Šta je novo?

nVidia GF4 testovi!!!

Eh bas tako.. .. testovi su bili pravi i verovatno ce biti online uskoro... :)
 
Nervira me nVidia sa ovom zurbom sa izbacivanjima novih karti i vestackim povecanjem FPS, dupe su prodali samo za 10ak FPS vise, kako sada stvari stoje, moja sledeca kartica ce biti ATI ili ako mi padne "onaj" monitor sa neba onda neki noviji Matrox, kome je jos do igre, kad Colin 2.0 radi i na Matroxu G200 :)...
 
Bane® je napisao(la):
Nervira me nVidia sa ovom zurbom sa izbacivanjima novih karti i vestackim povecanjem FPS, dupe su prodali samo za 10ak FPS vise, kako sada stvari stoje, moja sledeca kartica ce biti ATI ili ako mi padne "onaj" monitor sa neba onda neki noviji Matrox, kome je jos do igre, kad Colin 2.0 radi i na Matroxu G200 :)...

Konacno neki normalan komentar!!!
 
Dynaudio je napisao(la):
Konacno neki normalan komentar!!!

Hmm...pa sad...mene licno bas zabole koliko ce oni i kojim tempom da izbacuju graficke karte...niko me ne bije po usima da ih kupim a sto pre oni budu izbacivali GF4 GF3 ce brze da pojeftini...
 
filipenko je napisao(la):
Hmm...pa sad...mene licno bas zabole koliko ce oni i kojim tempom da izbacuju graficke karte...niko me ne bije po usima da ih kupim a sto pre oni budu izbacivali GF4 GF3 ce brze da pojeftini...

Ja i Filip smo se uvek razumeli:)
Mogli su oni da izbace gf3 ultra ali ta cetvorka mnogo znaci(u glavama naravno;)) kao uostalom i p4...


pozdrav
 
Broz je napisao(la):
Mogli su oni da izbace gf3 ultra ali ta cetvorka mnogo znaci(u glavama naravno;)) kao uostalom i p4...


pozdrav

samo da se ne pojavi ATI XP
 
Broz je napisao(la):
Ja i Filip smo se uvek razumeli:)
Mogli su oni da izbace gf3 ultra ali ta cetvorka mnogo znaci(u glavama naravno;)) kao uostalom i p4...


pozdrav


Pa komunista i nacionalista...spojis to i dobijes fasistu...kako da se ne slazemo :D
P.S. otkud znas da se zovem Filip ?:confused: :D
P.P.S. ajd' deder reci kako je tebi ime ?
P.P.P.S. Broz, posto imas veze u Gigabyte-u;) reci jel izbacise oni svoj GF3 ?
 
Slaba ti vajda od cekanja da GF3 pojeftini

filipenko je napisao(la):
Hmm...pa sad...mene licno bas zabole koliko ce oni i kojim tempom da izbacuju graficke karte...niko me ne bije po usima da ih kupim a sto pre oni budu izbacivali GF4 GF3 ce brze da pojeftini...
Jedino sto ce sa izbacivanjem GF4 serije sve ostale GF gartice naglo prestati da se pojavljuju pa ces svoj GF3 moci da kupis samo polovan.

Ajde malo da spekulisemo:
Pretpostavljam da GF4 MX ima 4 texturing pipeline-a sa po 2 texturing jedinice (ispravite me ako gresim). Po ceni kao i po brzini memorije i core-a MX460 je pozicioniran protiv Radeon 8500. Verovatno ce u Q3 biti brzi ali za novije igrice nisam siguran zbog osakacene T&L jedinice.
GF4 Ti serija bi morala biti znacajno brza od MX-a kao i ATi-ja. Inace ce NVidia imati problema da ubedi kupce da plate duplo vise za njihove high-end kartice. Verovatno ce krenuti sa pricama o fantasticnim novim mogucnostima koje ce biti dostupne u igricama kroz 3 godine.
 
Re: Slaba ti vajda od cekanja da GF3 pojeftini

Bogda je napisao(la):
Jedino sto ce sa izbacivanjem GF4 serije sve ostale GF gartice naglo prestati da se pojavljuju pa ces svoj GF3 moci da kupis samo polovan.

Pa ne verujem, jer evo, samo sto nije izasao GF4 jos uvek moze da se kupi nova GF2-ka. E sad, kad izadje cetvorka, mozda dvojki i nece biti (a cisto sumnjam) ali trojki sigurno hoce.
 
Re: Slaba ti vajda od cekanja da GF3 pojeftini

Bogda je napisao(la):
Jedino sto ce sa izbacivanjem GF4 serije sve ostale GF gartice naglo prestati da se pojavljuju pa ces svoj GF3 moci da kupis samo polovan.

Mislim da gresis. Pa nVidia mora da popuni sve segmente trzista zar ne. Bice gf3 u to sam siguran. Mislim da nece vise biti gf2ti. Pa super bre neka izadje gf7 samo da svi mi mozemo da za 250dm kupimo gf3;)
Sad je gf3 oko 155$ a kad izadje gf4 bice sigurno 120-125$. Ljudi, pa sad ce gf3ti200 biti ono low-end kartica:D
Oni samo prave haos ritejlerima jer je na stokovima jos par miliona gf2ti i gf3ti, a vec stize gf4 u 5 varijanti....Za nas potrosace bolje ne moze;)

pozdrav
 
Re: Re: Slaba ti vajda od cekanja da GF3 pojeftini

Broz je napisao(la):
Mislim da gresis. Pa nVidia mora da popuni sve segmente trzista zar ne. Bice gf3 u to sam siguran. Mislim da nece vise biti gf2ti. Pa super bre neka izadje gf7 samo da svi mi mozemo da za 250dm kupimo gf3;)
Sad je gf3 oko 155$ a kad izadje gf4 bice sigurno 120-125$. Ljudi, pa sad ce gf3ti200 biti ono low-end kartica:D
Oni samo prave haos ritejlerima jer je na stokovima jos par miliona gf2ti i gf3ti, a vec stize gf4 u 5 varijanti....Za nas potrosace bolje ne moze;)

pozdrav
Pa GF4 serija uravo upravo pokriva sve segmente trzista.
MX420 zamenjuje GF2 MX seriju (69-99US$), MX440 zamenjuje derivate GF2 GTS (150$), MX460 zamenjuje GF3 seriju (200US$), a GF4 Ti 4400 i 4600 idu u visu klasu.
Kad se pojavio GF2MX on je prakticno momentalno zamenio stari GF256 SDR, pa njega MX200 i MX400...
GF2 je opstala toliko dugo zato sto nVidia nije izbacila jeftinu varijantu svog GF3 chipa.
Sad kako su se pojavile jeftine varijante GF4-ke stariji chipovi nece moci opstati dugo i za to vreme nece mnogo pojevtiniti.
 
Momci, Nvidia je uklonila benchmark-ovanje GF4... A ja ih nisam video! Bua :)
Ove na Benchmarku ne vidim kako treba, pa bih voleo da mi ih opisete?
 
Re: Re: Re: Slaba ti vajda od cekanja da GF3 pojeftini

Bogda je napisao(la):
MX460 zamenjuje GF3 seriju (200US$), a GF4 Ti 4400 i 4600 idu u visu klasu.

mx460 ne moze da zameni gf3 jer je obogaljen i ne podrzava neke bitne stvari koje gf3 podrzava..
 
filipenko je napisao(la):
Pa komunista i nacionalista...spojis to i dobijes fasistu...kako da se ne slazemo :D
P.S. otkud znas da se zovem Filip ?:confused: :D
P.P.S. ajd' deder reci kako je tebi ime ?
P.P.P.S. Broz, posto imas veze u Gigabyte-u;) reci jel izbacise oni svoj GF3 ?
Kako otkud znam pa jel ti nickname FILIPenko:)
Vec si me to pitao ali si zaboravio, nema veze reci su ti opet ja sam Sloba:) Znam mnogi kazu kontroverzna licnost Sloba a svi me zovu i znaju kao Broz-a:) Pa kad se malo bolje razmisli i nije toliki kontrast;)
Gigabyte je izbacio gf3- pokazao se kao veoma dobar ali se lose OC pa nije zaziveo pored azdaja kao sto su gaiwadr i asus...mnogo filozofiraju, kao oni su utvrdili da ne trebaju kuleri na memoriji?! (http://www.gigabyte.com.tw/products/gf3000d.htm)


pozdrav :wave;
 
Pa ako je GF4 460 obogaljen, sta sa ostalima? Bese neki 420? Da li se isplati cekati ga? Bas sam se nameracio da pazarim ATI-a... Prevalio sam ceo internet da bih nasao ATI LE(LE)...
 
Auuuuu sad sam gledao - sve su prodali i ima samo full za 250$:(
 
Re: Re: Re: Re: Slaba ti vajda od cekanja da GF3 pojeftini

Broz je napisao(la):
mx460 ne moze da zameni gf3 jer je obogaljen i ne podrzava neke bitne stvari koje gf3 podrzava..

Koliko su to bitne stvari videcemo kad se pojavi. Medjutim izvesno je da ce mu cena biti oko 200US$ (izmedju Ti200 i Ti500) kao i da su mu core i memory clock visi nego na bilo kojem GF3. Nema sanse da ce biti sporiji.

Mada za jednu stvar se slazemo. Najradije bih kupio GF3 Ti200 za nekih 120US$. Ah pusti snovi.
 
Hej jel ti to rece da je Radeon LE 178$??? Covece da imam te pare kupio bih Radeon 8500... Ne bih se cimao sa siromasnom verzijom...
 
Nazad
Vrh Dno