Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav ljudi, može li neko da mi kaže ima li i u čemu je razlika između 50mu6102 i 50mu6172 modela?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Po ovome https://forum.setcombg.com/samsung-телевизори/58649-samsung-телевизори-2017-a-64.html#post843033
razlika bi trebalo da bude samo da 6172 ima i satelitski tjuner u odnosu na 6102.

0 - Body color, stand design..(цвят на корпуса и дизайн на стойката/всяка година за всяка серия е различно)

8 -
7 - Black frame + added Setelite tuner (добавен сателитен тунер)
6 -
5 - Black & Titan color frame + Titan colcor stand
4 - Dark Titanium
3 -
2 - Black frame + Silver & Black stand
1 - White color Frame
0 - Black color Frame

A da li je zaista tako, nemam pojma. :D
 
to je potpuno isti tv na dva različita tržišta

50mu6102 HU verzija
50mu6172 SR verzija

Ne bih rekao da je to u pitanju. Pogledaj link koji je postavio kolega whatgives: https://forum.setcombg.com/samsung-телевизори/58649-samsung-телевизори-2017-a-64.html#post843033
Tu je objašnjena "numerologija" Samsungovih televizora. Stoji da su poslednje dve slovne oznake (skroz na kraju iza brojki) zapravo oznake za region (često naziv modela prodavci pišu bez tih krajnjih slova, npr. pun naziv je UE49MU6172UXXH).
I stoji da smo Mađarska i mi u baš istom regionu. Pretposlednja cifra (brojka) je oznaka za boju okvira. Ispada po tome da ovi televizori ipak imaju neku malu razliku (makar estetsku), a da se i jedan i drugi mogu naći i u SR i u HU jer isti smo region, bar po Samsungu.

Hvala na odgovoru. Gledao sam po netu po raznim sajtovima za upoređivanje... Jedina razlika koju vidim je u težini, sve ostalo je isto. Ovaj model sa većim brojem je teži za nekih kilogram i po čini mi se. Tako da pretpostavljam da je možda drugačiji stand ili nešto od materijala.

E da, to oko MU61xx serije. Kada se gleda na našim sajtovima, tj. evropskim nema modela od 49, samo od 50. Do konfuzije dolazi jer su za američko tržište pod različitim oznakama. Npr. Ovaj model o kom mi pričamo na sajtu rtings je pod modelom MU63xx - https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6300 i tačno se dole u specifikacijama vidi koje su oznake za koje tržište. Tako da možda ako si gedao taj mu61xx na nekom stranom sajtu to je kod nas verovatno još lošiji model koji postoji u veličini od 49 inča.

Inače šta misliš o ovom modelu koji sam naveo kao nešto što bi valjalo pazariti? Budžet je do 600e, uglavnom ću gledati serije i filmove koje skinem sa neta i igrati igre... Za to mi deluje kao best buy u toj kategoriji.

Hvala za link na rtings, korisna je ona tabela sa uporednim evropskim i američkim nazivima.

A definitivno postoje varijante istog modela i u 49" i u 50" veličini. Evo ti oba u ponudi kod jedne domaće prodavnice:
https://www.tehnomedia.rs/tv-video-i-foto-tehnika/televizor/samsung-ue49mu6172uxxh.html#data i
https://www.tehnomedia.rs/tv-video-i-foto-tehnika/televizor/samsung-ue50mu6172uxxh.html#data

I mislim da je ta serija odlična kupovina. Ovih dana ga i ja nešto merkam. Dugo sam birao između 43" televizora, razmišljao između Sonijevog WE750, Samsungovog M55xx, LG modela kao npr. Lj624v itd. Ali poslednjih dana se ohrabrujem da idem na 49-50 inča i na 4k+HDR, a tu mi upravo ovaj Samsung MU61xx izgleda kao najbolji odnos cene i kvaliteta, bar u toj klasi. Znam da postoji i bolje, ali za više klase nemam para.
 
Poslednja izmena:
Čudno, nema ih na zvaničnom samsungovom sajtu...

I meni isto deluje kao best buy u tom rangu. Upravo sam ga poručio.

Kaže prodavac kao i ovde čovek na forumu, 6102 je za mađarsko tržište, 6172 za slovačko.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
OK, verovatno prodavci znaju. Ali prilično logično deluje i ona tabela na datom linku.
Nije ni bitno, televizor je verovatno gotovo identičan.

Tebi čestitam na kupovini. Da ti stigne što pre i da te dobro služi.
Šta kažu za isporuku? Imaju ga na stanju? A cena (ako nije tajna)?

I najbitnije - obavezno napiši ovde svoje utiske kad ga malo isprobaš. Uskoro se nadam da "zatvorim finansijsku konstrukciju" pa da valjda konačno prelomim i kupim televizor (mada je danas automobil krenuo da me prilično zeza, tako da možda TV ostane među pustim snovima...)
 
Neću da reklamiram nikoga, ali spustio čovek sa 580 na 560. Hvala. Javljam utiske čim stigne u utorak. Imaju na stanju. Srećno sa automobilom, nadam se da nece zagristi u deo koji je odvojen za tv :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Miracast je tehnologija bezicnog direktnog strimovanja slike sa jednog uredjaja na drugi (p2p).To znaci da osim sto uredjai moraju da budu na istoj mrezi, komp mora da ima wifi antenu, nije dovoljno da ti komp bude povezan UTP kablom sa ruterom koji ima WIFI jer ruter nije uredjaj koji podrzava miracast.
Dakle to ti je problem, povezujes desktop racunar (koji verovatno nema wifi antenu) i zato ti pise da komp ne podrzava miracast. Probaj sa laptopa, ili na komp povezi usb wifi antenu koja podrzava miracast.
uzeo sam TP-LINK TL-WN722N wifi usb adapter, i tek sad nemam pojma šta da radim, da li da ostavim i ruter i ciscov modem upaljen i wifi usb, nema slike kad se deli, a pozajmio sam laptop koji ima integrisanu grafiku i sve savršeno radi. pomozite drugari ili da otvaram novu temu? hvala
 
Bratu treba TV do ... recimo 55 000 kod nas ili od Mađara. Namena je gledanje TV sadržaja, YT i filmovi, 4k sadržaj. Ima već Android box, tako da mu je operativni sistem i sl. sekundarno. 40-43 inča. Može neka preporuka?
 
Vidim da ima neka akcija u Emez****, dva meni zanimljva modela su 60 000, pa me zanima sta je bolji izbor, LG 43UJ634V ili SAMSUNG UE43MU6122? Kod LG-a je IPS, medjutim kod Samsunga, u zavisnosti od velicine ugradjivani su IPS i VA paneli. Da li neko ima informaciju, koji panel je kod ovog modela od 43`? Takodje, koji model se bolje snalazi sa nasim titlovima?
Ova dva modela su `rezerve` ako se Vivax lose pokaze kod Vladimira na testu. Znam da smesno zvuci, Samsung i LG rezerve, ali tri godine garancija, 8 hiljada jeftiniji, i jos ako se dobro pokaze, nema razloga da se ne kupi :)
 
Poslednja izmena:
Требало би да је ВА панел. Чини ми се да је само од 55 инча ИПС.
Ја сам сам узео баш од 55 и задовољан сам. Мада јесам очекивао више али то је то изгледа и са доста скупљим моделима.

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
S' obzirom da kupujem skup TV (barem za mene), hteo sam dodatno da se raspitam vezano za kupovinu preko KP-a, odnosno od koga uzeti. Nasao sam prodavca za kojeg mislim da je ok, pa me zanima vase misljenje, odnosno da li je neko imao iskustva sa njim, u pitanju je 'Zoki Tehnika'?
 
Vrv krajem marta, ili u aprilu ako racunaj da ce biti duplo skuplji..
 
Dal ce dici cene televizorima na leto pred pocetak Svetskog prvenstva u fudbalu, pa lupe navodno akcije a cena na akciji skuplja nego sada trenutna.
 
Требало би да је ВА панел. Чини ми се да је само од 55 инча ИПС.
Ја сам сам узео баш од 55 и задовољан сам. Мада јесам очекивао више али то је то изгледа и са доста скупљим моделима.

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka

Jesi li probao neki film sa prevodom? Ima li nekih zezancija sa titlovima?
 
Vidim da ima neka akcija u Emez****, dva meni zanimljva modela su 60 000, pa me zanima sta je bolji izbor, LG 43UJ634V ili SAMSUNG UE43MU6122? Kod LG-a je IPS, medjutim kod Samsunga, u zavisnosti od velicine ugradjivani su IPS i VA paneli. Da li neko ima informaciju, koji panel je kod ovog modela od 43`?

Koliko znam, baš 43 veličina MU61 serije ima IPS panel. 40, 49/50 su VA. Tako da ne znam šta da ti kažem koji od predloženih modela je bolji, oba su IPS.
LG ima RGBW, a Samsung pun RGB panel što bi trebalo da bude bolje. Ali 4k (UHD) na 43 inča i onako se neće mnogo primećivati, tj. razlikovati od FHD. Slobodno biraj TV po dizajnu i softverskoj platformi koju više voliš.

Inače, jedna od stvari koje mi veoma smetaju kod Samsunga i drugih proizvođača sa takvom praksom - jeste da u kod istog modela televizora imaju različite panele u različitim veličinama.
Panel bitno utiče na sliku i bezveze je predstavljati te televizore kao isti model. Isti softver i dizajn ne znače i da je istovetan televizor.

Inače, neki proizvođači su imali i potpuno isti model u istoj veličini a da se pojavljuje na tržištu sa različitim panelima. Lutrija.
 
Hmm, dok se ne pogleda uzivo, ne mozes biti siguran. Pitanje sam postavio cisto ako je neko imao priliku da vidi uzivo model.

Po dizajnu bih odmah uzeo Grundig :D Smart mi nije toliko vazan, najbitnije mi je kako se slaze sa nasim titlovima, jer ce se uglavnom gledati filmovi i domaci kanali.
 
Nisam mislio da bilo koji televizor treba da se bira po dizajnu (daleko od toga), nego da su ova dva konkretna predložena modela iz slične klase i da neće biti mnogo razlike između njih. A svakako je najbolje da ih vidiš u radu i/ili da čuješ utiske vlasnika.

Što se tiče titlova, koliko znam baš kod LG i Samsunga nema nikakvih problema sa titlovima, podešavanjem veličine, pozicije, boje itd. Najbolji su brendovi za to. Sve radi kako treba, kao i reprodukcija svih mogućih formata.
 
Kao što je neko ranije već napisao, celokupno korisničko iskustvo kod LG-ja izvanredno, ima odličan smart. A Samsung je u ovom slučaju možda malo u prednosti što se tiče kvaliteta slike. Zavisi šta su ti prioriteti kod televizora.
Nijanse su u pitanju, što se tiče razlika. Ako možeš, pogledaj ih uživo pa opušteno biraj. Nećeš da pogrešiš bilo koji da kupiš. A na forumima se mogu naći kritike na račun baš svakog mogućeg televizora, pa i OLED modela od više hiljada evra.
 
Evo ja da ostavim samo utiske za 43uj701v. Meni je televizor fenomenalan. Jako funkcionalan, magic remote sjajan, povezuje se lako sa cim god hoce covek, cita sve zivo, svetao, boje super narocito kod hdr sadržaja i tu je malo mislim u prednosti u odnosu na jeftinije modele. Jasno se vidi razlika izmedju uhd sadrzaja i fhd u odnosu na sve ostalo. Ove dve rezolucije izgledaju sjajno, hd korektno, tv sadrzaj (sbb) apsolutno gledljiv. Sport nisam gledao, pretpostavljam da ce tu da bude najtanji ali za ove pare mislim vise nego korektno. Kome je ovo skupo moze da ide na 670v, uz lg tv plus aplikaciju ne treba mu magic remote. Netflix super, titlovi milion podesavanja cak i za najvece sitnicare, latinica 2 profil cita slova sa sve kukicama. To sto pricaju da se IPS gleda i iz ugla ja ne vidim jer samo frontalno ili pod nekim manjim uglom to je to, sve drugo mucenje. Ja zadovoljan. Odjavljujem se sa teme na jedno par godina, prodje mi mladost ovde. Ako nekom treba neki info tu sam.

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Imate li neke predloge na prvu za 43-49" 1080p samsung-sony-lg non-smartTV? LG vec imam 541v i zadovoljan sam, a sad treba jos jedan, pa bi uzeo samsung ili sony, ide ps4fat na njega pa nema potrebe da bude smart, ali mi se cini da je IPS jedna od kljucnih tacaka u ovom slucaju ali ne i presudna...hvala :)
 
SONY KDL49WE755BAEP ima ga u Emezeti 5 godina garancije i na popustu je,sad pitanje da li ici na 4k akovec dajes 70.000 din ... ja bi se ipak odlucio za tv 4K varijantu,a nije tu i neka razlika u ceni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno