Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cetvrto, Vincent je sponzorisan od strane VPN servisa i prodavnica tehnicke robe koja prodaje i Hisense i ostale. Dzabe se trudis da diskreditujes mozda najozbiljnijeg review-era televizora na netu, ne spominjuci od koga je Benchmark sponzorisan i cinjenicu da je Hisense sam na forumu dao popuste clanovima koji su najvise hvalili Hisense.

E ovo zadnje već objašnjava ničim izazvanu potrebu da se ovoliko botuje na forumu za hisense. Sad je već malo jasnije :)

Vincent je odličan!
 
Poslednja izmena:
*mjau**mjau**mjau*a ne razumeju ljudi prvo i osnovno pravilo diskusije na internetu. Do not feed a troll. No matter what you do, do not feed a troll.

Da se vratimo na temu, jednom sam se opekao na račun lošeg softvera na tvu i nikad vise. Android nudi izbor, podršku, itd. Tako da će Sony i Phillips uvek imati prednost za mene, spram LG i Samsunga. Iako su Tizen i WebOs brzi, optimizovaniji, manje zahtevni, za*mjau**mjau**mjau**mjau*. Jednostavno neću da gledam u pasulj da li ćete da mi radi Hbo, Eon, Rts planeta, Rtve, NFL, itd.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Da podsetim tema je koji TV da kupim, a ne šta od funkcija podržava Hisense. Za sve sto se tiče Hisense-a, imate Hisense temu pa tamo postujte.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Hisense 50A7300F
Hisense 55A7300F
Hisense 58A7100F
Hisense 50U7B
Samsung UE50TU7092UXXH
TCL 50C715
Ovo je neku uzi izbor za nekih 450-500€. Sta bi bila vasa preporuka?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Da se javim opet sa korekcijama. Ustanovismo da je 50"+ preveliko za stančić, tako da cemo ici na 43". Sta je pametno uzeti u toj velicini? U tom slucaju mkzda i ne bi davali bas 450-500€, moze i nesto nize, 350-400€

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Aj i ja da se ukljucim ovde za izbor tv-a mada vidim da je rasprava sustina.:))
Gledam tv klasika Led 50-55 incha UHD do nekih 70 hiljada ali je to max.
Ima par Samsung modela TU7092 , TU7172, TU7022, ako neko zna koje su razlike bio bih zahvalan
Philips PUS7505, neki clan ga ovde ima , mislim da sam citao nesto za HDR kanale i namestanje za HDR preko Eon-a cini mi se
Hisense i TCL bi mozda uzeo u obzir ali samo mozda.:)
I ako znate neke LG modele da su ok pa da vidim
Hvala vam unapred za savete


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nikako ulazni model...bolje gledaj Hisense 50u7qf ili tcl 55c715.
Prvi ako hoces bolju sliku, a slabiju podrsku aplikacija, a drugi ako hoces solidnu sliku, solidno vec tv i bolji OS.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
.

Mislim da si me ti generalno sa tvojim postovima i "naterao" da pozovem LG da vidim... rekli ljudi glasno i jasno garancija ne vazi na burn in. Dakle LG ovde, za LG tv kupljen ovde, fiskalni, etc. Rekli ne.

Uz "natezanje od 2 meseca" moze svasta da se postigne ali zvanican stav LG je da se ne priznaje burn in.

Shvatam da si propustio a da te mrzi da pretražuješ forum...evo još 1x

Ne znam koga si zvao, ovde si imao 2 svedočenja članova kojima je zamenjen panel na LG. jedan je i fotografisao slučaj i okačio.

Takođe, ovom mom drugu su odmah ponudili povrat novca, 2 meseca (možda i malo duže) je trajalo zato što nije pristajao na to već je tražio ili popravak ili nov identičan TV... signature je specifičan tv, komande su izdvojene, radovi na zidu su koštali skoro kao tv tako da nije dolazilo u obzir da uzme novac jer u tom momentu (prošlo leto) u Srb nije bilo novog 65W (samo ga je 1 diler oglašavao ali sa nejasnim rokom isporuke i cenom od 600k a onaj sprženi je bio kupljen na nekoj akciji za 510) na kraju je Roming uvezao W9...nije uopšte bilo pitanje da li će priznati garanciju ili ne, novac je mogao da dobije nazad nakon 15-20 dana od dana reklamacij...tj tada su mu ponudili povrat..ne znam kad bi Neša vratio pare...nije rad to činiti :d...d a nije bio izbušen tj prosečen kamen namenski za signature vrv bi prihvatio novac i kupio nešto drugo, ovako je narednih mnogo godina osuđen na ovaj model.

Što se tiče Sonija, ja sam imao burn-in, kačio sam slike ovde, u pitanju je bio 55A1 model iz 2017 kupljen u H2 2018. Pošto mu nije bilo popravke dobio sam od Sonija model za 2019 master seriju 55AG9, njegovu fotografiju sam takođe kačio ovde. Nisam reklamirao kod prodavca već direktno u Input servisu.

Dakle, zakljucili smo, Android je vrh, a WebOS *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, jer prvi ima NFL app koju koristi mozda 3oje ljudi u Srbiji.

Znaci, ne kupujte ljudi PS5 i PC, vec koristite PS4 i PC iz 2005. da bi kupili Sony po istoj ceni kao LG koji sve to ima, jer...pa 1% bolja slika na ponekom HDR filmu i navodno nekome bolje boje koje mozda primetite ako kupite 2 TVa i stavite ih zajedno, pa se nadate da ce bas ta sitna razlika da bam se svidi na Sonyju, a ne na LGu.

Da, ne pratim konstantno cene televizora, ali se secam da je zastupnik Sonyja na forumu sam rekao da je Sony skuplji...pa sam zato i napisao da ja nisam nasao jer nisam mnogo trazio i da mozda negde ima da se kupi, da pogleda.
Nabijas mi na nos nesto sto sam i sam rekao...pa vrh :)

Jako je velika razlika izmedju boljeg TVa i bolje slike u odredjenim uslovima...ja lepo rekoh da je cx bolji tv kao celina i to nesumnjivo jeste, a ja lepo napisah coveku koji je napisao da samo filmove gleda, da uzme taj Sony slobodno zbog 5g garancije, pa ne vidim sa kim se ti i za sta macujes...smeta ti sto tvoj brend televizora nije jaci od mog, vrtic fazon?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Jedino nesumnjivo je da si se u prethodnom postu na koji sam odgovorio nalupetao i to višestruko a sada si nastavio.

NesumLJivo bolji tv je onaj koji nisi niti video a boba mi ni čuo da se prodaje u srb. Tvoj zaključak je verovatno na osnovu toga što ti je Trgovčević pozajmio svemogući prsten pa si ga protrljao i javilo ti se...

Oba televizora postižu slične, po rtingsu koji je testirao oba identične skorove, Sony je jeftiniji, ima 5 vs 2 god garancije ali je LG bolji :D ...nesumLjivo ali samo u Srbiji.

Ko, koliko koristi i za šta koristi tv je u današnje vreme vrlo diskutabilno i može da bude predmet istraživanja, ali reci da 3 ljudi prati NFL i NBA je apsolutna nebuloza. NFL superbowl je već decenijama najpraćeniji događaj bilo koje vrste (ne samo sportske) na tv ekranima širom sveta, liga je najskuplja i najvrednija liga na svetu a u stopu je prati NBA. Svako ko je, kako se u vrtiću kaže, bar 1x u životu šutnuo...mačku sa kućnog praga ima full respect prema ove 2 lige. Tv koji ne omogućava praćenje istih je najobićnije neupotrebljivo smeće. Eto, još 1x.

Sa druge strane, koliko danas ima igara koje, zbog "manjka" hdmi 2.1 ne da ne možeš da igraš, već ne možeš da ih igraš u fulu na PS5...1 ili 2? Potpuno ti je bezveze spominjanje vrtića, 2005 i sličnih gluposti, nisu argumenti, ne doprinosi ničemu, ponajmanje pristojnom dijalogu. Samo izaziva nepotrebne reakcije i komentare.
 
Poslednja izmena od urednika:
Aplikacije i OS mi generalno ne znaci jer mi je spojen tv na pc. Znaci zanima me kvalitet slike na HD i UHD filmovima, 3D me ne zanima, ima burazer ,nisam se odusevio
Upscaliranje HD serija na 4K recimo.
Zvuk moze da bude ok a i ne mora, spojen hdmi risiver
Igre ne igramo, batalio zbog nedostatka vremena:)
Da li moze da se uzme pristojan UHD tv za tu cifru danas?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
I onda ja lupetam...da, NFL je najgledanija sportska liga na svetu [emoji1787]
Kao neko ko uopste ne prati nikakav sport, bas sam sokiran da nekome kome je sustina kupovine TVa, pracenje sporta, tako nesto izjavi :)

Vidim, po Srbiji se gasi fudbal po kaficima, samo americki fudbal pustaju [emoji1]
Inace, dosta ljudi je ovde doslo da pita za tv za pretezno gledanje sporta, a ti si jedini koji je spomenuo NFL uopste, a kamoli NFL aplikaciju.
Pazi, svaki od ta 2 tva ima neke male prednosti...a onda jedan tv nema jednu ogromnu stavku, a to je hdmi 2.1.
To ovako zvuci kao jedna stavka, ali time nemas:
1440p/120Hz, 4k/120Hz, G-sync, FastSync, variable refresh rate i generalni future proof tv-a od 2.5k evra koji ne kupujes svake godine.
To cak ni prodavac Sony TVa nije pokusao da ospori.
Da, nije neophodno sve to, ali je zaistq pozeljno...svakako pozeljnije od Nfl aplikacije i Srbiji.

CX i A8 kostaju isto.

I na kraju, koja je fora sa tim "nesumLjivo"?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Aplikacije i OS mi generalno ne znaci jer mi je spojen tv na pc. Znaci zanima me kvalitet slike na HD i UHD filmovima, 3D me ne zanima, ima burazer ,nisam se odusevio
Upscaliranje HD serija na 4K recimo.
Zvuk moze da bude ok a i ne mora, spojen hdmi risiver
Igre ne igramo, batalio zbog nedostatka vremena:)
Da li moze da se uzme pristojan UHD tv za tu cifru danas?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

U tom slucaju, Samsung ili Sony bolje uoscaleuju, mada ce morati neko da potvrdi kakav je upscale na obicnim Sonyjima(7 serija) bez Androida, ja ne znam.
I ne znam koliko je losiji upscale na tclu i hisense, mozda i nije od tih ulaznih modela, moraces da pitas clana Mancha, jer ih je probao.

3d je svakako mrtav odavno :)


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hisense 50u7qf odlican ekran, primetno bolji od recimo Samsunga TU7172 modela. TCL c715 je nesto jeftiniji ali ne mogu da nadjem nesto specijalno u vezi testa kod njega

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da se javim opet sa korekcijama. Ustanovismo da je 50"+ preveliko za stančić, tako da cemo ici na 43". Sta je pametno uzeti u toj velicini? U tom slucaju mkzda i ne bi davali bas 450-500€, moze i nesto nize, 350-400€

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Pametno je kupiti Samsung, a mozda i Xiaomi ili Hisense. Mada, ipak bih Samsunga stavio na prvo mesto u toj dijagonali po toj ceni.

TCL p715 ima nizi kvalitet slike, kao i Philips ulazne serije (kako bi The one serija dosla do izrazaja).
Tesla se ne isplati u toj dijagonali, LG je negde na sredini.

Sony ne da se ne isplati nego je cisto bacanje para u toj dijagonali po toj ceni.

Panasonic nije original u toj klasi, a ostali mislim da nisu ni vredni pomena.



...

Što se tiče Sonija, ja sam imao burn-in, kačio sam slike ovde, u pitanju je bio 55A1 model iz 2017 kupljen u H2 2018.
....

Dobro je sto si skrenuo paznju ljudima da je burn-in itekako moguc cak i iskusnim poznavaocima hardvera, a kamoli nekom prosecnom kupcu.

O garanciji ne vredi vise raspravljati, ako nekog interesuje tacna situacija neka pozove direktno telefonom Sony predstavnistvo u Srbiji i dobice pouzdan odgovor.
Broj telefona imate na Sony sajtu ( 0800 190 978 ) poziv je besplatan ( 0800 brojevi se ne mogu pozivati iz svih mreza)
 
Poslednja izmena:
Ovaj Philips PUS 7505 ili 7555 je ulazna serija?
Koje modele Samsunga vredi uzeti u obzir?
Od svega sto sam video na testovima nekako U7QF bolji od svih. E jedino je onda problem dijagonala jer sam gledao i malo vece (55 incha) a tu je cena drasticno veca za Hisense.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ništa ti nisi gledao niti pretražio :D
Imaš ovde u temi gomilu činjenica u korist tcl 55C715 u odnosu na 55u7qf čak i video snimke direktnog poređenja u kojima niko ne navodi da hisense ima bolji sliku.
O softveru je tek nepotrebno pričati - sve je na strani androida. ;)

Da ne pričamo da se porede televizori koji imaju totalno različitu cenu i da je hisense skuplji 200€!

Tako da uključi pretragu i svoje oči, i ne slušaj šta ti se nameće ;)
 
Poslednja izmena:
Shvatam da si propustio a da te mrzi da pretražuješ forum...evo još 1x

Ne znam koga si zvao, ovde si imao 2 svedočenja članova kojima je zamenjen panel na LG. jedan je i fotografisao slučaj i okačio.

Takođe, ovom mom drugu su odmah ponudili povrat novca, 2 meseca (možda i malo duže) je trajalo zato što nije pristajao na to već je tražio ili popravak ili nov identičan TV... signature je specifičan tv, komande su izdvojene, radovi na zidu su koštali skoro kao tv tako da nije dolazilo u obzir da uzme novac jer u tom momentu (prošlo leto) u Srb nije bilo novog 65W (samo ga je 1 diler oglašavao ali sa nejasnim rokom isporuke i cenom od 600k a onaj sprženi je bio kupljen na nekoj akciji za 510) na kraju je Roming uvezao W9...nije uopšte bilo pitanje da li će priznati garanciju ili ne, novac je mogao da dobije nazad nakon 15-20 dana od dana reklamacij...tj tada su mu ponudili povrat..ne znam kad bi Neša vratio pare...nije rad to činiti :d...d a nije bio izbušen tj prosečen kamen namenski za signature vrv bi prihvatio novac i kupio nešto drugo, ovako je narednih mnogo godina osuđen na ovaj model.

Što se tiče Sonija, ja sam imao burn-in, kačio sam slike ovde, u pitanju je bio 55A1 model iz 2017 kupljen u H2 2018. Pošto mu nije bilo popravke dobio sam od Sonija model za 2019 master seriju 55AG9, njegovu fotografiju sam takođe kačio ovde. Nisam reklamirao kod prodavca već direktno u Input servisu.

Pazi sve je to meni jasno da ce nekome "proci" sa manje ili vise cimanja. Da, verujem da bi diler cak izgubio na sudu za burn in jer ne razumem kako ce on to da dokaze da je korisnikova greska sto gleda jedan kanal a njihova tehnologija je takva da pri takvom koriscenju ce zasigurno ispoljiti defekt. Verujem i da su oni ovoga svesni. Takodje, cinjenica je da ste reklamirali vrlo skupe modele na kojima je marza obicno takva da im se isplati da daju 2 bez nekog velikog problema.

Sve ovo bilo kako bilo, zvanican stav LG (zvao sam predstavnistvo, razgovarao na kraju sa nekim koreancem) i na dva nivoa su mi rekli da ne priznaju burn in. To je zvanican stav koji oni propagiraju, ne sumnjam ja da ste ti i tvoj drugar uspeli da izboksujete garanciju na burn in ali ne mogu ni da ulazim u splet okolnosti koji je za to zasluzan. Moja poenta je da ako "obican" user dobije burn in garancijom nije garantovana podrska vec ce morati da se boxuje. Da li hocete ili necete, dal ce proci il ne, prosudite sami.
 
Ništa ti nisi gledao niti pretražio :D
Imaš ovde u temi gomilu činjenica u korist tcl 55C715 u odnosu na 55u7qf čak i video snimke direktnog poređenja u kojima niko ne navodi da hisense ima bolji sliku.
O softveru je tek nepotrebno pričati - sve je na strani androida. ;)

Da ne pričamo da se porede televizori koji imaju totalno različitu cenu i da je hisense skuplji 200€!

Tako da uključi pretragu i svoje oči, i ne slušaj šta ti se nameće ;)
U 50 incha dijagonali je 2-3 hiljade din razlika u korist U7QF. A tu je cena i PUS7505 modela Philipsa. Samsung TU7172 mi nesto ne odaje utisak lepe slike.
Razlika se uvecava sa 55 incha dijagonalom. Ja bi pre ostao onda na 50 incha zbog kvaliteta slike

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ekipa sto vise gledam to sam manje pametan.I vec am 34x promjenio izbor..
Znaci cijena je ista skoro..Samsung tu 8502, hisense u7q, philips 7805 55" Za spawacu sobu.
Tv se gleda u mraku.
 
^ za 50” je tako. 55” razlika je kao kaze Stock 200€ (kada je C715 na akciji, U7qf do sad nije bio).
Hardverski je Hisense bolji, vise osvetljenje, MEMC, FALD. Ali sto se tice prikaza slike nisam stekao utisak da je lepsa nego na TCL-u. Pricamo o out of the box podesavanjima. Jedino sto se primeti kod kretanja u nekim scenama jer ima MEMC. Mada ja sam slikom odusevljen posle update-a.
TU 7000 serija definitivno ima losiju sliku. Brat je uzeo i definitivno su TCL i Hisense bolji za tu cenu.
Jedino je pitanje operativnog sistema. Ja sam bio za U7QF ali nisam mogao toliko da se ispruzim i nije imao EON u tom trenutku. Sad kada poredim sta sam dobio sa androidom i sta sve moze, ne bih isao ni na Hisense ni LG ni Samsung vise. Mislim sve se ovo da resiti sa nekim android box-om ali ja nisam zeleo nikakvu kutiju pored TV-a jer mi je na zidu a nisam zeleo da mi se vidi ni jedan kabl.
 
Ja imam racunar spojen odmah dole tako da nije presudan OS
U7QF u Tehnomaniji je na akciji za 50 inca
Samsung ima 55 inca za tu cenu ali TU7000 serija a to me nesto odbija slika
Ostaje Philips 7505 ili 7805 za malo vecu cenu ili taj Hisense


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Jedno kratko, više kao anketa, šta uzeti PHILIPS 55PUS7805, ovde košta oko 63.000 dinara u radnjama, HISENSE 55U7QF ima na KP za 73.000 dinara, LG 55NANO793 ima kod Mađara za 610E. Najviše gledam filmove i serije (što se vidi po nicku) sa USB-a i sport sa televizije. Svaka pomoć je dobrodošla. Nije mi neophodan android, dovoljno mi je da podržava EON. Hvala.
 
Jedno kratko, više kao anketa, šta uzeti PHILIPS 55PUS7805, ovde košta oko 63.000 dinara u radnjama, HISENSE 55U7QF ima na KP za 73.000 dinara, LG 55NANO793 ima kod Mađara za 610E. Najviše gledam filmove i serije (što se vidi po nicku) sa USB-a i sport sa televizije. Svaka pomoć je dobrodošla. Nije mi neophodan android, dovoljno mi je da podržava EON. Hvala.
Taj ti Philips ima Saphi operativni sistem za koga nemaš EON. Što se Hisensa tiče mislim da je model od 55" preskup u odnosu na model od 50".

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Taj ti Philips ima Saphi operativni sistem za koga nemaš EON. Što se Hisensa tiče mislim da je model od 55" preskup u odnosu na model od 50".

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Pa na sajtu EON-a piše da postoji aplikacija za 7504, pa sam pomislio da ako postoji za njega, postoji i za 7805. Znači nisam bio u pravu. Slažem se da je razlika kod HISENSE prevelika za svega 5".
 
Da li si video uzivo tv Hisense U7QF?
I da li recimo ima puno razlike izmedju 55 i 50 inca jer ovaj drugi ima manje zona zatamnjenja pa me zanima kako to u stvarnosti izgleda. 73 hiljade je 55 a 57 hiljada je 50 inca. Neverovatna razlika...ja bi uzeo ovaj tv , TLC C715 me nesto odbija slika a LG ne bi.
I da li si video 7805 u radnji svakako ?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da li si video uzivo tv Hisense U7QF?
I da li recimo ima puno razlike izmedju 55 i 50 inca jer ovaj drugi ima manje zona zatamnjenja pa me zanima kako to u stvarnosti izgleda. 73 hiljade je 55 a 57 hiljada je 50 inca. Neverovatna razlika...ja bi uzeo ovaj tv , TLC C715 me nesto odbija slika a LG ne bi.
I da li si video 7805 u radnji svakako ?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

U radnji sam video samo TLC 55c715 i nije mi se svidela slika, ni malo, lepša mi je bila slika na jeftinom LG koji je stajao pored. Odabir sam sveo na ove TV-e na osnovu tone pročitanih tekstova na netu. Hteo sa da kupim Philips 58PUS8505 kod "mađara" ali su zatvorili granicu a ovde je previše skup.
 
I mene odbija TLC
Moram otici do Tehnomanije ili negde u NS gde imaju dosta izlozenih modela pa cu mozda nabasati na neki model da uporedim.
Hisense ili Philips ostaje.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno