Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Probaj da dođeš do informacije da li će emmezeta da dobija još modela po akcijskoj ceni od 29999 din. Mislim da je za te pare odlična kupovina.

Probao sam ga malo večeras i sasvim je to pristojno za te pare. Youtube isto lepo radi, boje su ok, fino izgleda, nema greške.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ako već daješ 30k onda uzmi tog hisense-a, dobar sistem i 5 godina garancije. Samo ta 6700 serija vredi, ostalo je na ubogoj Vida sistemu.
htedoh da napišem primedbu da se o toj seriji B6700 malo zna (osim da je Android) kad ono, u međuvremenu su stavili info o modelima ove serije :) https://rs.hisense.com/proizvodi/televizori/fhd-hd-tv/40b6700pa/20002053

prema tehničkim specifikacijama, H49B6700 ima lošiji panel (na osnovu manjeg kontrasta) od H40B6700 https://rs.hisense.com/proizvodi/televizori/fhd-hd-tv/49b6700pa/20002960 što mi je čudno (em je veći 9" em je skuplji 6K dinara).
 
Pozdrav drugari, gledam neki TV koji bih upario sa PS5 za koji mesec:)

Zapao mi je za oko HISENSE H50U7B, sa cenom od 50k i 5 godina garancije, deluje mi zanimljivo, sta vi mislite, budzet je otprilike toliki, dijagonala moze od 50-55 zbog velicine sobe.

Znam da se preporucuju Samsung ili LG, ali su oni trenutno sa kratkom garancijom, pa se ne bih kockao...
 
Poslednja izmena:
Drugari, koji bi bio najbolji 32inch TV kod nas? (Moze i KP) samo ta dijagonala moze da se uglavi u prostor,, tako da vece od toga ni ne mogu da gledam.
4k, 60+hz, 10bit ... Da kazem nesto najbolje u 32inch sto se moze kupiti ovde.
 
A i svaka cast sa 2-3 metra ko bude video razliku 4K i 1080p na 32" na SBB-u :d
 
Šta mislite o Samsung modelu QE55Q65RAT? Ima na thmn za 85k,ubeđujem drugara da dobaci još za B9 kod Mađara i da ga bog vidi. Jel može neko ko je uzimao kod đarama da mi pošalje link ili kontakt na pm. Hvala

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Na tom sajtu izgleda da je to jedini primerak jer piše da se ne može poručiti preko interneta već samo preuzeti u prodavnici, a na spisku je samo jedna prodavnica.
Možda grešim ali meni to miriše da je u pitanju izložbeni primerak kojeg sada prodaju a takve treba zaobilaziti.

A ta prodavnica je u Subotici, pa onda je još lakše uzeti od Mađara.
 
Poslednja izmena:
Na tom sajtu izgleda da je to jedini primerak jer piše da se ne može poručiti preko interneta već samo preuzeti u prodavnici, a na spisku je samo jedna prodavnica.
Možda grešim ali meni to miriše da je u pitanju izložbeni primerak kojeg sada prodaju a takve treba zaobilaziti.

A ta prodavnica je u Subotici, pa onda je još lakše uzeti od Mađara.
U pravu si. Ja ne bih ni razmatrao bilo šta drugo u ovom trenutku osim ovih oleda u toj dimenziji. Hvala[emoji1360]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Izvini, promaklo mi pitanje. Ranije sam koristio AdvancedTomato FW, a sada fabrički Asus softver. U oba mi je samo aktivan media server i network share za taj hdd koji je povezan na ruter. I jedno i drugo radi bez problema.

Media server vide 2 lg televizora i pioneer network player, kao i VLC na orionovom boxu, a kompjuteri i telefoni vide šerovan folder (disk).
Isti ruter, ali secka 4k preko media servera, ide skoro ceo minut tecno, pa secne, pa opet ceo minut tecno, pa secne. Jel si pustao 4k preko media servera?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Da li ima smisla uzeti Qe65q60tauxxh? To je tek nešto preko 1000€, a spada u te QLED, šta god to bitno značilo. Kakvi su mu uglovi gledanja u odnosu na LG NanoCell? Jel ima još neke bitne prenosti/mane u odnosu na NanoCell?

U decembru sam kupio jedan LG 55" Nanocell i na sve sam se navikao, osim da mi u polu tamnim scenama ekran osvetljava u tri zone, pa titlovi budu u 3 boje. Nije nešto što smeta da se gleda tv, ali me nervira, jer je TV zamenio 10 godina staru plazmu koja nije imala taj problem. A NanoCell u 65" košta toliko, da bih mogao da uzmem OLED za te pare. Ovaj Qled serije 60 je jeftiniji, pa me interesuje da li ima smisla.

Na TV-u se gledaju FOX kanali preko SBB i ponekad nešto sa USB-a, baš retko i max 1080P.
 
naveo si prednosti i mane ips (nanocell) ekrana, jedino nano85 ili jaci bi ti doneo neki boljitak zbog boljeg kontrasta u odnosu na prosle serije ali je kontrast opet losiji nego na qled modelima. Q60t je ovogodisnji model, va panel, bolja slika u mraku, malo slabiji uglovi gledanja, nisu kao na nanocell, ali ako gledas sam i ne pod velikim uglom nije toliki problem. Plazmu samo oled moze da zameni, nijedan nanocell ni qled.
 
Poslednja izmena:
Ljudi bre skinite na komp serviio program, odaberite share foldere i ćao, radi kao pesma.

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk
Може и Plex, одличан програм пушта .mkv.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Imam problem sa Lg tv-om. Izvinjavam se ako sam pogrijesio temu.
U pitanju je model LG 49UJ701V. Prije 15ak dana slika je postala tamnija, zagusenija, bijela boja nije bijela nego vuce na plavo, kao neon. Mislio sam da je neko dirao podesavanja,medjutim nije. Pored toga pojavila se neka zuta nijansa na ekranu, koja se primjeti kad je sirok kadar i slika u pokretu. TV je u garanciji, sta mi je ciniti...
04dfd43b8287d9d370181145012a9263.jpg

a40a84c1080567949ed624ea0d5a8913.jpg

U donjem desnom uglu vidi zuta sijenka...

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zapakujes u kutiju i pravac ovlasceni servis :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Resen je u servisu?

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Resen je u servisu?

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
Sutra zovem servis da vidim sta i kako, koja je procedura... da li u mom mjestu (manji grad) ili treba slati za Sarajevo, Mostar.
Jos nekoliko clanova foruma ima ovaj model, pa ako prate i dalje forum neka se jave, imaju li isti problem.
a1db21a9203248e8391ea79e90dfc9be.jpg

Bukvalno mi se cini da displej sve vise i vise postaje plav

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Imam problem sa Lg tv-om. Izvinjavam se ako sam pogrijesio temu.
U pitanju je model LG 49UJ701V. Prije 15ak dana slika je postala tamnija, zagusenija, bijela boja nije bijela nego vuce na plavo, kao neon. Mislio sam da je neko dirao podesavanja,medjutim nije. Pored toga pojavila se neka zuta nijansa na ekranu, koja se primjeti kad je sirok kadar i slika u pokretu. TV je u garanciji, sta mi je ciniti...

Uradi factory reset, ako bude ista situacija pravac radnja gde si kupio tv.

U tom modelu su u zadnjim serijama ugradjivani paneli od visih serija (120hz) pa je moguce da je doslo do nekih tehnickih problema (da ne ulazim u detalje).

Ako i dalje imas pitanja otvori temu ovde:

https://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?14-TeVe-HTPC-i-druge-AV-komponente

A, ukoliko imas problema pri reklamaciji javi se ovde:

https://forum.benchmark.rs/showthre...trosaca-kroz-zakone-i-praksu-(FAQ-u-II-Postu)

Ovde vise nemoj o toj temi jer je prilicni off-topic.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sto se tice teme kupovina TV-a, sada vidim zbog cega se mnogi veoma strucni clanovi ne javljaju i ne iznose svoja misljenja/iskustva javno na ovoj temi. Ne bih ulazio u detalje.


Evo mog misljenja o trenutno isplativim kupovinama:

Samsung 65RU8002 - ispod 1000e.

Samsung 55Q75T - oko 1000e.


Mana i jednog i drugog je garancija od samo 2 godine.
Specificnost hardvera kod Samsunga se ne slaze bas sa kvalitetom struje u Srbiji i zbog toga kod nas Samsung od ove godine ne daje produzenu garanciju od 5 godina, cak ni na Qled modele (bilo je puno reklamacija i zamena uredjaja).

Kao sto vidite uvek kada preporucim neki tv, navedem i neki nedostatak kupovine.

Kao i kada sam preporucivao Hisense U8B tv. Lepo sam naveo da daje fenomenalnu sliku, ali samo ako se manuelno kalibrise. Fabricke postavke bice jako lose.
Takodje, javno sam izneo svoje misljenje i o kvalitetu slike Philips The One televizora koja nije bas sjajna.

Da sam bio u pravu i iznosio samo tacne i proverene informacije dokazale su i Benchmark recenzije philips the one modela ( i Hisense-a naravno).

Ne bih vise ulazio u tu polemiku kako ne bismo mnogo otisli u off, evo linkova svim zainteresovanim, neka pogledaju pa neka sami donesu odluku:

Hisense U8B benchmark recenzija
https://www.youtube.com/watch?v=l5ZW8VHbAk8

Philips The One benchmark recenzija
https://www.youtube.com/watch?v=M7l5x43dDgY

Danas, mnogi imaju zavidno poznavanje engleskog jezika, pa tako posecuju razne inostrane sajtove koji objavljuju testove televizora. Medjutim, kako je vise puta dokazano da roba koja dolazi kod nas i roba koja se prodaje na "zapadnom" trzistu nije istog kvaliteta i specifikacija, svima apsolutno preporucujem benchmark kanal na youtube-u koji objektivno testira ne samo televizore vec razne hifi uredjaje i to modele upravo one koje dolaze na nase trziste. Tako da se nemojte iznenaditi ukoliko ne bude apsolutnog poklapanja u rezultatima "naseg" benchmark sajta i raznih inostranih benchmark/test sajtova.

Link: https://www.youtube.com/c/benchmarkrs/videos
 
benchmark nije skroz merodavan kada su u pitanju televizori jer im je svaki hisense "highly recommended i best buy" bez ijednog navedenog nedostatka, sve je "savrseno uklopljeno". Kao i na ovom videu gde opet pominju 1000nita osvetljenje za hisense u8b sto nema veze sa realnoscu niti su izmerili pravo osvetljenje, dok su za philips gle cuda nekako izmerili, mada ajde veci kontrast su izmerili na philipsu :) Shvatamo da od neceg treba da se zivi ali... hvala bogu postoje razni strani sajtovi za testiranja pa moze da se uporedi. Agresivno reklamiranje odredjene marke ne moze nikom da pomogne, dobio si opomenu kao i svi mi, nema potrebe da se vracas na to i da se ljutis :type: Svako moze da iznese svoje misljenje bilo pozitivno ili negativno :wave: A ne da se neko javi cim neko somene da mu se proizvodjac1 vise svideo od proizvodjac2, a ti kupio proizvodjac1 :)

Hisense U8B - skuplji, malo svetliji, 8bit+frc, losiji smart, 100hz, edge led, dcip3 oko 90, bolji za hdr
philips the one - jeftiniji, p5 procesor, 10bit, 50hz, android 9 u najboljem resenju, direct led, dcip3 oko 80

kao sto rekoh apsolutno nema potrebe da se opet polemise o tome, svako moze da pogleda recenzije i nase i strane kao i da pogleda u radnjama pa sam donese odluku sta mu vise odgovara.

Samsung RU8000 - odlicna kupovina, ako se moze naci jos uvek., ali ponuda tog modela je veoma slaba, da ne kazem nikakva.
 
The one nije 10bit, ali svejedno, evo za 4 meseca nemam nikakvu zamerku za televizor, i opet smatram da je best buy do 680e za 58icu, naravno ko zeli da ima bolje uglove gledanja, ima boljih opcija, ali ako se gleda i do 30ak stepeni iskosa nije problem, pogtovo sto ima rotirajuce postolje za 18 stepeni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno