Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima nekih Tesla modela za te pare i sa 5 (PET) godina garancije.
Cini mi se da je to "najbolje" zbog duzine garancije.
Inace da napomenem da nisam nikakav "strucnjak" za tv.
Ima cak i 43" za te pare...
 
Poslednja izmena:
Ja sam matorcima uzeo Vox 39" sa 3 godine garancije za nekih 21-22.000 dinara. Prezadovoljan sam radom i kvalitetom slike za te novce.
b09784b68bfb32ce50ce8e4292183ddd.jpg
 
Pozdrav,

Gledam već neko vreme zamenu za originalni daljinac za svoj Android TV i nikako da se odlučim koji da pazarim.

Naime, išao bih na varijantu da bude air mouse sa qwerty tastaturom i žiroskopom u sebi i u isto vreme univerzalni daljinac kojim bih upravljao TV-om i D3 risiverom, a da opet nije prevelikih dimenzija.

Je l imate neki predlog?

Recimo našao sam na Aliju ovako nešto

https://www.aliexpress.com/item/2-4...1a56-4aa3-a94a-05a8e1681ed0&priceBeautifyAB=0

Costs about $16 and supports voice search, backlight, airmouse, keyboard and full IR learning for every button, making it also a universal remote.
Bog i batina.
 
Jesi ga koristio ili si samo čitao/video review?

Zanimljivo je ovo što si napisao da može da se pomoću IR learning opcije isprogramira svako dugme na prednjem delu daljinskog što nije slučaj kod ostalih modela gde je moguće maksimalno 4 tastera programirati (obično obojeni drugom bojom pri dnu daljinca).

Odnosno da li je moguće "prekopirati" original daljinac za TV sa svim njegovim funkcijskim dugmićima i eventualno u isto vreme programirati dva uređaja - da se koristi u isto vreme kao daljinac za TV i za recimo D3 risiver?

Pošto je on po karakteristikama identičan ovom MX3 modelu koga ima u 1000 varijanti i proizvođača samo je malo većih dimenzija i drugačijeg oblika (čini se da lepše leži u ruci) i čini mi se da je najveća mana ovog MX3 modela što uz njega ne ide integrisana punjiva Li-Ion baterija kao što je slučaj na ovim malo skupljim tipa ovaj Docooler iz gornjem linka, Mele F10 i slični.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je ovo odgovarajuća tema ali ne znam gde drugo bi mogao da okačim post..

Moj sekundarni TV FOX 32DLE262 se pokvario a ja imam garancijski list no ne mogu da nađem i fiskalni račun. TV je trenutno u servisu, traže mi fiskalni račun ...da li ima još neko ko je ovaj tv kupio u poslednje tri godine a da ima fiskalni da ga slika i pošalje na mail ili viber?

Mozes da se obratis maloprodaji u kojoj si ga kupio, imaju zakonsku obavezu da cuvaju kontrolne trake 2 godine, pa ti mogu izdati kopiju fiskala.
 
mogu ali nisu u obavezi, posebno jer se ne zna tacan datum i vreme kupovine tako da moze biti bilo ciji... da li ce mu izdati to je samo njihova dobra volja
 
Ja sam iz tog razloga krenuo da slikam svaki racun i garanciju i uploadujem na cloud... bar je sad to lako sa internetom i kamerama na mobilnim talafonima... vise se ne cimam da cuvam papirne racune kao oci u glavi jer svejedno izblede posle 6meseci
 
Ne znam da li je ovo odgovarajuća tema ali ne znam gde drugo bi mogao da okačim post..

Moj sekundarni TV FOX 32DLE262 se pokvario a ja imam garancijski list no ne mogu da nađem i fiskalni račun. TV je trenutno u servisu, traže mi fiskalni račun ...da li ima još neko ko je ovaj tv kupio u poslednje tri godine a da ima fiskalni da ga slika i pošalje na mail ili viber?

Nisi ti u obavezi da im nosis i jedno i drugo, dao si im garanciju sve ostalo sto im treba neka se obrate radnj gde je kupljen, inace fiskalni vazi samo 2 god za garanciju posle 2 god bitno je da imas garantni list. Ako nastave da pametuju pozovi oraganizaciju za zastitu potrosaca i inspekciju pa vidi sta ce ti oni reci.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav

sta mislite o ova dva modela:

Sharp LC-40FI5442E Smart TV 40" Full HD 35.990 din
ili
Hisense H39A5600 Smart TV 39" Full HD 33.999 din

Mene vise vuci Hisense posto dajy 5god garancija dok Sharp izgleda mnogo kvaliteniji...
 
Budget TV

Pozdrav svima.
Treba mi preporuka za kupovinu televizora.
U principu da košta oko 20.000 ak hiljada dinara.

Toshiba
https://www.gigatron.rs/televizori/toshiba_32w1863dg-167029

Hisense
https://www.gigatron.rs/televizori/hisense_h32a5100-138012
https://www.comtradeshop.com/hisense-he32m2165hts-tv-32-quot-hd-ready-dvb-t2.html

Philips
https://www.gigatron.rs/televizori/philips_32phs413212-106519

Metz
https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/metz-tv-33-40-32e2x11a.html

Koji od ovih televizora predstavlja najbolji izbor po vama, ili ima još neki televizor koji sam izostavio a da je bolji od navedenih ?
 
Nema greske, ja mu jos nisam nasao manu za 4 meseca i prosecno 8 sati dnevno :)
Koristim ga kao PC monitor, za Sbb eon(mada ne gledam tv uopste, samo GOT s08), Netflix, Amazon Prime i gledanje 4k filmova, hdr i dolby vision kidaju.

Najveca prednost u odnosu na lcd je sto mozes da dobijes punu sliku, jake boje i kontrast, sa jako slabim pozadinskim osvetljenjem, da izgleda kao slika na zidu, umesto da zraci i napreze oci.
Naravno, pored toga sto je kontrast bilo kog lcd-a, pa i quantum dot lcdova, prosto neuporedivo losiji.

Ima jako dobar zvuk za tv, super daljinski i najbolji interfejs.

I ja kada sam uzimao, C8 je bio 450e vise, a nije ni 5% bolji :)
 
Poslednja izmena:
Još jedna preporuka za LG OLED. Potpuno druga dimenzija gledanja televizije... još kad je izvor dobar.

Ja ga korisitim 95% vremena za Netflix, Amazon Prime i PS4. Još mu nisam našao manu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Preporuka za oled, kupuj bez puno razmišljanja, ja svoj C7 65, godinu ipo dana star ne bih menjao za ništa.
Otporan na udarce, ogrebotine, sistem fercera bez greške i laga. Slika brutalna pogotovo netflix i drugi 4K sadržaj. TV se bukvalno ne gasi, nikakav burn in za sada.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Hvala ljudi :) Nisam mnogo ni razmišljao o burn-in, već više o generalnom utisku. Kupio sam TV pre nekoliko meseci, nisu mi se davale pare za OLED, ali sad se razmišljam da prodam ovaj što imam i kupim OLED.
U principu najviše i koristim TV za Netflix, EON, Amazon i sl., tako da bi trebalo da bude pun pogodak.
 
Jel ima neko SAMSUNG SMART UE49NU7172UXXH?

Vidim da je @[SAJ]ber Kurajber uzeo taj midel, ali nije nista napisao o njemu...tj uzeo je 7102 pa je valjda to identican model osim nekih sitnica.
 
Jel ima neko SAMSUNG SMART UE49NU7172UXXH?

Vidim da je @[SAJ]ber Kurajber uzeo taj midel, ali nije nista napisao o njemu...tj uzeo je 7102 pa je valjda to identican model osim nekih sitnica.
Imam ja UE40NU7192UXXH. Sta te tacno interesuje?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pa neko tvoje misljenje.
Kako si zadovoljan slikom na kablovskoj i sa usb-a?
Kakav je smart? Jel trom ili je brz?
Hel ima probijanja pozadinskog osvetljenja?
Pa sad, ne znam koliko sam ja strucan da presudim sta valja a sta ne :) Do skoro sam koristio CRT, a nisam bas ni imao kontakta sa boljim televizorima. Ja koristim Kopernikus, SD kanali su ok, HD po meni bas lepi. USB radi bez problema, cita 4K filmove lagano. Mana je sto nema DTS. Smart je sasvim dobar, nisam imao problema sa njim. Verujem da ima i brzih ali daleko da je trom. Radi Samsungov Allshare preko kompa, pusta filmove bez problema.

http://hdtelevizija.com/2018/07/01/samsung-49nu7172-nu7100-ultra-hd-tizen-os-4-0-tv-recenzija/

5ee25c6a457208ab87664302a762c9c1.jpg
597f9185fd0aecd140d65b20e3c9021c.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Brate hvala na ovako korisnom postu i jos si mi okačio link gde su ga testirali. [emoji846]
Rekao bih da je to dobar izbor za tu cenu.
Jedino ovaj izostanak DTS-a kvari celokupnu ocenu.
 
Nisam imao vremena opsirnije da pisem niti da slikam vise kanala. Pa sem toga skroz korektan TV. Ja nemam neke zamerke na uglove gledanja jer je takva soba da se gleda direktno. A i realno mnogi preteruju po tom pitanju. Ni ovo slabije osvetljenje mi ne smeta, odnosno ja i ne primetim da je tu nesto slabo :) Neki specijalan HDR nisam ni ocekivao za tu cenu.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Kad sam ti se zahvalio stvarno sam to mislio. Nisam bio sarkastican.

Ma HDR nije bitan.

Tv je za brata i verujem da ce biti zadovoljan.
Glesalu smo jos i LG 50UK6300 samo sto je skuplji, a tu su negde.
 
Treba mi preporuka za Lg 55 UHD tv.. Vidim da su cene u radnjama od 70-110 hiljada za razlicite modele ali ja ne vidim neke velike razlike osim materijala/dizajna i toga dal se dobija magic remote, pa nzm da li se isplati davati vise para...

ps; Uglavnom bi se koristio za filmove, tv eon..
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno