Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zdravo svima,
kupio bih TV u cenovnom rangu od 40000-50000 din, pa mi je potrebna pomoc.
Ne mora biti Smart model. Najbitnija mi je kvalitetna slika i velicina ekrana od 40'' pa navise.

Koji Tv bi bio najbolji izbor?
Gde se mogu naci pravi podaci o osvezavanju slike u Hz i da li je moguce kupiti TV koji ima osvezavanje 100Hz za ovaj novac?

Hvala
 
Ja sam jos uvek u dilemi oko tv ovaj LG 43 uj701v (10-bits) gledam,pratim i 43uh668v 10 (8-bits + FRC), slicni su,ali ovaj LG serija 7 skuplji,ali ne mnogo,ne znam da li se isplati dati tih 50e vise za uj701v ? ... ta dva modela,ili ova Samsugova serija 43Ku6400 vs 43 Mu6100,s tim sto ovi Samsung imaju oba 8 bitne panele.budzet 600e i to je to.
 
Da li neko ima iskustva sa 3,5mm Bluetooth audio transmiterima?

Hoću sa uzmem neki za povezivanje retardiranog Sony-a koji ima Bluetooth ali ne podržava slušalice sa Meizu EP-51 slušalicama.
 
Koji bi preporucili:

1. LG 43LH630V
2. Sony KDL-40WD650B

Oba mogu da se nadju za 50.000 din


Hvala

Gesendet von meinem Nexus 5X mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Mađari više nemaju Ks8000 u ponudi ili ja ne. Mogu da nadjem. Nude onaj MU8000 koji je lošiji i skuplji za 200e. Koja mi je opcija za 1000e za tv od 49 inča ako ne uspem da pronadjem KS7000.

Ps. Ako neko zna gde mogu da pronadjem KS7000, neka mi piše na pm, uzeo bih ga sad iako mi ne odgovara zbog selidbe da mi stoji u kutiji

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Evo ja jurim preko KP Samsung 43 KU6400 i nema ga nigde u ponudi,jedino imaju svi uglavnom 49 inca isti model za 620-650e,ili ove serije Samsunga MU6100,a to su isto modeli posto sam uporedjivao,obadva imaju 8 bitne panele,sad se lomim iymedju 43 i 49 inca gledam TV sa nekih 2.7 metra i svi kazu 49 inca,a ja sa bojim da mi je ta dijagonala prevelika.
 
Pozdrav svima

savet za kupovinu:

1) LG 43UH668v
2) Samsung 43KU6072
3) Sony KDL-43WD755

ili
4) Panasonic 40DX600

rastojanje od sofe ~3.5m

Namena: primarno SD (DVB) TV, onda smart (youtube: Pepa prase), nazalost filmovi na zadnjem mestu :(

LG je jedini koji ima native 100Hz panel i HDR, Sony jest "samo" FullHD al slika je stvarno dobra (bar u prodaznim salonima :)

Hvala na pomoci
 
Ja sam ya Samsung inace dobio sam ponuduza Sony KD 49XD7005B za 620e,Andoid platforma,IPS panel ... sad ako bi uporedjivao sa Samsung ku6400 manje vise nema razlike s tim sto Sony ima taj 'FRC'.
 
Evo ja jurim preko KP Samsung 43 KU6400 i nema ga nigde u ponudi,jedino imaju svi uglavnom 49 inca isti model za 620-650e,ili ove serije Samsunga MU6100,a to su isto modeli posto sam uporedjivao,obadva imaju 8 bitne panele,sad se lomim iymedju 43 i 49 inca gledam TV sa nekih 2.7 metra i svi kazu 49 inca,a ja sa bojim da mi je ta dijagonala prevelika.

Ja sa iste te daljine gledam 55-icu i veruj mi nije ni malo veliki ekran. Ako umeš 43 vrlo brzo ćeš se pokajati što nisi uzeo 49-ku.
 
Praćenjem review na rtingsu, počeo sam da gledam i Sony 49XE9005. Review je odličan, al mi se ne daje 1200e za tv da budem iskren. 950e za KS7000 sam se jedva nakanio, plus treba ubediti i lepšu polovinu

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Na kraju kupio preko KP / Samsung 43 MU6100 seriju / posle 32 incnih TV/a, ovo je stvarno je ekstra !!! na kraju sam ga stavio u manju sobu,i to mi odgovara,garancija 2 godine,i to bi bilo to,ovo je ipak neka druga dimenzija televizora 4K ! jer nemaju nikakve dodirne tacke sa starim (koje sam imao) LCD / LED televizorima,sadrzaj 4K preko Youtuba bukvalno - perverzija,filmove jos nisam gledao,HD kanali perfektni preko sbb operatera,sve u svemu ja sam prezadovoljan,jedino mi rece momak koji mi je doneo i instalirao TV,rece mi da je 'njihov vek' trajanja 8 godina ?! to mi bas nije jasno,ali dobro ...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
potreban mi je savjet u vezi kupovine TVa. Nesto se ne razmijem toliko u sve te detalje koje vi navodite :) i nadam se da mi neko moze dati savjet. Ono sto je meni bitno da je TV Smart (WiFi,Bluetooth...itd) i da mogu koristiti neku aplikaciju za IPTV, dijagonale od 49/50 do 55 IN i biti ce postavljen na zid. Udaljenos gledanja je nekih 3 metra bez zahtjevnih uglova za gledanje. TV koji trenutno imam je Samsung UE50H6400 i kupljen je u Aprilu 2015 godine. Nije izdrazo niti godinu dana i panel/displej je morao biti promjenjen jer su se pojavile fleke. Nako zamjene panela u ovlastenom servisu te iste fleke su se ponovo pojavile nakon sest mjeseci. Iako je TV i tada bio pod garancijom ja sam odusto od daljnjih popravki jer sam se jako razocarao u Samsung i taj model.
Ono sto sam gledao je Sony KD-49XD8077 i Sony XD8005 i djeluju mi kao dobri uredjaji. Novac koji bi spreman odvojiti za TV je maximalno 1000 eura. Nadam se da ce neko odvojiti malo vreman i dati mi savjet za navedena dva modela ili za neke druge modele koji bi se mogli uklopiti u ovu cijenu. Ja bih najradije kupio neki OLED ali za sad je to samo zelja :).
Hvala
 
Pozdrav,
potreban mi je savjet u vezi kupovine TVa. Nesto se ne razmijem toliko u sve te detalje koje vi navodite :) i nadam se da mi neko moze dati savjet. Ono sto je meni bitno da je TV Smart (WiFi,Bluetooth...itd) i da mogu koristiti neku aplikaciju za IPTV, dijagonale od 49/50 do 55 IN i biti ce postavljen na zid. Udaljenos gledanja je nekih 3 metra bez zahtjevnih uglova za gledanje. TV koji trenutno imam je Samsung UE50H6400 i kupljen je u Aprilu 2015 godine. Nije izdrazo niti godinu dana i panel/displej je morao biti promjenjen jer su se pojavile fleke. Nako zamjene panela u ovlastenom servisu te iste fleke su se ponovo pojavile nakon sest mjeseci. Iako je TV i tada bio pod garancijom ja sam odusto od daljnjih popravki jer sam se jako razocarao u Samsung i taj model.
Ono sto sam gledao je Sony KD-49XD8077 i Sony XD8005 i djeluju mi kao dobri uredjaji. Novac koji bi spreman odvojiti za TV je maximalno 1000 eura. Nadam se da ce neko odvojiti malo vreman i dati mi savjet za navedena dva modela ili za neke druge modele koji bi se mogli uklopiti u ovu cijenu. Ja bih najradije kupio neki OLED ali za sad je to samo zelja :).
Hvala

Pa ova dva modela sta ti veoma dobra, ali za 950 evra dobijaš več Philips model 7101 veličine 55" sa 100Hz osvežavanjem panela..
 
Da li može neko da preporuči tv do 700e (domaće radnje poželjnije nego "mađari" ali nije neophodno), udaljenost je 3m i biće povezan sa ps4 i sbb d3 uređajem, po mogućstvu što veće dijagonale. Nisam siguran koliko je razuman ovaj moj zahtev pa ukoliko imate neke predloge, bio bih vrlo zahvalan :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nemoj da te mrzi, pa procitaj bar poslednjih 20 strana ove teme, posto je prezvakano milion puta.
Za svaku mogucu cenu je dato bar 10 preporuka. Ako tebe mrzi - zasto mislis da ne mrzi one koji treba po 50. put da odgovaraju na isto pitanja?
(osim ovog sto hoce da ti utrapi Philips - njega ne mrzi i 3 miliona puta istu stvar da ponavlja)
 
Ja sam poručio 49Xe9005 za 1150e,na nekoj akciju taj dan. Sad cekam da stigne. Svakako je dosta novca, ali nisam menjao TV 8 godina, pa smo se rešili na ovu kupovinu. Jos se odlično slaže sa Ps4, pa idealka.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nemoj da te mrzi, pa procitaj bar poslednjih 20 strana ove teme, posto je prezvakano milion puta.
Za svaku mogucu cenu je dato bar 10 preporuka. Ako tebe mrzi - zasto mislis da ne mrzi one koji treba po 50. put da odgovaraju na isto pitanja?
(osim ovog sto hoce da ti utrapi Philips - njega ne mrzi i 3 miliona puta istu stvar da ponavlja)
Pročitao ko zna koliko strana i ne mogu da se smislim šta da uzmem, osim što znam da Phillips ne dolazi u obzir [emoji1] Čak ne znam ni koju dijagonalu da uzmem za ovu razdaljinu, možda kad bih to znao lakše bih se odlučio za model :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ako si procitao, onda mi i nije najjasnije kako nisi nasao bar nesto zanimljivo :)

Elem, na 3m udaljenosti idealno je 65" :)

E sad, za projektovanu cifru nemas bas previse izbora.
Dodaj 100 evra i pazari od "Madjara" 55XD7005B.
Mana mu je IPS panel i crna boja - al' kao sto rekoh, za tu cifru nema mnogo fantaziranja.
 
Našao sam dosta predloga za 40" i 43" i za neke kvalitetnije i veće ali van mog budžeta, nažalost. Prvobitnih 500e sam pretvorio u 700 i to je najviše što mogu da dam. Izgleda da ću morati da se zadovoljim sa 49" ukoliko ne postoji ništa u kvalitetno u većoj dijagonali a da je u okviru mog budžeta :) I hvala na predlogu, ukoliko nekim čudom izdvojim toliko novca definitivno ću uzeti preporučeni model :)

Od Philipsa sam odmah odustao jer mi ga je bilo muka posle iščitavanja ove teme i uopšte ga nisam uzeo u obzir.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I svaka fotka je sran*e sa kog se bas nista ne vidi i jos manje bilo sta moze da se zakljuci.

Našao sam dosta predloga za 40" i 43" i za neke kvalitetnije i veće ali van mog budžeta, nažalost. Prvobitnih 500e sam pretvorio u 700 i to je najviše što mogu da dam. Izgleda da ću morati da se zadovoljim sa 49" ukoliko ne postoji ništa u kvalitetno u većoj dijagonali a da je u okviru mog budžeta :) I hvala na predlogu, ukoliko nekim čudom izdvojim toliko novca definitivno ću uzeti preporučeni model :)

Od Philipsa sam odmah odustao jer mi ga je bilo muka posle iščitavanja ove teme i uopšte ga nisam uzeo u obzir.
Jasno. Onda mozda bolja da za ~600€ pazaris 49" model i to je to. Mislim da je to odlicna cena za taj TV.
 
Poslednja izmena:
Jok, samo ne nasedam na tvoj bullshit.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno