Šta je novo?

BX i Celeron 2

The pocetnik

Čuven
Učlanjen(a)
05.12.2000
Poruke
1,740
Poena
649
Posto sam cuo da postoje adapteri fcpga to slot1,pitam se da li u moju bx msi6163 pro sa
najnovijim biosom moze da se uz pomoc ovog adaptera pokrene celeron2 na 900Mhz.Iako posle
flesovanja novog biosa nisam dobio veci multiplikator od 8x i manji napon(1.6V),pitam se da
li dati adapter smanjuje napon od 2v na 1.6v tako da bi ovaj cpu proradio.Inace u readme.txt
fajlu za novi bios pise da je popravljena greska prijavljivanja procesora koji radi na vecim
frekvencijama 999Mhz i pise da podrzava copper na 500 i 533Mhz.
Znaci,pitanje je da li cu moci da koristim celeron2 na 900Mhz na mojoj ploci,ili ipak da kupujem novu plocu sa duronom?
Da li na ovakvom adapteru postoji mogucnost promene napona(1.6;1.65;1.7...)?
 
Naravno da moze i sve funkcionise kako treba, i to veoma brzo radi . Bolje od svih via 694 i via 693 kombinacija, a nekad bolje nego i i815 !
Ostalo mnozilac (automatski se dodeli) ne bi trebalo da te zabrinjava, takodje ni napon svi noviji celeroni rade na 1.7 V a poneki i na 1.65 V tako da je to OK. Ako ploca podrzava coppermine onda ce sigurno raditi i celeroni 2 jer mu to dodje otprilike isto.
Bilo je slucajava da neke revizije ne rade, ali retko...

Pozdrav,
 
Da li postoji mogucnost overkloka cpu-a uz pomoc ovih adaptera?
Juce sam pricao sa drugom,i on mi je rekao da kupim neki(bese Abitov) adapter koji ima i mogucnost promene napona,dok neki to nemaju.

Na sajtu microstara verzija ploce sa zvucnom(ja posedujem verziju bez zvucne) podrzava i copper na 1Ghz,i cel2 na 800Mhz i svi sa nizom frekvencijom,ali nigde ne pise da li radi celeron2 na 900Mhz.
 
e, samo pazi koji FCPGA adapter uzimas... nije bas svejedno... ako ikako moze nadji neki brand name... ako iko to jos prodaje...
drz` se BX ploce ako ikako mozes... ove nove nisam bas cuo da preterano hvale... :D
nego na nekom forumu sam citao da ta tvoja MSI ima problema sa instalacijom XP-a... (ovo uopste nemora da je tacno)... jer neki lik se maltretirao i nikako nije mogao da instalira XP... stalno mu je javljao error prilikom instalacije... a navodno MSI i nemisli da izdaje zakrpu za to... e sad... ovo je mozda samo izolovan slucaj...
e, a ako te mrzi da se maltretiras i imas para da potrosis onda ti lepo kupi nekog Durona...

ajd pamet u glavu...
 
Marsovac je napisao(la):
e, samo pazi koji FCPGA adapter uzimas... nije bas svejedno... ako ikako moze nadji neki brand name... ako iko to jos prodaje...
drz` se BX ploce ako ikako mozes... ove nove nisam bas cuo da preterano hvale... :D
nego na nekom forumu sam citao da ta tvoja MSI ima problema sa instalacijom XP-a... (ovo uopste nemora da je tacno)... jer neki lik se maltretirao i nikako nije mogao da instalira XP... stalno mu je javljao error prilikom instalacije... a navodno MSI i nemisli da izdaje zakrpu za to... e sad... ovo je mozda samo izolovan slucaj...
e, a ako te mrzi da se maltretiras i imas para da potrosis onda ti lepo kupi nekog Durona...

ajd pamet u glavu...

Sto se tice firmiranog adaptera to su mi skoro svi rekli da uzmem,jer ovi noname ne valjaju.A sto se tice winxp kod mene je njegova instalacija prosla bez ikakvog problema,tako da je to najverovatnije izolovan slucaj.
Sto se tice durona/thunderbirda ja bih ga uzeo trenutno i ne bi razmisljao o celeronu 2,samo da nema problema sa hladjenjem tj.ne bi zeleo da mi cpu crkne(iako mnogi oko mene imaju durone i nikom se to nije desilo,ovaj strah je kao nekakav refleks,jaci je od mene).

Inace kakve su razlike izmedju sledecih cipsetova:kt133,kt133a, kt133e?
 
Sve je to lepo ,ali gde naci firmirani adapter(abit,soltek...).
Prelazim na durona upravo zbog nemogucnosti da kupim odgovarajuci ad.Inace ,imam abit BE6 i mogu da se slikam za novine sa njom(ne bih je prodavao da je druga situacija) jer nema adaptera.
 
1. Celeron2 prica: vec je bilo o tome mnogo govora, ali posto sad nema ovde starih postova, izvuci cu sizze tj. generalni vodic (ne samo za tvoj MSI). BX ploce generalno podrzavaju te nize voltaze koje zahteva Copper/C2 serije. Potrebna ti je podrska novijeg BIOSa. Zato je najpametnije otici na websajt proizvodjaca ploce i pogledati da li postoji BIOS update koji podrzava ove novije serije procesora. Sto je BX ploca starija, manje su sanse (da BIOS postoji) i obratno -> sto je BX ploca novija, veca je verovatnoca da se moze C2 ili CuMine ubosti cak i bez updatea BIOSa (mozda ce samo prikazati pogresnu frekvenciju, ali ce raditi). Druga stvar je mnozioc procesora -> on je zakljucan u samom procesoru i ne treba da te brine, cak i ako pise da ploca podrzava maximum (lupam sad) 8x. Posto je mnozioc zakljucan, on ce ignorisati ono sto si ti podesio i koristiti svoj mnozioc. Treca stvar koja ti ovde treba je kvalitetan fcpga->slot1 adapter. Ovo je jedna od komponenti kod kojih sam video najvise djubreta. Obrati paznju da svaki PGA adapter nije istovremeno i FC-PGA koji tebi treba. Potrazi neki firmirani, kao sto je Abit SlotKET III ili Soltek OJ2A++ ili tako nesto; prvo zbog toga sto su kvalitetne izrade, a zatim i zbog toga sto imaju dzampere za FSB, voltazu, tip (PGA/FC-PGA), itd. Sto se voltaze procesora tice, obrati paznju da adapter ne 'daje' votazu procesoru, nego samo govori ploci koju voltazu da 'pusti'. Dakle, ovo je usko vezano za BIOS, recimo - ukoliko ti ploca nikako ne podrzava ovakve procesore (ne radi se samo o voltazi i pravilnom ispisu frekvencije), nikakav te adapter nece izvaditi. Ima ljudi koji su uspeli samo ubadanjem adaptera i proslo je, ali to samo znaci da je ploca ipak bila spremna -> opet usko vezano za starost BX ploce; moras biti svestan da su BX ploce pokrile prilicno velik vremenski period i dozivele dosta izmena -> od P2 do CuMinea.

2. AMD prica: AMD procesori se greju nesto vise od intelovih, ali ne toliko da bi morao da se plasis da ce da ti crkne -> svakako da se sa takvim procesorom uzima i odgovarajuci kuler.
Sto se tice ovih VIA cipsetova, KT-133 je fin za Durone, ima 200MHz FSB -> moglo bi se uslovno reci da je KT-133E njegova 'poboljsana' verzija, mada su specifikacije vrlo slicne. KT-133A cipset radi i 266MHz FSB, dakle fino resenje ili za o/c podizanjem magistrale, ili za teranje Athlona K7C serije (to su ovi koji po defaultu rade na 266MHz FSB). Mada, ima i KT-133 ploca koje mogu fino da se overklokuju.

Generalno, najmanji trosak bi ti trebao biti upgrade sa Celeronom2. Ukoliko imas problema sa njim i moras da menjas platformu, gledaj da ides na neku DDR plocu (makar i ne sa najbrzim AMD procesorom -> to mozes i nesto kasnije da zamenis). Ukoliko nemas velike zahteve, i KT-133A ce vise nego dobro posluziti.
 
Nazad
Vrh Dno