Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@bakara @Bobajakuda
Ako imam i 2 milona pitanja, sto to vama predstavlja problem, forumi i tome sluze, zar ne, da se pita sve sto treba dok je u okviru teme? Znaci da sam pitao 2-3 pitanja, bilo bi ok, ali posto sam pitao mnogo vise, to vec nije u redu, prerasta u preterivanje, previse brinem itd, jel to vas nacin razmisljanja? Meni je jedini cilj bio da se sto detaljnije unapred raspitam kako ne bih dosao u situaciju da vracam proizvod od preko 1.000e zbog neke gluposti koju sam mozda predvideo i koja mi mozda nece odgovarati. To se zove potpuno opravdano i razumno razmisljanje. Da nisam na taj nacin razmisljao, ovde bi se zalio, pa bi mi neko rekao sto se nisam bolje raspitao, i bio bi 100% u pravu. Ja kad sam prethodni TV uzimao pre 5 god, sam sam nasao neka 3 modela, i pitao na forumu za preporuku, medjutim sad je po meni mnogo teze izabrati TV, pogotovo se to odnosi na ove skuplje modele.

@DJmihailo
https://prnt.sc/icrul6 Ja sam te zabice video na svim unboxing snimcima kod ovog modela, jedino ako za nase trziste one ne postoje, ili mozda samo za model od 49" njih nema?

To je to. Ima i na kutiji mog Sony-a od 55"


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
owerlord@ najbolje da proveris radi sebe kroz onaj skriveni meny da li je tv i koliko radio
https://www.askvg.com/secret-service-codes-for-sony-and-lg-tv/
Display (or i+) + 5 + Volume Up + Power

Ova kombinacija dugmica pase kod mene na sony kdl55c8509c,pretpostavljam da radi i na tvom modelu.
Inace ovo radis dok je tv ugasen i pritiskas dugmice na daljincu ovim redom.Ako tv nije uopste radio pisace ti sve nule.Mislim da ima tri kolone.Koliko je radio tv,koliko puta je ukljucen i jos jedna ali nisam siguran sta ona ispisuje.
Kad sve to odradis da bi se tv normalno upalio izvadi strujni kabl iz struje pa onda upali tv ponovo i onda ce izaci iz skrivenog meny-a.
 
nije volume +, nego volume -. ne mora da izvlači strujni kabl, dovoljno je da pritisne dugme "home" ili da ugasi tv preko daljinca.
sa volume + tj. volume up se ulazi u drugi servisni meni. piše i na tom linku koji si postovao gore.
 
U pravu si moja greska.
 
Poslednja izmena:
kao da je panel oštećen
 
A kad upališ TV kakva je slika onda?

Sent from mTalk
 
Prvo sam primetio kad je ugasen, a dok radi primeti se ako je slika jako tamna, ili ako slika ne prekriva celu povrsinu ekrana, nego je onako isecena gore i dole. Takodje se vidi kad se kanali prebacuju, pa izmedju promene kad je ekran skroz crn.
 
Reklamiraj to odmah.

Sent from mTalk
 
Prvo sam primetio kad je ugasen, a dok radi primeti se ako je slika jako tamna, ili ako slika ne prekriva celu povrsinu ekrana, nego je onako isecena gore i dole. Takodje se vidi kad se kanali prebacuju, pa izmedju promene kad je ekran skroz crn.

Reklamacija odmah
 
Od vlasnika Sony televizora preporuka NE Sony
 
Samsung UE49MU6400 vs Sony KD-49XE8005 ova dva modela su mi favoriti za kupovinu,gledanje sporta,filmova preko kablovske ..

Ponosni vlasnik 55W809c vise od 2 godine, radi prefektno, slika brootalna
Mada ovaj model 8005 nije bas za pohvalu, ako mozes dodaj nesto para i idi na bolji sony model
 
Ne bi bilo lose da neko ko se razume u tv tehniku, okaci neki spisak koji 4K modeli u velicinama 49 i 55 valjaju.

Npr.
Modeli do 80.000
1. xxxx
2. xxxx
itd........
Modeli do 110.000
1. xxxx
2. xxxx
itd........
Modeli do 150.00
1. xxxx
2. xxxx
itd........

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Slika na XE8005 je losa. Ako se kupuje IPS, LG SJ modeli su bolji bukvalno u svakom pogledu. A cak i obicni LG 4k su bolji od ovog sonija. Bez obzira na to sto su RGBW ekrani.

Uporedba se odnosila na sliku 55W809c za koje je vlasnik rekao da je "brootalna".
LG SJ modeli sve do 850 imaju 3K panele a LG ih bezobrazno označava kao Super UHD.
Prikaz im je loš, gledao sam nedavno nekoliko modela i nema smisla da me ubedjuješ u suprotno.
O jeftinijim serijama da i ne govorim, smešna je uporedba sa Sony-jem.
Možda misliš da bolje prikazuje titlove i naša slova ali to se rešava sa android boxom za 50e kao što je napisano ranije.
 
Ne nego je slika na LG IPS televizorima bolja od Sony IPS 8005. Za 55" 7005 mozda moze da se diskutuje jer je taj model i dijagonala VA i slika je bolja nego na 8005.Cak i ti LG 3K ekrani imaju bolji kontrast nego 8005. Uz to softver i dizajn UI/UX, input lag, daljinski, ne mogu da se porede, pa sve ukupno tvrdim da je bolji UJ701 nego Sony XE8005. A SJ850 je mnogo bolji TV od tog sonija. Bolji kontrast, boja, uglovi gledanja, softver, 120Hz.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno