Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam u Julu mesecu ove godine uhvatio zadnji voz za 5 godine garancije za LG televizore uhd i oled. Kupio sam 43UK6950PLB za 54k u jednoj online radnji, registrovao se i sada imam garanciju 5 godine. Inace ovaj model dolazi sa magicnim daljinskim a mislim da mu je i cena bila odlicna. UM modeli su bili preko 60k ali nazalost bez magicnog daljinca.
 
Da si sačekao dva meseca mogao si za 2k više da kupiš UM sa magicnim daljinskim. Duže vreme sam pratio UK seriju i onda im je odjednom pala naglo cena. Ovo sad je zadnji voz.
 
Manje-više su prošlogodišnju seriju 6 preimenovali u seriju 7, a seriju 8 ove godine unazadili.
Ta tzv."premium" garancija ide preko osiguranja; ja lično nisam imao nekog poverenja u to.
 
Je l' neko poredio SM i SK serije lično ili je čitava priča nastala čitanjem specifikacija?
Razlika između UK i UM postoji i nije samo prepakivanje. *mjau**mjau**mjau*, ne može to biti ne znam kakvo unapređenje.
 
Namučio sam se da nađem SK8500 u Avgustu.
Doduše, nisam ni gledao SM8600 model; nije me interesovao zbog edge led osvetljenja. Što se toga tiče, verovatno je kao SK8100 koji takođe imam i razlika je lepo vidljiva u odnosu na SK8500 (mislim na local dimming).
 
Poslednja izmena:
Serija SM je nesto sira u odnosu na SK, pa su sa jedne strane pojeftinili ulazne nanocell modele kako bi ih učinili malo pristupacnijim, a sa druge strane postoje SM 9800 i SM 9900 koji je do duše 8k, pa ko sta voli.
SM9800 je skuplji od B8 u istoj dijagonali. Da li toliko vredi...
 
Za SM9800 piše da je FALD, što znači valjda sigurno preko 100 zona, ili možda ne? Skrti su po pitanju toga. Kao i po pitanju osvetljenosti koja bi trebalo biti znatno veća nego kod oleda.
 
Da, slažem se. Isto tako će biti i sledeće godine sa SM serijom. Samo treba tempirati vreme kupovine. Na kraju i B8 je bio ispod 150k što je odlična cena naspram B9.
 
Na sajtu SBB imaš listu podržanih televizora, pa pretragu usmeri u tom smeru.
Знам, али нисам баш нешто пратио ТВ понуду задњих година, још увек имам 9 година стар Samsung LE32C550, сад сам се због ваучера нешто заинтересовао задњих две три недење, тако да нисам у току. Зато сам питао шта је још са тог списка ок, за ту неку цену до око 400€, може и КП јер су ту јефтинији. Нажалост, нема андроида за те паре.

Нешто нисам приметио да стављају ознаку за освежење у hz, то се раније гледало.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Da, sad je pmi umesto Hz. Racunaj da preko 60 Hz izvornih nećeš ništa naći u ovoj klasi.
Sto se tice LG, rekao sam sve sto znam, ostale nisam pratio pa se ne bih izjasnjavao...
 
Da, slažem se. Isto tako će biti i sledeće godine sa SM serijom. Samo treba tempirati vreme kupovine. Na kraju i B8 je bio ispod 150k što je odlična cena naspram B9.
157k C8. Nije loša cena. 176k e8.

Bolje dodati nego uzeti B8.
 
Da li možda neko zna kako da rešim problem sa titlovima na Samsung NU7400 kada se castuje film na primer sa eksternog uređaja u ovom slučaju sa mog laptopa?
Ne znam ni kako da pretražim taj problem, a verovatno nisam jedini.

Klasična fora da .srt fajl bude u istom folderu, istog imena ne funkcioniše. Takođe opcija Titlovi na TVu je isključena na ikonici za eksterni uređaj i ne mogu je aktivirati nikako (grayoutovana je).
Uspeo sam titl da aktiviram samo kada stavim na klasičan TV mod (koji i ne koristim zbog digitalne i Boxa), mada nisam uspeo u bilo kom slučaju da startujem film sa prevodom sa kompa. (Osim mkv koji može da hardkoduje titl.)

Polako gubim nadu da ću ikad moći da puštam filmove sa kompa na TVu sa titlovima ...
 
Moras da seryjes folder, a ne da castujes, jer cast radi preko windows media playera.
Ili instaliras LG smartshare(bolji je od Samsungovog programa, probao sam oba) i shareujes sta hoces, on mislim da povlaci titlove.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Neće ni tako, probao sam na 2 filma, oba su .mp4, jedan film ima .sub titl extenziju drugi ima .srt.
Mogu da ih pustim oba i preko Shared foldera i preko SmartShare-a na LGu ali od prevoda ništa ...
 
ubaci mp4 i titl(ove) u mkv sa MkvToolnix. da be bude zabune, mkv ne hardkoduje (lepi) titlove nego plejeri umeju da učitaju titl iz njega.
 
...kao idv3 tagove u mp3,aac... audio fajlovima (isti princip).u većini plejera (čak i na tv-ovima) ima opcija da se biraju tj prvo će da izbaci odabir tagovanih u samom fajlu (tj container-u).
 
Neće ni tako, probao sam na 2 filma, oba su .mp4, jedan film ima .sub titl extenziju drugi ima .srt.
Mogu da ih pustim oba i preko Shared foldera i preko SmartShare-a na LGu ali od prevoda ništa ...

svi imaju neke muke, meni neki put ne vidi folder :) Uglavnom webos pojede tizen za dorucak. Instaliraj samsung allshare, pošto više nije podržan od strane samsunga moraš da ga nadješ na alternativnim sajtovima, pokreni i share-uj folder u tom programu. Onda nadji na tvu u external devices ime tvog kompa (servera kako si nazvao) i tu udjes u taj share folder. Ako je titl istog imena kao film onda će raditi.
 
Danas bi trebalo da startuje LG 5god garancije, tako mi preneo promoter LG-a sa kojim radim.. Radim u W firmi, cisto da znate ko placa u kesu, sa intesa debitnom karticom imate 15% popusta na MP cenu, a TV-ovi koji na sajtu imaju samo jednu cenu tj nije precrtana isto imaju 15% popusta na tu cenu i onda TV dobijete po super ceni, tako je npr UM7400 65inc otisao za 106300din, C8 za 153k sto je isao sa paketom tj sa dodatnim TV-om gratis, iskoristite do kraja godine imamo tu akciju, i onda sijemo konkurenciju.. I npr ostao nam komad na lageru 65XF8505, 160k, sa 15% popusta ispadne ok cena, ili 65XE8505 i 8577 ostali po jedan komad 140k zakljucana cena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Почела је LG 5 година гаранције за UM, SM серију. Као што је неко већ рекао, промоције не важи за моделе из 2018 године.
Е сад за UM7450, она мања цена је коначна, на њу не може још 10% са СББ ваучером за он-лине плаћање?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Možda neće kod da prođe kod online plaćanja. U prodavnici ćeš dobiti 20 % na punu cenu.
 
Za vas koji bolje poznajete tržište, koji 65" je najpovoljniji a da ima HDMI 2.1?

To mi je prioritet da mogu da strimujem na risiver loseless audio formate sa tv-a na koji sve vučem preko mreže sa servia i sl.

Koliko vidim, Nano cell serija 90 to ima ali to nema kod nas da se kupi, ili grešim?

Takođe, što se tiče nanosela vidim da na kp ima 8200 za 730 to mi baš deluje dobra kupovina pošto sam našao u Mađarskoj na nekom sajtu na akciji da je 770.
 
Instaliraj Plex server i Plex app na TVu, pa probaj.
 
Za vas koji bolje poznajete tržište, koji 65" je najpovoljniji a da ima HDMI 2.1?

To mi je prioritet da mogu da strimujem na risiver loseless audio formate sa tv-a na koji sve vučem preko mreže sa servia i sl.

Koliko vidim, Nano cell serija 90 to ima ali to nema kod nas da se kupi, ili grešim?

Takođe, što se tiče nanosela vidim da na kp ima 8200 za 730 to mi baš deluje dobra kupovina pošto sam našao u Mađarskoj na nekom sajtu na akciji da je 770.

Sm9000 i sm9500/9800 imaju 2.1 hdmi i oledi. Ako budeš našao sk8100, onda bolje kupi njega jer je jeftiniji sigurno a nešto je bolji nego sm8200(730e je ok cena ako je 55"). Sm8600 bi bio njegov naslednik za 2019.Biće nano serije 9 sigurno za koju nedelju na kp.
 
Sm9000 i sm9500/9800 imaju 2.1 hdmi i oledi. Ako budeš našao sk8100, onda bolje kupi njega jer je jeftiniji sigurno a nešto je bolji nego sm8200(730e je ok cena ako je 55"). Sm8600 bi bio njegov naslednik za 2019.Biće nano serije 9 sigurno za koju nedelju na kp.
Hvala na postu.

Realno mi nema smisla da kupim bilo šta što nema hdmi 2.1, tako da čekam da se pojavi nešto pristupačno.

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk
 
У ћему је фора са HDMI 2.1, претпостављам брзина, законе је уређаје потребан тај стандард?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ima tri puta veću propusnu moć.

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk
 
Za novi SPS na primer, ali i sve druge dolazece konzole. Veoma važno za gejmere. Za obične blejace u tv program totalno nebitno. Zaista ne očekujem u bliskoj budućnosti da neki od kablovskih operatera iskoristi prednosti ovog standarda kod nas.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno