Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
svi R8X modeli su isti razlika samo u dizajnu
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
To je greška u Tehnomaniji
 
Hvala, raspao sam se od razmisljanja sta da uzmem, hteo sam onu Toshibu medjutim nije je bilo osim u izlogu, onda rek'o sto da uzimam R82 ako je R81 jeftiniji citavih 5.000 dinara a samo se razlikuje u dugmencetu i donjoj lajsni ali posle duzeg razmisljanja rekoh sebi "who gives a fuck" i kupih skuplji televizor ali mi je barem puno srce jer mi se dopao mnogo vise nego R81.

Nisam hteo da ga teglim pa ce mi da doneti u ponedeljak.
 
Nek ti je sa srecom! Ja bih teglio, heh, svaka cast i na strpljenju. Ako nisu nesto zezali sa panelom R81 i R82 su stvarno identicni, osim malo kozmetike.
 
Juce sam bio u Tehnomarketu i cini mi se da je R81 imao svetliju sliku od R82,stajali su jedan pored drugog,isli su neki trejleri, ali i dalje mi nije jasno zbog cega je tolika razlika u ceni?
Takodje mi nije jasno zbog cega je tolika razlika u ceni R81 u Tehnomarketu i Tehnomaniji? Mislim ko normalan ce da da 6k vise u Tehnomarketu?
U cemu je fora sa tom oznakom BX na kraju??
I naravno Civil i ja ocekujem da se ubrzo po pustanju u rad makine javis ovde sa utiscima jer se i ja lomim oko kupovine :)
 
ISTA stvar je i mene mucila!!! Samo kojih 6k vise? Ja sam u Tehnomaniji ovaj TV platio 61k dinara a u Tehnomarketu on kosta NEVEROVATNIH 78k !!!?????? Ja sam se danima lomio oko toga, jednostavno mi ni dan danas nije jasno o cemu se tu radi. Ajde da je to neka razlika u ceni tipa 2-3k ali 200 evra!???? R81 u Tehnomaniji kosta 56k a u Tehnomarketu 61k (to je razlika od 6k). I ISTO sam se pitao za to BX, B znaci BLACK a X ne znam sta znaci ali sam u Tehnomaniji pitao za to i video da na kutiji zaista pise BX. I na jednom i na drugom mestu su TV-i made in Hungary. Znaci dva potpuno ista TV-a, nista mi nije jasno...

I ja sam juce bio u Tehnomarketu ali nisam video da su R81 i R82 bili jedan pored drugog, jesu bili blizu ali nisu bas bili jedan pored drugog... i R81 je sasvim OK ali se meni dosta vise dopao R82, izgleda modernije i kao da ima neku kvalitetniju plastiku... a i iako neki kazu da su isti, neki drugi kazu da je R82 "bolji" ...
 
Danas sam ga malo isprobao, prakticno samo ukljucio, pronasao neke programe a prvi utisak kada sam usao u stan bio je "u jeeeeeeee*ote, koliki TV" . Slika na SBB kablovskoj je odlicna, i bolja cini m ise nego sto sam ocekivao ali za sada zaista nemam sta drugo da kazem jer nisam strucnjak za te stvari i ne primecujem razlike koje mozda drugi koji se bolje razumeju primecuju...
 
Znaci TV je bukvalno fenomenalan!!!!! Slika savrsena, D3 mi ne treba pored ovakve slike, cak i RTS za koje su ljudi pricali da su losi su na ovom TV-u sjajni... a o FOX-u da ne pricam... Kako on samo lepo trazi sliku, znaci fino ga podesava dok ne dodje do savrsenog... ma odusevljen sam, slika je barem 100% iznad mojih ocekivanja!!!
 
Znaci TV je bukvalno fenomenalan!!!!! Slika savrsena, D3 mi ne treba pored ovakve slike, cak i RTS za koje su ljudi pricali da su losi su na ovom TV-u sjajni... a o FOX-u da ne pricam... Kako on samo lepo trazi sliku, znaci fino ga podesava dok ne dodje do savrsenog... ma odusevljen sam, slika je barem 100% iznad mojih ocekivanja!!!
Pusti neki 720p na njemu pa ces videti sta je fenomenalna slika. ;)
 
Hahahaha, neverovatno, puk'o sam sto evra bezveze! :D
Ti sto eura a ja cetristo.Kad sam krajem januara kupio samsung le40f86 platio sam ga 140000 dinara a posle dva meseca u istoj radnji gde sam ga kupio pao je na 105000 dinara.Ali sta da se radi.Zivot ide dalje.
Ne treba se oko toga nervirati.
 
@Bojke Ali to je bilo posle DVA meseca a u mom slucaju posle DVA dana. :d Nisam se maltene uopste iznervirao, baksuzcina sam pa mi bilo smesno a i ko bi mogao da pretpostavi da ce cena da padne za citavih STO EVRA !? Ovo kao da nije Srbija...
 
@Bojke Ali to je bilo posle DVA meseca a u mom slucaju posle DVA dana. :d Nisam se maltene uopste iznervirao, baksuzcina sam pa mi bilo smesno a i ko bi mogao da pretpostavi da ce cena da padne za citavih STO EVRA !? Ovo kao da nije Srbija...
Sta da ti kazem osim da se ne treba nervirati.U svemu tome je najvaznije da si zadovoljan tv-om a sve drugo je nebitno.Negde prodjes skuplje,negde jeftinije i na kraju opet dodjes na isto.
 
Koji LCD TV (2. deo)?

Dakle, FullHD 37", eventualno 40", 42 mi je verovatno mnogo zbog blizine gledanja (oko 2m) ;)

Razmatrao sam:
  1. Samsung 37M86BD ~ oko 74.000 din.
  2. Samsung 40F86BD ~ oko 105.000 din. (vredi li ova `100Hz Motion plus` tehnologija nečemu, tj. ublažuje li blur/ghosting efekat i koliko se on javlja kod prethodnog modela?)
  3. LG 37LG6000 `Scarlet` serija ~ oko 115.000 din. (hmm, :trust: skup je, fancy izgled me ne impresionira previše, radije bih da platim manje, ako su prva dva samsunga na istom/boljem nivou)
  4. Sharp LC37X20E ~ oko 86.000 din. (ne znam ništa o sharpovim modelima)
  5. Hitachi L37V01E ~ oko 100.000 din (daju na rate bez kamate :d pa mi zvuči primamljivo, inače nemam pojma kakvi su Hitachi, navodno su made-in-Japan)
  6. nešto treće ... predložite?

Koristiće se prevashodno za HD filmove (za sada uglavnom 720p i 1080p ripovi sa torrenta) i PC-igre (povezan na komp preko DVI-to-HDMI adaptera), kasnije planiram i satelitski HD risiver. Nije zanemarljiva ni razlika u kvalitetu prikaza SD televizije (kablovska, analogna, mono zvuk ... :mad:), ali mi je to u drugom planu.

P.S.
Naleteh i na ovu Panasonic plazmu (PDP TV TH-42PY80P), pa kontam kod FullHD plazme verovatno nisu pravougaoni pixeli i verovatno je 1:1 pixel mapping, pa me zanima kako bi ona igrala ulogu PC monitora?
P.S.2
Ipak bih voleo da ne prebacim previše cifru od 1.000-1.100 evropejaca, potrošilo se keša ;)
 
P.S.
Naleteh i na ovu Panasonic plazmu (PDP TV TH-42PY80P), pa kontam kod FullHD plazme verovatno nisu pravougaoni pixeli i verovatno je 1:1 pixel mapping, pa me zanima kako bi ona igrala ulogu PC monitora?

Dobro kontaš. :d
Video sam sliku na toj plazmi i izgleda fantastično. (koji crni lcd)
Nemoj da te plaše sa burn-inom, jer ako pravilno "formiraš" ekran u prvih par stotina sati korišćenja, nema brige kasnije. E sad, jedino je cena malo veća, ali koliko para, toliko i muzike...
 
Gotovo - kupio!

E, pa, bio sam nestrpljiv, nisam sačekao odgovore, tako da sam pazario danas (u Texnomarketu, ako smem da napišem) Samsung LE-37M86BD za 74.999 dindži :D

Prvo što sam ugledao je bio, isto Samsung, LE-40N87BD - na akciji, 89.000 zajedno sa DVD/HDD recorderom (250GB hard). Ne znam da li sam se zae...ao, u čemu je razlika između N87 i M86 serije Samsunga?

Dalje su mi zapale za oko Toshibe: 37X3000PG za 80.000 din. i 40XF351PG za 105.000 din. (ova druga mi se najviše svidela po dizajnu, jako uzan okvir oko panela i sl.), ali me prodavac odvratio kad mi je rekao da na Toshibe imaju dosta reklamacija.

Na kraju su mi preporučili Sony KDL-40V3000AEP za 100.000 din. (na akciji - dobiješ uz njega neki buđavi foro-aparat), a ja sam se zalepio za KDL-40D3500AEP (zbog 100Hz, koliko je ovo uopšte bitno za brze scene?) koji košta 96.000 din. Prodavac me ubeđivao da su V i D serija iste po kvalitetu, da li je to tačno?

Bilo kako bilo, kupovina je pala, presudila je (uglavnom, nažalost) cena, TV stiže sutra-prekosutra, pa videćemo ... :wave:

@dag: Znam, video sam i ja danas sliku na toj plazmi (u TM-u) - extra je, ali 42" mi je preveliko za mojih 2 i kusur metra razdaljine + cena bi mi bila žešći udarac po budžetu (i ako mislim da je za te pare više nego odličan odnos cena/kvalitet) ... Čisto informativno: znači, služila bi ta plazmica dobro i kao PC monitor?
 
Cestitam na kupovini, 37M86 je ipak odlican tv. Naravno, ocekujemo neki mini review od tebe, da preneses svoje utiske. Imas podesavanja koja su najvarijanta na avsforumu ( http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=509999 ) i ne zaboravi da ides preko HDMI ;)
Jos jedan link za settigs http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40m86bd-settings-2007042253.htm
Plazma moze da ima FullHD rezoluciju i slika izgleda extra na njoj ali ipak niko ne preporucuje plazmu za monitor jer staticna slika joj steti. Ne kao na ranijim generacijama ali joj je to ipak problem.
 
Dalje su mi zapale za oko Toshibe: 37X3000PG za 80.000 din. i 40XF351PG za 105.000 din. (ova druga mi se najviše svidela po dizajnu, jako uzan okvir oko panela i sl.), ali me prodavac odvratio kad mi je rekao da na Toshibe imaju dosta reklamacija.

I meni je nova Toshiba zapala za oko i to 32XV500 jer mi je preveliko da uzimam 37" i 40", ali sad sam se i ja malo pokolebao.

Citao sam i po inostranstvu da ima dosta problema - a Olimpijada sve blize, valja se odluciti!
 
Cestitam na kupovini, 37M86 je ipak odlican tv. Naravno, ocekujemo neki mini review od tebe, da preneses svoje utiske. Imas podesavanja koja su najvarijanta na avsforumu ( http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=509999 ) i ne zaboravi da ides preko HDMI ;)
Jos jedan link za settigs http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40m86bd-settings-2007042253.htm
Plazma moze da ima FullHD rezoluciju i slika izgleda extra na njoj ali ipak niko ne preporucuje plazmu za monitor jer staticna slika joj steti. Ne kao na ranijim generacijama ali joj je to ipak problem.

Hvala za linkove. Naravno, potrudiću se za review, verovatno ne odmah (još uvek sam u džumbusu zbog useljenja u stan).
:wave:
 
Znam, video sam i ja danas sliku na toj plazmi (u TM-u) - extra je, ali 42" mi je preveliko za mojih 2 i kusur metra razdaljine + cena bi mi bila žešći udarac po budžetu (i ako mislim da je za te pare više nego odličan odnos cena/kvalitet) ... Čisto informativno: znači, služila bi ta plazmica dobro i kao PC monitor?

Veruj mi, taman je tih 42" za 2.5m razdaljine. Lepo možeš da vidiš sve piksele i da im se diviš. :p
Džep bi malo više boleo u početku, ali mislim da bi kasnije bio svestan da si uzeo tv koji nećeš menjati dugo vremena. No sad, šta je - tu je.
Može da služi plazma i kao pc monitor. Namesti screensaver npr. na 10-15m i nemaš brige. I ja sam se bojao u početku, pa sam ekstremno poštovao pravila o kontrastu, osvetljenju i nestatičnosti, i kasnije nisam imao baš nikakvih problema, iako mi je panasonic panel dve generacije stariji od ove nove serije. Igre sa statičnim delovima slike stoje po sat vremena, browsing iz fotelje itd ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno