Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Potreban mi je tv za dnevni boravak pa mi treba pomoć malo iskusnijih kolega. Daljina sa koje se gleda je oko 2.5m i u prostoriji ima dosta dnevnog svetla barem sada dok se ne postave neke zavese pošto se tek useljavam, nisam do sad koristio smart funkcije a i nisam nesto zahtevan korisnik u glavnom će se gledati kablovska i YouTube pa mi treba neka preporuka za veličinu ekrana a i konkretan model ako je moguće, gledam da prodjem povoljnije ako je moguće ali bih izbegao Vox, Fox i slično. 450-500 je max koji trenutno mogu da izdvojim za tv

Sent from my MI MIX 3

63k 55um7100, 49um7100 50k.
 
UM serija LG televizora nema uzemljenje, pa bi svi koji imaju problem sa naponom trebali o tome da povedu računa. Lično sam iz predostroznosti danas povezao TV i prateću skalameriju iz SBBa na APC produžni sa prenaponskom zaštitom. Ostala je još jedna slaba tacka...
 
Nijedan novi tv nema uzemljenje, kao ni većina elektronskih uređaja tog tipa, rade se kao klasa II uređaji u izolovanom kućištu. Uzemljenje samo po sebi ne pomaže ništa oko prenapona, neophodno je za funkcionisanje prenaponaponske zaštite radi odvođenja energije kvara.
 
Da vam ne odgovorim bezobrazno za to uzemljenje, ne bojte se, ću vam kažem samo ovo, vas ne mož' d'udari struja preko kinesku plastiku iz Prc [emoji23]

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
UM serija LG televizora nema uzemljenje, pa bi svi koji imaju problem sa naponom trebali o tome da povedu računa. Lično sam iz predostroznosti danas povezao TV i prateću skalameriju iz SBBa na APC produžni sa prenaponskom zaštitom. Ostala je još jedna slaba tacka...

Najveca opasnost za taj tv je upravo skalamerija od SBB koja preko HDMI spali plocu!
 
pa ne znam , koristio sam LG i mogla je svaka aplikacija, međutim skrcao sam ekran na mali kontakt tako da sad bežim od LG kao đavo od krsta

ibg sad i kod mog drugara dolaze sa polomljenim ekranima mobilnih telefona, a nista mu nisu radili, cuvali ga uvijenog u cebe pa opkoljen stiroporom :) da ne mislis nesto da te prozivam ali svako ima neke svoje zackoljice. Ukoliko hoces hbo go i bogate aplikacije idi na samsung ili eventualno neki android tv tipa sony serije 8, philips serije 7 i td... takodje mozes i neki hisense kao sto rece drakula i da kupis android box ali iskreno ne znam da li i tada ponekad zaglavi kada se menjaju izvori iako je box na njemu, aimas i ove domace sa androidom samo ko zna kojim tipa fox, vox, tesla...
 
Poslednja izmena:
Da vam ne odgovorim bezobrazno za to uzemljenje, ne bojte se, ću vam kažem samo ovo, vas ne mož' d'udari struja preko kinesku plastiku iz Prc [emoji23]

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

Zaista nisam mislio da će neko poginuti sedeći i gledajući tv. Koliko se sećam LG je bio pogođen ovim problemom više nego ostali proizvođači.
 
Ovde je j.b'o lud zbunjenog. Ja stvarno ne znam ništa o pucanju ekrana, već govorim o uštedama proizvođača što se tiče komponenti. Ovo je Srbija i infrastruktura je propterećena. Na poslu bar dva puta dnevno upsevi vrište, a da nije njih ne bih ni znao da je napon otišao dole. Kada ga merim, uvek je cca 230 V. *mjau**mjau**mjau*, neko će se ispružiti za dobar TV, pa šteta da ostane bez njega dok ga još nije ni otplatio. Ove zaštite nisu skupe. Odosmo u off.
 
Prvo sam konstatovao da nema uzemljenje (model za 2019, ga nema, a za 2010. ga ima), a zatim za one koji imaju problem sa naponom da povedu računa o tome. Dve različite stvari. I napisao da sam povezao na APC sa prenaponskom zaštitom i indikatorom uzemljenja SBB skalameriju i TV, a da je ostala još jedna slaba tačka, antenski kabl. A o pucanju ekrana ne znam ništa, niti sam komentarisao išta o tome.

Sad pročitah post. Ni sam sebi nisam jasan šta napisah. U svakom slučaju, valjda sam sad malo jasnije napisao.

A da dodam i to da oni koji nemju izvedeno uzemljenje zaborave na ovaj vid zaštite.
 
Poslednja izmena:
To da li tv ima ili nema uzemljenje ne može da pravi nikakvu razliku u vezi sa prenaponom dok god nema integrisanu prenaponsku zaštitu, a čisto sumnjam da je bilo koji tv ima. APC mora da ima indikator uzemljenja, jer bez istog ne može da funkcioniše.
 
Pa to sam sad i napisao, jer u prvom postu na ovu temu napisah nešto što ni sam ne razumem. Dakle, dve odvojene stvari.
Ostaje samo pitanje uzemljenja, da li je izvedeno kao klasično ili putem nulovanja, tj. da li APC pruža zaštitu kod ovog drugog vida uzemljenja ako je na njega vezan.

Drugim rečima, skupi komadi tehnike treba da se uzdaju u Boga i vremensku prognozu. Gromobrani i ako postoje nisu verovatno ispitani nikada, a šuma kablova po banderama u vaš dom može da unese prazničnu svetlost :D

*mjau**mjau**mjau*, počeću kao moj deda, kad zagrmi čupaj sve iz struje :D
 
Tv nikada ne moze biti prevelik :D

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kada sam pre deset godina(da, 10 godina :D) uzimao tv dobih na Bench-u odličan savet: "Dovoljno veliki i televizor ne idu u istoj rečenici".

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Ako je razdaljina sa koje se gleda tv izmedju 3 i 3.3 metara, koju dijagonalu ekrana izabrati?
Da li je dovoljno 55" ili bi ipak morao da uzmem 65"?

Meni je slična razdaljina i dovoljan mi je TV od 55". Realno, lepo bi tu došla i 65", ali sam ja u okviru budžeta izabrao bolji model i manju dijagonalu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno