Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bench uradio test Hisense U8QF

Izgleda da su ispeglali stvari u odnosu na HDTV test od pre pola godine...

Mozda je sad za te pare i best buy... :trust:

Uvek bih Benchmarkove testove za bilo sta Hisense-ovo uzeo sa velikom rezervom.
Tako su i prosle godine ispravili motion dok je dosao na Benchmarkov test, pa evo, izgleda ove godine opet zaboravili kako se to pravilno radi...i onda opet za par meseci izgleda ispravili dok je do nas dosao :)
Da ne pricam sto svuda prijavljuju probleme koje Hisense napravi sa update-ovima(cak i na dosta boljim US Hisense H9G televizorima), a ovde tv postane duplo skuplji i bez mane posle 2-3 update-a...

Takodje to sto se navodi da na TV-u ne radi 4k/60Hz HDR zbog 2.0b HDMI-a nije tacno, jer to koristim vec 2 i po godine.
Na Bench testu je navedeno da moze samo 4k/30Hz HDR zbog 2.0b, a 2.0 podrzava 4k/60, 2.0a dodaje HDR uz to i 2.0b dodaje HLG na to, sto govori da je ta nemogucnost TV-a da prikaze sada vec jako stare i svuda podrzane rezolucije, do samog TV-a.
Takodje se ne spominje da cak i pored 120Hz panela, tv ne podrzava 1080p/120Hz output...to jest, ne radi kako su drugi ljudi to videli i snimili. Za 4k/120Hz je potreban 2.1 HDMI, a za sve ispod toga je dovoljan 2.0 bandwith.
To me sve navodi na to da mislim da im je procesor u TV-u jako slab i da ne moze da odradjuje tu kolicinu podataka, pa je sve smanjeno.
A na Bench testu se navodi kao da je U8QF ne konkurent barem q80t Samsungu, nego odmah konkurent najjacem Q95t modelu i dodatno se napominje razlika u ceni i ako dobro zna da kod q95t veliki deo cene odlazi na one connect box i sam dizajn TV-a i da je q90t identican TV, samo sa klasicnim dizajnom i dosta jeftiniji...pa i sve ostale prednosti TV-a se spominju cisto usput, kao da su nebitne i da ne uticu na cenu, a nagovestavaju se neke stvari koje prosto nisu tacne, poput toga da q95t ima blooming na subtitles, a u8qf ga resava jer ima znatno veci broj zona...smesno. Pogotovo kada se uzme u obzir da Samsung ima najagresivniji algoritam protiv bloominga, te se gube mnogi detalji bas da ne bi bilo bloominga. I da je Hisense tako brzo prestigao algoritme dimminga Sonyja i Samsunga, a vec godinama ne mogu da se izbore da srede motion handling...
Ekstremno je bitno napomenuti da ko hoce da prikljuci PS5 ili SX, nece moci da ih koristi kako treba, jer za iste je potrebno barem 4k/60Hz HDR i 1080p/120Hz, bez da pricamo o HDMI 2.1, a ovaj tv podrzava smesnih 1080p/60Hz i 4k/30Hz HDR, rezolucije koje su prevazidjene pre minimum 5 godina.
I takodje bi valjalo napomenuti da u8qf u 55" verziji ima 48 dimming zona manje od 65" modela.

Pogledaj sta radi dimming i koji blooming TV ima umesto crne boje na 3:20-3:29 na Bench snimku oko prevoda i na crnim trakama gore i dole...prosto, algoritam(kao sto sam ranije vec rekao, njihov software nije na nivou Sony, Samsung i LG-a, ne samo OS) je dosta losiji, sto je i ocekivano za kompaniju koja proizvodi televizore do 1000e.

Ja bih voleo jednom da se na Bench testu prikaze to testiranje Real Time i da se ukazuje direktno na to o cemu se govori, a ne da sluzamo skriptu, a iza idu neki random snimci...

I na kraju da napomenem, ne mislim da je u8qf los TV, i sam sam ovde preporucio i u7qf i tcl c715 par puta, ali kosta koliko vredi i tu nema govora o nekom poredjenju sa televizorima od 2.500e, a kamoli govoreci da je Hisense bolji.
Samo malo realnosti molim.
 
Poslednja izmena:
Da, da, potpuno se slazem sa svim sto si rekao... Smesno ga je porediti sa bilo kojim q80/90. Bas sam danas citao dosta user utisaka, i bas ima problema... novi fw sredjuje neke probleme ali...

sta znam, q60t mi deluje kao bolja kupovina ali opet nekako ni q60t za te pare mi nije nesto... i na njega se zale ljudi... Bas nisam pametan sta uzeti za tih 130-140k, ne bih davao vise od toga...
 
PS. Zasto su Sony modeli televizora ovoliko skuplji od ostalih, dupla razlika u ceni, jel to stvarno opravdano ili se to naplacuje brend?

Zavisi iz kog ugla posmatras, prosto u cenovnom rangu do 70k ti nemas Sony TV da je u 4K rezoluciji, samo u Full HD, prosto nece da rade jeftine 4K televizore, zasto ne znam dal zbog nekih japanskih verovanja u superiornost ili sta vec tako je, ako se ne varam u US najniza serija je Android, znaci nemaju seriju sa Linux-om kao mi u Evropi, doduse 7 serija u svom cenovnom rangu ima najbolju sliku i to mogu potvrditi forumasi koji ga poseduju, ali softver je blago receno ogranicen, maksimalno osnovan, samo za prostu upotrebu, ali npr serija 8 je cenovno slicna Samsungu Q60T i LG Nano813 sa kojim je slican proizvod pa ljudi biraju po preferenciji, ali u jednom trenutku je Sony cak bio i dosta povoljniji pa se fino prodavao, ali da je skuplji jeste, a konkretno zasto to niko nece znati, i Vincent je npr to dobro rekao kada imas po istoj ceni slican LG i Sony ljudi ce u 90% situacija da izaberu Sony kada je komentarisao cenu novog A90J u 83inc, prosto brend je i dalje jak iako ne toliko prisutan kao pre..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Došle 48ice konačno kod nas :D

e8a5445c1909cdd36c2e263f80a93115.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da, da, potpuno se slazem sa svim sto si rekao... Smesno ga je porediti sa bilo kojim q80/90. Bas sam danas citao dosta user utisaka, i bas ima problema... novi fw sredjuje neke probleme ali...

sta znam, q60t mi deluje kao bolja kupovina ali opet nekako ni q60t za te pare mi nije nesto... i na njega se zale ljudi... Bas nisam pametan sta uzeti za tih 130-140k, ne bih davao vise od toga...

Zavisi za sta ti treba.
Q60t je svakako tv nize klase u odnosu na u8qf, ipak je ovo full array dim dled.
Ali, ako ti treba za PC ili konzolu, tu u8qf ne treba uzimati, ocigledno imaju problem sa HDMI inputom.
U sustini, Sony xh90xx mi se namece kao neki bestbuy u tom okviru cene, mada je 65 oko 150k...
Ako gledas TV i ako ces sa usb-a gledati 4k hdr filmove i slicno, Hisense je tu dobar izbor.
Treba skontati da su te mane koje se iskazuju na testovima nesto sto mnogi ljudi ne bi ni primetili, a i da je to normalno da LCD televizori imaju.
Sto cena raste, manje tih mana imas i to je to.
 
Input lag je prosecan za televizor danas, ~15ms.

To nije isti televizor, ne znam zasto si taj video okacio?
Na Benchmark testu je takodje potvrdio da ne radi 4k/60Hz HDR, sto bi moralo da radi.

Opet, taj lik je smesan, ne ume da namesti ni TV ni kameru kako treba, a pljuje stalno po HDTV i RTINGS...
Lik kupuje televizore i vraca ih pred otkazni rok i testira u spavacoj sobi na oko, a ne ume ni da ih nasteluje valjano...secam se da je dosao do zakljucka da je H9A bolji tv od E8 OLED-a, jer je na OLED-u ukljucui high dynamic contrast, boje stavio na medium umesto na warm1 ili warm2, a black level na LOW i ako je za PC pravilno HIGH.

Problem koji on ne vidi ovde nije da ne mozes da stikliras 120Hz, vec ces dobiti preskakanje frejmova i nece prikazivati kako treba 444 hromu, dobices ocajan rezultat.

Evo ti ovde, gde pokazuje da je 120Hz panel, ali ne radi kako treba.


Evo kako to kod mene izgleda i kako treba da izgleda:
Screenshot (60).png
 
Poslednja izmena:
Zavisi za sta ti treba.
Q60t je svakako tv nize klase u odnosu na u8qf, ipak je ovo full array dim dled.
Ali, ako ti treba za PC ili konzolu, tu u8qf ne treba uzimati, ocigledno imaju problem sa HDMI inputom.
U sustini, Sony xh90xx mi se namece kao neki bestbuy u tom okviru cene, mada je 65 oko 150k...
Ako gledas TV i ako ces sa usb-a gledati 4k hdr filmove i slicno, Hisense je tu dobar izbor.
Treba skontati da su te mane koje se iskazuju na testovima nesto sto mnogi ljudi ne bi ni primetili, a i da je to normalno da LCD televizori imaju.
Sto cena raste, manje tih mana imas i to je to.

Pa najvise gledam eon kanale i streaming platfrme (netflix/hbo go/youtube), eventualno nekad preko plexa nesto sa kompa tipa film/seriju koje nema na ovim platformama.
Ali ce verovatno doci i ps5 u nekom trenutku (kad ga uhvatim)...
 
Ne znam sta da ti kazem, xh90xx ti je najbolji izbor verovatno, ali malo prelazi tu cifru(ako sam skontao, trazis 65"?).
Posle toga imas taj Hisense za 200e manje, ali je on za PS bas los izbor.
Dodatno, Sony XH90xx ima HDMI 2.1 i ako ni njemu do kraja nisu sve 2.1 funkcionalnosti omogucene, ali su najavili da ce omoguciti, najbitnije VRR uz PS5 na koji su takodje reci da ce ubaciti.
 
da, gledam 65"...
Pa gledacu da odlozim sto vise mogu, dok ne nadjem neki dobar deal, i dok god me sluzi ovaj tv kome su krenuli da crkavaju ledovi :)
 
Odlaganjem mozes doci do toga da izadje nova generacija i da ostanu izlozbeni modeli po nornalnim cenama.
Ne verujem da ce znacajno padati cene od trenutnih.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ajd da krenem redom...

Uvek bih Benchmarkove testove za bilo sta Hisense-ovo uzeo sa velikom rezervom.
Tako su i prosle godine ispravili motion dok je dosao na Benchmarkov test, pa evo, izgleda ove godine opet zaboravili kako se to pravilno radi...i onda opet za par meseci izgleda ispravili dok je do nas dosao :)
Da ne pricam sto svuda prijavljuju probleme koje Hisense napravi sa update-ovima(cak i na dosta boljim US Hisense H9G televizorima), a ovde tv postane duplo skuplji i bez mane posle 2-3 update-a...

Svaki TV narednim ažuriranjem može nešto da popravi, a nešto pokvari. Verujem da to sa svojim (i mojim) CX-om vrlo dobro znaš, pa ne vidim zašto insinuiraš da ovde neko tera vodu na tuđu vodenicu.


Takodje to sto se navodi da na TV-u ne radi 4k/60Hz HDR zbog 2.0b HDMI-a nije tacno, jer to koristim vec 2 i po godine.
Poslušaj još jednom, uvek napomenem da ne može 4k60+HDR sa 4:4:4 chroma subsamplingom, već samo 4:2:2, što izgleda značajno lošije i pomalo ubija poentu HDR-a.

A na Bench testu se navodi kao da je U8QF ne konkurent barem q80t Samsungu, nego odmah konkurent najjacem Q95t modelu
Nije konkurent, već ima najpribližnije specifikacije po pitanju osvetljenja i broja zona. Ne izvlači iz konteksta, već poslušaj ceo video.

a nagovestavaju se neke stvari koje prosto nisu tacne, poput toga da q95t ima blooming na subtitles, a u8qf ga resava jer ima znatno veci broj zona...smesno.
Q95T i U8QF su mi jedan za drugim bili u redakciji (zapravo Q95T je još uvek tu), pa sam imao prilike da ih oba probam istovremeno, u potpunom mraku i vidim kako se koji ponaša. Reći da Q95T nema blooming je laž, ali pretpostavljam da si sve ove televizore video uživo u mraku, pa znaš o čemu pričaš. Što se tiče navodnog bloominga u Hisense recenziji, moraš da razumeš da se video snima sa jakim studijskim svetlom, pa se na ekranu vidi njegova refleksija. Evo klipa u potpunom mraku, pa proceni sam: https://drive.google.com/file/d/1wmCg7Gg-fDGLynG64P12YrV1OmfPuyom/view?usp=sharing


I na kraju da napomenem, ne mislim da je u8qf los TV, i sam sam ovde preporucio i u7qf i tcl c715 par puta, ali kosta koliko vredi i tu nema govora o nekom poredjenju sa televizorima od 2.500e, a kamoli govoreci da je Hisense bolji.
Samo malo realnosti molim.

Apsolutno nigde nije rečeno da je bolji, pogledaj video, pogotovo zaključak gde se to izričito kaže.
Realnost nije kad gledaš RTINGS recenzije (u kojima redovno ima grešaka, pa ih ispravljaju u "update-ima"), ne vidiš nijedan TV uživo, pogledaš Benchmark recenziju polovično, a onda pričaš kako nas plaća ovaj ili onaj i pristrasni smo. Nemam baš ništa od toga da navijam za bilo koga, nikad nisam bio brand whore za bilo šta, imam OLED čijih sam mana takođe svestan, a drago mi je kad neko ponudi nešto dobro na tržištu.
Ja stojim iza onoga što kažem, a ko ne veruje, dobrodošao je da dođe kad testiram.
 
Pa najvise gledam eon kanale i streaming platfrme (netflix/hbo go/youtube), eventualno nekad preko plexa nesto sa kompa tipa film/seriju koje nema na ovim platformama.
Ali ce verovatno doci i ps5 u nekom trenutku (kad ga uhvatim)...
Ako ti je bitan EON i HBO GO ja bih ti savetovao da zaobiđeš Hisense ako nemaš neki android box.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ajd da krenem redom...



Svaki TV narednim ažuriranjem može nešto da popravi, a nešto pokvari. Verujem da to sa svojim (i mojim) CX-om vrlo dobro znaš, pa ne vidim zašto insinuiraš da ovde neko tera vodu na tuđu vodenicu.



Poslušaj još jednom, uvek napomenem da ne može 4k60+HDR sa 4:4:4 chroma subsamplingom, već samo 4:2:2, što izgleda značajno lošije i pomalo ubija poentu HDR-a.


Nije konkurent, već ima najpribližnije specifikacije po pitanju osvetljenja i broja zona. Ne izvlači iz konteksta, već poslušaj ceo video.


Q95T i U8QF su mi jedan za drugim bili u redakciji (zapravo Q95T je još uvek tu), pa sam imao prilike da ih oba probam istovremeno, u potpunom mraku i vidim kako se koji ponaša. Reći da Q95T nema blooming je laž, ali pretpostavljam da si sve ove televizore video uživo u mraku, pa znaš o čemu pričaš. Što se tiče navodnog bloominga u Hisense recenziji, moraš da razumeš da se video snima sa jakim studijskim svetlom, pa se na ekranu vidi njegova refleksija. Evo klipa u potpunom mraku, pa proceni sam: https://drive.google.com/file/d/1wmCg7Gg-fDGLynG64P12YrV1OmfPuyom/view?usp=sharing




Apsolutno nigde nije rečeno da je bolji, pogledaj video, pogotovo zaključak gde se to izričito kaže.
Realnost nije kad gledaš RTINGS recenzije (u kojima redovno ima grešaka, pa ih ispravljaju u "update-ima"), ne vidiš nijedan TV uživo, pogledaš Benchmark recenziju polovično, a onda pričaš kako nas plaća ovaj ili onaj i pristrasni smo. Nemam baš ništa od toga da navijam za bilo koga, nikad nisam bio brand whore za bilo šta, imam OLED čijih sam mana takođe svestan, a drago mi je kad neko ponudi nešto dobro na tržištu.
Ja stojim iza onoga što kažem, a ko ne veruje, dobrodošao je da dođe kad testiram.

Ne secam se da je nesto bilo pokvareno kod Hisense televizora posle FW update-a na tvojim recenzijama u odnosu na ranije review-e, secam se da je u na u8b i na u8qf sve ispravljeno?

CX sam prosledio drugaru koji je hteo da uzme 55", pa mu dao ispod cene moj 65 zbog nemogucnosti da pustim preko drugarove 3080 120/4k da to radi kako treba, kao i losijeg HDR-a u odnosu na moj B8, sto je posle ispravljeno, ali sam imao 13 dana da vratim tv koji mi tada nije ispunio ono sto mi je bilo najbitnije, sto ne stigoh, pa posle nedostatka 3080ti i nenormalne cene 3090, resih da sacekam next gen, a sa novim EVO oled-om, mislim da me je sreca posluzila i da cu uzeti solidno bolji tv.

Naravno da 2.0b HDMI podrzava 444 chroma HDR 4k/60Hz, ja tako koristim TV kao monitor vec 2 i po godine(to jest, na jos boljem, RGB podesavanju, sto omogucava full dynamic range).
Ono sto ne moze, jeste 10obitni HDR 444 4k/60 da pusta, jer zahteva oko 21Gbps ako se dobro secam, dok 2.0b ima samo 18, ali sav sadrzaj koji je radjen u 10-obitnom HDRu, takodje je sa 420 kompresijom, a ne 444.
Na PC-u i ne postoji 10 bita kao opcija u podesavanjima, vec samo 8 i 12, zato imas opciju samo 8bit na 4k na 60Hz sa i bez HDR-a.
I to je svakako bolja slika od 10 bita na 420.

Poslusao sam ceo video, gde konstantno poredis sa q95t, totalno stavljajuci kao sporedno njegove prednosti, a konstantno napominjujuci da je u8qf u klasi q95t, ali za 50% manje para i da mu je dimming bolji.
Tako ni ja nisam rekao nista konkretno za vas i Hisense, ali si sam izvukao zakljucak.

Da, q90t(isti tv) nema izrazen blooming, barem dok sam ga ja podesavao na 3 razlicita filma, a svakom LCD-u ces naci neki snimak u kome ce pokazati blooming.
Zapravo, q90r sa 4x vise dimming zona ima veci blooming, zbog istog sam drugara u prodavnici nagovorio na OLED onomad.
Tu na tom snimku si pokazao skroz crn film, naravno da ce tu uspesno da izoluje...a na tvojoj receniziji ono nisu senke od svetla(3:19-3:27), jer iste ne bi nestale kada se pojavi prevod i upali se dimming zona, pa se vratile kada se iskljuci.
To je klasicna odlika losijeg algoritma, cak ne mora nuzno ni biti losiji, vec prosto da nije agresivan kao Samsung-ov.

Nista ja polovicno nisam pogledao, cak sam dodatno i procitao celu pisanu recenziju gde sam i naleteo na nebuloze za 4k/30Hz i 2.0b HDMI...
"Svi HDMI portovi su u verziji 2.0b, što je ujedno i najveća zamerka koju imamo na ovaj TV. Ako niste gamer, verovatno vam to neće biti bitna stavka, ali ako jeste, treba imati na umu da nedostatak HDMI 2.1 ograničava prikaz na 4K sa 30 fps sa uključenim HDR-om, ili na 4K60 bez HDR-a"
Rtings sajt nisam ni pogledao za ovaj TV, da budem iskren, odgledao odavno HDTVtest review gde je rekao da ne bi preporucio ni casual korisnicima ovaj tv i zapamtio mane istog, koje meni kod njega nisu toliko bile katastrofa koliko je njemu.
Ali opet, on izmeri ~1200 nita, ti izmeris 40ak posto vise...nekako je sablon da ti uvek nekako za sve kod Hisense televizora dobijes bolji rezultat...ja kapiram FW update, ali ispadne da kroz 2-3 update-a, Hisense napravi drugi tv i to samo kod tebe, niko drugi ne primeti ta ogromna poboljsanja, a neki primeti i da neke stvari pokvare.
Bukvalno si predstavio ovaj tv kao tv bez mane, tv u klasi 2.500e televizora za upola manje novca(tvoje reci).
 
Poslednja izmena:
Na PC-u i ne postoji 10 bita kao opcija u podesavanjima, vec samo 8 i 12, zato imas opciju samo 8bit na 4k na 60Hz sa i bez HDR-a.
I to je svakako bolja slika od 10 bita na 420.
Naravno da postoji, uključi HDR.
10bit.JPG
Ako koristiš osmobitne boje ili 4:2:2 ubijaš WCG komponentu HDR-a, zato i kaže

Da, q90t(isti tv) nema izrazen blooming, barem dok sam ga ja podesavao na 3 razlicita filma, a svakom LCD-u ces naci neki snimak u kome ce pokazati blooming.
Zapravo, q90r sa 4x vise dimming zona ima veci blooming, zbog istog sam drugara u prodavnici nagovorio na OLED onomad.
Tu na tom snimku si pokazao skroz crn film, naravno da ce tu uspesno da izoluje...

Naravno da neće, jer je upravo u istoj sceni Q95T oko titlova svetleo kao božićna jelka.
Dva dana sam umesto da odem kući s posla ostajao kući i gledao filmove i serije na Q95T u potpunom mraku, baš da bih stekao utisak kako radi local dimming.
Poenta testiranja i jeste da postoji neka metodologija, pa da uređaje testiraš pod istim uslovima.

Ali opet, on izmeri ~1200 nita, ti izmeris 40ak posto vise...nekako je sablon da ti uvek nekako za sve kod Hisense televizora dobijes bolji rezultat...

Dobijem ono što izmeri kolorimetar, identični kolorimetar koji koristim za sve uređaje. Pustiš pattern, HDR i bela sa različitom pokrivenošću i pročitaš cifre na ekranu. Ista procedura za svaki TV.
Evo ti detalji:
HDR osvetljenje:
1% ekrana: 625nita
4% 1062
9% 1346
25% 1728
49% 1059
100% 639.5

Vincent je izmerio 1225 nita "after calibration", ali ti polovično slušaš. Isto kaš što i nivo crne i kontrast meri nakon kalibracije na 120nita.
Po mom mišljenju, korisnika koji kupuje TV zanima kako on radi direktno iz kutije, a ne nakon kalibracije.
Otud i razlike u ciframa, ali nema veze, neka bude da ja lažem :)
 
Ja protumačih da može da mu parira samo po osvetljenosti, dimming zonama i dimmingu.
Za nekoga kome gejming nije bitan, nije loša kupovina.
 
Naravno da postoji, uključi HDR.
Pogledajte prilog 296101
Ako koristiš osmobitne boje ili 4:2:2 ubijaš WCG komponentu HDR-a, zato i kaže



Naravno da neće, jer je upravo u istoj sceni Q95T oko titlova svetleo kao božićna jelka.
Dva dana sam umesto da odem kući s posla ostajao kući i gledao filmove i serije na Q95T u potpunom mraku, baš da bih stekao utisak kako radi local dimming.
Poenta testiranja i jeste da postoji neka metodologija, pa da uređaje testiraš pod istim uslovima.



Dobijem ono što izmeri kolorimetar, identični kolorimetar koji koristim za sve uređaje. Pustiš pattern, HDR i bela sa različitom pokrivenošću i pročitaš cifre na ekranu. Ista procedura za svaki TV.
Evo ti detalji:
HDR osvetljenje:
1% ekrana: 625nita
4% 1062
9% 1346
25% 1728
49% 1059
100% 639.5

Vincent je izmerio 1225 nita "after calibration", ali ti polovično slušaš. Isto kaš što i nivo crne i kontrast meri nakon kalibracije na 120nita.
Po mom mišljenju, korisnika koji kupuje TV zanima kako on radi direktno iz kutije, a ne nakon kalibracije.
Otud i razlike u ciframa, ali nema veze, neka bude da ja lažem :)

To na HDMI 2.1 je Nvidia omogucila 10bit-a uz RGB i 444, na 2.0 hdmi ne postoji opcija za 10bit-a i RGB, cak ni na tvojih spomenutih 30Hz.
10bit imam samo ako stavim 422 chromu, inace imam 8 i 12 bita na RGB i 444 na 1080p ili 4k 30Hz.
Dakle, o tome sigurno nisi pricao, nego bas kako si i napisao, mislio si da je hdmi 2.0b ogranicen na 4k 30Hz sa HDRom, sto prosto nije tacno.
Takodje, WCG i 10bit nisu zavisni jedno od drugog...naravno da ce sve to biti bolje na 10 ili 12 bita, ali ne moras imati 10 bita da bi imao WCG.
Screenshot (61).png
Dodatno, razliku izmedju 8 i 10 bita na PC-u ce da primeti skoro niko.
Vecina filmova se izdaje sa 10bit 422 chroma, gde si opet ogranicem chroma kompresijom, tako da mozes to i ovde da ukljucis, cak i 12 bita ako hoces i ako smatras da ima poente.
Screenshot (62).png


Cudno, nisi tako rekao za q95 u svom review-u...rekao si da titlovi mogu biti razlicite svetline, ali si bas pohvalio TV da ima fenomenalan local dimming, cak i za razliku od Hisense-a, prikazao belu test kockicu(pitam se zasto nisi pokazao na Hisense, kada vec ima jos bolji LD?), gde nije bilo nikakvog bloominga, kao ni oko titlova. Titlovi na tvom testu nisu imali izrazen blooming, barem ja nisam primetio.
A kasnjenje Hisense local dimminga si predstavio kao feature, kao da je bonus...i da, naravno da opet mozes reci da nisi bukvalno tako rekao, ali necemo ovde da se igramo skolice i da se pravimo blesavi kao da ne znamo znacenje takve recenice.
Da ne kazem "sto je mozda i namerno, da oko ne bi primecivalo nagle promene osvetljenja" totalno netacno samo po sebi, jer bas zbog tog kasnjenja, mozes videti zatamnjivanje slike u sred frejma...najbolji primer toga je vec pomenuti prevod na 3:19-3:27, gde usput magicno i "osvetljenja od studijskog svetla" nestaju.

Dakle, ti u sustini odes u najgori moguci mod za sliku i nista ne podesavas da slika bude bolja, nego sve odvrnes na max i onda meris kontrast sa totalno odvratnom slikom?
I kako to onda protumaciti, nego kao predstavljanje necega sto niko nece koristiti na taj nacin? Meni to sve zvuci kao "teranje vodenice na Hisense stranu", kako si rekao.
Valjda je bitno sta tv moze da uradi kada ga ispravno koristis, namestis sliku da bude koliko, toliko dobra, bez potrebe da bas profesionalno podesis.
Dodatno, jako je zanimljivo da Q95T kod tebe nije imao vecu jacinu osvetljenja od drugih testova, nego samo Hisense.
I zasto se na Samsungu prikazuje u pozadini barem deo testiranja i ono o cemu pricas, a na Hisense review idu neki random filmici i slodeshow-ovi?
I opet, namerno se spominje preskupi q95t, umesto ~500e jeftinijeg identicnog Q90T.

I na kraju, nesto sto mi je zapalo za oko u tvom testu, cena proizvoda ne moze biti 2x manja, moze biti 50% manja.


@Maxy
Tako je, kada ne znas nista o marketingu i bukvalista si, onda je bas tako receno.
A ako znas sta radis, malo je jasnije kada neko sklopi takve recenice, na sta navodi ljude koji se informisu putem recenzija.
To ti je ona siva zona gde ja nista direktno negativno o njegovom testu nisam rekao, ali je on skontao o cemu pricam, jos sam ja daleko od suptilnog, daleko od njega u testu.

Kada ovako zapocnes zakljucak testa, sve ostalo sto napises je 80% manje vazno i u glavi zvuci dosta nebitno i ako mozes da se ogradis da si rekao:
"Sve u svemu, retko se desi da za neki uređaj imamo velika očekivanja, kao što je to bio slučaj sa ovim TV-om, a da ih on uspešno i ispuni.
Malo je reći da smo impresionirani onime što Hisense U8QF ima da ponudi, jer je njegov prikaz, naročito za HDR na nivou najboljih 4K LCD modela visoke klase."
 
Poslednja izmena:
I opet si izvukao iz konteksta, jer je sledeća rečenica "I da nas neko ne razume pogrešno, ovaj TV nije Q95T, jer taj model ipak nudi znatno bolji zvuk, bolje procesiranje slike, bolji OS, HDMI 2.1 i sl, ali s obzirom da je cena ovog modela na domaćem tržištu oko 1185€ za 65”, što je bar duplo manje od modela koji nude porediv kvalitet prikaza, jasno je da je u pitanju nesumnjivi Best Buy među televizorima za gledanje HDR filmova i serija."

Ti očigledno imaš neki problem sa mojim recenzijama, pa u startu imaš svoje mišljenje i sopstveni zaključak, zato se ne bih više raspravljao i trovao temu.

Ponoviću još jednom, TV se testira onako kako dođe, u svim fabričkim modovima, jer će ga 99% korisnika tako i koristiti. Kako radi kada je profesionalno kalibrisan je bitno 1% korisnika. Eto igrom slučaja imam prilike da kalibrišem svoj TV, ali pored mene verovatno nema više od 5 ljudi u gradu koji imaju kalibrisan TV. Podešavanje "od oka, da izgleda bolje" je individualna stvar.

Moje recenzije su tu da pomognu ljudima da izaberu TV i do sada nisam čuo da je neko ko je kupio neki uređaj rekao da je nešto pogrešno rečeno i da ono što su dobili nije to što su očekivali na osnovu recenzije.
Za one koje zanimaju sitna crevca, svakako preporučujem HDTV test, ali realno, kad on kaže da TV nije ni za kontejner, taj TV je verovatno i dalje više nego zadovoljavajuć za većinu kupaca. Nemaju svi pare za OLED ili mastering monitore.

Što se montaže tiče, ne radim je ja, a kolega je na toj recenziji propustio da ubaci par bitnih kadrova jer radi sa druge lokacije, video morao da ide i zato je ispalo tako. Uskoro nam dolazi novi čovek koji će biti pored mene, pa će i taj deo biti unapređen i nadam se da više neće biti ovakvih dilema. Uostalom, HDTV u svakom videu pomene da to što vidiš na ekranu nema veze sa onim što on vidi uživo, ali dobro, ako sumnjaš u ono što se kaže, sve ovo nema poentu.
Nemam ja ništa od hvaljenja bilo koga, trudim se da svoje utiske prenesem najbolje što mogu.
 
Nepristrasno...nije Hisense kriv sto im ne radi HDR na 4k/60 i 1080p 120Hz uopste, vec je kriv HDMI standard koji eto, na drugim televizorima radi vec godinama...nije kasnjenje dimming zona lose, vec je to tako namerno uradjeno da ne bi bilo naglih promena u osvetljenju, isijavanje na TVu nije blooming i los dimming algoritam, to je refleksija svetla iz studija koja magicno nestane kada se upali dimming zona...sve sto je iko ikada primetio lose na Hisense televizoru, sada je ispravljeno.
Samsung ima bolji upscaling, ali je kod Hisense super.
I da, cena je negde "oko" 1185.39e, tako da je suludo kupiti 2.5x skuplji q95t(500e jeftiniji, a identicni q90t se ne spominje jer ne odgovara "nepristrasnosti" testa)...mislim, nije suludo ako hocete tv koji daje prakticno istu sliku, jer je u8qf u klasi 2.5x skupljih televizora i ako cemo sada navesti da mu je konkurent X900h(americka oznaka, ne postoji kod nas, xh90xx), a onda cemo reci da nije u klasi sa q95t, ali ipak jeste...q95 ima hdmi 2.1 i sve je na njemu bolje, ali ne bas bolje, medjutim bolje, ali polovan Punto uz Hisense, vi odlucite...nepristrasno.
Iza Hisense nema "ali", iza svega ostalog veliko "ali".
Nepristrasno testiranje.


Nemam nikakav problem sa tvojim recenzijama, niti me ti ili tvoji testovi zanimaju vise ili manje od nekih drugih.
Uvek cu imati problem kada je neko neobjektivan i pristrasan, iz kog god razloga, a to je u tvojim Hisense testovima i vise nego ocigledno, koliko god ti ponavljao "nisam ja rekao bukvalno to, a vas problem je sto ste to tako razumeli".
 
Poslednja izmena:
Imam i ja problem što moram da čitam milion puta kako televizori sa VA panelom skoro da ne mogu da se gledaju ako se mrdneš iz centra, pa eto ništa. Ti našao da pričaš o objektivnosti...

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Hahaha, koja glupost [emoji1787]
Kakve veze losinuglovi gledanja na VA panelima imaju sa objektivnoscu? Vrh

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Imaju veze zato što si fanboy IPS panela, ovde dođu ljudi koji traže savet za kupovinu tv-a, pročitaju tvoje stručne savete i misle kako je VA najveće đubre koje postoji.
E onda se zadesi neko ko ipak kupi takav tv i dođe ovde i kaze kako to nije uopšte toliko strašno. Ukoliko se kaze da VA ima lošije uglove gledanje od IPS-a to je sasvim u redu, all lupati neke subjektivne stvari doprinosi samo tome da je ova tema postala solidno smeće. Gomila fanboyeva koji hvale svoju voljenu marku.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Heroj87 koristi LG OLED koliko sam ispratio i ne vidim da je nešto ne objektivan i da navlači ljude na forumu da kupuju samo oled.

Kad smo već kod toga gde poludirigovano nestade "slučajno" tema o LG televizorima? :)
 
Ne interesuje me šta koristi. Čovek je izjavio da se slika na VA panelima prilikom gledanja pod uglom užasno degradira i to trista puta provlači ovde. To ili piše neko ko je neobjektivan ili prosto tek onako da vređa nečiju inteligenciju.
Imam i tv sa VA i sa IPS panelom tako da sam uporedio i znam dobro šta pričam.
A vi slobodno uživajte u blagodetima ove teme, hvala lepo i doviđenja.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Ali slika na većini VA panela zaista užasno degradira kada se gleda iz ugla. Na mom Soniju XE9005 čim se pomerim od centra slika je isprana, bez kontrasta i boje. Jedva gledljiva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno