Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi, vazda vazilo, skuplji tv, vise se dobija, isto tako je i danas :)
Bolji tv, bolje boje, bolji kontrast, bolji hdr, bolje ovo i ono...kao i pre 20 godina [emoji846]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Trenutno imam ovo: UE40H6400AK https://www.samsung.com/uk/tvs/full-hd-h6400/UE40H6400AKXXU/

Mučeniku umire panel (jako sam razočaran...ćaletov LCD iz 2010 još uvek radi kao prvog dana), te moram ta menjam. Ograničen sam sa 60.000 rsd (+1000 ili 2000 nije smak sveta, 5000 već jeste) i domaće dilere, i ograničen sam deijagonalom 43" ili 49". Veće ne može. Manje je besmisleno.

Upotreba: HBO OD, Netflix, sport, YT...i ponekad igranje sa klincem (sa računara, igre poput FIFA-e, Mortal kombat-a i sl) i reprodukcija video materijala sa NAS-a koji je u lokalnoj mreži.

Da li je 49UM7100PLB ok izbor ili za 3000 rsd više uzeti manju dijagonalu i 43UM7600PLB model? Nešto drugo? Ne bih išao dalje od SAMSUNG/LG/SONY opcija. Možda sam "ograničen" čovek, ali takva su mi iskustva. Iako nisam u priči punih 10god, loša iskustva (i kao kupac i kao prodavac) sa CRYPTON/FOX/VOX/TESLA brendovima mi govore da ih zaobiđem. HISENSE bih takođe izbegao iako vidim da ima ljudi sa pozitivnim iskustvima. KOmšija je uzeo prošle godine njihov model i, pored problema sa wifi-em (ni ne trudi se da ga reši jer ne koristi funkciju), boje kod njega mi izgledaju poprilično u5rano (a kad to kaže neko sa dioptrijom i daltonizmom, onda to dodatno dobija na težini).

Neka sugestija?
 
Poslednja izmena:
za te pare ja bih gledao model lg um7450 ili samsung ru7400, sad da li ti je bitnija malo bolja slika ili velicina... to odluci sam. Imas npr 50 inca lg um7450/um7500 koji je VA panel, takodje i samsung 50 inca UE50RU7172. Svi ti se uklapaju u budzet i svi su u domacim prodavnicama.
 
za te pare ja bih gledao model lg um7450 ili samsung ru7400, sad da li ti je bitnija malo bolja slika ili velicina... to odluci sam. Imas npr 50 inca lg um7450/um7500 koji je VA panel, takodje i samsung 50 inca UE50RU7172. Svi ti se uklapaju u budzet i svi su u domacim prodavnicama.

Nemam pojma šta hoću....kao kad žena krene u shoping. :d

Trenutni TV je 40" i ne bih ni razmišljao o zameni da ovaj nije krenuo da umire. Naravno, kad već menjam - logično je uzeti veći. Opcije su 43" ili 49" (50" ofc). Kapiram da je 43" skroz ok (ugaona garnitura je pravolinijski udaljena 1,5m pa ide do 2m). Do trpezarije ima 4,5m, najudaljenija stolica je na 5,5m. Iz perspektive trpezarije, onda treba veći, ali poenta je što se TV gotovo i ne gleda iz trpezarije. Vrv bi mi idealna bila neka 46", ali to se ne pravi ko zna koliko godina već...

Ne bih žalio ni dinara da uzmem TV od 80k-100k (u toj varijanti bi sigurno uzeo veću varijantu), ali poenta je što mi je ovo uletelo u baš nezgodan momenat (iz finansijske perspektive). Sa druge strane....ovaj stari sigurno može da izdrži još neko vreme (još uvek nije potpuno negledljiv), ali mene sad to "svrbi"....

Eto....napisah autobiografiju, a ništa konkretno ne rekoh :d

U svakom slučaju, hvala za odgovor i sugestiju.
 
za navedene udaljenosti, 1,5-2m, minimum je 49" za 4K (navedeni modeli, a i svi koji valjaju, su 4K). VA panel pošto se gleda pravo u TV (ne pod nekim uglom), ako sam dobro razumeo

što se Hisense i "u5ranih boja" tiče, pazi da te ne čuje dakula74 ili neko drugi od zagriženih Hisense-ovaca ;) uglavnom, za Hisense važi da ima tačan prikaz boja. ne znamo koji je model uzeo komšija i kako ga je podesio kao i uglovi gledanja.
mada, tebi nije od značaja Hisense jer ne podržava HBO (Android modeli da, ali oni nisu 4K koliko znam)
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima iskustva ili zna hoće li pasti cene uskoro za prošlogodišnje Samsung QLED R modele kad se pojave ovogodišnji T modeli?
Merkam 65" Q80R ili Q82R pa jel vredi čekati još mesec-dva?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
za navedene udaljenosti, 1,5-2m, minimum je 49" za 4K (navedeni modeli, a i svi koji valjaju, su 4K). VA panel pošto se gleda pravo u TV (ne pod nekim uglom), ako sam dobro razumeo

što se Hisense i "u5ranih boja" tiče, pazi da te ne čuje dakula74 ili neko drugi od zagriženih Hisense-ovaca ;) uglavnom, za Hisense važi da ima tačan prikaz boja. ne znamo koji je model uzeo komšija i kako ga je podesio kao i uglovi gledanja.
mada, tebi nije od značaja Hisense jer ne podržava HBO (Android modeli da, ali oni nisu 4K koliko znam)

Još jednom HVALA!
 
Зар још увек има 720р телвизора? Малтене сви су данас 4К, чак и 1080р су статистича грешка.

Za razne babe/dede/teke, kojima je 32" osnovna dijagonala, i koji gledaju isključivo TV program, 720 je sasvim dovoljno za bilo koje potrebe.

Njima su garancija (ako može, bar 5 god), i jednostavan i funkcionalan daljinski najbitnije "funkcije" televizora.
I druga jako bitna opcija je izbegavanje korišćenja dva daljinca, dakle mogućnost korišćenja CAM kartice ako su na kablovskom operateru.

A dal' je panel 720, 1080 ili 4k, neće ni videti bez naočara za blizu, kada im pokažeš da postoje tamo neke "tačkice" na panelu, sa 30-ak cm udaljenosti. :p
 
Poslednja izmena:
Moze i na 24 :d
 
i 39" čak
 
Na 32" bih mozda i podneo, ali na 39" nema sanse
 
taj sony odlican, za 50e vise samsung q70r, a u 65 varijanti samsung ru8000, philips PUS7304 (u 65 mislim da je ips, 70 je va i uklapa se u budzet), lg u tim varijantama koristi ips panele(osim 50,60 i 70 inca), eventualno razmislitei o sm8600 ali ako uglovi(i smart) nisu bitni onda ici na samsung, sony...

Hvala puno na pomoci. Samsung RU8000 seriju sam nasla za nesto manje od 1000 evrica u Euronics-u, model UE65RU8002UXXH. Nismo ga jos nasli izlozenog na zalost pa ga jos nismo videli uzivo.

Pogledali smo uzivo Samsung QE65Q60 u MediaMarkt-u, cena isto oko 1000 i bas nam se svidela slika. Kad smo uporedjivali razne modele shvatili smo da moramo da predjemo na ~1000 kategoriju. Za sad nam je taj Samsung favorit, sad smo stigli kuci pa cu da vidim jos sta kazu testovi.

Pogledali smo nekoliko OLED modela i brzo pobegli odatle, sad shvatam kad neko kaze da posle OLED-a nema nazad :zgran:
 
LIdija, uzmi Q60R i ako ti odgovara silver boja, mozes da nadjes SAMSUNG QE65Q64/QE65Q65/QE65Q67 uz njih dobijas

One remote daljinski

thum_the-one-smart-remote-you-will-probably-ever-need.jpg
 
max osvežavanje koje nam je dostupno je 100 (Evropa) odnosno 120Hz (Severna Amerika). to CMP, RMR ovo ono je više oznaka kvaliteta od strane proizvođača. ne znam da li postoji novi TV ispod 49", možda i 43", a da ima osvežavanje preko 50 odnosno 60Hz. za Hisense znam da su to U8B modeli (cena 55" ~85K, 65" ~110K dinara)
 
Izvornih 100 Hz nema za male novce niti u maloj dijagonali. U principu važi pravilo, što jeftiniji televizor to su specifikacije impresivnije.
A ako je Hz bitna stavka sa medicinskog aspekta, možda bi bolja kupovina bila neki gejming monitor, ako je u stanju da konstantno daje npr 144 Hz.
 
Lomim se u pm da uzmem B9 oled 65 za 1650e.

Dajte neko mišljenje.
 
"Dadoh tolike pare a sad se brinem da ne dobijem neku fleku na ekranu...."
"Što ne uzeh 65" oled za te pare..."

Jednu od gornje dve muke nećeš izbeći :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno