Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre nego podlegnes iskusenju prvo dobro proveri da li je to potpuno ispravno, koristeno (dan-dva-tri) pa vraceno, on popravio pa bi opet da proda...
Nije realno da nesto bude toliko manje u odnosu na sve ostale i zato oprez.
 
Sta znam, meni se ovo uklapa u budzet od 500e,5god domace garancije + LG bt zvučnik, da nije zvucnika to bi bila cena oko 57k sto je odlicna cena, cak i u rangu sa madjarskom gde traze od 460 do 520e.. 90% idem na ovo. Razgledacu jos malo, inace ta ponuda traje do kraja novembra i sa garancijom i sa cenom pa cemo videti..

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ima ta akcija za LG i u C**T**, a verovatno i na drugim mestima. Pretpostavljam da ide direktno od dilera.

Ja sam na KP našao ponudu SAMSUNG QE55Q70R za 930 evra. A kod nas u trgovinama nema ispod 1.340 evra. Ostali KP trgovci to prodaju za 1.100-1.200 ... Sumnjam da ima bolji TV za te pare da se nađe, pa sam u iskušenju.
Ako je to kao što treba,...ne vidim ni jedan razlog da ti to ne prisvojis

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Користи ли неко 55" тв као монитор? Какав је угођај, са које раздаљине..?

Конкретно размишљам о lg um7000. Слабо има тестова за коришћење са рачунаром па ако неко користи или је барем пробао, било би од помоћи.
 
Drugari sta mislite o ovom 39" modelu, deluje mi povoljno, nisam neki zahtevan korisnik... Al opet gledam polovne prodaju po vecoj ceni....
d9c2d44984d348868e1c406ab9b1a6d8.jpg

be728f3d5aedf21fcfbf9e893a5ada9a.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Drugari sta mislite o ovom 39" modelu, deluje mi povoljno, nisam neki zahtevan korisnik... Al opet gledam polovne prodaju po vecoj ceni....
d9c2d44984d348868e1c406ab9b1a6d8.jpg

be728f3d5aedf21fcfbf9e893a5ada9a.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

Imas u W Usce, Elit, 40inca full HD i 5god garancije, nekih 20500din za kes, jer imamo neku akciju za kes kupce na odredjene modele, nije mnogo skuplji, ali duza garancije i slika mu je skroz Ok.

Ako neko ima intezu i hoce da kupi u domacoj radnji neka iskoristi 15% popusta dok traje, npr LG 55UK6300 55242din ispadne sa popustom, mana nema 5god ali jeftinije ne bi moglo [emoji4] ili 65UM7400 106242din i 5god garancijee..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vreme je da se ponovim sa TV-om, pa mi je potreban savet. Razdaljina je 2.5m~3m, tako da bih išao na 49"/50" dijagonalu. Gledao bi se uglavnom uveče, te bih zato izbegao IPS (zbog tužne reprodukcije crne boje), tako da jurim neki VA panel.

Zapao mi je za oko LG 50UM7450.

1. Jel neko imao iskustva sa ovim modelom?

2. Kakvo je stanje što se tiče panel lutrije - negde kažu da je VA, negde da je IPS i žale se na sivkastu crnu boju i backlight bleed?

3. Vredi li doplatiti za 50UM7600?

4. Ima li nešto bolje iz Samsung/Sony tabora u ovom rangu?

Hvala!
 
Pored moje potrage za kvalitetnim 55-65" televizorom (što više čitam, manje znam), javila se potreba da snabdem i matorce. Tu je stvar prostija, pa molim za preporuke:

- Dijagonala 49-50"
- Budžet maksimalno do 45.000 din
- Gledaće se 95% vremena kablovska

Dakle, nešto što će lepo da pegla domaći kabl, da ima što dužu garanciju i to je to ...


Hvala unapred!
 
jel ima taj hisense scart?to je quick fix,ako ima scart boks se skopca na scart a na boksu se probaju i 576i i 576p i popali svako peglanje koje ima.ako ima scart mora imati AD konvertor i skaler.moze isto i na hdmi,ali rezultati umeju da budu znacajno gori jer zavisi i od boksa i od TV-a.
 
SCART imaju samo neki HD Ready televizori, koliko sam video. a i za kabl. televiziju je uglavnom najbolji HD Ready
 
Pored moje potrage za kvalitetnim 55-65" televizorom (što više čitam, manje znam), javila se potreba da snabdem i matorce. Tu je stvar prostija, pa molim za preporuke:

- Dijagonala 49-50"
- Budžet maksimalno do 45.000 din
- Gledaće se 95% vremena kablovska

Dakle, nešto što će lepo da pegla domaći kabl, da ima što dužu garanciju i to je to ...


Hvala unapred!

LG 49UM7100, ispada oko 46800din sa popustom za Inteza karticom, pa razmisli, malo je preko budzeta ali uzeti Hisense pored i jeftinijeg LG-a i nema bas smisla i isto ima 5god garancije..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li važi 15% ako je Intesina kreditna kartica, sa plaćanjem na rate?

Edit: Našao sam info kod Intese - ako je na rate, popust je 5%.
 
Poslednja izmena:
Vreme je da se ponovim sa TV-om, pa mi je potreban savet. Razdaljina je 2.5m~3m, tako da bih išao na 49"/50" dijagonalu. Gledao bi se uglavnom uveče, te bih zato izbegao IPS (zbog tužne reprodukcije crne boje), tako da jurim neki VA panel.

Zapao mi je za oko LG 50UM7450.

1. Jel neko imao iskustva sa ovim modelom?

2. Kakvo je stanje što se tiče panel lutrije - negde kažu da je VA, negde da je IPS i žale se na sivkastu crnu boju i backlight bleed?

3. Vredi li doplatiti za 50UM7600?

4. Ima li nešto bolje iz Samsung/Sony tabora u ovom rangu?

Hvala!


UM7450 daje sve ono što ti treba. Ne vidim šta donosi UM7600 u odnosu na UM7450 da bi vredelo doplate. Kod IPSa postoji "problem" sa crnom i backlight bleed, ali ovaj drugi bar kod mene nije značajno izražen (ne znam da li to zavisi od modela ili mogu postojati razlike od primerka do primerka istog modela). 49/50" bi trebale da su sve sa VA panelom.
 
UM7450 daje sve ono što ti treba. Ne vidim šta donosi UM7600 u odnosu na UM7450 da bi vredelo doplate. Kod IPSa postoji "problem" sa crnom i backlight bleed, ali ovaj drugi bar kod mene nije značajno izražen (ne znam da li to zavisi od modela ili mogu postojati razlike od primerka do primerka istog modela). 49/50" bi trebale da su sve sa VA panelom.

49 je valjda IPS, 50 je VA.
 
Pa sad *mjau**mjau**mjau**mjau*ga jel bolje da kupim 50uk7450 ips ili neki drugi model? Jel to toliko sivo majku mu? Dajte model neki 50 inca samsung/lg..

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
UM7450 daje sve ono što ti treba. Ne vidim šta donosi UM7600 u odnosu na UM7450 da bi vredelo doplate. Kod IPSa postoji "problem" sa crnom i backlight bleed, ali ovaj drugi bar kod mene nije značajno izražen (ne znam da li to zavisi od modela ili mogu postojati razlike od primerka do primerka istog modela). 49/50" bi trebale da su sve sa VA panelom.

Hvala, pretpostavljao sam da nema potrebe za UM7600.

U suštini, mene samo brine da ne omanem panel - da mi dođe IPS umesto VA, jer stvarno imam jako malu toleranciju na kontrast i crnu boju.

Gledao sam čak i prošlogodišnji 50UK6950 i spreman sam da idem na to (iako ima stariju verziju WebOS-a), samo da budem siguran da je panel kako treba.

Ići ću večeras da vidim u radnji ovaj UM7450, pa ću odlučiti, nadam se.
 
Hvala, pretpostavljao sam da nema potrebe za UM7600.

U suštini, mene samo brine da ne omanem panel - da mi dođe IPS umesto VA, jer stvarno imam jako malu toleranciju na kontrast i crnu boju.

Gledao sam čak i prošlogodišnji 50UK6950 i spreman sam da idem na to (iako ima stariju verziju WebOS-a), samo da budem siguran da je panel kako treba.

Ići ću večeras da vidim u radnji ovaj UM7450, pa ću odlučiti, nadam se.

Šta god da kupiš, zajebaćeš se. Za taj novac, to je manje više to. Od 7450 ida malo bolja osvetljenost, malo bolje boje i magic remote. Da bi video koliko je to bolje, moraš da staviš dva tva, jedan do drugog pa da porediš. Razlika je nešto "veća" na kvalitetnom video sadržaju kakav na kablovskoj nećeš naći.
 
... Gledao bi se uglavnom uveče, te bih zato izbegao IPS (zbog tužne reprodukcije crne boje), tako da jurim neki VA panel.
...

Nevezano za kolegu forumasa čiji deo posta navodim, svi vi koji kazete da bi "gledali tv nocu", sta to u stvari znaci?
Da li vi noćni gledači obavezno gledate tv u mraku ili ima neko da nocu gleda tv i sa upaljenim svetlom u sobi?

Da li nesto i koliko menja manje svetlo upaljeno u sobi sa ips panelima, neko led osvetlenje iza tv ili sa strane, pod plafonom (u uglovima zida i plafona) i slicna ambientalna oslvetlenja...?
 
Zna li neko kako je bilo proteklih godina na Black Friday dan? Da li zaista ima nekih dobrih popusta ili ne vredi čekati? I da li je sve online ili se treba "laktati" u radnjama? Jer ako trebam da čekam u nekom redu od 6 ujutru a ono na popustu neki VOX, neka hvala. :)
 
Fora i jeste u prodavnici da bude. Ne bi bilo poente da bude online. Imaš ograničene količine. Neće prodavnice ići toliko u minus.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno