Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi,da li je normalno da ako dam 1000e za tv ne želim probijanje po uglovima? Po meni mislim da jeste. Mislim o čemu pričamo, nije to baš tako malo novca.
Dobro moj ne vrijedi tih 1000 nego je inače 900e za keš na nekom popustu kao. Ali isti Q.
Inače u radnji gdje sam uzeo cijena je bila tih 900e za keš sa 10% popusta. Sad je kao Novogodišnji popust 15% i ista je cijena. [emoji2]



Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
1000€ nije malo novca kod nas - u krstenom svetu je to "konfekcija".
To je realnost, krastavac.
 
A da li bih mogao da se žalim kod prodavca zbog ovih probijanja? Kakav su iskustva sa tim.
Najjače je što sam tek sad vidio na Rtingsu (u komentarima za ovaj model) da izgleda samo ovaj od 55" nije VA već PLS. Kako to da znam? Znam da mi je sad svejedno ali eto čisto da znam.
I mislim da vam treba baš velika prostorija gdje se gleda tv od 55" da bi vam kao smetali uglovi gledanja. Jer ja kapiram na ovom mom da gdje god da sjednem opet sam na sredini. [emoji23][emoji23]

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka

svaki tv ima probijanje backlighta, to ti je normalno kod led tehnologije pogotovo u nizim u srednjim klasama i ne podleze reklamaciji osim ako nije bas nesto drasticno da ne moze da se gleda. Ako ti je slika ista kada ga gledas iz bilo kog ugla onda je PLS (samsungov ips), takodje pusti crnu sliku na tvu ili film sa crnim trakama ispod i iznad i ako ti crna deluje sivkasto tj vuce na tamno sivo onda nije VA.
 
Drugari, jel moze preporuka za neki TV za oko 600-700e? Ako je neki dobar model, moze i malo preko sa cenom. Dijagonala da bude 48 ili vise i da bude smart.
 
Poslednja izmena:
5 godina garancije.
YT aplikacija je dobra i redovno se ažurira, one druge poput Vimeo i Daily motion su malo zastarele ali još uvek funkcionalne.
Interpolacija (upscale-ovanje video materijala niže rezolucije) radi vrlo dobro. 720p izgleda odlično, sa 480p ili 560p je već mučenje.
Kvalitet slike i boja je odličan. Ima probijanja pozadinskog zračenja u filmovima sa tamnim trakama ali to smeta u početku posle se navikneš. Ovo je IPS panel i probijanja biti mora.
Firefox browser je OK mada može da bude bolji, npr gledam N1 preko sajta bez problema ali Twitch ne radi pa da ga ****š.

Inače Panasonic televizori su jedni od najboljih na tržištu.

DTS format je audio format sa kojim dolaze bluray filmovi.


Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
5 godina garancije.
YT aplikacija je dobra i redovno se ažurira, one druge poput Vimeo i Daily motion su malo zastarele ali još uvek funkcionalne.
Interpolacija (upscale-ovanje video materijala niže rezolucije) radi vrlo dobro. 720p izgleda odlično, sa 480p ili 560p je već mučenje.
Kvalitet slike i boja je odličan. Ima probijanja pozadinskog zračenja u filmovima sa tamnim trakama ali to smeta u početku posle se navikneš. Ovo je IPS panel i probijanja biti mora.
Firefox browser je OK mada može da bude bolji, npr gledam N1 preko sajta bez problema ali Twitch ne radi pa da ga ****š.

DTS format je audio format u sa kojim dolaze bluray filmovi.


Sent from mTalk

Hvala puno na detaljnom odgovoru. TV bi se koristio pretezno za gledanje kablovske i malo da se koristi za YouTube, nije prezahtevan korisnik.

Da li to znaci da ce raditi .mkv format sa usb-a kada se pusta bluray ripovan i ostali formati filmova? :)
 
Mkv format je video format i on radi bez problema. Znači ako imaš mkv+dts zvuk neće da se čuje ali slika će da radi. S druge strane mkv+aac/ac3 sve radi perfektno.


Sent from mTalk
 
Mkv format je video format i on radi bez problema. Znači ako imaš mkv+dts zvuk neće da se čuje ali slika će da radi. S druge strane mkv+aac/ac3 sve radi perfektno.


Sent from mTalk
Evo sada sam dobio info da velicina bude max 52, ako uopste postoji tako nesto. Video je 48 velicinu i to mu je ok. Pa ako ima neki te priblizne dijagonale.

Sent from my S6 Edge
 
Ne bih se bas slozio , ja sam prosle godine uzeo panasonik 50ds630 ,i izuzetno sam zadovoljan ,full hd sa pravih 120 herca ,platio ga oko 750 evra.Odlican za sport ,i filmove.Naravno ja i klinac ga najvise koristimo za ps4,Pojavi se poneki dobar primerak i po povoljnoj ceni,kao sto je i slucaj od prosle godine sa sony serijom w755c/w800.

Evo ti sta je relativna stvar na dobrom primeru. Ja imam taj TV, i on je sve samo ne odlican za sport kako ti kazes. Pazi, mozda je u odnosu na neke televizore odlican za sport, ali u odnosu na Plazmu ili obicne CRT televizore, izuzetno los. Bolji je nego Sony koji sam imao, R550C, koji je izuzetno los, zato sam ga i zamenio, ali daleko od toga da je odlican. Ghost efekat je mnogo izrazeniji nego na plazmi, tako da ja nikakav sport ne gledam na njemu, nego na prastaroj plazmi, jer me oci zabole posle 10 minuta.
 
Bila je akcija tada kada sam pisao to, snizenje na 171k
 
Bilo 5 komada i znali ljudi sa vezom :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Nisam te baš najbolje razumeo...ali znali su svi koji su bili na njihovom sajtu...bila je Sony -10% akcija.
Moj drug nije imao nikakvu vezu, ali je kupio....
Jedino je na pitanje gde je proizveden dobio odgovor Kina...
Ja na mom iz Mađarske nigde nisam video da se spominje Kina[emoji3][emoji3][emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma mislim ljudi su znali možda unapred da će biti, ako je u podne ostalo 2 komada. Koliko ljudi u 9 ujutru gleda sajt tehnomanijr i odmah ide da kupi tv od 170k

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Evo ti sta je relativna stvar na dobrom primeru. Ja imam taj TV, i on je sve samo ne odlican za sport kako ti kazes. Pazi, mozda je u odnosu na neke televizore odlican za sport, ali u odnosu na Plazmu ili obicne CRT televizore, izuzetno los. Bolji je nego Sony koji sam imao, R550C, koji je izuzetno los, zato sam ga i zamenio, ali daleko od toga da je odlican. Ghost efekat je mnogo izrazeniji nego na plazmi, tako da ja nikakav sport ne gledam na njemu, nego na prastaroj plazmi, jer me oci zabole posle 10 minuta.

Neznam meni je ok ,plazmi ne mogu da pariraju ni neki modeli od 1000+ evra .I ja imam staru plazmu kod roditelja ,lg 350j mislim d je model ,stara je 7 godina ,i tada je bila najjeftiniji model ,i slazem se da je milina gledati ,ali plazma je mrtva ne vredi kukati .
 
da, ali sve te plazme su sad već minimum 4 godine stare, nemaju više nikakvu garanciju, veliki je to rizik.
mojima je pre mesec dana crkla savršena samsung plazma stara 9 godina i uzeo sam im sony 49xe7005.
oni mnogo gledaju sbb d3 i slika je baš baš loša za te namene.
nisam znao koji full hd da im uzmem, važna nam je bila petogodišnja garancija koju daje sony, i eto, uzeli smo ga.
bačene pare, maltene. :/
 
Meni je to isto bitno. Nije uopšte stvar para samo hocu da mi bude funkcionalan tv. Sony w755 fhd treba da vidim i lh630v, to su fhd televizori koje je jako teško i naci i plus naci po nekoj razumnoj ceni, koja ipak treba da bude niža od novih televizora. Slobodno moze malo vise da se pise o fhd modelima koji su izmedju ostalog dobri za gledanje digitalne televizije kod nas. Ne smeta uhd samo ako moze lepo da se gleda i televizija nasih ponudjača.

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Uzmete usb, ubacite sd/hd/fhd sadrzaj + par test slika i pravo u radnju da gledate kako sta izgleda. Nece me cuditi da ti vox/fox i slicni modeli ne budu gori sa slikom i zvukom od low fhd modela A brendova. Dakle ja sledeci put tako cu i da uradim, i to iskljucivo fhd. Sto prostiji to bolji izgleda, bar znas da vredi svoje pare.
 
Ne znam šta ocekujete?
Eto koliko to mobilni telefon može dobro da uslika.
Kanali su pink i prva.
U stvari trebao bi možda da slikam i FHD tv da vidite da je na njemu slika na istim kanalima lošija ali nisam Supermen da mogu da slikam istovremeno iste kanale :)

67450dd770e04a08f38d8a6c53cdd802.jpg
8deadd9fd8d5dcbfe4100a7f30d3ff77.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
pa zar ne vidis da je slika mutna? kako mislis losija ti je slika na fhd? koliko inca je fhd, a koliko uhd i koji je fhd, a koji uhd? Ja bar nisam primetio tj uvek mi je slika bila "cistija" na fhd nego uhd sto je i normalno. Naravno zavisi i od velicine i odakle se gleda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno