Šta je novo?

Problem sa memorijom u XP-u

vlad1982

Slavan
Učlanjen(a)
08.11.2005
Poruke
510
Poena
320
Da li je pojavom SP3 za Widows XP resen poroblem prepoznavanja maximalno 3.5 GB memorije?
 
Poslednja izmena:
Ne, a nemoj ni da očekuješ da bude "rešen" u 32-bitnom windows desktop OS-u.
 
Ljudi shvatite da je limit za 32bitni sistem (bilokoji) 3.5GB a svaki x64 ide preko, ne znam sto se to i dalje ponavlja toliko je bilo tema o tome da vec vrabci znaju :wave:
 
Zapravo serverski 32bitni OS-ovi mogu virtuelnim mapiranjem da iskoriste više memorije, ali XP i Vista 32bit udaraju u plafon oko 3.5GB.
 
Memorija je jeftina pa ljudi trpaju da imaju shto vishe... :S: ako imash vishe od 3 Gb memorije predji na 64 bitni OS !
 
Memorija je jeftina pa ljudi trpaju da imaju shto vishe... :S: ako imash vishe od 3 Gb memorije predji na 64 bitni OS !

Mislim da ako imas 4GB, koristi XP 32 eventualno Vistu. A ako hoces 64 bit, onda mu nabaci jos 2 GB, da bude komforno (ako imas slobodnih slotova)!
 
Zapravo serverski 32bitni OS-ovi mogu virtuelnim mapiranjem da iskoriste više memorije, ali XP i Vista 32bit udaraju u plafon oko 3.5GB.

E,da postoji valjda i neki /pae (valjda se pise pae, nisam siguran) switch za XP koji mu omogucava da koristi preko 3.5GB. Ovo umeju da iskoriste mnogi programi pogotovu oni zahtevniji (3Ds Max, Photoshop...)
 
Mislim da ako imas 4GB, koristi XP 32 eventualno Vistu. A ako hoces 64 bit, onda mu nabaci jos 2 GB, da bude komforno (ako imas slobodnih slotova)!

ajde ?? A vista 64 bit kao troshi puno vishe memorije od 32 bitne verzije ?? 4 GB je i vishe nego dovoljno...
 
A zasto imate toliku averziju prema XP64?

Racunar ce se preporoditi u odnosu na 32bit... Problemi sa drajverima su davna proslost, multy-tasking savseno radi sa n-core procesorima, nema ogranicenja sa memorijom, programi su stabilniji... Postoji SP2 i za X64...

Ne vidim ni jedan argumenat zasto bi se ostalo na XP32bit...
 
Ne volim Vistu iz principa. Skrsio je za manje od mesec dana. Nimalo mi se ne svidja. Cak su se izglupirali sa onim slovima sto imaju ono crveno iza njih, pa moras da nalazis patcheve i neke druge programe da to ispravis. Ne znam kako je trenutno stanje ali me je ranije dovodilo do ludila. Podrzavam XP 64 bit a dodavanje 2GB Rama sam samo predlozio (nece da se bace pogotovu ako ima 3Ds MAX, Adobe Premiere...)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno