Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zar nije 200Hz? Upravo sam zbog tvog komentara pogledao 55SM8600PLA. Ima li nešto bolje za te pare? Daju na poklon neki LG zvučnik ali mi to nije potrebno. Kakav je uopšte NanoCell njihov?

Ne, sve te brojke koje pisu su gluposti i neke njihove true motion (ili kako vec) imaginarne jedinice gde oni softverski nesto peglaju (i to rade svi proizvodjaci, samo drugacije zovu) :)

Kod LG panel od 120HZ imas tek od SM8500 pa nagore, sve ispod je 60HZ.
Koliko sam na bum primetio SM8500 je znacajno jeftiniji po eponudi, a mislim da je razlika u fizickom obliku postolja samo (nisam 100% siguran).

Ja imam za spavacu 43UM7450, a u dnevnoj 65SM8600. Da je SM bolji, svakako jeste, ali je i znacajno skuplji..
 
55SM8500 ispod 100k
65SM8200 oko 115k

U odnosu na dijagonalu, cene su ok.

S obzirom da si naveo da je TV za neku uobičajenu upotrebu, OLED je bacanje novca. U stvari, u tom slučaju sve preko 7450 je bacanje novca. No, ako novac nije problem...
 
Poslednja izmena:
Šta je vaš predlog za OLED, pa da donesem konačnu odluku ovih dana... Nećemo na more ove godine, pa možda da se doda malo para i reši problem na duži period.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije pravih 10bit vec 8bit + frc da bi dobio svih 10bit (kolika je razlika u praksi, to ne znam), pravi 10bit panel kod LG tek ide od SM9000.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Šta je vaš predlog za OLED, pa da donesem konačnu odluku ovih dana... Nećemo na more ove godine, pa možda da se doda malo para i reši problem na duži period.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

LG 55 C9

Na KP ga ima za 1250€... Da li ima neki sajt za projekciju cena u buducnosti, odnosno da li mozda postoji realna osnova da on do kraja godine ide na nekih 1000€. Do tada bih se strpeo, ako ne onda ide Sony9005.
 
Šta je vaš predlog za OLED, pa da donesem konačnu odluku ovih dana... Nećemo na more ove godine, pa možda da se doda malo para i reši problem na duži period.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Sve zavisi od budzeta na kraju krajeva, C9 je odlican izbor ali kolko para tolko muzike.
 
55SM9010PLA je tacna oznaka, i oko 120 000 je..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Po displayspecifications.com oni su 8bit + frc, e sad ako oni lazu - lazem i ja..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Možda nije za ovu temu, ali obratite pažnju na robu koja dolazi D expresom. Ne dozvoljavaju proveru robe prilikom isporuke, tj. kurir u slučaju oštećenja neće da primi pošiljku nazad i neće da čeka da se izvrši provera. Malo pre sam im vratio isporuku.
 
Vecita dilema, sta uzeti za 3 metra razdaljine i budzet koji je ogranicen na 50k? Logika mi nalaze da je bolje da idem na FullHD umesto 4k (jer te detalje ni necu videti na toj razdaljini) medjutim slabasan je izbor za FullHD za 49''/50''? Cak bih i smart zrtvovao ako nadjem best buy model za ovaj budzet.

Ako je neko imao slican problem, hvala na feedbacku!
 
Ni jedan premium proizvodjac (koliko ja znam) ne radi FHD modele za dijagonale vece od 32" tako da izbora nemas :)
U tom budzetu opet nemas ni mnogo izbora za tu dijagonalu, ili neki entry level modeli premium brendova ili "bolji" modeli nekih manje jakih brendova.
Tipa LG za do 50 000 u 50" imas 49UM7100
Samsung za par hiljada vise tek ima prvi model UE50RU7172
Hisense ima "odlican" model u toj ceni 50B7500

Ako ti je bitan smart tv onda LG (uzmi u obzir da magic remote o kojem se ovde nasiroko prica ne dobijas uz ove entry level modele), ako gledamo kvalitet slike za te pare mislim da je onda na poslednjem mestu.

edit: uvek mozes da cekas da iskoci neka dobra ponuda pa da uzmes tv vece klase u toj ceni, ali to je pitanje koliko treba cekati i kada.

edit2: vidim da 50UM7500 ima dobru cenu od oko 55 000, ako mozes da se nategnes mislim da je to dobar izbor.
 
Poslednja izmena:
Ni jedan premium proizvodjac (koliko ja znam) ne radi FHD modele za dijagonale vece od 32" tako da izbora nemas :)
U tom budzetu opet nemas ni mnogo izbora za tu dijagonalu, ili neki entry level modeli premium brendova ili "bolji" modeli nekih manje jakih brendova.
Tipa LG za do 50 000 u 50" imas 49UM7100
Samsung za par hiljada vise tek ima prvi model UE50RU7172
Hisense ima "odlican" model u toj ceni 50B7500

Ako ti je bitan smart tv onda LG (uzmi u obzir da magic remote o kojem se ovde nasiroko prica ne dobijas uz ove entry level modele), ako gledamo kvalitet slike za te pare mislim da je onda na poslednjem mestu.

edit: uvek mozes da cekas da iskoci neka dobra ponuda pa da uzmes tv vece klase u toj ceni, ali to je pitanje koliko treba cekati i kada.

edit2: vidim da 50UM7500 ima dobru cenu od oko 55 000, ako mozes da se nategnes mislim da je to dobar izbor.

Nasao sam ali jako slabo.

Npr ovaj kompromis mi deluje mooozda kao ono sto zapravo trazim.

Full HD:
PHILIPS 50PFS5503/12 - 42,000 din
PHILIPS 50PUS6523/12 - 46,000 din
SONY KDL49WE660BAEP - 55,000 din


I ono sto me najvise buni, da li uopste da idem na 4k sa 3 metra razdaljine? Nauka i brojke kazu ne, prodavci kazu da :)
 
Poslednja izmena:
Ne, nemoj da ideš na 4k. Preporučujem ti 576i ili manje (ako uspeš da nađeš). Definitivno.
Ako te ne mrzi, skokni do neke prodavnice, pa proveri sam, kakva je razlika između FHD i 4K na 43", ne moraš veću dijagonalu da tražiš, pa će ti se samo kazati.
 
Ispravio me je maxy, LG ima i 43" modela sa FHD, ali ne znam, ja ne bih uzimao nista ispod 4k iskreno.
Ako insistiras na necemu sto nije "standardno" onda nemas mogucnost izbora a pitanje je koliko ces zapravo da ustedis.

Ovaj Philips je model za 2018u godinu, ako ne koristis nikakav android box ja onda ne bih gledao nista osim ovih novijih sa "normalno upotrebljivim" OS - a tu opet ides na 4k :)
 
Ne, nemoj da ideš na 4k. Preporučujem ti 576i ili manje (ako uspeš da nađeš). Definitivno.
Ako te ne mrzi, skokni do neke prodavnice, pa proveri sam, kakva je razlika između FHD i 4K na 43", ne moraš veću dijagonalu da tražiš, pa će ti se samo kazati.
Mislim da cu da postavim smart telefon od 6'' na mesto buduceg televizora,to je najekonomicnija opcija a ima i Android. ,)

Da svakako planiram ovih dana da ocenim 4k vs FHD sa 43'' i 50'' pa cemo videti. Svakako je bolja investicija 4k to mi je savrseno jasno.
 
Gospodo ,
ja sa mojim budžetom , mogu sebi da priuštim samo FOX ili Tesla tv. Barem u onoj veličini ( 39 ,40 ,43 " ) u HD rezoluciji , što mi je želja , kao i da bude Android .
Želim da gledam na njemu filmove , sport i ieventualno poneki film preko You tuba , ili nečega drugog na mreži .
Satima tražim odgovore na pitanja : ŠTA FALI OVIM TV ? JESU TO STVARI ZA BACANJE ? ZNA LI NEKO TAČNO KOLIKO IH SE % POKVARI ODMAH POSLE 3 GOD. GARANCIJE ? IMA LI ZA NJIH SERVISA ? DA LI IH POPRAVLJAJU ILI MENJAJU U GARANTNOM ROKU ?
Da su oni 50 % skuplji , bolji od njih misam ni sumnjao , ali ???
 
Konacno suzih svoj izbor na:

Samsung 43RU7470 - uspeo sam ga naci za 400e kod Madjara,
Hisense H50B7500 - 44k u jednoj radnji u Banatu,
Samsung 50RU7172 - kod madjara za 400e i
Philips 50pus6704 - 53k.

Dobicu eon box pa mi nije problem da koristim filips ili hisense, a i OS mi nije preterano bitan. Bitniji mi je upscaling ovih kanala na sbb-u i kvalitet slike kada pustim neki film. Sport ponekada i to je to. Pomagajte ako Boga znate :D Lakse sam kupio auto nego tv :D
 
Uzmi B9 slobodno ako neces da das vise para i ako zaista tv koristis samo za neko prosecno gledanje, 99% ljudi nece primetiti razliku u odnosu na C9

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno