Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poručeno. A u majčinu.
 
Uživanje u trenutku je poenta. Tako da dobra odluka.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
"Dadoh tolike pare a sad se brinem da ne dobijem neku fleku na ekranu...."
"Što ne uzeh 65" oled za te pare..."

Jednu od gornje dve muke nećeš izbeći :D

Heh, tacno tako.

Po mom misljenju "fleke" su neizbezne i odredjena neprijantost prilikom reprodukcije uniformnog sadrzaja (ja imam na B8 i vertical banding, koji sam prestao da primecujem, i 6-7 ravnomerno rasporedjenih horizontalnih linicijica), ali nije vidljivo kod reprodukcije normalnog sadrzaja, i crna je jednostavno praznik za oci.
 
Pozdrav svima. Posle duzeg vremena tragam za novim tv-om pa bi mi znacile neke smernice i predlozi. Budzet mi je do 70.000, nisam u frci da moram nesto odmah da pazarim pa dolaze u obzir i neki trenutno malo skuplji modeli pa da pratim i cekam neko snizenje cena. Razmatram modele 49 i 55 inca posto imam 3m od kauca do zida na kom ce stajati tv, veci ne bi mogao da stane. Igrom slucaja dosta drugara je uzimalo u poslednje vreme sony televizore zbog frekvence osvezavanja 400hz, realnih ne nasminkanih boja itd, pa me zanima sta mislite o sony, naspram lg i samsung tv-ima. Hvala unapred na savetima.
 
30e razlike je nebitan faktor, uzmite q60r bolji je od ru8000

Hvala na dosadasnjim savetima, dodjem ti pivo. Jos cemo ostaviti da malo prenoci, dok resimo logistiku i to je to.

LIdija, uzmi Q60R i ako ti odgovara silver boja, mozes da nadjes SAMSUNG QE65Q64/QE65Q65/QE65Q67 uz njih dobijas One remote daljinski

Pokazao nam lik u radnji, izvukao iz neke fijoke, kaze da uz svaki model daju taj daljinski. Naveo je kao manu da je plastikaner, kaze metalni se daje uz dosta skuplje modele. Al svakako nam vise odgovara plastika jer imamo macku koja obozava sve sto je metalno :S:
 
Koji 1080p TV od 50-55'' je trenutno best buy? Ako ima sta do 500e? Treba mi za najvise za igre, ali i filmove i malo sporta.
Ne bih da uzimam 4K jer nemam na cemu da teram igre u toj rezolucij, a filmove ionako gledam u 720p u 90% slucajeva.
Kako 1080/720p izgleda na televizoru tolike dijagonale? Sa druge strane, kako 1080p/720p izgleda na 4K televizoru?
 
Pokazao nam lik u radnji, izvukao iz neke fijoke, kaze da uz svaki model daju taj daljinski. Naveo je kao manu da je plastikaner, kaze metalni se daje uz dosta skuplje modele. Al svakako nam vise odgovara plastika jer imamo macku koja obozava sve sto je metalno :S:

One zadnje 2 oznake, u mom prethodnom postu su modeli koji su silver boje i imaju ovakav daljinski ! ne znam sta ti je pokazao, al' evo da vidis sta sam ja dobio, QE65Q65 TV je iz iPon-a ;) ...obavezno uzmi 65" bolje je osvetljenje nego na 55" uporedjivao sam ih

dfhdh.png
 
One zadnje 2 oznake, u mom prethodnom postu su modeli koji su silver boje i imaju ovakav daljinski ! ne znam sta ti je pokazao, al' evo da vidis sta sam ja dobio, QE65Q65 TV je iz iPon-a ;) ...obavezno uzmi 65" bolje je osvetljenje nego na 55" uporedjivao sam ih

Pogledajte prilog 282000

Pokazao nam je nesto slicno kao na slici, ali malo kraci, tamno sivi plastikaner. Definitivno nije izgledao tako dobro. Videcu koje modele imaju jos, ne verujem da imaju taj koji ti imas, makar po onom sto sam gledala na sajtu. Ali nema veze i plastikaner ce posluziti. Upravo krecemo da pazarimo, jer su snizili cenu za jos 100 evrica, i imaju ga jos samo u dve radnje. Stize izgleda prolecna kolekcija za koji dan, pa gledaju da se otarase starih modela.
 
@King James, ranije je bila Toshiba 55" Full HD (ne verujem da je nešto dobra). ima Sony 49" i 50" za oko €500 (u Srbiji), verujem da su ti modeli najbolji u niši 50" Full HD. a ovako su tu Tesla, Vox, Fox, Favorit... pored Sony-ja tu je i LG koji manje košta.

@Alister, od 2018. nijedan Samsung ne podržava DTS, ako se ne varam.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Posle duzeg vremena tragam za novim tv-om pa bi mi znacile neke smernice i predlozi. Budzet mi je do 70.000, nisam u frci da moram nesto odmah da pazarim pa dolaze u obzir i neki trenutno malo skuplji modeli pa da pratim i cekam neko snizenje cena. Razmatram modele 49 i 55 inca posto imam 3m od kauca do zida na kom ce stajati tv, veci ne bi mogao da stane. Igrom slucaja dosta drugara je uzimalo u poslednje vreme sony televizore zbog frekvence osvezavanja 400hz, realnih ne nasminkanih boja itd, pa me zanima sta mislite o sony, naspram lg i samsung tv-ima. Hvala unapred na savetima.
Pogledaj Hisense H55U7B ja isto njega gledam da uzmem.



Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Za sve koji planiraju kupovinu TV-a od 43 inča, preporučio bih Phillips 43PUS7304/12. Poručio sam ga preko Tehnomanije, cena je bila 65K i nisam se pokajao!

Iako je IPS ekran, slika je oštra, živopisna, kontrasti dovoljno dobri. Naravno, moraćete malo da se pozabavite kalibracijom u zavisnosti od uslova u prostoriji ali kod mene je sve ispalo izvanredno. Ne ustručavajte se da se poigrate, isplati se! Zvuk je sasvim pristojan i ako ne koristite spoljni risiver, Android radi odlično, brzo sam instalirao Kodi s dodacima, EON i sve ostalo i sada sam srećan ko kuče u liftu! :) Ambilight se može podesiti da radi sasvim diskretno ili u splav fazonu ako vam je do toga ali se može generelno reći da doprinosi atmosferi. Nova dimenzija... Manje zamerke imam na daljinac, mogli su i bolje da ga odrade ali završava posao. Remapper rešava problem suvišnih Rakuten i Netflix dugmića (ako ne koristite te servise). TV je po dizajniran i pravi je ukras u dnevnoj sobi. Ah da, na postolju se može iskositi pod uglom laganim pokretom ruke.

Sve u svemu, BestBuy pazar u srednjem segmentu, kao što sam i očekivao nakon čitanja recenzija. So far, so good. Odličan posao Phillips!
 
ja imam lose iskustvo sa novim Sony tv-ima.Modeli iz serije 8,tj.8096 ...strasno velika cena a svi zabaguju posle par sati gledanja.Tako da ova serija je za izbegavanje po meni.
 
Ja sam uvek za vecu dijagonalu. Evo kod mene 70" sa 2.5m gledano vec postao mali...
9c1cedb12e346af93fef2eea45f6155b.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Fenomenalan zid za projektor

...riding on 720p...
 
Za sve koji planiraju kupovinu TV-a od 43 inča, preporučio bih Phillips 43PUS7304/12. Poručio sam ga preko Tehnomanije, cena je bila 65K i nisam se pokajao!

Iako je IPS ekran, slika je oštra, živopisna, kontrasti dovoljno dobri. Naravno, moraćete malo da se pozabavite kalibracijom u zavisnosti od uslova u prostoriji ali kod mene je sve ispalo izvanredno. Ne ustručavajte se da se poigrate, isplati se! Zvuk je sasvim pristojan i ako ne koristite spoljni risiver, Android radi odlično, brzo sam instalirao Kodi s dodacima, EON i sve ostalo i sada sam srećan ko kuče u liftu! :) Ambilight se može podesiti da radi sasvim diskretno ili u splav fazonu ako vam je do toga ali se može generelno reći da doprinosi atmosferi. Nova dimenzija... Manje zamerke imam na daljinac, mogli su i bolje da ga odrade ali završava posao. Remapper rešava problem suvišnih Rakuten i Netflix dugmića (ako ne koristite te servise). TV je po dizajniran i pravi je ukras u dnevnoj sobi. Ah da, na postolju se može iskositi pod uglom laganim pokretom ruke.

Sve u svemu, BestBuy pazar u srednjem segmentu, kao što sam i očekivao nakon čitanja recenzija. So far, so good. Odličan posao Phillips!

Druze jel nas ti zekis ili sta??? 65k Za budjavog Filipa od 43 incha???Ips???65k????
 
A philips jedan od najprodavanijih u media markt prodajnom lancu... :)

...riding on 720p...
 
Čovek očigledno botuje, ali loše
 
Ma, svi ste premudri, samo sam ja *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*. Važi.

Napisao sam svoje utiske o modelu, da posluže nekome ko još uvek nije odlučio. Da, dao sam 65K i po meni ova sprava vredi toliko. Moje pare, moja stvar. Vi savašim radite šta god vam drago.
 
Ma, svi ste premudri, samo sam ja *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*. Važi.

Napisao sam svoje utiske o modelu, da posluže nekome ko još uvek nije odlučio. Da, dao sam 65K i po meni ova sprava vredi toliko. Moje pare, moja stvar. Vi savašim radite šta god vam drago.

pusti ih, možda jeste malo jača cena, 50-55k bi bila neka realna cena ali je to ok model tkz the one. Po netu ne nalazim ništa posebno da mu fali čak skoro samo reči hvale, čak sam i ja jedno vreme tražio negde da ga pogledam u 65 i 70 inča ali ga nije bilo tada. Nego bi oni hteli da si prošao bolje tipa da kupiš neki hisense koji malo blokira, malo čupaš iz struje, malo nema prevoda preko lana, malo je možda i slika lošija, malo nema eon, malo nema... ali to tako treba :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno