Šta je novo?

Sansa mp3 plejeri

Pa problem je što ja njemu više ne mogu da pristupim,
mogu samo da vidim listu pesama koja mi je ostala na playeru, a da izbrišem ili ubacim novu pesmu nemože.
Ne reaguje čak ni na format, ni sa računara ni sa njega, kao da ima neku zaštitu tj. virus, možda.
Pozdrav
 
Zar je moguće da niko nema ogovor na moje prosto pitanje, da li su Sansa plejeri najbolja zamena za iPod trenutno ?
 
Zar je moguće da niko nema ogovor na moje prosto pitanje, da li su Sansa plejeri najbolja zamena za iPod trenutno ?

Sansa = najbolji odnos cena/kvalitet, a da li su zamena za ipod, to je već subjektivno. Po meni su dostojna konkurencija ipod-u, a dosta su jeftiniji.
 
Mogu da budu sjajna alternativa, slazem se. Kvalitet zvuka i trajanje baterije je na sasvim pristojnom nivou. Izrada je kvalitetna. Dizajn mozda nije ono sto se da videti kod Apple-a (logicno, negde mora da ode razlika u ceni), i materijali nisu na istom nivou, ali ne mogu se nazvati losim. Jednostavno nisu isti kao na Apple-, ali su dobri.

Gde nazaduju... poverenje. I sam si video da Clip ponajvise ima taj problem sa baterijom, tj. veliki nivo skarta, bar kada je nase ubogo trziste u pitanju. I ime. Ja da se pitam, opet bih izabrao Clip, odnosno Clip+, pogotovo pored komedije od najnovijeg Shuffle-a.
 
Shto se tiche izrade,ne bi trebalo da se svi Sansa plejeri stavlaju u isti kosh.Ne moze se porediti plastichan Clip sa nekim skupljim modelima.Sansa e260,koji posedujem,je uradjen kao da bi mogao tenk da predje preko nje,i naravno ostane u jednom komadu.Kombinacija metal/tvda plastika u svim parametrima konkurishe iPodu,sem po ceni.Naaravno,u korist Sanse.S obzirom da se E serija vishe ne proizvodi,Sansa Fuze bi trebalo da je dostojan naslednik.
 
Clip jeste plastican, ali je sasvim kvalitetan. Imam ga godinu i po dana, neprestano mi visi na pojasu i dalje izgleda kao nov. Znaci, ako ga koristite uljudno, moze da da se pokaze super. E sad, nije bas da je za aktivnosti u kojima su ukljuceni tenkovi i druga teska masinerija :p .
 
Jel bi neko mogao da mi kaze gde ima da se kupi Sansa klip a da nije u zenskoj boji.Ja sam gledao u Pakomu(Balkanska) i u jos 3 radnje u Kraljice Natalije ali nemaju.Hvala
 
he he zenska boja. Kada je mom plavom Clipu crkla baterija, cekao sam da ga vrate sa servisa full 40 dana, a onda me ljubazna teta zvala i rekla da mogu da mi posalju samo ruzicasti plejer. Pristao sam jer nisam mogao vise bez plejera, i sad eto furam ruzicasti plejer XD

edit:

evo ga i video review novog Clip-a.
http://www.youtube.com/watch?v=OclM-yUq0Fs&feature=player_embedded
Sad bih voleo da mi crkne moj klip, a da mi u zamenu posalju ovaj novi :p
 
Poslednja izmena:
pozz svima e ovako juce sam kupio SanDisk Sansa Clip od 2 gb i za sad sam zadovoljan jedino mi krivo sto nisam imao jos 300 kinti vishe da uzmem Clip+ 2gb za koji nisam znao da imaju :(

e sad pomagajte sta da radim nasao sam na torrentu 3,4 pesme u flac formatu i recimo neka rammstein - hlat.flac i istu u mp3 formatu i obe sam selektovao i isao paste u media/music/ i on je kopirao ovu mp3 a za flac je rekao nesto kao ne podrzava bla bla nesto tako i pise mozete da prilagodite preko win media playera al ne znam kako ? pomagajte sto nece da kopira normalno ? kako ne podrzava flac ? il ja to nesto ne radim dobro ?

a softver je valjda V02.01.32A
e sad jel moze neko da mi da link ka softveru ako ima noviji i da mi objasni kako da ga install? mozda ne cita flac zbog softvera ? I

a ne svidja mi se da dugo cackam da probavam dok je prikacen mp3 zato sto se u medjuvremenu puni a voleo bi da ga sto manje zezam da ga tako pomalo punim...
i sad sam uporedio tu flac i mp3 verziju i na kompu mi je isto...mozda je na mp3-u drugacije ako u opste pusta i jel sam u pravu za ovo u vezi baterije? :S:
 
hvala za link sacu da probam a ok za formatiranje nego ja pitam jel mu skodi sto svaki put kad ga prikacim po malo dopunjuje dok je nakacen...?
 
sada videh tu Clip+, bas je ruzna.
 
Ja iman clip godinu ipo i radi mi perfektno,ispadao je milion puta (jednom cak i sa terase na beton,znaci 3-4 metra slobodnog pada) i nista mu ne fali. Jedino sto me muci je to sto sam u prevozu prilikom provlacenja kroz masu uspeo da iscupam onu stipaljku pozadi i izgubim je a to mi je jedna od najkorisnijih stvari tako da cu vrlo verovatno da pazarim novi clip+. Znaju li se cene kod nas i ima li ga gde uopste?
 
a sto kad stavim na usb mod msc da bude kad ga komp nadje u music nema nista ?
ne vidi muziku....i u subotu ga ja stavim da se puni i stajao je jedno 3 sata nisam mogao vishe i ja baksuz ugasim komp a nisam njega izvadio i ja izvadim dok je komp ugasen
i ja juce upalim mp3 kad ono 13% baterije :s: nije se ni napunio :mad: ???
i sad komp nije hteo ni da ga prepozna a juce sam install windows msm on napise dole found new hardvare ali ga ne vidim u my computer i promenim sa auto u onom usb mod na MSC
i sad ga nasao al ne vidim pesme i kao puni videcu za sat vremena cu da ga izvadim kad krenem u sk valjda ce da napuni :S:
 
...nema pomoci - ako je u garanciji, zameni ga! Meni je fuze imao iste simptome, mlatio se da ga `povratim`, da bi na kraju dobio novi posle reklamacije...
 
Malo pitanje za sve koji su pisali u ovoj temi: ja dobio za rođendan Sansa Clip +, presrećan i danas u sred reprodukcije - ugasi se. Nikakvo držanje power dugmeta ne pomaže, ništa pod milim Bogom. Priključivanjem na USB ne dešava se, takođe, ništa.

Da li se nekome dešavao sličan kvar, ili sam ja poseban srećnik? :S:
 
Kada je Clip u pitanju mislim da ima podosta takvih "srećnika"... nažalost. Jednostavno nisu kvalitetne izrade, prave ih kao da su za jednokratnu upotrebu...
 
Malo pitanje za sve koji su pisali u ovoj temi: ja dobio za rođendan Sansa Clip +, presrećan i danas u sred reprodukcije - ugasi se. Nikakvo držanje power dugmeta ne pomaže, ništa pod milim Bogom. Priključivanjem na USB ne dešava se, takođe, ništa.

Da li se nekome dešavao sličan kvar, ili sam ja poseban srećnik? :S:

3 stvari možeš da pokušaš:

1.
ovo si već probao, ali ne škodi još jednom - držanje dugmeta u off položaju jedno 30ak sekundi

2.
kada je clip isključen, stavi power dugme u 'hold' položaj (skroz dole, da se vidi narandžasta boja), a u isto vreme dok povezuješ clip preko usb kabla sa kompom, drži pritisnuto centralno dugme (central button, tj. onaj centralni krug u sredini clip-a)

3.
ostavi clip zakačen na komp preko usb kabla 12-24 sata.
ako je baterija skroz ispražnjena, kad priključiš clip, može da izgleda kao da se ništa ne dešava neko duže vreme.

idi i na zvaničan forum, mada ćeš tamo videti sve ovo gore nabrojano :)
http://forums.sandisk.com/sansa/board?board.id=clip
 
i mali 'tip' za vlasnike Clipa v1 - Rockbox firmware radi odlično ;)
sa poslednjom verzijom se i 'play time' skoro izjednačilo sa vremenom sviranja na originalnom firmware-u.
 
3 stvari možeš da pokušaš:

1.
ovo si već probao, ali ne škodi još jednom - držanje dugmeta u off položaju jedno 30ak sekundi

2.
kada je clip isključen, stavi power dugme u 'hold' položaj (skroz dole, da se vidi narandžasta boja), a u isto vreme dok povezuješ clip preko usb kabla sa kompom, drži pritisnuto centralno dugme (central button, tj. onaj centralni krug u sredini clip-a)

3.
ostavi clip zakačen na komp preko usb kabla 12-24 sata.
ako je baterija skroz ispražnjena, kad priključiš clip, može da izgleda kao da se ništa ne dešava neko duže vreme.

idi i na zvaničan forum, mada ćeš tamo videti sve ovo gore nabrojano :)
http://forums.sandisk.com/sansa/board?board.id=clip


Hvala ti whatgives,

prosto neverovatno, ali mi je uspela fora sa metodom 2.

E sad, koliko će se puniti i zašto mi je otkazao na 56% punjene baterije (proverio po ponovnom "paljenju" bez punjenja) to je priča za sebe.
 
imam doticni Sansa Clip 1gb vec 3 godine i prezadovoljan sam sa njim, jedino sto sam uradio jeste da sam bacio slusalice cim sam kupio :p sonijeve slusalice imam i zvuk je za mene savrshen, brz je, led display prikazuje sve sto treba,...i vidim cak da drzi cenu veoma dobro... ;)
 
a jel ima neki firmware da se ubaci da nesto poboljsava i jel vredi rizikovati i to stavljati ? :)
a usput evo prekjuce mi riknula desna sluska....msm izgleda izgubila kontakt
i ja otiso u comtrade kao da reklamiram i vidis lik stavi a ono rade :mad: i kaze kao potrosna roba u prevodu tesko da ces garanciju
i kaze da odem pravo u servis ne secam se sad ni koji :D al cu naci i tamo da pitam posto bi tamo oni inace poslali i ja izadjem iz radnje i opet izgubi kontakt :(
al uglavnom jel moze neka preporuka za neke sluske do 2000 din ? ja mislio ove sennheiser a sad koje valjda nije ni bitno :S ? ukapirao sam da su dobre
i jos nesto jel zna na kolko decibela il sta vec rade ove default sluske (i jel od toga zavisi jacina zvuka ?)
i na kolko su te koje preporucujete...?
 
Poslednja izmena:
Tebe bas hoce sa tim plejerom:S:
Koliko sam shvatio na jacinu zvuka utice impendansa,sto je veca zvuk ce biti slabiji(neka me ispravi neko ako gresim),pogotovo uzimajuci u obzir da Sansa nema preterano jak izlaz.Tako da bih ja isao na neke sluske cija je impendansa do 16 oma.Sto se tice konkretno modela,mozes pogledati recimo Creative EP-630.On bi trebalo da je 2200,ukoliko ga jos ima.Mada sacekaj za jos neko misljenje,mozda ima nesto jos bolje za te novce.
BTW,ukoliko ti i fabricke sluske vrse posao i imas nekog u Jagodini ili ces ici na ovu stranu,mogu ti dati svoje sluske,ja sam uzeo AKG K324P,ove mi skupljaju prasinu. Tih 2000 mozes potrositi na nesto drugo.:wave:
 
Poslednja izmena:
Imaš za 2200 EP-630 i to je najbolja kupovina za te pare.
 
ok hvala svima bio sam do njihovog servisa i tamo neka sto me primila sekretarica kaze bla bla ne ulaze u garanciju al kao pogledace kolega...i on pogleda i kaze ne ulaze al ja cu ti dati (dobar neki covek :) ) i eto uglavnom zamenio sam dao mi je neke nisu kao moje sto sam imao nego neke druge al isto pise sansa....eto hvala svima poz
 
Gde je najjeftiniji sansa clip+ 2gb, i ko je uvoznik istih (Novi Sad)
 
Nazad
Vrh Dno