Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zadnji navedeni lg je dobar tv ,proslogodislji model ,ali mu je jaka cena naspram ovogodisnje serije,sve je isto samo on ima 100hz,govorim za lg 5400.O sharpu neznam puno ,to ce ti neko drugi reci,znam da su vrhunski televizori ,ali ove serije koje dolaze kod nas su ispod svakog nivoa.
 
moze li pomoc oko odabira? :)

SHARP 39" LC-39LD145V - 410e
SHARP 39" LC-39LE350V-BK - 425e
SHARP 42" LC-42LD265E - 390e
SHARP 39" LC-39LE651V - 457e
LG LED TV 42LN5400 - 445e

ps. koristio bi se za povremeni gejming (PES, FIFA) povezivanjem sa PC-em. hvala.
Par riječi o Sharp-u? Valja - ne valja?
Zadnji navedeni lg je dobar tv ,proslogodislji model ,ali mu je jaka cena naspram ovogodisnje serije,sve je isto samo on ima 100hz,govorim za lg 5400.O sharpu neznam puno ,to ce ti neko drugi reci,znam da su vrhunski televizori ,ali ove serije koje dolaze kod nas su ispod svakog nivoa.
 
LG 42LB650V (420€ na kp)
LG 42LB671V (500€ na kp)

Samsung 40H6200 (430€ na kp)
Samsung 40H6400 (480€ na kp)

Ovo su neki Best Buy trenutno u toj klasi.

Ova dva skuplja imaju dva daljinska (običan + magic remote) i nešto veći refresh rate.
LG imaju IPS panele (bolji ugao gledanja, ali slabija crna i manji kontrast), a Samsung VA panela (dublja crna i veći kontrast, lošiji uglovi gledanja).
 
Pretrazio sam temu stranicu po stranicu :) Moze li mi neko reci ima li bilo kakvih iskustava sa Samsungom 40f6100? Deluje mi kao dobra kupovina zato sto je stari model pa je jeftiniji ima 3D a nije smart-ovo mi najvise odgovara. Koliko znam ni jedan drugi tv nema da je 3D a da nije smart? Ima input lag od 40ms to mi se kao cini prihvatljivim za igre, sta vi mislite?
 
Kakav je ovaj novi filips serije 8000 sa androidom u sebi? Jel se susreo neko s njim?
Susreo i bio na prezentaciji, televizori jače serije su odrađeni kvalitetno. Obećali su dobru podršku što se tiče softvera (redovni update)
Trenutno što se tiče panela, kupuju od Samsunga i Lg (tako da se trenutno može naći 3D pasivna i aktivna tehnologija)
Proizvodnju svojih panela počinju u 2015 godine.
Na tv-u ce moći da se igraju igre i preko joypad-a. I idu na to da bude kompletna zabava na jednom mestu.
Kupila ih je kineska kompanija (nisam zapamtio naziv) koja je ulozila brdo novaca u fabriku za proizvodnju panela.
 
Iz jednog naseg testa ,dobre i lose strane.Kopiram. Philips 40PFL8008S (8000 serija) 3D LED LCD Smart TV


izvrsna kvaliteta slike u tvorničkim predlošcima (posebno za 2D)
kvalitetno implementirani predlošci za dnevno i noćno gledanje
dobro implementirano lokalno zatamnjenje
veliki kontrast slike i velika svjetlina bez probijanja pozadinskog osvjetljenja
oštrina slike u 3D-u
širok kut gledanja
Ambilight osvjetljenje s tri strane olakšava gledanje u zamračenoj prostoriji
ugrađena kamera za Skype
daljinski upravljač s QWERTY tipkovnicom i pokazivačem na zaslonu
ugrađeni DVB-T2/C/S2 digitalni prijamnici
ugrađen Wi-Fi (MiraCast certificiran)
solidna kvaliteta zvuka

plastično kućište i zračnosti između profila umanjuju dojam kvalitete izrade
najveća oštrina slike u 2D-u nije moguća bez interpolacije (artefakti, utjecaj na glatkoću reprodukcije filmova)
Smart TV platforma ograničena po broju aplikacija
sjajan zaslon s filterom ovisno o ambijentu može biti problematičan za gledanje zbog refleksija svjetlosti
relativno veliko kašnjenje signala (nije za zahtjevne igrače)
sporost sučelja
 
Pretrazio sam temu stranicu po stranicu :) Moze li mi neko reci ima li bilo kakvih iskustava sa Samsungom 40f6100? Deluje mi kao dobra kupovina zato sto je stari model pa je jeftiniji ima 3D a nije smart-ovo mi najvise odgovara. Koliko znam ni jedan drugi tv nema da je 3D a da nije smart? Ima input lag od 40ms to mi se kao cini prihvatljivim za igre, sta vi mislite?
Reklamacija na panel koliko hoces.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno