Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ukoliko je prozor preko puta tv-a , gde svetlost (ne sunce) bije direktno ka tv-u, koji tv treba gledati, sa va ili ips panelom, zbog refleksije...? Ili nema pravila?
 
Ukoliko je prozor preko puta tv-a , gde svetlost (ne sunce) bije direktno ka tv-u, koji tv treba gledati, sa va ili ips panelom, zbog refleksije...? Ili nema pravila?

u tom slucaju ja bih gledao ips jer generalno ima manju refleksiju, a dodatna svetlost ce nulirati razliku u kontrastu, a imaces bolje uglove gledanja.
 
Ukoliko je prozor preko puta tv-a , gde svetlost (ne sunce) bije direktno ka tv-u, koji tv treba gledati, sa va ili ips panelom, zbog refleksije...? Ili nema pravila?

Sve jedno bice katastrofa, ips ce biti mikro gledljiviji, zato nocu ako gledas ips u tamnijim scenama se ne vidi nista, ja sam uvek za Va, iako pati od uglova gledanja slika je duplo bolja + ips pati od Glow, tako da uvek biraj VA!!!
 
Da li treba kupiti tv sa Cinema Screen funkcijom ili je to nebitno?
 
Cinema Screen nije funkcija već panel sa tankim bezelima. Valjda ih tako definiše lg. A koliko znam Cinema Screen se odnosi na 16:9 format.
 
Svi su VA paneli sa Direct ledom, pa koji je od njih najbolji na papiru:

Sony KD-55XG7096 (670e gigatron)
Sony KD-55XG7077 (670e gigatron)
Philips 58PUS7304/12 (700e Madjari, 750e BC group)
LG 60UM7100PLB (580e Madjari, od 640e kod nas na eponuda)

Budzet mi je do 800e.
 
Zbog cega je djubre, meni deluje u klasi tog Sonyja?
Mene tu najvise zinenadjuje Philips cenom, sa jako slabim 850:1 kontrastom...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Generalno ta dimenzija u ceni od oko 600e i ne asocira na neki bajan kvalitet :)

Za 800e kod madjara moze da se nadje bolji tv od tih..

QE55Q60R je od 720e pa navise...


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pa dobro, naravno da ubek vazi, koliko para, toliko i muzike, ali u toj klasi od tih navedenih, ne vidim da neki nesto odskace.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Koliko sam ja razumeo od LG a da nije nanocell minimum je 7450 :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Svi nabrojani su VA paneli, onda 7450 ne dolazi u obzir, kao ni Mađari za te mizerno/smešne razlike u ceni jer Sony i LG trenutno daju 5 godina garancije.

U oviru budžeta ako nije VA panel uslov već može i IPS onda su trenutno najkupovine Sony 55XG8096 ili LG 55SM82O0
 
Odakle ti informacija da je rgbw, isti izvor kao za "pune servise LG televizora"?
60um7100 je rgb direct led va panel.

Nemoj da jajaris i menjas post, da ispadne da nisi rekao da je LG djubre jer je rgbw panel.

Kucaj specifikacije na guglu za taj Philips tv, nije tesko naci.
Nema potrebe za 60 znakova pitanja, isto znace kao i jedan.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ok pogresio sam , zato sam i ispravio post , cemu ljutnja i uvrede? Rekao sam da je djubre i stojim iza svojih reci!
Za taj filips nisam nasao taj podatak!Znaci odgovaras na moj post drugome jos si uvredjen i vredjas????????????
Sad videh ovo za "pune servise LG tlevizora", druze ajde malo sjasi sa tim prozivkama!!!
 
Poslednja izmena:
Ne odgovaram, nego sam te pitao zasto je djubre u odnosu na ostale i jos nisam dobio odgovor, osim milion znakova uzvika i pitanja...

Dakle, ne mozes da obrazlozis takvu paisalnu izjavu, barem sada znamo da pricas samo da bi pricao.

I ja sam pogresio za Philips, gledao sam 55" koji je ips, 58 je VA, sto znaci da je isti kao i ostali VA paneli, oko 3000.


Sto se tixe tih televizora, ne vidim da je neki tu znatno bolji od ostalih, ali je tesko i naci neke ozbiljne testove i poredjenja.

Ovako na prvu, jedino sto vidim kod LGa je najbolji smart OS, ali je najruzniji tv tu.
Prednost je sto je dosta veci od Sonyja.

Ne mogu da nadjem zbog cega je Philips tako skup, jer je obicno jeftiniji.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne odgovaram, nego sam te pitao zasto je djubre u odnosu na ostale i jos nisam dobio odgovor, osim milion znakova uzvika i pitanja...

Dakle, ne mozes da obrazlozis takvu paisalnu izjavu, barem sada znamo da pricas samo da bi pricao.

I ja sam pogresio za Philips, gledao sam 55" koji je ips, 58 je VA, sto znaci da je isti kao i ostali VA paneli, oko 3000.


Sto se tixe tih televizora, ne vidim da je neki tu znatno bolji od ostalih, ali je tesko i naci neke ozbiljne testove i poredjenja.

Ovako na prvu, jedino sto vidim kod LGa je najbolji smart OS, ali je najruzniji tv tu.
Prednost je sto je dosta veci od Sonyja.

Ne mogu da nadjem zbog cega je Philips tako skup, jer je obicno jeftiniji.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

imas par stranica unazad, po meni je taj philips u toj klasi najbolji, 600nita, 20ms lag, 90% dci-p3, cita sve hdr formate, p5 procesor, ostra slika, kontrast navodno oko 5000 va ips oko 1200, android prednost i mana...


https://www.produkttest24.com/philips-4k-uhd-fernseher-50pus7304-12-im-test/
https://www.computerbild.de/artikel...ilips-PUS7304-55PUS7304-The-One-22895743.html
https://labo.fnac.com/tv/televiseur...st-labo-philips-50pus7354-the-one-televiseur/
https://www.lbtechreviews.com/test/tv/65-4k-tv-test/philips-the-one-65pus7354-12
https://pcpress.rs/review-philips-the-one-tv-philips-jedinac/
https://www.t3.com/news/t3-awards-2019-the-finest-tv-you-can-buy-for-under-pound1000-is-philips-7334

potrebno je neki poznatiji sajt da ga testira i uporedi.


@drakula

da, po meni je webos bolji i stabilniji od android-a, uporedi oba pa nadji sta ti odgovara. Srecom noviji android tv se peglaju sve vise pa ce valjda biti i bolji.
 
Poslednja izmena:
Najbitniji mi je kvalitet slike, koji ce od tih modela ponuditi najbolje? Ili do 800e neki drugi model?
Sistem mi je nebitan, svakako ide android box na njemu.

Gledao sam i onaj sony 55fx9005, ali je oko 850e na kp, a preko 1000e kod nas, jedino da cekam neko vreme da padne cena ako vredi bar on...?
 
Šta mislite o modelu Samsung UE55RU7452UXX? Koristio bi se za EON, HBO GO, Netflix, gledanje filmova i serija sa eksternog hard diska. Video igre me ne zanimaju.



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Najbitniji mi je kvalitet slike, koji ce od tih modela ponuditi najbolje? Ili do 800e neki drugi model?
Sistem mi je nebitan, svakako ide android box na njemu.

Gledao sam i onaj sony 55fx9005, ali je oko 850e na kp, a preko 1000e kod nas, jedino da cekam neko vreme da padne cena ako vredi bar on...?

objasnjeno ti je nekoliko puta i na predhodnim stranicama pre neki dan i sada, ili ne citas ili trolujes? Ko moze da ti kaze kad ce i koliko da padne cena? Ako imas da dodas 200e uzmi xf, ako nemas onda uzmi fox.
 
Poslednja izmena:
Najbitniji mi je kvalitet slike, koji ce od tih modela ponuditi najbolje? Ili do 800e neki drugi model?
Sistem mi je nebitan, svakako ide android box na njemu.

Gledao sam i onaj sony 55fx9005, ali je oko 850e na kp, a preko 1000e kod nas, jedino da cekam neko vreme da padne cena ako vredi bar on...?
Pogledaj onda 55q60r ili ru8000.
Ili cekaj ako padne cena tom xf, mada tesko da ce pasti na ispod 800e u radnjama...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
LGxxUM7100PLB је за те паре сасвим ок тв, за неког ко није захтеван корисник.
Ја сам 49'' платио 46000 са 5 година гаранције.
Има смарт, Еон, мени не треба више.
Наравно и ја бих волео нешто боље али немам пара.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno