Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super tv, visoka klasa lcd tv-a. Takodje slabiji uglovi gledanja.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kako radi taj Philipsov OS na 58PUS7505

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
Au, sada vidim da nije Android...ja sam mislio da su im svi ti 7 serije Android...begaj onda od toga.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Mislio sam i da 7505 ima, s obzirom da je ozbiljniji panel u pitanju...steta.
Ali mi je sada jasna tako niska cena.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
TCL i Vizio razvaljuju u SAD ali tih modela u Evropi nema.
 
@Envoy, nisam siguran da Vizio uopšte postoji van tržišta Severne Amerike. a navodno su kod Hisense-a bolji modeli s one nego s ove strane bare
 
Izgubih celi dan na proucavanju televizora... preko sam da se otvorim malko vise i uzimam Philips "The one" 55PUS7304/12
Ima sve ono sto mi se svidja (osvetlenje, andorid) pa cu da se zajmim :D Moram samo da odem do neke radnje da ga vidim uzivo, nesto mi na slikama i snimcica deluje da su mu ivice rama podebele.
 
Rekao bih da za te pare nema modela sa malim bezelima :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pozdrav

Ima li neko ikakva iskustva sa sony kd75xg8096baep. Uzeo bih ga uskoro kao zamenu za kd55xe7005 koji bi preso u spavacu sobu a sa kojim sam vise nego zadovoljan...
Ne treba mi da bude neko ludilo...da po kvalitetu slike bude kao ovaj stari mi je zadovoljavajuce...i naravno plus 20" :)

Hvala

Pozz
 
Izgubih celi dan na proucavanju televizora... preko sam da se otvorim malko vise i uzimam Philips "The one" 55PUS7304/12
Ima sve ono sto mi se svidja (osvetlenje, andorid) pa cu da se zajmim :D Moram samo da odem do neke radnje da ga vidim uzivo, nesto mi na slikama i snimcica deluje da su mu ivice rama podebele.
Kad se vec zajmis uzimi 58" verziju ;)
 
@momsab

evo ga pravi

https://www.youtube.com/watch?v=RdL_1kFg2hw

znaci i pored napucanih specifikcija i dalje spada u mid range tv, losiji motion (vec sam postavljao sliku gde je njihov 100hz kao kod nekih 50hz) od drugih 100hz tv-a, lose procesiranje slike, los upscale (cak se preporucuje prvo upscale materijala pre pustanja na tv), slabasan software, nema vrr... doduse lepih 1200 peak i 600nita full screen sa qled filterom i velikim brojem zona, a i lag dosta poboljsan na 15ms, impresivne specifikacije za taj cenovni rang. Po meni za 1200e za 65 inca nedovoljno jeftiniji od samsung, sony i lg konkurencije mada su oni smalo skuplji pa kako ko voli. Kada padne cena jos 100-200e moze se razmatrati kupovina.
 
@MarkoZ, to bolje javi u temi za Hisense. ako se ne varam, u ovoj temi dakula74 je spomenuo pre neki dan U8QF

@Zelimir, sećam se da je bilo reči (utisci) o tom modelu. sad, da li u ovoj ili u posedbnoj temi za Sharp, ne sećam se
 
Poslednja izmena:
... (vec sam postavljao sliku gde je njihov 100hz kao kod nekih 50hz)...

Sliku koju si postavio je od Hisense H9F modela, ali u napomeni ispod slike lepo pise da je imao jedan bug pa nisu mogli da aktiviraju obe skale (deblur i dejudder) istovremeno, vec samo jednu. To znaci da je slika postavljena na sajt zapravo slika na 60FPS, a ne slika na 120FPS, zato je izgledala mutnije kao da je u pitanju 60Hz panel, a ne 120Hz. Naravno sa novijom verzijom softwera ispravio se taj bug i motion je bio duplo bolji, kakav i treba da bude na 120FPS.
Nazalost, Hisense cesto zbrza izbacivanje novih modela kojima software jos nije ispeglan do kraja pa zato imaju problema u startu prodaje/koriscena.
Slican slucaj je i kod ovogodisnjih U7QF i U8QF modela. Trenutno im motion nije na zavidnom nivou, ali bice izbacen firmware update koji ce te probleme resiti, kao i sve ostale probleme koji su imali Hisense korisnici.
Kao da Hisense stedi na testiranju televizora pre prodaje pa prakticno prvi kupci njihovih najnovijih modela postaju beta-testeri proizvoda.
Svi stariji modeli odavno imaju azurirane softwere i njihov motion na 120Hz televizorima je na vrhunskom nivou, bez ikakvih problema (licno se uverio na U7A, U9A i U8B modelu).

Evo slike kako izgleda razlika u motionu odnosno u motion rezoluciji na primeru Hisensa i Sonija (dva tva su na 60hz, a dva na 120hz)

Sony Hisense motion.jpg

^u listu je 88k koliko vidim.

Elem, hvala svima koji su mi pisali za preporuke, olaksaliste mi dosta toga :)

Od tih preporuka i mojih nekih izbora dosao sam na ovu listu.

LG TELEVIZOR 55UM7050PLC 54.720 RSD
Philips 55PUS6704/12 52999 RSD
PHILIPS 58PUS7505/12 58,890 RSD
Hisense H55U7B 63.889 RSD
Hisanse Hisense 55A7500F 63000 RDS

E sad ide eliminacioni krug :D Helpic ?:)

Nijedan od navedenih. Moja preporuka na kraju poruke.


Mislio sam i da 7505 ima, s obzirom da je ozbiljniji panel u pitanju...steta.
Ali mi je sada jasna tako niska cena.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Daleko je Philips PUS7505 od visoke klase tva. To je njihov ovogodisnji entry level 4k model. U rangu sa proslogodisnjom serijom 6.

Nista posebno. Otkad je Philips izbacio The One seriju, sav skart ide u nizu seriju (prosle godine pus6, a ove pus7).

------------------------

Trenutno veoma zanimljivu kupovinu predstavlja TCL P715.

Ovogodisnja TCL linija je bolja od proslogodisnje (pricam upravo za evropske modele).

Medjutim, trenutno ga nalazim samo u jednoj 3u1 prodavnici :) i izgleda da su mu skratili garanciju na samo 2 godine. Cini mi se da je prosle godine TCL imao 5 godina garancije.

tcl i samsung sniper.jpg

------------------------

Takodje preporucujem LG televizore za one koji kupuju 60Hz televizore, a ipak zele pristojan motion. Od svih 60Hz televizora LG ima mozda najbolji motion. Daje jako cistu i ostru sliku iako ima panel na samo 60Hz.
 
Poslednja izmena:
Kad se već pominje TCL vidim da u ponudi postoji i C715 koji je QLED android. 55 inča je oko 700 evra / ~85000 RSD na sajtovima domaćih prodavnica tehnike.
 
Svi stariji modeli odavno imaju azurirane softwere i njihov motion na 120Hz televizorima je na vrhunskom nivou, bez ikakvih problema (licno se uverio na U7A, U9A i U8B modelu).

Ne vidim azuriranu verziju software-a na h9f i rezultate? U svakom slucaju ne bih rekao da je njihov motion na vrhunskom nivou (pa makar i da sam kupio hajsens), jer si ga tom recenicom svrstao u klasu sony, lg pa i samsunga, a on to definitivno nije, bolji od nizih klasa to da :) Cak sta vise h9f(g) iliti verzije za americko trziste prijavljuju da je primetno bolji panel i slika nego evropske verzije qf, tako da treba i to uzeti u obzir, pogotovo kad se uzmu u obzir ostale karakteristike (upscale, software, procesor, vrr i hdmi 2.1...) Cak i na toj slici koju si postavio bolji je sony. Ko ne zeli da bude beta tester i kupuje macku u dzaku sa nadom da ce se problemi mozda ispraviti (a i dalje verovatno ne u rangu americkih modela), a ima za bolje po meni ne treba mnogo razmisljati. Trenutno cena nije toliko manja od suprotnih tabora ko moze da priusti da doda jos malo. Kada spuste jos cenu onda ga treba razmatrati kao adekvatnu zamenu za pomenute modele. Treba nam vise TCL televizora kada vec je vizio misaona imenica. Time bi dobili pravu konkurenciju u budzetskom delu televizora.

zaboravih i da pomenem, u vezi 50 vs 100hz tv-a, ko pamti da 50hz tv pretvara 4k sadrzaj u sd i manje tj negledljivo cim se slika pomeri i td... da se ne bi plasili evo malog teksta jednog uticajnijeg sajta. I da, postoji 50hz i 100hz materijal slicno kao fps samo malo drugacije (iako neko ne pravi razliku).

https://www.rtings.com/tv/learn/what-is-the-refresh-rate-60hz-vs-120hz

veoma je bitno sta se gleda i kako se koristi kao i odziv piksela i procesor u saradnji sa software-om koji ce sve to ispeglati. Dakle nemojte misliti ako ste kupili 50hz 4k tv, da ste kupili sd tv.

Conclusion
For most people, there is little benefit to upgrading to a TV with a 120Hz refresh rate. Unless you have 120 fps content, there is very little difference between a 60Hz and a 120Hz TV, unless you enjoy the Soap Opera Effect, where the missing frames are interpolated to make 24 or 60Hz content look like it is 120Hz.

The exception to this is gaming. As gaming can generate content on the fly, it can easily scale to any refresh rate (assuming your PC can keep up). 120Hz gaming is growing rapidly in popularity and is now supported on the Xbox One with a 1080p or 1440p resolution. As HDMI 2.1 devices arrive on the market, 120Hz gaming is expected to continue growing in popularity, as HDMI 2.1 allows for gaming at 4k @ 120Hz.

dakle svakako bolje, i moranje u vecim klasama, imati 100hz panel ali sasvim pristojno i za manji budzet ce posluziti 50hz. Drugo su monitori i pc/gaming.
 
Poslednja izmena:
Danas bio do radnje, i naletim na TCL 65EP660 ukljucen. Moram vam reci da na prvi onih par minuta sto sam ga gledao izgleda odlicno a cena 70k. Prilicno jeftino za ovu dijagonalu.
 
Pozdrav društvo! Valja li čemu TV SHARP 55BL5EA? Dopada mi se sve što piše na papiru pa me interesuje kakav je u praksi. U napred zahvalan!

Imam ja taj. Preporuka da kupis nesto drugo osim ako ne naletis na primerak koji je puno bolji od mog, ako je ikako moguce. Evo ovde opis, slazem se 100% sa covekom oko svega, pogotovo sa jednim youtube komentarom gde se slozio sa opaskom da je tv ok samo mu slika ne valja :D

https://youtu.be/PFlYFc4OoBc

Iz kutije, softver ne valja, baguje. Kada dobije dva apdejta ne baguje vise ali ne mozes forsirati ta dva apdejta pozivanjem na apdejt iz menija o ne. Oni ce doci kada njima bude volja, verovatno oba u prvih dva meseca eksploatacija ili ko zna mozda i brze. Mozda u radnji vode racuna o tome, ali malo verovatno.

Slika osim ako nije vanserijski primerak panela i osvetljenja za klasu, generalno nije dobra. Podesavanja slike milion ali slaba vajda od njih. Kada ga nakacis na PC svi modovi osim Game su slabo upotrebljivi jer mrlja pri skrolovanju nevidjeno. Na gejm modu je primetno ako ne zaboravis na njega. Nije sjajan input lag ali nije ni jeziv kako zna biti za ove pare. HDR podrzava u smislu da ce pustiti HDR sadrzaj, nece biti izbledeo kao na ekranu bez podrske. Ali do 330 nita koliko je standard u klasi znaci da pravog HDR nema nista. Mada bolje izgleda HDR sadrzaj nego SDR na ovom TVu i to se primeti. Upscaling nije pametan, kablovski SDR signal ne izgleda dobro a HD signal nije za prolaznu ocenu ako mene pitas. Netflix izgleda relativno pristojno. EON radi i deluje bolje nego preko MTS boxa jer TV skalira EON signal dok preko boxa ne. Chromecast radi ali su boje jako niske saturacije i nije narocito korisna opcija

Zvuk je najbolja stvar na ovom TVu, ima bolji zvuk nego li mnogi TV koji su duplo skuplji. Bolji zvucnici nego prastari 5.1 Home Theater sistem koji sam koristio. Podrzava DTS, DTS-X, simulira surround zvuk poprilicno fino.

Daljinski je i RF i Blutut ali moras da ga uparis sto nije najsrecnije reseno. Drzi se Home+Leva strelica dok se ne upare tj. na TV ne prikaze da ga je prepoznao. Samo preko BT konekcije radi glasovni asistent.

Sistem je Android 9.0, nije dobio nadogradnju na novi. Ima solidan SoC ali samo 1.5 GB RAM sto se oseti u radu i samo 4.5 GB slobodnog prostora za aplikacije sto je veoma ogranicavajuce. Kako bilo vece programe od Kodija ne bi trebao instalirati, web browser preskoci. Redovno izbacuje aplikacije kada pokrenes dve, tri odjednom, nema dovoljno memorije za dobar multitasking. Pusta 4K Blu rej Remux kako preko ugradjene aplikacije tako i preko dostupnih na store ali MX Plejer ne radi nikako. Sajdlodovane aplikacije su veoma nestabilne. Youtube 4K radi dobro preko oficijelne aplikacije i Smart Youtube TV. Radi Plex, radi Kodi, radi i Stremio nekako.

Ima 4 HDMI ali samo jedan podrzava ARC i CEC. Ima jedinstven dodatak TVu, slot za memorijsku karticu. Ako mislis tako resiti mali prostor za aplikacije zaboravi. Android aplikacije ne rade dobro sa memorijskih kartica jer nijedna kartica nema ni priblizne karakteristike najjeftinijoj mogucoj koja se ugradjuje u uredjaje.Nije dobro cak ni kao storage za filmove, seckaju i koce. Bolje koristiti USB fles ili eksterni hard disk, ali ako ces SSD eksterni vidi da ima eksterno napajanje da ne ide preko porta.

Eh da, uglovi gledanja su beda.

Realna cena ovog TVa je 300-330 evra, sklapa se u Poljskoj ili Slovackoj, nisam siguran tacno gde ali jeste istocno evropska fabrika. Prodaje se za do nekih 430 evra kod nas, sve preko toga je pljacka. Podrska od proizvodjaca je fantomska kao i ovaj evropski Sharp. Nema koga da kontaktiras.
 
Poslednja izmena:
Imam ja taj. Preporuka da kupis nesto drugo osim ako ne naletis na primerak koji je puno bolji od mog, ako je ikako moguce. Evo ovde opis, slazem se 100% sa covekom oko svega, pogotovo sa jednim youtube komentarom gde se slozio sa opaskom da je tv ok samo mu slika ne valja :D

https://youtu.be/PFlYFc4OoBc

Iz kutije, softver ne valja, baguje. Kada dobije dva apdejta ne baguje vise ali ne mozes forsirati ta dva apdejta pozivanjem na apdejt iz menija o ne. Oni ce doci kada njima bude volja, verovatno oba u prvih dva meseca eksploatacija ili ko zna mozda i brze. Mozda u radnji vode racuna o tome, ali malo verovatno.

Slika osim ako nije vanserijski primerak panela i osvetljenja za klasu, generalno nije dobra. Podesavanja slike milion ali slaba vajda od njih. Kada ga nakacis na PC svi modovi osim Game su slabo upotrebljivi jer mrlja pri skrolovanju nevidjeno. Na gejm modu je primetno ako ne zaboravis na njega. Nije sjajan input lag ali nije ni jeziv kako zna biti za ove pare. HDR podrzava u smislu da ce pustiti HDR sadrzaj, nece biti izbledeo kao na ekranu bez podrske. Ali do 330 nita koliko je standard u klasi znaci da pravog HDR nema nista. Mada bolje izgleda HDR sadrzaj nego SDR na ovom TVu i to se primeti. Upscaling nije pametan, kablovski SDR signal ne izgleda dobro a HD signal nije za prolaznu ocenu ako mene pitas. Netflix izgleda relativno pristojno. EON radi i deluje bolje nego preko MTS boxa jer TV skalira EON signal dok preko boxa ne. Chromecast radi ali su boje jako niske saturacije i nije narocito korisna opcija

Zvuk je najbolja stvar na ovom TVu, ima bolji zvuk nego li mnogi TV koji su duplo skuplji. Bolji zvucnici nego prastari 5.1 Home Theater sistem koji sam koristio. Podrzava DTS, DTS-X, simulira surround zvuk poprilicno fino.

Daljinski je i RF i Blutut ali moras da ga uparis sto nije najsrecnije reseno. Drzi se Home+Leva strelica dok se ne upare tj. na TV ne prikaze da ga je prepoznao. Samo preko BT konekcije radi glasovni asistent.

Sistem je Android 9.0, nije dobio nadogradnju na novi. Ima solidan SoC ali samo 1.5 GB RAM sto se oseti u radu i samo 4.5 GB slobodnog prostora za aplikacije sto je veoma ogranicavajuce. Kako bilo vece programe od Kodija ne bi trebao instalirati, web browser preskoci. Redovno izbacuje aplikacije kada pokrenes dve, tri odjednom, nema dovoljno memorije za dobar multitasking. Pusta 4K Blu rej Remux kako preko ugradjene aplikacije tako i preko dostupnih na store ali MX Plejer ne radi nikako. Sajdlodovane aplikacije su veoma nestabilne. Youtube 4K radi dobro preko oficijelne aplikacije i Smart Youtube TV. Radi Plex, radi Kodi, radi i Stremio nekako.

Ima 4 HDMI ali samo jedan podrzava ARC i CEC. Ima jedinstven dodatak TVu, slot za memorijsku karticu. Ako mislis tako resiti mali prostor za aplikacije zaboravi. Android aplikacije ne rade dobro sa memorijskih kartica jer nijedna kartica nema ni priblizne karakteristike najjeftinijoj mogucoj koja se ugradjuje u uredjaje.Nije dobro cak ni kao storage za filmove, seckaju i koce. Bolje koristiti USB fles ili eksterni hard disk, ali ako ces SSD eksterni vidi da ima eksterno napajanje da ne ide preko porta.

Eh da, uglovi gledanja su beda.
Pih....a baš sam se bio zapalio za taj model. [emoji17] Imaš li možda preporuku za android TV dimenzija 50" ili 55" u tom cenovnom rangu?


Poslato sa HONOR 20 PRO pomoću Tapatoka
 
Kad se već pominje TCL vidim da u ponudi postoji i C715 koji je QLED android. 55 inča je oko 700 evra / ~85000 RSD na sajtovima domaćih prodavnica tehnike.

Vidjao sam ga i za 75000 ali ne vidim nista specijalno. Iako ima Android, Hisense U8B je ipak bolji ekran. TCL bi trebao spustiti cene u Srbiji za 10tak hiljada u proseku ako hoce da naprave bum na trzistu i podignu si prodaju na visok nivo. Na drugim siromasnijim trzistima su agresivnije nastupili sto je primoralo Samsung i LG da spuste cene daleko ispod ovih koliko mi placamo te iste televizore. Znaci E660 da kosta sub 45000 za 55 incha, E680 oko 50000 a ovaj oko C715 oko 65000 pa ce ih ljudi cesce razmatrati za kupovinu.
 
Pih....a baš sam se bio zapalio za taj model. [emoji17] Imaš li možda preporuku za android TV dimenzija 50" ili 55" u tom cenovnom rangu?


Poslato sa HONOR 20 PRO pomoću Tapatoka

Ako je cenovni rang do 50000 dinara nemas puno izbora osim da spustis dijagonalu na 50 pa da ides na neki LG ili osnovni model Samsunga a nisam siguran koliko su oni bolji. Tu je Xiaomi 55 incha ali taj u radnji izgleda uzasno, eventualno da porucis online kada bude akcija za 52000 ili 49999 koliko je bilo jednom za web kupovinu pa probas i ako ne odgovara vratis. Osim ako ne nagovoris prodavca iz MiStore da ga podigne sa poda, postavi u visini ociju i podesi sliku kako najbolje moze da izgleda pa onda da procenis. Sanse za to su jako male. Xiaomi je slican ali nema Netflix preinstaliran a instalacija je cimanje i oko apdejta pa ne bi preporucio ako je Netflix bitan. TCL je kao sto sam napisao nesto skuplji a EP660 bi trebao biti slican ovom Sharpu dok je EP680 bolji ali i skuplji.

Ne znam koliko je Hisense narodni model bolji od pomenutih ali ne bi rekao da uopste jeste. Od njih valja od U7A, U7B, U8B i tako ti ULED modeli. Ali to je oko 25-30000 dinara skuplje.

Mozda LG 7400/7500 od 50 incha ako nadjes za oko 50tak hiljada. Mada i tu moze zapasti svakakav panel zavisno od primerka. Ima i IPS svojih bubica.

Philips onaj sto sam ja video za 50tak hiljada nije bolja slika od ovog Sharpa. The One je ipak skuplji.
 
Poslednja izmena:
Ako je cenovni rang do 50000 dinara nemas puno izbora osim da spustis dijagonalu na 50 pa da ides na neki LG ili osnovni model Samsunga a nisam siguran koliko su oni bolji. Tu je Xiaomi 55 incha ali taj u radnji izgleda uzasno, eventualno da porucis online kada bude akcija za 52000 ili 49999 koliko je bilo jednom za web kupovinu pa probas i ako ne odgovara vratis. Osim ako ne nagovoris prodavca iz MiStore da ga podigne sa poda, postavi u visini ociju i podesi sliku kako najbolje moze da izgleda pa onda da procenis. Sanse za to su jako male. Xiaomi je slican ali nema Netflix preinstaliran a instalacija je cimanje i oko apdejta pa ne bi preporucio ako je Netflix bitan. TCL je kao sto sam napisao nesto skuplji a EP660 bi trebao biti slican ovom Sharpu dok je EP680 bolji ali i skuplji.

Ne znam koliko je Hisense narodni model bolji od pomenutih ali ne bi rekao da uopste jeste. Od njih valja od U7A, U7B, U8B i tako ti ULED modeli. Ali to je oko 25-30000 dinara skuplje.

Mozda LG 7400/7500 od 50 incha ako nadjes za oko 50tak hiljada. Mada i tu moze zapasti svakakav panel zavisno od primerka. Ima i IPS svojih bubica.

Philips onaj sto sam ja video za 50tak hiljada nije bolja slika od ovog Sharpa. The One je ipak skuplji.
Mogao bi da se nategnem do 65k i bitan kriterijum mi je android platforma.

Poslato sa HONOR 20 PRO pomoću Tapatoka
 
Eventualno da iskoci negde akcija za neki od cesce pominjanjih modela pa da se uklopis u tih 65k. Bilo ih je za te pare, nije da nije bilo.

Gledam sad Gigatron, cene su grozne a televizori kao na akciji. Mozda TCL EP680 ako ulovis negde za ispod 60k, trenutno je preko toga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno