Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemoguce da ne daju detaljnu specifikaciju uz tv?
Kada sam rekao uputstvo, mislio sam na sve one knjizice, ne konkretno na uputstvo za upotrebu.

u tim standardnim stvarima koje se dobijaju uz tv nigde ne piše npr. tačna oznaka tj. verzija panela, osim ako se ne uđe u servisni meni televizora.
svejedno koja je marka tv-a u pitanju.
 
Naravno da ne piše. Te stvari se rade genetički i poklapaju se za 90% modela. Njima je samo važno da time poklope što više jezika i time zadovolje zakonodavstva pojedinih zemalja. A ko bi to i mogao prekontrolisati... Servisni meni, slikanje pa internet na telefonu i imaš info za 5-10 minuta
 
Kako ući u service menu, Samsung MU6100 i Smart Remote?
 
Koja aplikacija je u pitanju i kako radi?
 
Evo i jedno moje zapazanje. Bio sam sa drugom da uzme 50w755 i posto nije bio taj model. Pogledasmo 49xe7005. Kad je prodavac prikacio na televizor "Extra Tv" ili ti digitalni prijemnik od T Com-a, to moram priznati nije bilo gledivo, sa 2 metra se kockice vide, na kanalima koji nisu bili HD a koji su vecina.(pink ,prva ...) Isto smo probali na 49xe8096 i neke razlike nije bilo.
Htjeli smo probati i na 49xe8500(koji ima X1 procesor) ali nije bio dostupan.
S obzirom da gleda najvise Tv kanale od pomenutog provajdera, odustao je od kupovine istih modela pa ce juriti neki stariji FH model, npr.
 
Poslednja izmena:
Zašto? Zar će na FHD biti bolja slika?
 
Pozdrav ljudi, izvinjavam se ako je bilo u skorije vreme price oko ovoga ali interesuje me preporuka za 4k TV za PS4 Pro, za nekih 400-500e i izmedju 40-50” ukoliko je to moguce a da ima pravi 10-bitni HDR.
Gledao sam neke LG modele u tom cenovnom rangu i u specifikacijama stoji da ima “active HDR” i HDR10.
Moze eventualno neki 4k monitor ukoliko ima dobrih opcija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posto te jako cenim i postujem i tvoje poznavanje materije se ne dovodi u pitanje, bio bih bezobrazan :) da te jos pitam da li postoji jos neki model na koji bih trebao obratiti paznju, pa da zavrsavam sa kupovinom....
Unapred hvala
U 55“ FHD segmentu je jedini konkurent Panasonic DS500, ali mu je je cena poprilično prenaduvana (za cenu po kojoj se prodaje se kupuje bolji UHD model).
Jednostavno nema bolje, a da potrošiš novce na UHD, je čisto bačen novac.

kako mislis da je isto fald, direct ili edge kad je fa direct (rezultujuci debljom pozadinom)? edge je edge i obicno je losiji.
Da li LCD TV ima bočni ili direktni LED je potpuno nebitno za krajnjeg korisnika. Oba metoda postavljanja LED pozadinskog osvetljenja imaju svoje prednosti i mane.

FALD je potpuno druga „priča“.
 
Ima li smisla kupiti prošlogodišinji model Sony-a naspram ovogodišnjeg?
Televizor SONY SMART LED TV 55" KD-55XD7005BAEP 4K Ultra HD LED, 55" (139.7 cm), 4K Ultra HD, DVB-T/T2/C/S/S2
naspram ovog modela:
Televizor SONY SMART LED TV 55" KD55XE7077 4K Ultra HD LED, 55" (139.7 cm), 4K Ultra HD, DVB-T/T2/C/S/S2

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/eef61e87c
S-IPS (55XD700) ili (neki) VA (55XE700)? I XD700 ima Android TV, a XE700 Opera TV (što je već navedeno).

Evo i jedno moje zapazanje. Bio sam sa drugom da uzme 50w755 i posto nije bio taj model. Pogledasmo 49xe7005. Kad je prodavac prikacio na televizor "Extra Tv" ili ti digitalni prijemnik od T Com-a, to moram priznati nije bilo gledivo, sa 2 metra se kockice vide, na kanalima koji nisu bili HD a koji su vecina.(pink ,prva ...) Isto smo probali na 49xe8096 i neke razlike nije bilo.
Htjeli smo probati i na 49xe8500(koji ima X1 procesor) ali nije bio dostupan.
S obzirom da gleda najvise Tv kanale od pomenutog provajdera, odustao je od kupovine istih modela pa ce juriti neki stariji FH model, npr.
49“ UHD TV, gleda se 576i video na 2 m razdaljine i onda „šokiran“ kvalitetom prikaza :Klanjanje.
 
A sa 3m kako to izgleda?
Ne mogu da nadjem ni jednu prodavnicu u BG da imaju kablovski ili neki drugi tv signal ... 49UHD za sd signal digitalne kablovske

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mene iteresuje Samsung series MU 61xx,i LG uj 701v ili Sony do 600 evra,koji je opcija najbolje kupiti vec imam Samsung seriu 6,ali hocu da kupim sada jos jednu 43 incni tv,pa za promenu da li je bolja opcija ovaj model uj 701v ili neki Sony u tom cenovnom rangu LG naravno mora da bude 4K,ili kpiti full hd i ici na vecu dijagonalu ?
 
4K na 43"? Da nije to mala dijagonala za 4K?
 
A sa 3m kako to izgleda?
Ne mogu da nadjem ni jednu prodavnicu u BG da imaju kablovski ili neki drugi tv signal ... 49UHD za sd signal digitalne kablovske

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Ponesi neki snimak na USB.
 
Da li LCD TV ima bočni ili direktni LED je potpuno nebitno za krajnjeg korisnika. Oba metoda postavljanja LED pozadinskog osvetljenja imaju svoje prednosti i mane.

FALD je potpuno druga „priča“.

postoji edge tv sa faldom? FA (full array) je u stvari drugaciji naziv za...? FALD je fald (fa sa dodatim LD tj local dimming). itekako je bitno da li je edge ili led, samo ako neko i ne zna koje su razlike onda nije... Prostudiraj malo pa objasni da se ne zbunjuju ljudi. Veoma je bitno da li neko hoce svetlosne stubove ili deblji ekran, nikako nije isto direct sa faldom ili edge. Evo par klipova za pocetak.

edge
https://www.youtube.com/watch?v=bq8jbNTOFwU

fald vs edge
https://youtu.be/6G0pQjg-l7c?t=441

@heinz
ne secam se, kucaj u google play samsung service remote. potrebno je da ti telefon ima IR.
 
Poslednja izmena:
E pa nema, nijedan.
 
Evo i jedno moje zapazanje. Bio sam sa drugom da uzme 50w755 i posto nije bio taj model. Pogledasmo 49xe7005. Kad je prodavac prikacio na televizor "Extra Tv" ili ti digitalni prijemnik od T Com-a, to moram priznati nije bilo gledivo, sa 2 metra se kockice vide, na kanalima koji nisu bili HD a koji su vecina.(pink ,prva ...) Isto smo probali na 49xe8096 i neke razlike nije bilo.
Htjeli smo probati i na 49xe8500(koji ima X1 procesor) ali nije bio dostupan.
S obzirom da gleda najvise Tv kanale od pomenutog provajdera, odustao je od kupovine istih modela pa ce juriti neki stariji FH model, npr.


Hmmm, tu nešto nije u redu sa tim Extra Tv-om..Bar Sony ima dobar skaler i ne bi smela slika da bude negledljiva. Inače taj FHD model W755 je preskup za ono što nudi.
 
Uzeo 43 xe7077(ovaj model ima xreality 400 u odnosu na 200 na xe7005 mada je to nebitno i sivi okvir koji je estetski meni lepsi nego crni)dok je bio na akciji.Odlicna cena za ovaj model, s obzirom da zivimo u Srbiji i kakve su cene inace kod nas.Planirao sam 55 xe9005,ali hteo sam i tv kao monitor,novac nije bio limit.Na kraju sam isao logikom da ce ovaj 43 biti dobar monitor/tv, a za veci cu kupiti oled(mada kako ide vreme bice i monitor oled za neko vreme).Isprobao sam taj Opera TV i moram reci da buguje,netflix,yt,amazon rade super,media player je slab,titlovi idu samo ako su u mkv containeru.Pustanje filmova sam probao samo kroz DLNA sa synology, ne i sa usb.Medjutim nije mi ni bila namera da od smart tv dobijem bilo sta,imao sam spreman chromecast ultra. :)))Kupljen u USA, cena ~50e.Ova kombinacija u mom okruzenju sa synology storage radi savrseno,cast sa synology sa titlovima radi bez greske,odziv momentalan,titlove downloaduje synology video station automatski.(couchpotato i sonarr spremaju materijal :))Vrhunski!!!Chromecast ultra ima i ethernet,podrzava hdr,vrhunski uredjaj, upravljate telefonom(a tv daljinskim mozete da pauzirate,nastavite)a ne vidi se,prostor oko tv cist:)) Odlicna stvar je sto kada krene cast automatski prebaci signal sa kablovske na chromecast,nema selektovanja hdmi izlaza.Otisao sam kroz opera browser na rtings test stranu i prosao nekoliko testova,npr black uniformity i sl.Ljudi crna je skroz dobra,nema tu ni govora o probijanju svetla(vrteo sam se iz svih uglova,odozgo,odozdo sa strane).Probijanje svetla primetim desno i u donjem levom uglu kad prebacim na hdmi na kome nema signala,ali koja je prakticna steta od toga. Probao sam neku kalibraciju sa rtings za x720e ali nije dobro,pa sam blago modifikovao standard i custom mode.Ostaje sad da biram neki oled u narednoj godini.Pozdrav
 
Poslednja izmena:
@ netlord

Čestitam :party:! Vi koji ste reagovali brzo ste fantastično prošli. Koji su se premišljali... Tako to ide ;).


@ joxy

Već sam ti otkucao.

Panasonic TX-40EX600E
Samsung UE40MU61xx
Samsung UE43MU61xx

Svi su dostupni na kp-u. Garancija za Panasonic bi trebala da važi u Srbiji. HDR zaboravi na jeftinim modelima. Tako nešto ne postoji osim radi marketinga.

Monitori u segmentu do 500 ojra imaju TN panele, pa još UHD na 28“…
 
Mene iteresuje Samsung series MU 61xx,i LG uj 701v ili Sony do 600 evra,koji je opcija najbolje kupiti vec imam Samsung seriu 6,ali hocu da kupim sada jos jednu 43 incni tv,pa za promenu da li je bolja opcija ovaj model uj 701v ili neki Sony u tom cenovnom rangu LG naravno mora da bude 4K,ili kpiti full hd i ici na vecu dijagonalu ?
LG Electronics UJ modeli su najbolji. Sve preporuke. /s
Takav kvalitet ne nudi niko.
 
nadjoh naziv. IR service remote i SmartTV service remote control. Srecom jos su mi na telefonu. Vidim da dosta njih nazalost vise nije free, i dosta je poskidano. Jedino da provalim da li mogu nekako da izvucem apk iz telefona.

iskopah

https://m.allfreeapk.com/service-remote-control,2251712/

http://bestandroidappsdownload.com/...ice-remote-control-v1-11/by.makarov.smarttvrc

https://wiki.samygo.tv/index.php?title=How_to_send_FACTORY+3SPEED_keys
 
49“ UHD TV, gleda se 576i video na 2 m razdaljine i onda „šokiran“ kvalitetom prikaza :Klanjanje.

Ne znam sta je tu cudno?!
Manji televizor mislim da se ne isplati kupiti...a covjek gleda 576i jer koristi kao i vecina populacije u najvecoj mjeri televizor za tv kanale.
Ne znam cemu to klanjanje, valjda je za ocekivati da danasnji televizori koji se prodaju daju bolju sliku od onih prije 10 pa i 20godina, za gledanje TV kanala koja je i namjena televizora ponavljam vecini populacije na nasem podneblju, a i Sony se kotira da ima najbolji upscale...
Mozda je 50W755 precjenjen ali je slika nebo i zemlja sa pomenutim televizorom.
 
Poslednja izmena:
Uzeo 43 xe7077...media player je slab,titlovi idu samo ako su u mkv containeru.
Stvarno? Ako pustiš film u mp4 ili nekom drugom formatu (divx) i staviš titl kao poseban fajl neće pustiti titl? Da li je tako inače na Sony XE70xx seriji? Da li je tako na 55XE700 i 49XE700 seriji? Ovo mi je važno da mi neko kaže ako može, bio bih baš zahvalan. Baš bezveze ako je tako, a razmatram neki od ta dva modela. Pošto bih TV primarno koristio za filmove i serije ta podrška mi je bitna, tim prije što nerijetko gledam i filmove koji nisu na engleskom već na španskom, francuskom, istočnjački filmovi itd. Možeš li da provjeriš sa filmovima na USB-u, pošto mi sad negdje u glavi stoji da sam pročitao da se taj problem sa titlovima dešava na DLNA ali ne i na USB-a.
 
Ako ti je player bitna stavka onda WebOS, tu su bez premca
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno