Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Što više čitam, manje rasuđujem.
Potreban savet, koji od ova tri modela kupiti preko KP: LG 49UK7550mla, LG49SK8100 ili SONY KD49XF8505.

ps. gledao bi se frontalno sa 2,5m do 3,2m i bočno sa 1,8m.

Pozdrav.
Mozes sk8100 ili neki va panel od samsunga ili sonija. Na primer nu8000 ili xf85 koji si pomenuo.Ja bih licno isao na sk8500 ili na q6fn.
 
Misljenje o Hisense h55n6600, da li ga ima neko? Trebao bi uskoro da kupim novi tv pa mi je ovaj zapao za oko (najvise zbog zakrivljenog ekrana posto ce stajati u uglu, i jos jedan od razloga, vidim da ima neka akcija trenutno i daju 5 godina garanciju sto nije lose, bolje 5 nego 3 :) ...) Ako neko ima ovaj model imao bih par pitanja: kakav mu je kvalitet slike sto se tice obicnih kanala, npr rts1, nat. geo, discovery, o2 i td..., gledao sam ga u radnji i slika je ok mada oni klipovi koje oni pustaju u prodavnicama su dosta bolji nego ovako obicni kanali, i da li je smart sistem kod Hisense zaista toliko los i pun bagova? Inace smart sistem mi nije presudan kod tv-a, koristio bi smart sistem za yt i gledanje filmova i serija, ali u svakom slucaju iako smart nije presudan ipak ne bi uzeo nesto sto je skoro neupotrebljivo, ne ocekujem da bude na nivou tizena ili web os-a ali da bude kolko/tolko upotrebljiv... I jos par pitanja nevezano za Hisense, da li je 55 inca dovoljno za gledanje sa udaljenosti od 2 do 3.5 metra (udaljenost zavisi od toga da li cu sedeti na krevet ili u fotelju...), ipak da ne preteram sa prevelikim tv-om za tu udaljenost, sta da mu radim posle, ne mogu da produzim sobu... :D . Takodje ako imate neki predlog za 4k tv do 80k din koji bi bio bolja kupovina predlozite, inace pratim ovu temu dosta dugo i sto vise citam i gledam modele sve manje znam koji da kupim...
 
Poslednja izmena:
@Sgt. Major

Imaš sad hisense 40" sa poklonom(usisivač, telefon ili zvučnik), cena je 36 000 din, vrednost poklona je oko 100e, pa pogledaj, do kraja meseca je akcija. Model je 2019, znaci noviji od A5600.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Moj ti je predlog Samsung imaš sad ovu seriju 7 za pristojan novac.
Nznm šta ćeš gledati, ali svakako os kod Samsung TV-a je jedan od boljih. Odnosno mrtva trka tizen VS lg webos.
Pozz

Sent from my Huawei Y7 prime
 
inace pratim ovu temu dosta dugo i sto vise citam i gledam modele sve manje znam koji da kupim...

Isto ovde. Ima toliko modela da ne može čovek više da se snađe. Mislim da i sami proizvođači idu na to da zbune kupce konstantnim izbacivanjem novih modela, malo promene izgleda kućišta, urade mali update softvera i eto novog modela. Nekad se jedan model tv-a prodavao više godina pa se napravila i baza korisnika, iskustava, ovako kad se na svakih 6 meseci menjaju modeli potrošiš sate na informisanje i zapitkivanje za iskustva i dok sačekaš da bude na akciji više tog modela nema nego eto novi pa onda kreće ono "a jel bolje da uzmem noviji model"... Na kraju ako ti treba zaista TV, presaviješ tabak i kupiš onaj koji u datom trenutku ima najdužu garanciju i odgovara cenovno, nebitno jel LG, Samsung ili Hisense...
 
Ja sam preksinoc ostao bez 2 televizora. Valjda udario grom u banderu. Imao neki stari samnsug.
Juce sam pazario ue50nu7022. Bio na akciji jos samo juce za 50k. Kolilo sam na brzinu uspeo da pogledam nije los za te novce.
Jel ima neko iskustva sa ovim tv?
 
Moj ti je predlog Samsung imaš sad ovu seriju 7 za pristojan novac.
Nznm šta ćeš gledati, ali svakako os kod Samsung TV-a je jedan od boljih. Odnosno mrtva trka tizen VS lg webos.
Pozz

Sent from my Huawei Y7 prime

Da, tizen i web os su trenutno najbolje smart platforme za tv ali nije mi to sad presudno kod tv-a, u svakom slucaju pogledacu i samsungovu seriju 7, mozda mi odatle neki zapadne za oko :) . Jos uvek me sluzi stari tv tako da imam vreme da razmisljam ali doslo mu je vreme za zamenu, moracu da uzmem neki...


Isto ovde. Ima toliko modela da ne može čovek više da se snađe. Mislim da i sami proizvođači idu na to da zbune kupce konstantnim izbacivanjem novih modela, malo promene izgleda kućišta, urade mali update softvera i eto novog modela. Nekad se jedan model tv-a prodavao više godina pa se napravila i baza korisnika, iskustava, ovako kad se na svakih 6 meseci menjaju modeli potrošiš sate na informisanje i zapitkivanje za iskustva i dok sačekaš da bude na akciji više tog modela nema nego eto novi pa onda kreće ono "a jel bolje da uzmem noviji model"... Na kraju ako ti treba zaista TV, presaviješ tabak i kupiš onaj koji u datom trenutku ima najdužu garanciju i odgovara cenovno, nebitno jel LG, Samsung ili Hisense...


upravo to, gledam, citam na forumu, odem u neku radnju da pogledam neki model tv-a, a onda tamo nadjem jos par izlozena modela koji mi se zasvidjaju, vratim se kuci, gledam recenzije, testove i iskustva za te modele i eto me na pocetku, opet ne znam koji cu da kupim i sve tako u krug... :)
 
Jel ima medju vama neko ko koristi 55" TV kao primarni monitor? I ako ima koji model i kakva su iskustva? Sa koje razdaljine?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Dugo sam pratio temu, razmišljao i na Black Friday uzeh Sony 55'' Android. Android radi sasvim lepo, KODI funkcioniše odlično, a VLC Player čita sve video formate i titlove bez greške. Jednostavno, staviš Flash u USB port i milina.
Sada razmišljam da uzmem manji tv za drugi prostor i vidim da su neki modeli Samsunga i LGa na finim popustima. Nemam iskustva sa njihovim OS. Čitao sam da je bilo nekih problema kod video playera sa čitanjem titlova, a kapiram da Kodi i Vlc nije moguće instalirati na Tizen i WebOs. Da li je to rešeno i da li za te OS postoje alternativni playeri koji dobro rade?

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Jel ima medju vama neko ko koristi 55" TV kao primarni monitor? I ako ima koji model i kakva su iskustva? Sa koje razdaljine?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ja koristio 46" preko 10 godina i sada vec vise od 6 meseci 55 B8 oled.
Glava mi je otprilike tacno na metar od tva.
842100f6e66c702cc76868f5015e7390.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Kupujem prvi lcd tv.Uzeo bih preko oglasa polovan od 32 inca a mozda i 40.Od 32 inca su oko 100 do 120 eura.Marka nije vazna.A od 40,42 inca vidim da imaju Samsungovi 3d smart i oni su od 150-180 eura.Za neke 3d pise da mogu da imaju lan net.Ja koristim na laptopu usb modem za net koji je ok ali je ipak spor.Kako se na 3d tv-u moze koristiti net?Jer vidim da imaju dosta aplikacija i yt.Nemam pojma o lcd ni 3d televizorima,a kupio bih nesto ok da potraje par godina.I da,koristicu set box na tv-u.Hvala.
 
Na metar od 55"? Glava mora da ti radi non-stop, lol...ja sam na 70-80cm od 27" monitora i taman mi je za vidno polje.
Jok, super mi je, ne moram da ckiljim i staje dosta sadrzaja :)
Ne pomeram glavu mnogo, navikne se covek.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ja sam preksinoc ostao bez 2 televizora. Valjda udario grom u banderu. Imao neki stari samnsug.
Juce sam pazario ue50nu7022. Bio na akciji jos samo juce za 50k. Kolilo sam na brzinu uspeo da pogledam nije los za te novce.
Jel ima neko iskustva sa ovim tv?

Imam ja vec tacno nedelju dana ovaj TV, bio 73k a ja ga uzeo za 50k. Brate meni je top za sad iskreno, ovi HD kanali su top, a kad pustim na netu 4K prava uzivancija.

Jedino je mana sto premalo nasih kanala su HD... Ali to nije do TVa svakako

I primetio sam da se nekad, ali za to treba imati bas bas ostro oko, slika na HD kanalima zamuti kad su brze scene, ne znam zasto, da li je do nasih kanala ili...?

Jer isti taj problem na YT kad pustim 4k ne postoji i sve ide glatko
 
Trenutno koristim LG 42" LA620S i ponovo (drugi put) imam problem sa pozadinskim osvetljenjem... Možda je vreme za novi TV, a ovo su kriterijumi:

- veličina ekrana od 42" - 50"
- ethernet i wifi
- hdmi - bar jedan
- USB - bar 2
- smart nije obavezan, nakačio bih neki android tv box
- da li uopšte da idem na 4K?

Na TV se uglavnom gleda kablovska telvizija (digitalni kanali, mali broj HD kanala), ponekad HBO GO. Ono što me zanima je da slika nije lošija od ovog LG kojeg sad koristim, da relativno dobro prikazuje sadržaj koji nije HD, u svakom slučaju ništa posebno, samo da nije downgrade što se kvaliteta slike tiče u odnosu na sadašnji TV.

Čitao sam ovu temu poslednih dana i vidim da se kao budget rešenje uglavnom pominje Hisense. Kakav je npr. Hisense A6100 ili A6500 u odnosu na stari LG LA620s?

Ima nekih predloga? :)
 
da li ići na 4K je već diskutovano više puta. uglavnom, odgovor je da za dijagonale preko 45" (doduše, za istu dijagonalu 4K u odnosu na 1080P zahteva kraću razdaljinu za gledanje)
 
uži izbor (cena oko 50k):

- LG 43UK6500MLA + Magic Remote + 5 god. garancije - oko 53k
- LG 43UK6400PLF + 5 god. garancije - oko 52k
- Hisense H43B7500 - 5 god. garancije - oko 50k
- LG 43UK6750PLD - 5. god garancije - oko 56k

Koliko je LG ispred Hisense televizora? Čini mi se da je ovaj LG 43UK6500MLA + Magic Remote najbolja ponuda?
 
Kod Lg-ija su ti sve isti paneli jedino ako se razlikuju nekim konektorima.
I naravno Lg daje 5 godina garancije.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Treba mi nešto za roditelje u rangu od oko 300 evra. Šta mislite o ovome, npr - https://www.bcgroup-online.com/televizori/hisense-h39a5600-smart-led-full-hd-digital-48602

Svaki predlog je dobrodošao. 4K i 3D nisu važni, samo je potrebna što bolja slika u dijagonali do najviše 110cm.

Ja ćaletu uzeo FOX 43" za 24000 ranije na akciji u Tehnomaniji, slika preko SBB-a perfektna.... odličan TV za starije.
Sad je 26000 ako čekaš možda opet bude 24000 :)

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/fox-televizor-lcd-43dle462-t2.html

best bay za 200 €
 
uži izbor (cena oko 50k):

- LG 43UK6500MLA + Magic Remote + 5 god. garancije - oko 53k
- LG 43UK6400PLF + 5 god. garancije - oko 52k
- Hisense H43B7500 - 5 god. garancije - oko 50k
- LG 43UK6750PLD - 5. god garancije - oko 56k

Koliko je LG ispred Hisense televizora? Čini mi se da je ovaj LG 43UK6500MLA + Magic Remote najbolja ponuda?

jok pogledaj na kupujem prodajem, moja preporuka su ovi modeli za tu cenu :
LG43UK6470-325e akcijaa na stanju bolji od prva dva....
LG43UK6950 -400e sa magicnim daljinskim bolji od gore navedenih LG-a

za malo više novca ima ovaj Nano Cell model:

LG49SK8100PLA -580e na stanju

LG ima odličnu Smart podršku za Youtube, EON, Netflix....
ako ti nije bitan smart imaš i FOX TV 43" za 26000 nekad i 24000....

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/fox-televizor-lcd-43dle462-t2.html

njega uzeo ćaletu....
 
Trenutno koristim LG 42" LA620S i ponovo (drugi put) imam problem sa pozadinskim osvetljenjem... Možda je vreme za novi TV, a ovo su kriterijumi:

- veličina ekrana od 42" - 50"
- ethernet i wifi
- hdmi - bar jedan
- USB - bar 2
- smart nije obavezan, nakačio bih neki android tv box
- da li uopšte da idem na 4K?

Na TV se uglavnom gleda kablovska telvizija (digitalni kanali, mali broj HD kanala), ponekad HBO GO. Ono što me zanima je da slika nije lošija od ovog LG kojeg sad koristim, da relativno dobro prikazuje sadržaj koji nije HD, u svakom slučaju ništa posebno, samo da nije downgrade što se kvaliteta slike tiče u odnosu na sadašnji TV.

Čitao sam ovu temu poslednih dana i vidim da se kao budget rešenje uglavnom pominje Hisense. Kakav je npr. Hisense A6100 ili A6500 u odnosu na stari LG LA620s?

Ima nekih predloga? :)

Ne znam šta da ti kažem LG koristi uglavnom IPS panele, kod kojih crna nije crna.... svideo mi se kod ćaleta FOX za jeftinu lovu, crna je crna...
ako imaš love moj predlog je:

LG49SK8100PLA -580e na stanju Nano cell TV

ako hoćeš da padneš na ...e kad vidiš sliku ali i cena je tu:

LG oled55B8PLA -1060e gde je crna crna perfekcija.

ja lično sam uzeo LG43UK6470-325e akcijaa na stanju za koji mislim da ima najbolji odnos cena/kvalitet (EON, Youtube, HBO Go)
 
nema to veze u nizim klasama je manje vise isto, uskoro cu i napisati moje "odusevljenje" samsung ru serijom sa va panelima konkretno ru7400 i q60r i zasto sam odlucio da kacim na prodaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno