Šta je novo?

Sansa mp3 plejeri

Ma kakvih 25%, vise... Mada ja ne znam kako je moguce da vam je tiho cak i na normal. Verovatno su menjali verzije, ili je moja pre stupanja tog evropskog pravilnika na snagu.
 
to sam i ja prvi put pomislio.imam clip jedno godinu i po mozda i sasvim je glasan,e sad jedino ako neko voli da probija na sve strane:d
 
Meni je na Normal više nego dovoljno, retko, ali baš retko, otkačim do kraja :guitar: a na High sam stavio čisto da vidim koliko je glasno... :)
 
Skinite poslednji firmware i bice vam malo galsnije, tako mi se cini. Inace koliko vam u proseku traje baterija na Clip?
 
Taman dovoljno dugo da zaboravim kada sam je punio zadnji put :). Ali zadnji put kada sam se potrudio da izmerim, kao po specifikaciji, mozda malo krace, u zavisnosti od sporednog drndanja. Kada sam namerno pravio playliste i samo bih pustio da svira, bez mog mesanja, stekao sam utisak da je trajalo jos i duze.
 
Ja imam defekt sa baterijom, traje mi oko 7 sati a ne 15 kako bi navodno trebalo. A i zna baterija nekada da se sama prazni i dok se ne koristi-iskljucen
 
Ljudi nigde ne mogu da nadjem punjac za fuze ( mislim za punjac koji ide u struju i sansu), sve radnje sam obisao i koga kod da pitam gledaju bledo...
 
Ljudi nigde ne mogu da nadjem punjac za fuze ( mislim za punjac koji ide u struju i sansu), sve radnje sam obisao i koga kod da pitam gledaju bledo...
Treba ti USB punjač, ženski USB na muški 220V kojim možeš puniti Fuze koristeći dobijeni USB kabl. Video sam tako nešto u megastores elektroniki, al' čini mi se po prevelikoj ceni od preko hiljadu dinara.
 
Uvek probajte pre kupovine punjac. Nema veze ako je iste voltaze i tip, moze se desiti da ne radi za Sansu
 
Ja imam defekt sa baterijom, traje mi oko 7 sati a ne 15 kako bi navodno trebalo. A i zna baterija nekada da se sama prazni i dok se ne koristi-iskljucen

Ne mora da znaci da je defekt. Tih 15 sati je izmereno u idealnim uslovima (temperaturnim pre svega), na mp3 od 128Kbps i volume verovatno na 50%. A sve punjive baterije (osim Sanyo Eneloop-a) se prazne same od sebe. Tako da je sve to manje vise normalno.
Znaci ako slusas 320Kbps i "odvrnes" do maximuma baterija ce se brze isprazniti.
 
Meni baterija na Clip-u traje tih deklarisanih 14-15 sati. U proseku, mp3 fajlovi su 192Kbps, a slusam negde na 70-80 %. Imao sam problem ranije, baterija je trajala 5-6 sati, a naposletku je i crkla, tako da sam dobio novi plejer, koji radi shkolski.
 
Bas na to i mislim. Ja sam namerno testirao sa 128kpb i oko 80 % volume i traje oko 7 sati. Znaci baterija ce mi crknuti? :)
 
Ne mora da znaci da ce da crkne, ali... Ja sam se dvoumio da li da nosim da reklamiram, u strahu da ce me odbiti u fazonu: ``Daj sta ti hoces 15 sati, i 5-6 je dosta! :D``, ali onda jedan dan plejer nije hteo da se upali, a a kada sam ga spojio na komp, zasijao je kao bogorodica trojerucica, poceo nenormalno da se greje i da smrducka. Spakovao ga istog trenutka i poslao na garanciju. Cekao ga 50 dana, i onda mi umesto mog plavog vratili neki ruzicasti jer nije bilo drugog, a ja prihvatio jer nisam vise mogao bez plejera.
 
Ruzicasti :D Ja ne bi prihvatio, samo crni ;)
 
Posle nekih 7-8 meseci upotrebe Sansa View plejera (16Gb+4Gb micro sd) mogu reći da se više ne bi odlučio za kupovinu Sandisc-ovih plejera... Jednostavno ovaj plejer je ispod očekivanog kvaliteta, dobro radi ima lep zvuk ali u nekim stvarima je daleko iza iRiverovog diskmena (imp-450) starog 6-7 godina...
 
Evo i Clip+ modela:Sirius9, zasto te je razocarao Fuze?

Nije Fuze u pitanju, ja rekoh: "Posle nekih 7-8 meseci upotrebe Sansa View plejera" ...
sandisk-sansa-view.jpg

jednostavno nije ono što piše na papiru, loš firmvare, ne baguje, ne blokira ili tako nešto ali neke opcije ne rade po nekoj mojoj logici, ako namestim da se plejer ugasi za 10 minuta (inače ovo je opcija koju ubedljivo najviše koristim jer idem uvek na spavanje sa bubicama u ušima :,,: ) onda očekujem da se ugasi za 10 minuta a on prvo odsvira ceo album koji je u toku i koji može da traje i 2-3 sata pa sačeka 10 minuta i onda se ugasi !!! :trust: :crash:
Premotavanje video snimaka ne radi kako treba, nema dugmeta za stop, radio možeš da ugasiš samo tako što ćeš pustiti neku pesmu iz albuma ili pustiti video ili gašenjem plejera a nema ni mogućnosti da ideš napred-nazad po memorisanim stanicama nego samo napred u krug, ili ulaženjem u meni, nema gaples, inače plastika od koje je napravljen je pristojna, donji deo je kao gumiran, prijatan za dodir, ne krcka i uopšte ne deljuje jeftino (a nije ni bio) točkić za upravljanje radi odlično, zvuk je među boljima i sasvim je dovoljne jačine za sve prilike, ali ipak ne bi više sandisk uzeo, sony-creative-ipod-cowon od ovih bi birao nešto za sledeći plejer... ostalo=nije vredno pomena.

Zaboravih da kažem za bateriju, ja sam veoma zadovoljan njome, stvarno super dugo treje, taj deo su odradili odlično...
 
Poslednja izmena:
Definitivno je živa gre'ota što ne uze onaj Cowon...

Inače, View valjda nema isti hardware (audio čip) kao Fuze, tako da bi Fuze trebalo da zvuči nešto bolje, pored boljeg i redovnijeg firmwarea. Gotovo da sam siguran da Fuze nema tih problema, mada konsultuj nekog ko ga ima, pa eventualno zameni/prodaj taj i uzmi Fuze ili nešto treće.
 
Definitivno je živa gre'ota što ne uze onaj Cowon...

A jeste al šta ćeš, ja naručio prvo sansa view, rekli mi "dolazi za mesec dana" ja ko lud čekam, prođu 3 meseca i ništa, nema plejera, ja naručim lepo cowon na drugom mestu, kad ono zovu mene ovi prvi posle jedno 4-5 meseci kao "jeste vi naručili sansa view plejer" ja i zaboravio za ovo, nisam mogao da se setim jesam li ga naručio ili sam samo pitao dal mogu da nabave... Uglavnom bilo mi glupo da ih ispaljujem pa sam uzeo, krastavac. nije loša cena, kod nas bi ga platio skoro 100 eurića više ali... ipak nije to TO...
 
Poslednja izmena:
Ja isto posedujem 4GB clip ... ali od nedavno mi se pojavila linija ispod svih slova ... takodje kada palim i kada gasim po sredini ekrana linija ?!?? zna li neko nesto o ovome ?
 
Loša izrada... Loše je flat kabl kojim je povezan ekran i elektronika ili nešto drugo trokira... Dok radi... radi, posle nema popravke, sad se svi tako prave, ja moj wiev ne bi mogao ni da otvorim kako su ga zbudžili.
 
mene je razocarao clip model. kao treba da ima izvanredan zvuk, ali ono mi ne deluje glasno ni na max. kupio sam ga caletu za koga su dugmici previse sitni. to mozda i ne moze da se zameri, ali cinjenica je da je povezivanje USB-om uzasno komplikovano. i cak ni ne pise u uputstvu.
treba da se prebaci neki prekidac i onda da se drzi dugme dok se istovremeno ubada u USB port. tek kad se pojavi neka slicica pustiti dugme.. mislim stvarno.. a izgleda da cak nece ni da puni bateriju ako se ta operacija ne obavi :/
 
Ja sam kupio dva Clipa - oba na poklon. Jedan je nakon par meseci prestao da radi (nije hteo da se puni), i taj je zamenjen za drugi koji sad radi bez problema; a drugi koji je kupljen od pocetka radi bez problema... Taj problem sa USBom mi nije poznat, oba Clipa su radila bez ikakvih intervencija.
Verovatno je i to stvar srece, kao i ocekivanja ;)
 
@orange47
Kako mislis, sitni? Ili mislis na Clip+, o kome stvarno ne znam sta da mislim :). Sto ga vise gledam, iz jednog ugla mi deluje zaista kao korak napred, iz drugog prilicno ruzan...

Sto se tice povezivanja na USB, nisi pazljivo citao. To je postupak koji se koristi ako moras da forsiras prepoznavanje kao prenosivi disk. Po defaultu se prepoznaje kao media player device (ili ako nesto), i sve sto je potrebno da bi radio u tom rezimu jeste da imas WMP11 instaliran (ili neki MPT patch), i to je sve.

Cak i ne moras da forsiras, vec to mozes da izaberes iz menija samog Clipa, ali je ovo postupak ako je baterija skroz mrtva, valjda ili ako imas neki problem tj. Troubleshooting. Ako jednostavno izaberes da se prepoznaje kao removable drive u samom Clipu, nije ti potrebno apsolutno nista, cist plug & pray.
 
Poslednja izmena:
@webwolf
a tako, pokusacu to. hvala na informaciji.
nekako mi je sumnjivo jer znam da sam ga dugo drzao na usb-u i sve mi se cini da se nije uopste punio (baterija) ako se ne prepozna.
tasteri su sitni za starije i 'krupnije' ljude sa 'krupnijim' prstima, pogotovo se zali na ono sa strane za iskljucivanje.
 
Da, ima podešavanje toga u meniju negde mada, ja sam u početku tako radio se view-om, sređivao ID3, pravio biblioteke u wmp i onda mi je dosadilo... mada na view-u nema potreba za tim podešavanjem, otvorim explorer i on je tu a vidi ga i wmp :)

Sve u svemu, mislim da od prisutnih brendova na našem tržištu jedino bi sony još mogao da me zainteresuje za kupovinu a ostali teško, eventualno bi se creative provukao.
 
Bogami, moje prste da ne vidis :).

Ako Sansa ne reaguje uopste, ni uz pomoc forsiranja MSC moda onda imas isti problem kao ja sa mojom prvom Sansom... i onom kojom sam dobio u zamenu. Ali u tom slucaju ga uopste ne bi ni video u My Computer.

Ocigledno je da je impozantan broj reklamacija na bateriju (jer je problem koji sam spomenuo sa njom povezan), ali takodje je simptomaticno da po stranim forumima gotovo da nema nekih reklamacija...

Edit: Hvala Bogu da su promenili Clip na Clipu :)
 
Poslednja izmena:
Kada priključim Clip na račaunar javi mi da ima virus i ne mogu da prebacim ni da obrišem pesme sa playera.Inače računar ga vidi i puni ga normalno samo kad uđem u folder MUSIC mogu samo da gledam a ništa da brišem i kopiram.
Da li može neko da napiše šta ima u folderu RECORD, tu mi se trenitno nalazi folderi i fajlovi sa nekim čudnim znacima kao heroglifi koje ne mogu da obrišem, ne znam šta se pre nalazilo.
Ako neko zna šta da radim, bio bih zahvalan
Unapred hvala
Pozdrav
P.S. resetovo sam ali ništa
 
Sansa su uređaji za sada najbolja alternativa za iPod, u pogleda kvaliteta, brzine i kapaciteta za smeštaj materijala ? U tom cenovnom rangu kao Sansa View...
 
Mislim da je to do antivirusa. Tesko da je virus na njemu, pogotovo ne ako je prebacen u MTP mod.

Sto se tice Record... Ajd sada da ne preturam i pravim buku po kuci da ga nadjem, ali ni ja nemam pojma sta je unutra.
 
Nazad
Vrh Dno