Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zbog čega? Da se opkladim ti i ja u 100 maraka da ti stavim 2x32" jedan pored drugog(jedan full hd, drugi ne) i pustimo bilo koji video format, čak i full hd, da nećeš moći da mi kazes koji je koji
 
Pozdrav!
Imam jednu nedoumicu izmedju dva modela. Da li kupiti LG 42LB671v ili ustedeti malo na kvalitetu i kupiti veci model LG 47 LB650v za skoro iste pare ? Inace prvonavedeni je preko "madjara" oko 500e a drugi oko 550e.
 
Zbog čega? Da se opkladim ti i ja u 100 maraka da ti stavim 2x32" jedan pored drugog(jedan full hd, drugi ne) i pustimo bilo koji video format, čak i full hd, da nećeš moći da mi kazes koji je koji

Vidi se razlika kada gledas sa male distance 1-1.5 metar, vec preko 2 metra se tesko uocava razlika izmedju hd ready i full hd.

Dok za vece dijagonale od preko 32" treba obavezno ici na 1080p
 
Poslednja izmena:
Ne Ozb, ali što se mene tice vidim razliku i kad skidam film sa neta pazim da je sto bolja rezolucija. I nemoj reci da nema razlike za nekog ko obraca pažnju na to, dok je mojoj babi verovatno isti ku*ac kad stavi naočare i gleda bolji zivot :D
 
Ne vidi se, 2 godine sam radio kao prodavac televizora u jednom velikom shopu , svakodnevno okružen sa 100 tv-a i kažem da ne može da se provali čak ni sa metar, i na 37' je teško
 
Pozdrav!
Imam jednu nedoumicu izmedju dva modela. Da li kupiti LG 42LB671v ili ustedeti malo na kvalitetu i kupiti veci model LG 47 LB650v za skoro iste pare ? Inace prvonavedeni je preko "madjara" oko 500e a drugi oko 550e.
Uvek kazu idi na vecu dijagonalu, razlika izmedju 42 i 47 inca i nije mnogo velika. Kvalitet slike cini mi se da je malo bolji kod 42LB671v, ako nije i slican. Oba tva imaju panel od 100hz, ono tipa mci to je cisto naduvano. Ako zelis da se igras sa magicnim daljinskim onda kupi 42LB671v, ako ne onda mozes i veci da uzmes :) Zavisi kolika ti je soba
 
Uvek kazu idi na vecu dijagonalu, razlika izmedju 42 i 47 inca i nije mnogo velika. Kvalitet slike cini mi se da je malo bolji kod 42LB671v, ako nije i slican. Oba tva imaju panel od 100hz, ono tipa mci to je cisto naduvano. Ako zelis da se igras sa magicnim daljinskim onda kupi 42LB671v, ako ne onda mozes i veci da uzmes :) Zavisi kolika ti je soba
Pa razdaljina je nekih 2,5-3m, zato sam mislio veci a magic daljinac mogu da dokupim kasnije ako je on najveca bitna razlika.
 
Ja cekam sledecu nedelju narucio sam Samsung od 40", a razdaljina mi je slicna tvojoj , od 2,4 do 2,9 m. I mislim da ce mi to za sada biti dobra velicina, naravno ima uvek onih koji kazu uzmi vece, ali ne moze da stane na ormar :) A po tablici udaljenosti 42" bi bio i vise nego dovoljan. Moje subjektivno misljenje bolje uzeti 42LB671v, ipak je i slika malo bolja. Na tebi je da odlucis.
 
Tablica je iz 2008, nema nikakve veze sa trenutnim trendovima. I meni je 2010 kad sam kupovao prošli tv 32" bilo sasvim odgoovarajuća dimenzija, kao što mi je danas 46" isto tako, sasvim odgovarajuća dimenzija.
 
Pa razdaljina je nekih 2,5-3m, zato sam mislio veci a magic daljinac mogu da dokupim kasnije ako je on najveca bitna razlika.

Uzmi 47LB650v i neces pogresiti, sigurno. Probao oba bas u tim dijagonalama i bolji je bio 650, bar ovo sto je bilo kod mene. Razlika je i u zvucnicima jer 671 ima 2.1 ali razlika u dubini zvuka je jedva primetna. Panel je bio definitivno bolji na 650.
 
Sta mislite o samsungu 40" H5000? Bice na komp nakacen tako da mi smart ne treba, ni 3d, ne volim ispranu sliku, navikao sam na lepe boje na dell monitoru p2414h a kazu da lg ima ispraniju sliku u odnosu na samsung, nisu bitni uglovi gledanja koliko boje te msm da je H5000 najbolja opcija kao i ako pogledamo odnos ulozeno-dobijeno? Nadam se da nema neke decije bolesti, felericne serije itd?
 
Konkretno modeli 42H5000 i F6200/6400 imaju problem sa pojavom vertikalne crne linije na sred ekrana, tu popravke nema, samo zamena za novi TV, F6500/6510 imaju problem sa digitalnim modulom na kojem se nalazi procesorska jedinica. U pocetku televizor pocinje da se pali i gasi sam od sebe dok na kraju ne crkne skroz. Jednostavno ne moze da se ukljuci. To su uglavnom neke od boljki koje prate Samsungove modele iz serije 5 i 6.

Sta preporucujes od Samsungovih modela (39-42")? Da li imaju neku seriju koja je pouzdana i nije toliko sklona kvarovima?
 
Post koji si citirao odnosi se za modele iz 2013. godine, to je F serija. Sa H novom serijom za 2014. nisam cuo da se neko zalio na vertikalne linije. Ono sto su mi rekli i prodavci da se desavalo kod Samsunga da ode napajanje. To bi sve trebalo da je sredjeno sa novom H serijom. Ma svasta moze da se desi uvek, ali tu je garancija :)
 
Post koji si citirao odnosi se za modele iz 2013. godine, to je F serija. Sa H novom serijom za 2014. nisam cuo da se neko zalio na vertikalne linije. Ono sto su mi rekli i prodavci da se desavalo kod Samsunga da ode napajanje. To bi sve trebalo da je sredjeno sa novom H serijom. Ma svasta moze da se desi uvek, ali tu je garancija :)

Pa ovaj koji si naveo ima H oznaku => 42H5000 :D Trazim TV u cenovnom rangu do 500-550e (naravno sa kp). Ono sto sam primetio je da na benchmarku i drugim forumima ljudi uglavnom pazare LG. Moj subjektivni utisak je da je kvalitet slike bolji na Samsungu, barem ono sto sam gledao po radnjama. Jedini LG koji mi deluje ok je LG 39LB650V.

Ovi ekrani su mi usli u uzi izbor:

Samsung
40H6500 530€
48H5000 500€
48H6200 570€

LG
42LB671v 500€
39LB650v 410€
 
Ljudi kupuju LG zato sto i jeftiniji modeli imaju DVB-T2. Ne znam mozda je LG-va pasivna 3D tehnologija bolja ali ja za koji dan cu uzeti Samsung 3D pa sta mi Bog da :) Vecina Samsung televizora ih nema dok 40H6500 ga ima ali to je jedina i u izgledu razlika izmedju njega i 40H6400 koji je za 50 evra jeftiniji na KP. Inace ko koristi total tv ili iptv oni uopste ne moraju da se zamaraju sa DVB-T2 i ako ga nemaju sve ce raditi bez problema pomocu risivera.
 
LG je kvalitetnije odradjen fizički u smislu kućišta samog TV-a u odnosu na Samsung koji je tu štedeo, ali koji je na drugoj strani bolje odradjen hardverski, npr. procesor sa 4 jezgra u odnosu na 2 kod LG-a (ovo važi za smart modele iz 2014, sličnog cenovnog ranga). LG ima pasivni 3D, Samsung aktivni, šta je bolje je tema slična ko je bolji Zvezda ili Partizan, a ja ću se usuditi da kažem da, čitajući testove i iskustva ljudi na netu, obe tehnologije imaju svoje + i -, ali se malo više naginje na stranu pasivnog 3D-a kao bolje opcije. Zatim crna boja je malo bolja na Samsungu, dok su npr. uglovi gledanja bolji na LG-a (razlika VA i IPS panela). Tu je i priča o garanciji, nekome jako bitna. Ako se ide preko Madjarske, LG ima evropsku garanciju koju možeš da ostvariš ovde u njihovom servisu, dok Samsung mora da se vraća u Madjarsku (što ne bi trebalo da je problem ako se ide preko pouzdanog švercera (kako ovo čudno zvuči :))). Što se tiče razlike H6500 i H6400, ovaj skuplji ima TWIN tuner, znači kod njega može slika u slici, dva paralelna programa u isto vreme, samo što ja još uvek nisam skapirao da li je jedan od ta dva isključivo vezan za signal sa satelita (jer H6500 ima DVB-S - još jedna razlika u odnosu na H6400) ili mogu da se gledaju istovremeno dva programa sa npr DVB-C. Ako neko ima H6500 i vidi ovaj post, molim da javi. Takodje LG bije glas da ima izraženiji DSE u odnosu na Samsung.

Poenta priče - znanje je prokletstvo. Ako si napredniji korisnik koji voli da zagleda i analizira zajebaćeš se šta god da kupiš jer ćeš dati pare za nesavršenu tehnologiju (ovo važi za SVE opcije, LG/Samsung/Soni/upisati brend i model po želji). Što si niži na toj skali zahtevnih/naprednih/hoću savršeno korisnika to ćeš biti srećniji. Evo ja se lomim godinu dana šta da uzmem i na kraju dođem do zaključka da je najbolje da čekam OLED kada padne ispod 1000 evra (moja slobodna pretpostavka - za godinu, dve). To mi je kao do jaja procena TRENUTNO. Za to vreme blenem u CRT star 15 godina koji pišti dok radi (navikao sam se, ne smeta mi, pišti već 10 godina, smeta samo ljudima koji mi dodju u goste :)), dok komšije u penziji do mene imaju VOX LCD od 40 i kusur inča i ekstra zadovoljni. I ko je sad tu ovca? :D
 
Hahah tako je Roy Jones i ja se godinu dana lomim koji tv uzeti, gledam razne testove i sto kazes koji god da uzmes sigurno ces da se predjes. Zato sam ja resio da oprobam srecu sa najjeftiinijim 40F6100, kontam bice bar dobar obican tv a ponekad se moze koristiti i 3D. Prikacicu i android box i bombona. Stedeo sam pare za H6400 ili H6500 ali po meni, nista se posebno vise ne dobije za tolike ulozene novce, a smart mi ne treba, android box mi deluje kao dosta bolje resenje. Ako nekog slucajno interesuje mogu napisati kratak opis tv-a kad mi stigne. Razlika izmedju H5000 i F6100 je do 20 evra na KP a ipak je F6100 bolji i ima 3D :) To je neko moje glediste, opet ogradjujem se nisam neki poznavalac pricam samo ono sto sam zadnjih godinu dana saznao.
 
ako nije problem, da neko posalje na pm kod kojeg prodavca na kp je uzeo tv pa neka mod obrise ovu poruku
tnx
 
@Roy Jones Jr.
Slatko si me nasmejao :D Hvala na obilju informacija. NIsam znao za taj detalj oko evropske garancije za LG, to je bitan faktor.

Mislim da ipak necu da brzam sa odlukom. Javljam se kada kupim tv, pa cu podeliti utiske.

@Danpil
Ako stignes da napises kratak opis to bi bilo kul, i znacilo bi mnogima.
 
Kao sto kaze bokser:) ako si napredni korisnik za svaki ces imati zamerku..ja konkretno nisam neki znalac, citao sam testove neko vreme i odlucio na kraju da uzmem LG 55LB671v sa kojim sam, prvi utisak, prezadovoljan i ne planiram da ga menjam narednih X godina. Verovatno bi neko drugi nasao niz zamerki na ovaj model ali sve je to individualno, meni odlicno radi posao.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ja sam presrecan jer sam se vrno na lg 42ln5400 (jedva ga nasao na kp) uopste nema DSE.Izgleda da su modeli (bar LG) iz LB nove serije totalno prolupali sa panelima.Jednostavno ja nisam mogao na miru da gledam nista sto ima svetlu pozadinu(o fudbalu da ne pricam, crne "mrlje" kao od prstiju pravilno rasporedjene po celom ekranu).Dva lb650v sam vratio i niko mi nije stavio primedbu.Sada cu da cekam do aprila (kao sto je neko rekao) novu LG seriju pa cu da vidim u radnji sa usb flashkom de je bela i crna slika jpeg i tada cu da odlucim sta i dal dalje.Ova godina bar za lg je krs krseva...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno