Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@karnot
Koliko vidim po oglasima za taj Panasonic 3D naocare se placaju posebno po 100€ :(

Ja se sada dvoumim izmedju:
Samsung 55H6500 (950€)
LG 55LB670V (940€) ili 55lb671v (930e)

Ili da izaberem ovaj LG 55LB650v (810€) koji mi odgovara zbog cene a koji nema taj Magični daljinski upravljač, 2.1 zvuk i Mikro Piksel kontrolu. Koliko je vidljiva razlika sa i bez ovog mikro pixela?
Ja sam uzeo tastu 47LB650V preko KP-a i mogu ti reci da je slika fenomenalna. SD,HD odlican. Gde si nasao za 810e, to je nesto bez papira sigurno. Budi oprezan.
 
Pozdrav,
U nedoumici sam izmedju sledeca 2 modela:
http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/lg-3d-led-lcd-televizor-47lb730v.html
http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/samsung-3d-televizor-led-lcd-ue-48h6500.html

Bitno je da ima sto veci horizontalni ugao gledanja zbog pozicije TV-a i sedenja.
Sto bolji interni plejer za pustanje video materijala sa HDD-a ili preko mreze, da koji podrzava nase titlove.
Sve sto bi pomoglo da ne moram na njega kaciti HTPC.

Otvoren sam i za druge predloge, ali dijagonala mora biti 47-48.

Mislim da se u tom cenovnom rangu izbor i svodi na ta 2 modela... Dodatno jos i 47LB670. Da li si u medjuvremenu kupio tv i koji?

Po onome sto sam u radnjama gledao slika i na 47LB630 je prilicno dobra, jedino nema 3D.
 
Pozdrav,kupio bih tv do nekih max 500e(Vise sam za to ako mogu za 400e da nadjem nesto ok,najverovatnije bih kupio preko kupujem prodajem((madjarski)) posto su jeftiniji. Eh sad, bitno mi je da je Smart, moze a i ne mora 3d(jos nisam gledao tv sa 3d funkcijom) Da ima vise Hz ,da ima wi fi, i to je to.U sustini,prednost dajem LG modelima..Sta mi preporucujete?
 
ipak sam uzeo 48H6500 extra je slika a i solidno izgleda,lg mi se vise svidjao zbog izgleda ali vidim puno seru po njemu kontrast,crna,fleke i jos neka sranja..zanima me dal mogu da gledam 3d filmove sa kompa,imam 6850 grafu i neki phenom quadcore na 2400 komp ide preko yamahe rxv371 risivera pise da je 3d,jel moze nekako mpc-hc da pusta 3d koristim ga za hd filmove..tv mi pusta 3d samo sa onog njegovog youtube programa i to samo par snimaka,a preko browsera nece..
 
Pozdrav,kupio bih tv do nekih max 500e(Vise sam za to ako mogu za 400e da nadjem nesto ok,najverovatnije bih kupio preko kupujem prodajem((madjarski)) posto su jeftiniji. Eh sad, bitno mi je da je Smart, moze a i ne mora 3d(jos nisam gledao tv sa 3d funkcijom) Da ima vise Hz ,da ima wi fi, i to je to.U sustini,prednost dajem LG modelima..Sta mi preporucujete?

Npr. Sony 32W705/W706 (~400€ na KP). Ima sve sto ti treba, osim 3D-a.
 
Odeš i pogledaš jedan i drugi pa koji ti se više sviđa taj uzmeš!
Imao sam sličnu dilemu kao i ti, meni je Sony imao nekako lepšu i prirodnu sliku.
Ako nećeš smart i 3D, onda Samsung h5xxx,ako hoćeš više Sony w8 ili Samsung h6400.
Ja sam na kraju uzeo Sony w605 , jer mi nije bitan 3D,a sada da uzimam opet bi ga uzeo!
 
Tesko u radnji moze da se stekne pravi utisak.
Treba gledati kalibrisane uredjaje u normalno osvetljenoj prostoriji.
 
Koji 32" TV za (gejming) monitor?
 
Pozdrav,

Kao i mnogi drugi, i ja se lomim oko kupovine TV-a pa rekoh možda neko može nešto pametno da mi kaže.

Da sumiram:

U počeku sam bio za novu LG seriju - 48LB650/701. Onda sam video dosta pritužbi na dirty screen kod LG-a pa sam se okrenuo ka Samsungu 48H6400/6500. Sve sam više za kupovnu H6400, vidim da je na dosta siteova proglašen za Best Buy... A i ovde mu je relativno pristojna cena, nije tolika razlika u odnosu na KP - dok je iz nekog razloga H6500 ovde znatno skuplji. Čini mi se da je 6400 možda najzaokruženiji model i slika može da se pristojno dotera...

E sad, ovih dana videh da Panasonic ima akciju davanja petogodišnje garancije pa sam se malo zainteresovao, i vidim da je dosta hvaljen 48AS640. Što se cena Panasonica na našem tržištu vidim da nisu tolike razlike u ceni u odnosu na KP, kao kod LG i Samsung (mada i tu ne kod svih modela). Ima li ko iskustva sa ovim modelom?

Pošto dosta gledam SD signal čini mi se da bi mi tu mnogi preporučili Sony... Pošto mi je bitan i smart, nisam siguran koliko je tu Sony dobar izbor. Znam da je smart bio spor i da je bilo problema sa reprodukcijom sa USB-a.

Šta vi mislite, da li da ostanem pri Samsungu ili da razmislim?

Evo mojih uslova korišćenja TV-a:

- Svakodnevno se gleda signal sa kabla (Ikom digitalna TV)
- Soba je srednje osvetljena i uglovi gledanja nisu preveliki
- Smart bi mi trebao npr za Youtube
- Gledaće se povremeno i raznorazni fajlovi sa USB, tako da mi treba da to lepo radi (pre nego sa mreže)
- E, možda će nekad i da se pazari konzola pa će da se prikači na TV (znam da tu Sony ima prednost)

Hvala unapred :)
 
Evo covek @gosn_prirodni, postavi pitanje kao ja da sam ga pisao. Iste nedoumice. :) Ja sam isto najblizi Samsungu H6400, ali koliko sam citao izgleda da je "najtanji" sa kablovskim SD kanalima, a to bih najvise gledao. Mnogi su se zalili na proslogodisnji F6400 u pogledu bas tog skaliranja slike, a ne znam da li je nesto popravljeno u tom segmentu na ovom H6400. Sony, Panasonic bolji verovatno za SD, ali losiji Smart... I tako ukrug, da mi dodje da ostanem na CRT-u. :) Otprilike, savrsenog TV za ovu lovu nema, treba naci neki kompomis.
 
Citam ponude za panasonic na KP, u jednom od oglasa stoji:

"UZ SVAKI TELEVIZOR IDE RACUN I OVERENA GARANCIJA KOJA VAZI U SRBIJI 5GOD"

Jel istina da kod nas vazi puna garancija od 5 god za "madjarske" panasonike?
 
Ako i dalje imamo distributera :) onda vazi - pisano vise puta o tome - panevropska garancija.
 
Ako i dalje imamo distributera :) onda vazi - pisano vise puta o tome - panevropska garancija.

Citajuci pravilnik na njihovom sajtu nisam bas siguran u to.

"1.4.
Промотивна акција спроводи се на територији Словеније, Хрватске, Србије, Црне Горе,
Босне и Херцеговине, Македоније, Албаније, Косова, Бугарске (“Територија”)"

1.8.
ТВ-и који се квалификују за учешће у Промотивној акцији су само они који су од стране
произвођача били намењени за дистрибуцију на тржишту Територије, они који су стављени на
тржиште од стране Промотера и они који су купљени у малопродаји која се налази на Територији.
Конкретно, куповина ТВ-а који није понуђен тржишту одређене Територије, који је купљен у иностранству (преко Интернета) или од физичког лица не представља пословну активност ( као што је Интернет аукција)

https://panasonic5y.com/Uploads/Docs/5_Year_Warranty_T_C_Serbia.pdf
 
Citajuci pravilnik na njihovom sajtu nisam bas siguran u to.

"1.4.
Промотивна акција спроводи се на територији Словеније, Хрватске, Србије, Црне Горе,
Босне и Херцеговине, Македоније, Албаније, Косова, Бугарске (“Територија”)"

1.8.
ТВ-и који се квалификују за учешће у Промотивној акцији су само они који су од стране
произвођача били намењени за дистрибуцију на тржишту Територије, они који су стављени на
тржиште од стране Промотера и они који су купљени у малопродаји која се налази на Територији.
Конкретно, куповина ТВ-а који није понуђен тржишту одређене Територије, који је купљен у иностранству (преко Интернета) или од физичког лица не представља пословну активност ( као што је Интернет аукција)

https://panasonic5y.com/Uploads/Docs/5_Year_Warranty_T_C_Serbia.pdf
I ovlasceni servis i distributer u Beogradu. I sve funkcionise besprekorno. Overena panevropska sa racunom. Provereno.
 
Ima li razlike izmedju 48H6400 i 50H6400 sem ta 2 inca? Posto imam ponudu od jednog lika koji je iz mtel-a uzeo ovaj 50H6400 za nekih 600€? Vecinu vremena sam se koncentrisao na 48H6400 pa kad ovo vec ispade da provjerim je li to bolja kupovina?
 
Samsung 48H6400 ili Panasonic 48AS640 ili nesto trece?

1. IPTV/kablovska/filmovi
2. Streaming sa kompa
3. po koja igrica takodje sa kompa

Prioritet kvalitet slike. Stvari tipa los kontrast ako gledas iz 60' ugla i slicne stavke me ne interesuju jer nemaju previse smisla.
 
Ima li neko LB650V, i bežičnu tastaturu. I radi li mu kako treba pretraga s njom u svim aplikacijama, uključujući YouTube? Jer mi se čovek žali da ukucava samo brojeve, a neće slova.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno