema pojma o dodatne 3 godine garancije :D
 
Poslednja izmena:
Plex na webos 3.5 na mom uh668v ima bug. Prilikom puštanja 1080p ili 4k sadržaja sa eksternim titlovima, ukoliko se sadržaj premotava napred ili nazad, ili se prekine pa pokuša pustiti ponovo, konstantno secka. Kada se isključe titlovi ili se gleda bez premotavanja radi sve normalno.

Da li neko ko ima LG oled B9 ili bx može da proveri da li se na njemu ovo dešava? Trebalo bi da je na webos 4 I 5 problem rešen, ali bih voleo da mi neko iz prve ruke potvrdi.

Da li neki drugi oled u sličnom cenovnom rangu ima i približno dobar kvalitet slike kao LG? Webos mi je do sad bio prednost ali me je ovaj bug strašno iznervirao. Philips mi je zanimljiv zbog ambilight, da li nešto njihovo može da prođe?

EDIT: Da napomenem da mora da postoji Eon app, plex ili emby (bolje plex), HBO go.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma ja to gledam pod tim uglom dok sam za kompom, koji je na istom zidu kao i tv... Mislim, nije to toliko cesto i bitno, definitivno moram da pogledam koliko se degradira slika na VA kada se povecava ugao...

Znaci za sada koliko vidim, od samsunga su preporuke za QE65Q65TA, Hisense U8QF... za lg niko nista ne rece... za jedan Philips ima preporuka...

Da nisam propustio neki model koji vredi razmotriti?
 
Uzasno se degradira, mada mi je cudno da ti je i ips ok iz tog ugla...
Taj ugao trpi samo oled, dok je VA negledljiv i iz dosta manjeg ugla.

Sa tim na umu, gledaj LG nanocell, nema ti druge.

Hisense uvek ima softverske probleme nasuprot na papiru dobrom hardveru(ne mislim samo na OS, vec na obradu slike), pa ga vecinom ozbiljni strucnjaci ne preporucuju u tom malo jacem lcd segmentu.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno