Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neki clanovi tvrde da je nemoguce da LG blokira! Proveri koja je zaista marka televizora koji koristis!!!

Darko Kricak‎

SBB
18 दिसंबर 2014 ·

Jedno veoma lako pitanje:

Vec 2 put u 7 meseci mi crkava LCD TV,to jeste HDMI Silicon Image na ploci ,po recima 10ak servisera zbog vaseg D3 modema - z'druge strane u HDMI port je ukljucen samo vas D3 pa isti nije mogao da crkne zbog neceg drugog logicno,A i oba puta sam bio prisutan (posto sam covek koji sedi celu noc) da posle pucanja kablovse i restovanja modema vise ne mogu da upalim TV..
Prvi put sam polovnu plocu platio 5000 dinara sada ponovo isti cifra iz mog dzepa AKO NADJEM PLOCU - kome i kako da se zalim za ovo?
 
Poslednja izmena:
Nekome tv box blokira tv i "puni servisi LG televizora kojima je izgorela maticna od sbb boxa" nisu ista stvar.
Ali je barem covek priznao da je to lupio.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
u vezi priče da crkavaju zbog SBB-a, na šta se odnosi: D3 set-up box, EON box (sumnjam, ipak je to android box) i/ili CAM?
ili je u nekom kratkom periodu bilo crkavanja LG-ja (i SONY-ja) određenih serija nevezano za provajdera i izvor signala?


dotični (10-oro ljudi) su dobili popust 30% na cenu sa sajta hisense.rs zbog aktivnosti u Hisense temi. takođe je bilo istog popusta za 10-oro najbržih koji se jave na neki email. nekoliko ljudi (barem troje) je prosledilo popust drugima, što se može videti u toj temi.
ne znam za slučaj da je neko dobio popust (ili televizor) u zamenu za hvalospeve. ima pojedinaca koji preteruju a mislim da je jedan (onaj koji ne čita do kraja i koji meša MarkoZ sa Marko1996) od njih počeo sa time par meseci nakon što su podeljeni popusti. inače, bila je na Facebook-i i Instagram-u nagradna igra u kojoj je podeljeno 50 primeraka jednog Android modela u zamenu za najbolju poruku (pesma, rima, proza, šta već) o Hisense televizorima

Mene ne uzimaj u usta kada je Hisense u pitanju, nit sam ga hvalio nit sam ga preporucivao, nijedan brend nisam forsirao, svako ko je pitao za preporuku uvek je dobio korektan odgovor, a i nekim clanovima sam direktno pomogao pri kupovini TV-a, ima ljudi koji to mogu potvrditi. Ali primeti se forsiranje Hisense-a kao sto u mobilnom svetu forsiraju Xiaomi, razumem ja da svi vole da se hvale kako su jeftino prosli i dobili dobar proizvod, ali ljudi razumite kako hocete za TV vazi iskljucivo koliko para toliko muzike, ako hoces najbolju sliku u ovom trenutku na trzistu uzimas Panasonic GZ2000, ako hoces odlican All around OLED uzimas C9, ako hoces dizajn W9 ili ipak hoces LED tv zbog jaceg osvetljenja i neces da brines o burn-in-u i hoces najbolje sto LED moze da ponudi onda Sony XG95, Samsung Q85/Q90 ili hoces entry level pravi HDR tv sa 10-bit panelom, sirokim spektrom boja i jacim osvetljenjem uzimas Sony XF90, Samsung Q70, eventualno LG SM9000 iako je inferioran u odnosu na oba, ali opet nekome prija jaci IPS panel.

Razumem ja potrebu pravdati svoju kupovinu, ali ne treba ni ljudima davati laznu nadu da su kupili HDR televizor za 60k kada nisu, to su samo ok televizori koji imaju prosecnu sliku koji god brend da se odabere jer u nizim rangovima je sve manje vise isto vec par godina samo menjaju dizajn i spustaju cene pa tako LG/Samsung/Sony/Philips 55inca kupujete za 500eur koji je smart, 4k i koji vam zavrsava posao. Hisense je ok, kome se svidi treba ga kupiti, ali ako neko zeli tradicionalni A brend, ne treba ga ubedjivati da kupi nesto sto ili ne zeli ili smatra da mu nece biti ok..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Marko1996, pročitaj opet šta napisah. tebe dotični član (neću da ga imenujem, valjda se sam prepoznao) brka sa MarkoZ (koji i preporuči Hisense, u zavisnosti od potreba). za tvoje preporuke koje si sad naveo se slažem.
 
Od kada sam instalirao na Sony Xf9005 android 8.0 preko usb počelo mi se to dešavati da ne mogu TV da uključim. Dok je bio na 7.0 nije bilo problema. Ugasio sam CEC pa da vidimo sjutra hoće li biti problema. Nevjerovatno da su napravili taj propust, i da to nisu ispravili do sada.

Ako i to ne pomogne probaću sto je jedan kolega preporučio da izvadim hdmi pa da vidim hoće li onda moći.

Javljam se sjutra :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
inače, kad smo kod Hisense, primetih da se na sajtu www.hisense.rs od prošle godine spominju MEMC* i IPS**, o kojima je bilo reči (pogotovo o MEMC) u čuvenoj temi koja je otvorena pre 2 godine.

* (bio je) bagovit na A6500 50+ inča, dosta se o tome pričalo u toj temi. na UxB (x je 7, 8 ili 9) modelima nije bagovit
** Hisense modeli su uglavnom VA, a ima i nekih IPS modela (uglavnom 32-jke, ako samo dobro upamtio). neki ljudi su pitali da li Hisense ima IPS modele

p.s. isteklo vreme za izmenu poruke pa mora kao posebna poruka
 
Da li je neko imao prilike da pogleda ili cak i kupi "VIVAX Televizor 50UHD122T2S2 LED, 50" (127 cm), 4K Ultra HD, DVB-T/T2/C/S2"? Trenutno je na akciji u jednoj prodavnici za 28k. Svestan sam da ne moze da se nosi sa iole boljim televizorima, ali me zanima da li je dovoljno dobar za nezahtevno koriscenje i eventualno kacenje Android boxa na njega.
 
28h? To mi deluje kao ona akcija kada je bila ona tesla za 26h, a nisu imali na stanju. U svakom slucaju moguce da je tn panel za tu cenu ko zna, sad da li je dovoljno dobar to zavisi od tebe. Za tu cenu nista specijalno ne mozes ni da ocekujes.
 
Da se javim sa pozitivnim vijestima za Sony Xf9005. Sinoć sam ugasio CEC (Sony Bravia Sync) i jutros se tv upalio bez problema. I sada sam ga opet upalio bez problema.
Na android 7.0 nije bilo problema, ali kada sam instalirao novu verziju 8.0 počelo je ovo se dešava. Nevjerovatno da ovo Sony nije ispravio prosto nevjerovatno jer je ovo osnovna stvar da se pali i gasi tv i to ne radi kako treba.
Ali srećom bezbolno je rjesenje

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
čisto zbog mogućih kupaca,ovaj lanac prilikom isporuke zahteva da kupac potpiše da je sa robom sve u redu inače nose nazad,tako da se kupac odriče zakonskog prava na povrat novca 14 radnih dana.
 
Mogu da mu potpišem ali ako ostanu na kapućinu dok testiram[emoji6].

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Da li bas pise na tom papiru da se odrice na pravo povrata koji je zakonom zagarantovan 14 dana ili se potpis odnosi na to da TV nije fizicki ostecen?
 
Ne možeš se odreći prava koje ti sleduje zakonom, tim papirom samo potvrđuješ da je uređaj neoštećen i ispravan (može se upaliti) u trenutku isporuke.
 
@Falcon Znam, zato i postavio to pitanje, samo nisam dobro kolegu @Orchard kvotovao :). Nije TV, ali sporet narucio i Milsped doneo (oni im prevoze robu, a isti slucaj i za neki plakar iz Ikee, isti prevoznik). Doneli u stan, pitali hocete da raspakujemo da vidimo da li je sve OK, potpisao onu otpremnicu ili sta vec i to je to. 14 dana ostaje za povrat itd...
 
Poslednja izmena:
Mene ne uzimaj u usta kada je Hisense u pitanju, nit sam ga hvalio nit sam ga preporucivao, nijedan brend nisam forsirao, svako ko je pitao za preporuku uvek je dobio korektan odgovor, a i nekim clanovima sam direktno pomogao pri kupovini TV-a, ima ljudi koji to mogu potvrditi. Ali primeti se forsiranje Hisense-a kao sto u mobilnom svetu forsiraju Xiaomi, razumem ja da svi vole da se hvale kako su jeftino prosli i dobili dobar proizvod, ali ljudi razumite kako hocete za TV vazi iskljucivo koliko para toliko muzike, ako hoces najbolju sliku u ovom trenutku na trzistu uzimas Panasonic GZ2000, ako hoces odlican All around OLED uzimas C9, ako hoces dizajn W9 ili ipak hoces LED tv zbog jaceg osvetljenja i neces da brines o burn-in-u i hoces najbolje sto LED moze da ponudi onda Sony XG95, Samsung Q85/Q90 ili hoces entry level pravi HDR tv sa 10-bit panelom, sirokim spektrom boja i jacim osvetljenjem uzimas Sony XF90, Samsung Q70, eventualno LG SM9000 iako je inferioran u odnosu na oba, ali opet nekome prija jaci IPS panel.

Razumem ja potrebu pravdati svoju kupovinu, ali ne treba ni ljudima davati laznu nadu da su kupili HDR televizor za 60k kada nisu, to su samo ok televizori koji imaju prosecnu sliku koji god brend da se odabere jer u nizim rangovima je sve manje vise isto vec par godina samo menjaju dizajn i spustaju cene pa tako LG/Samsung/Sony/Philips 55inca kupujete za 500eur koji je smart, 4k i koji vam zavrsava posao. Hisense je ok, kome se svidi treba ga kupiti, ali ako neko zeli tradicionalni A brend, ne treba ga ubedjivati da kupi nesto sto ili ne zeli ili smatra da mu nece biti ok..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Znamo mi to druze odlicno, nisam ni ja fanboy, nije mi Hisense niti platio niti dao popust niti nista, ja sam samo za opcije da nas ne deru na prevaru, a prevarom smatram svaku marku i svaki tv sa RGBW panelom!!!Znam da se na Hisense ne moze dobiti HDR , jedva i bazicni moze da pusti, ali je bitan kodek i da ga podrzava, plus sto za klasu Hisensa od 50000 dinara dobije pandan u vidu LG koji kosta 65k dinara, da dobijes da moze da pusti prevod kroz mrezu i da instalira HBO-go, ali te razlike u ceni nisu male, nekome je 15k komplet novi televizor!
Ponekad se pitam da li ljudi koji nisu zaradili svoj televizor i koji su im kupili mama i tata ponek razumeju ljude kojima razlika i od 2-3 hiljade dinara cini posao!!???
 
pa ti si onda trebao da kupis, ako si ti uopste kupio, neku teslu od 30k ili vivax 55 inca. Imas gore ponudu, prodaj to i nedaj da te deru. 15k nije malo, ali nije malo ni to sto wifi radi odlicno, sto ide prevod kroz mrezu, sto ne blokira, sto os odlicno radi, sto ne moras da cupas iz struje, sto je multimedialno kompatibilan sa vecinom uredjaja, hbo go, eon... Sve kosta i svaka sitnica ulazi u cenu, a svakome su potrebe razlicite. Tom kome je komplet nov tv 15k i ne razmislja o tv-u za 50-60h. Ko daje 50-60h on ne razmislja o tv-u od preko 100h i td... A svaki od njih ima razlike nekome male i nebitne, a nekome presudne da doplati jos 500e i 1000e ako treba.

Inace mislim da nije posteno i ako celnici hisensa citaju ovu temu trebaju da ti daju ne popust vec besplatan tv za sav trud koji si ulozio za njih.
 
Ako bi neko mogao da mi protumači ili zna da li bi budžetni TV, što mi zapao za oči, TCL 55EP660 mogao da se koristi kao kompjuterski monitor za rad?
Ne uspevam da pronađem ima li taj model chroma subsampling 4:4:4.

Ovde je navedeno da ima 2.0b, DVI-in (video) via HDMI3...
http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/documentdetail/b1fe33eaeb3cfa66fa73975e1014202c62ec43af.pdf

Bio je i test, ukoliko nije poznato
https://www.benchmark.rs/vesti/testirali_smo_tcl_55ep660_4k_android_tv_video-81753

I ukoliko postoji neka tema u kojoj se raspravlja o 4K TV-u kao monitoru za rad (programiranje), sa par pretraga ne uspeh da nađem.
zahvaljujem
 
Do sada sam imao obicne televizore danasnje takozvane cigle,kocke od 57 cm ekrana a koje sada svi bacaju.Zadnji mi se pokvario takav pa hocu prvi put da kupim lcd tv.Mislio sam da kupim obican a ne smart ali sada bih ipak smart.Razlika u ceni mizerna akoliko vidim,vecina smart tva ima u sebi wi fi modem,pa posto preko mobilnog namestim hot spot,tako bih povezao i smart tv i preko tva gledao yt,filmove preko Gledalice i slicno,ako je to moguce naravno.Posto na telefonu imam 4g dobar signal pa ocekujem da bi net na tvu bio dobar.
Kupio bih polovan tv po povoljnoj ceni.Videh po oglasima neke,od 140 do 250 eura.Neki su i 3d pa ne znam da li to ima smisla kupovati.Vecina su stariji modeli.
Videh LG 47LM670S LED 3D Full HD,on je oko 250 eura pa da li ga je neko koristio i da li vredi?
Videh i Grundig 40VLE8160SL Smart 3d,za 140 eura polovan.
Grundig 47VLE973BL smart 3d,oko 180 eura.
Ako imate neki predlog recite.Bar da ima full hd rezoluciju.
Budzet do oko 200 eura.
Ili kupiti obican tv za oko 100 eura i kupiti posebno android box,nisam pametan.
Od obicnih npr ima Samsung UE32H500LED full hd 32 inca za oko 100 eura.
LG 32LN5400 32 INCA Fulkl hd,oko 80 eura.
Samsung UE32H5000AK.oKO 110 Eura.

Koristim set box za prijem digitalnih kanala a net mogu samo preko mobilnog na hotspot ili eventualno da ubacim u tv modem sa sim karticom.
Ne razumem se uopste u pametne i tanke televizore pa pomozite.Hocu nesto da je ok,za ok cenu.Ali da izvucem sto bolje,naravno.
Vidim da stariji modeli imaju u proseku 16 do 20 kg,a noviji znatno manje.
 
Pa iskreno pitanje je koliko je uopste upotrebljiv smart na tim starijim televizorima.

Iskreno, moze da se uzme i novo za te pare, nije neki kvalitet ali Boze moj, svakako nije macka u dzaku kao ti polovni.

Imas redovno neke bazicne modele od 32" za 100e po prodavnicama, tako da pogledaj prvo to.

Edit: Fox, Vivax, Blueberry, Vox od 40" je ispod 20 000 dinara...

Edit2: FOX 40DLE178 Smart Led FHD je u Em.. 22.490rsd, e sad kakav je...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znamo mi to druze odlicno, nisam ni ja fanboy, nije mi Hisense niti platio niti dao popust niti nista, ja sam samo za opcije da nas ne deru na prevaru, a prevarom smatram svaku marku i svaki tv sa RGBW panelom!!!Znam da se na Hisense ne moze dobiti HDR , jedva i bazicni moze da pusti, ali je bitan kodek i da ga podrzava, plus sto za klasu Hisensa od 50000 dinara dobije pandan u vidu LG koji kosta 65k dinara, da dobijes da moze da pusti prevod kroz mrezu i da instalira HBO-go, ali te razlike u ceni nisu male, nekome je 15k komplet novi televizor!
Ponekad se pitam da li ljudi koji nisu zaradili svoj televizor i koji su im kupili mama i tata ponek razumeju ljude kojima razlika i od 2-3 hiljade dinara cini posao!!???


Za panel te razumem i tu ne bi trebalo puno da se raspravljamo, ali prosecnom korisniku ce vise igrati ulogu LG zbog sigurno boljeg OS-a, podrzava EON (radim u prodaji i ovo je dosta bitna stavka za dosta ljudi), intuitivan je, a npr UM7100 sam prodao ne zna im se broj, niko ne kaze da je Hisense los, ali budimo realni uvek ce tradicionalni brendovi imati jacu prodju kada su TV-i u pitanju. Da se razumemo i ja bih voleo da vidim TCL perjanice sa USA trzista ovde kod nas, da mogu da kupim Quantum dot tv koji je u klasi sa FALD Samsungom, a kosta dosta manje, ali mi taj film necemo gledati..
Ja imam 49KS7000, hteo sam HDR tv i on je kada sam ga kupovao bio apsolutni best buy tv na trzistu ako si hteo pravi HDR (ok Edge led je, ali veruj mi kada napuca osvetljenje na maks, plus QD, plus 10-bit panel nije realno kakva je slika), bas sam istrazivao sta da uzmem i odjednom sam budzet podigao sam 600eur na 1100eur jer kada sam video tv koji sam hteo da kupim KU6400 i KS7000, bili jedan iznad drugog i vrteli isti materijal, oduvala me slika i *mjau**mjau**mjau* odlucio sam da uzmem njega.
I evo posle 3god radi ko bog, igrice na One X-u brutalno izgledaju, na Series X ce tek biti brutalno jer ga uzimam verovatno day one, ili malo posle.
Cela poenta mozda je nekome puno da doplati par hiljada i to je razumljivo ipak je ovo Srbija, ali onda bolje ustedeti jos malo pa uzeti bolje, nego uzeti nesto sa cim neces biti zadovoljan.
Jedino razumem ljude kojima crkne TV pa moraju nesto uzeti i tu nema rasprave uzimas ono sto mozes, samo da radi ako nisi u zavidnoj finansijskoj situaciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta bi pre uzeli od ovog?

50UM7450 ~53k
50UM7600 ~58k
49SM8200 ~65k

Ili mozda nesto drugo s tim da su webOS i magic remote ogroman plus.

Gledace se u spavacoj sobi sa nekih 2.5m pravolinijski, mozda malo pod uglom na gore..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
ako je vec u spavacoj sobi i mraku, pod pravim uglom onda 7450, 7600 je samo razlika u izradi, a ako ima neki ugao onda sm82. Najbolje da vidis pod kojim uglom gledas ali opet po mom iskustvu veci je gubitak odozgo nego odozdo tako da ti mozda nece biti presudno. Najbolje da sam pogledas.
 
Za panel te razumem i tu ne bi trebalo puno da se raspravljamo, ali prosecnom korisniku ce vise igrati ulogu LG zbog sigurno boljeg OS-a, podrzava EON (radim u prodaji i ovo je dosta bitna stavka za dosta ljudi), intuitivan je, a npr UM7100 sam prodao ne zna im se broj, niko ne kaze da je Hisense los, ali budimo realni uvek ce tradicionalni brendovi imati jacu prodju kada su TV-i u pitanju. Da se razumemo i ja bih voleo da vidim TCL perjanice sa USA trzista ovde kod nas, da mogu da kupim Quantum dot tv koji je u klasi sa FALD Samsungom, a kosta dosta manje, ali mi taj film necemo gledati..
Ja imam 49KS7000, hteo sam HDR tv i on je kada sam ga kupovao bio apsolutni best buy tv na trzistu ako si hteo pravi HDR (ok Edge led je, ali veruj mi kada napuca osvetljenje na maks, plus QD, plus 10-bit panel nije realno kakva je slika), bas sam istrazivao sta da uzmem i odjednom sam budzet podigao sam 600eur na 1100eur jer kada sam video tv koji sam hteo da kupim KU6400 i KS7000, bili jedan iznad drugog i vrteli isti materijal, oduvala me slika i *mjau**mjau**mjau* odlucio sam da uzmem njega.
I evo posle 3god radi ko bog, igrice na One X-u brutalno izgledaju, na Series X ce tek biti brutalno jer ga uzimam verovatno day one, ili malo posle.
Cela poenta mozda je nekome puno da doplati par hiljada i to je razumljivo ipak je ovo Srbija, ali onda bolje ustedeti jos malo pa uzeti bolje, nego uzeti nesto sa cim neces biti zadovoljan.
Jedino razumem ljude kojima crkne TV pa moraju nesto uzeti i tu nema rasprave uzimas ono sto mozes, samo da radi ako nisi u zavidnoj finansijskoj situaciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da, ali meni bi bilo pametnije zaobici taj 7100 ili ici na Hisense + neki jeftin Box , ili ici na neki 7450!

@shomispc

50UM7600
 
Ne dobija ništa u spavaćoj sobi sa 7600 u odnosu na 7450.
7450 je najbolja kupovina što se tiče UHD kod LG.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno