Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa treba mi za Netflix najviše, Disney+ i slično, HBO Max kad krene, YouTube, EON kada ima sporta, nekad nešto odigram na PS4 i to je to, pretpostavljam kao i većina vas.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Momci sjajan forum. Redovno citam .Posto je doslo vreme da kupim tv sto vise citam sve manje znam a fakultet za kupovinu tv jos ne postoji[emoji16].
Treba mi savet .
Kupio bi te 55 inca gledanje sa 3m razdaljine najvise .Soba je takva da bi gledanje tv bilo pod uglom 25%do 35%
Medjutim centralni deo gledanje tv ispred tv je moj fotelja[emoji16] ostalo pod uglom .Ne bi se gledao puno u mraku ali nije ni pod jakom dnevnom svetlošću obzirom da je dnevna soba u pitanju bio bi pod svetlom uvece .Najvise gledam sport i najvise me zanima panel koji daje najbolju sliku za sportske prenose .IPS panel me privlaci zbog uglova. ali VA zbog kontrasta i ima mi mi bolju sliku ono sto sam video. ali me brinu ovi uglovi gledanja kod VA panela .Da li ce ovi blagi uglovi menjati sliku kod VA panela u mom slucaju
U obzir dolazi LG ili Samsung .IPS ili VA sta da kupim . Budzet najvise 65000.00 rsd .Na sva pitanja odgovaram da nekako resim ovu muku i kupim tv [emoji846]
Ps. Da napomenem znacili bi mi modeli tv .Mogao bih da sacekam i mesec dana ako neki skuplji model upadne u ovu cenu .Inace imam EON box SBB i eventualno bi uzimao one sportske liste ako je i to vazno kad je u pitanju softver tv .
Послато са SM-G610F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Za 10k bez razmisljanja C9, ranije je bila 200e razlika.
Malo jace osvetljenje, noviji i jaci procesor i malo bolje je kalibrisan out of the box.
Opet, te razlike su jako male, treba to imati u vidu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Za samo 10k razlike i ja bih čak uzeo C9 :D
 
Samsung RU7100 (po radnjama vidim 7172, to mu dođe isto?) ili LG UM7450/7500? Najverovatnije 50", mada razmatram i 43".

Ili nešto treće?

Budžet mi je 400-500€, a TV bih koristio najviše za igre (PC, planiram PS5 da uzmem), mada bitni su mi i filmovi.

Ali pošto igram u 1080p, da li je bolje da tražim neki 1080p TV? Koliko vidim ponuda je slaba, a cene često veće nego 4K televizori.
 
^^^ U dijagonalama 43" i većim 1080p izumire, tako da nemoj ništa osim 4k ni razmatrati za kupovinu. Imam 55" RU7172 i veoma sam zadovoljan, od LG-ija ja ništa ispod 7450 ne bih ni gledao. Šta god uzmeš od ova 2 ne verujem da ćeš se pokajati. I ako ikako možeš idi bar na 50", a i to ce ti već posle nedelju dana biti malo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^^^ U dijagonalama 43" i većim 1080p izumire, tako da nemoj ništa osim 4k ni razmatrati za kupovinu. Imam 55" RU7172 i veoma sam zadovoljan, od LG-ija ja ništa ispod 7450 ne bih ni gledao.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Kakav je u gledanjima iz uglova do 30% jel ima deformaciju boja ?

Послато са SM-G610F помоћу Тапатока
 
^^^ U dijagonalama 43" i većim 1080p izumire, tako da nemoj ništa osim 4k ni razmatrati za kupovinu. Imam 55" RU7172 i veoma sam zadovoljan, od LG-ija ja ništa ispod 7450 ne bih ni gledao. Šta god uzmeš od ova 2 ne verujem da ćeš se pokajati. I ako ikako možeš idi bar na 50", a i to ce ti već posle nedelju dana biti malo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

1080 TV sam uzeo u razmatranje jer sve igre teram u 1080p, pa ne znam kako će to izgledati na 4K TV-u. Malo sam tražio o tome i naišao na različite osgovore.
 
I Samsung i LG odlično skaliraju, tako da ako je 1080 izvor korektan i slika na tv-u (4k) ce biti odlična, sa tim nema problema.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pozdrav svima!
Molio bih za savet, pomoc u vezi kupovine tv. Kupio bih u narednom periodu tv od 65 inch eventualno 55 inch. Budzet mi je oko 1100e. Sta bi mi preporucili za tu cenu, nesto sta mi je zapalo za oko su sledeci modeli. Samsung 65RU8000, hisense 65U8B. Koristio bi za gledanje filmova, xbox one s. Ima li sta od 65 inch ok za tu cenu, ili da trazim nesto od 55inch. Ili je pametno da se strpim i cekam kraj godine i neke nove modele sa hdmi 2.1?
 
Ako ti je HDMI 2.1 must have, onda cekaj modele za 2020u godinu za Samsung i Sony, ili mozes da uzmes neki LG model za 2019.
Koliko vidim samsung ce od QLED Q70T modela pa navise imati hdmi 2.1 support, dok je kod LG-a sada dostupan od SM90 pa navise.

U svakom slucaju, ni jedan od ovih ti nece biti u budzetu za 1100e u 65" varijanti (bar oko +300 ces morati, a onda prilazis jako blizu cenovno oled modelima)..
 
Ma nije moranje sto se tice hdmi al kad vec uzimam da bar budem miran neki naredni period. Mada mi je to 4k 120hz nekako slabo ostvarivo bar sto se konzola tice, al aj videcemo. Hvala na odgovorima
 
Ako budes strpljiv moze nesto dobro da iskoci. Ja sam za 1150e uzeo 65SM8600 i soundbar SL4Y :)



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Vredi li philips 50pus7354/12 (68k) - 18k vise od lg 50um7500pla (50k) ili samsung 50ru7000 (50k) serije? U ceni tog philipsa imamo lg 49sm8200 i samsung 50ru7400 takodje i stariji model ali vise serije 49pus8303 sa vuferom u tv, 10 bit panel i 120hz (70k)... Imao sam manjih kvar na kolima pa nisam mogao da odem da pogledam uzivo, i danas iskoci akcija za ovaj LG i onda vec razmisljam da je bolje uzeti zvucnike za tu razliku. Dijagonala mora biti do 50 inca. Svakako idem mozda vcrs ako bude auto gotov, ako ne sutra da kupim, preselo mi vise gledanje i citanje po netu.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
@somi92 ako mozes sa sobom da povedes nekog penzionera u kupovinu, trenutno je u radnji na G akcija 20% popusta za penzionere (25.05. do 27.05.2020) pa te izadje malo jeftinije nego cene koje si naveo.
 
Ta akcija je sprdacina, jli je sok cena pa ne vazi akcija, ili je skuplje i sa popustom u odnosu na druge. Ne znam kako oni opstaju majke mi

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Da, znam, 50ice su VA paneli, 49 ips i kod lg i kod filipsa. Generalno stvarno me privlaci taj filips, i po netu ga hvale i po komentarima, ali 18k nije malo na 50k. Uglavnom javio se majstor, gotov auto, sutra se ide u potragu.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Pozz ljudi. Treba mi onkretan predlog za 4k TV od 49 do 55 inca, do oko 700, max evra, koji planiram da stalno koristim i umesto monitora za PC (sto sam radio i do sada).

Obavezno mi je nekoliko stvari - da je TV sa sto dubljom crnom (znaci VA panel) i da ima dobar motion handling, odnosno na ne bude 24p judder-a kada pustam filmove preko PC-a (pozeljno 120 Hz, posto znam da ima i modela koji su 60 Hz i zavrsavaju posao).

Zvuk mi je nebitan, jer cu koristiti kompjuterske zvucnike.

Dakle, otpisao sam LG i razmisljao pretezno o Samsungu Q60R od 55 inca, iako malo probija cenu, kao i eventualno seriji 8000? Razmisljao sam i o Sony-ju, cak i Hisense/TCL varijanti, ali su mi oni BAS nepoznanica. Mozda i Panasonic dolazi u obzir?

Inace trenutno imam Samsung 7100 od 40” i jedini njegov problem je (osim sto bih veci) taj sto blago “secka” kada pustam filmove. Rekao bih da je u pitanju judder, a ne stutter. I nadam se da je tako, jer vidim na rtings-u (gde sam istrazivao koliko sam mogao) da je Q60R slab u stavki stutter... Motion plus / custom opcija pomaze, ali po cenu artefakta, nekonzistentnosti frejmova, time i delimicnog razdvajanja slike i tona.

A, vidim da su Samsung modeli svake godine siromasniji za po nesto, pa reko – da probam da pitam i resim ovo u skorije vreme, nekim modelom iz ove ili prosle godine? Mozda imate i predlog gde uzeti (ja gledam uglavnom 3-4 najpoznatije radnje).

Bilo bi sjajno da da mogu da nadjem neki Direct LED, ali za ove pare kod Samsunga izgleda tesko. A i cini mi se da Samsungovi TV-ovi sa local dimming-om nemaju opciju da se iskljuci, sto je po meni neshvatljivi bedak. Zelim postojanu sliku, a ne da krene da bljesti kad god iskoci subititle.

Da dodam jos samo da bih TV osim osnovne namene i pustanja filmova preko PC-a koristio i za igre, praktivno nikada u jako osvetljenoj sobi, vec gotovo uvek u totalnom mraku. Zato mi je dubina crne i toliko bitna, utoliko pre jer obozavam horore i fantastike, gde ima dosta mracnih scena.

Eto, da ne davim vise.
Stvarno bih bio zahvalan ako bi mi neko dao kvalitetan savet. Danima istrazujem sam po netu i cudim se da kod nas nema vise informacija (one koje nalazim uglavnom vaze za USA trziste).
Bas se obradovah kad videh da je ovde zivo. Ja blesav gledao u pogresnu sekciju foruma, gde jedva da ima postova. :)
 
Poslednja izmena:
Pitanje iskljucivo za upucenije i one upoznate sa sajtom rtings.

Pre nekih 3 godine, uzeo sam Sony X800D, 55 inca.
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800d
Razlog je bio ogromna ocena u to vreme za "video games" (8.4) i "hdr gaming" (8.1) jer sam TV uzimao iskljucivo za PS4 pro i PC. A preporuku sam dobio ovde na forumu od naseg clana wlade pejica.

Sta mene zanima?
Ukoliko je neko pratio, da li mu je poznato koliko je rtings menjao nacin proveravanja i testiranja TV-a od tada do danas i davanja konacne ocene?

Zasto pitam?
Model koji je nasledio moj X800D je X800E koji ima slabije ocene, za dve meni najbitnije stavke.
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800e

X800E je nasledio X800G koji takodje ima losije ocene, prilicno.
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800g

Oba televizora nemaju ni priblicne ocene mog X800D pa me zanima jel to zato sto su zaista losiji ( i ovo je deo gde se nadam da je neko to detaljnije ispratio oko sonyecih modela u to vreme), ili je zato sto je rtings podigao lestvicu testiranja?

Takodje, ono sto uspevam da ispratim na rtingsu, nijedan sonyev model od tada nije dobio tako velike ocene za video games i hdr gaming i tu mi nesto smrdi, zato i pitam.

Menjao bih TV iskljucivo za drugi Sony TV (sto je sustina svega), ali se moje potrebe nisu promenile od te 2017. godine, a to su video games i hdr gaming na PS5.

Gledam ima li smisla menjati uopste moj TV za drugi jer su mi poznavanja jako mala i uglavnom se vodim malo naprednijim testovima, koje cini mi se rtings najbolje radi.
A jedino ostaje to sto ja nisam ispratio u medjuvremenu niti sta je sony radio, niti sta je rtings radio po pitanju testiranja.

Ukratko, sta se desilo sa sony televizorima u medjuvremenu na poljima gaminga?
 
Sačekaj prvo da izađe PS5 pa onda kupi TV jer će proizvođači televizora delimično pratiti zahteve tržišta konzola. Dakle, čekaj HDMI 2.1, kao i G-sync, ne treba žuriti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno