Šta je novo?

Sansa mp3 plejeri

Da, izgleda da Sansa ima nekih softverskih problema. Meni Sansa Clip radio normalno na Visti godinu dana, a onda odjednom (na istoj toj Visti) vise nemam onaj indikator koliko je puna baterija i ne prikazuje mi slicicu plejera vec kao da sam flash ubacio. Takodje mi se cini i da baterija slabije drzi, mada ne koristim ga nesto mnogo u poslednje vreme pa ne mogu da tvrdim..

Settings > USB Mode > MTP . Neko ti je prebacio na onaj drugi ili je iz nekog razloga Autodetect poceo da lose prepoznaje (neki Windows Update? :) ).

Mozda se tripujes za bateriju :) .

@njujork14

Istu situaciju sam i ja imao. Ako si video, ja sam ga 2 puta za redom reklamirao, ali se ipak posle godinu dana do danas nisam pokajao zbog toga. Nazalost, mislim da tu ulogu igra sto smo ipak sekundarno trziste i da kod nas stize neka druga klasa... Ja sam bas trazio po netu i nisam nalazio da ljudi imaju te probleme.
 
Settings > USB Mode > MTP . Neko ti je prebacio na onaj drugi ili je iz nekog razloga Autodetect poceo da lose prepoznaje (neki Windows Update? :) ).

Menjao sam ta podesavanja, to sam zaboravio skroz da kazem cc, uopste nije hteo da ga prepozna komp. Nisam ga koristio nekoliko meseci i onda kao da prebacim neke nove pesme i nije ga uopste detektovao racunar. Onda sam nasao resenje na netu u vezi tih podesavanja MTP i ostalo, onda sam nesto namestio pa ga je prepoznao, ne mogu da se setim na sta sam stavio, ali opet nemam vise onu slicicu plejera i indikaciju koliko je napunio bateriju..
 
E ovako ja imam par pitanja u vezi ovog plejera:
1. Sta da radim kad hocu da stopiram pesmu, znaci ima pauza ali nema ono stop?
2.Sta mu znaci zvucna knjiga?
3.Gde ima da se kupi normalan punjac po nekoj povoljnijoj ceni posto se u radnjama krece oko 700dinara?
4.Kad mi se baterija puni onda trepce, zatim se napuni i prikaze da je puna a onda opet posle par minuta krene da trepce kao da se opet puni?
5.Desava mi se da tokom brzeg menjanja pesama zablokira pa moram da ga resetuje, jel to normalno?
 
1. Klasican stop nema, ali pauza i pritisak na prethodnu rade isto tj. vracaju na pocetak pesme.
2. Nemam pojma na sta mislis, ali pretpostavljam na audiobook :). link
3. Ne znaci ti nista moj odgovor :) .
4. Pa ona se napuni, ali posle nekog vremena ocitavanja svakako opadnu za neki tamo milivolt ili nesto (cisto sumnjam da su razmisljali o histerezisu :) ) i onda opet krene da je "dopuni".
5. Nisam pokusavao, provericu kada se napuni :) . Sta podrazumevas pod brzim menjanjem?
 
Poslednja izmena:
U njemu ima nesto sto pise zvucna knjiga? ne znam sta mu je to
A brzo menjanje pa ono kad brzo prelistavam pesme , kad mi je prst brzi od njegovog mozga ukoci se , ugasi i onda moram da ga resetujem?
 
Kod toga sto nema STOP na njemu zbunjuje me kad hocu da ga ugasim znaci gasim ga ili dok pesma traje ili kad je na pauzi to me malo buni?
 
Pa svejedno je kako ga gasiš, kako ti hoćeš. :)
 
Ako ga iskljucis dok je pesma trajala, pesma ce se nastaviti onog momenta kada ga ukljucis, tamo gde je stala. Ako je pauziran, pa onda iskljucen, onda ce biti na istoj poziciji u istom stanju kad ukljucis. Ja zapravo i ne znam kada sam ga iskljucio "na dugme" zadnji put, vec pauziram i ostavim, on to sam uradi posle minut :). Ti imas neku srpsku verziju softvera? :trust:

Koja Sansa je u pitanju? :D
 
Poslednja izmena:
:)U pitanju je Sansa Fuze. Pa zbunjivalo me to oko gasenja jer recimo kad slusam muziku na kompu pre nego sto ga ugasim stopiram pesmu, a kod sanse kad ga gasim pesma je ili u toku ili pauzirana (nekako kao da presecem pesmu :) ), nekako mi to malo neobicno ali dobro tako je kako je :)

I ja ubacio novi firmware i jedino sto sam novo primetio jeste kad se puni baterija da vise one strelice ne idu u krug vec pise Sansa i onako pojavljuje se i nestaje, svakako lepse je od strelica :)
Inace ako kupim punjac normalan na buvljaku jel ce odgovarati za njega,mislim jesu svi isti ili ima razlicitih kalupa?
 
Poslednja izmena:
Nista neobicno, gro plejera tako radi, ukljucujuci iPod.
 
Za punjač je najbolje ako možeš da isprobaš na licu mesta, npr. punjač koji mi bez problema radi za e200 neće da puni Fuze. Prilikom povezivanja samo se upali Fuze i ne prikazuje da se puni, a i indikator na punjaču ne svetli...
 
E da ispricam ja moju pricu vezanu za Sansu. Dugo vec planiram da kupim mp3/mp4 i dosta sam citao po netu i raznim forumima a najvise na ovome u smislu da vidim koji je najbolji plejer za mene jer ih ima samo tako i covek tesko da moze da se odluci u moru tolikih plejera tako da je preporuka ipak ono najbolje, Koliko sam procitao i zapazio 90% je navelo sansu a ovih 10& neke druge tipa sony, neki na b i tako nesto. Zagrejem se ja za sansu tacnije za sansa fuze jer ipak mi je lepsi i konkretniji neko onaj mali sansa clip i tako se malo informisao gledao na netu fotke na you tube-u klipove kako izgleda, funkcionise i moram da priznam da sam bio ocaran i da sam se zaljubio cak koliko mi se dopao izgled i sve ostalo. Odlucim da ga kupim i uzmem ga pre 3 dana , ocaran njime , zao mi da ga pipam , sav onako crn pa jos gore onako sija kao da je lakiran pa ona plava boja oko onog kruga prosto sam bio ocaran. Napunim ga pokrenem pustim da cujem kako zvuci i prvo sto mi je zasmetalo jeste da i zvuk nije tako divan i nesto jak kao sto su neki impresionirani jacinom, sto se mene tice moze da bude jos jace ali dobro kazem ja sebi ok je ipak nije to komp pa da razvaljuje kad se pojaca. Sinoc prebacim muziku i reko ajde malo da ga istestiram da vidim kako funkcionise i tako slusam ja slusam i tokom prelaska na sledecu pesmu on zablokirao , ja pogledam on se odjednom ugasi. Ja upalim ono nece, znam baterija je puna, nista ponovo da upalim nece , prikljucim da se puni on ne reaguje niti ga komp prepoznaje. Ujutru tj danas kad sam ustao ponovo ga upalio on nece stavio da se puni on ne reaguje sto znaci da je CRKO, sta drugo moze biti.....

Pretpostavljam da si resio problem sa neispravnim uredjajem kod prodavca. Naravno da je frustrirajuce kad covek kupi nesto novo, a ono odma crkne, meni se desavalo i sa masinom za ves i sa TV-om, takva je danas tehnicka roba. Al opet bolje je i to nego crkavanje posle garantnog roka. Meni se desilo pre 10-ak godina da je otkazao bas taj mp3 diskmen neki Iriver. Diler mi je ponudio da ga posalje u Tajvan na zamenu ako je u gar. roku, a ako nije onda nista! Nema delova, nema servisa, nema nista, moz da otputujes na Tajvan da ga opravis. Tako je 150 eur ili dm zavrsilo u kanti....

Sto se tice sanse, ako hoces super zvuk, model clip je valjda ubedljivo najbolji. Fuse je noviji i lepsi na oko i ima animirane menije, ali losiji zvuk. Drugo, fabricke sluske nikad nisu na nivou uredjaja, tako da moras da odvojis neki dinar za dobre sluske, da bi dobio bolji zvuk. Negde procitah da ljudi uparuju sansa clip sa sluskama od 500eur da bi izvukli maximalan kvalitet zvuka iz ovog super malise. Ja koristim neke obicne sennheiser od 10-15 eur sa clipom, i sasvim su dovoljne za full uzivanje u muzici vec vise od godinu dana!:banana:
 
Po kvalitetu zvuka: Clip = Fuze = View. I da postoje neke razlike one su neprimetne (sa istim slušalicama naravno). Šta više, Fuze i Clip koriste isti audio čip (pogledajte po netu). Clip ima bolji odnos cena : kvalitet zvuka, ali ko voli da pogleda i slike ili poneki video...
 
Po kvalitetu zvuka: Clip = Fuze = View. I da postoje neke razlike one su neprimetne (sa istim slušalicama naravno). Šta više, Fuze i Clip koriste isti audio čip (pogledajte po netu). Clip ima bolji odnos cena : kvalitet zvuka, ali ko voli da pogleda i slike ili poneki video...

Ma zato sam i napisao 'valjda...' jer sam tako procitao u nekom strucnom review-u - da fuse ne moze da parira clipu po kvalitetu zvuka. Ja licno nisam slusao fuse, pa ne govorim iz licnog iskustva, ali ako moj clip svira fantasticno, a covek je potpuno razocaran sa zvukom fuse playera, onda lako moze biti da su ljudi koji su pisali review u pravu. U krajnjem slucaju najbolje je kad covek moze licno da vidi - cuje uredjaje i sam napravi uporedjenje...

Aj poz.
 
Da li neki od ovde pomenutih modela (Clip, Fuze, view) ima mogućnost opcije shuffle, ali u okviru jednog foldera ili plejliste? Kod plejera koji trenutno imam postoji mogućnost pravljenja foldera, ali se shuffle odnosi na sve pesme iz svih foldera u plejeru, tj ne može da shuffluje samo jedan folder.
 
mariaana, nisam ovo napisao da bih namerno tebe ispravljao, nego se po celom forumu provlači da je Clip po kvalitetu zvuka bolji od Fuza - ja tvrdim da to nije tačno jer sam čuo oba plejera (moj brat i poseduje Fuze), e200 je lošiji, ali ne toliko da mi dođe da ga bacim :d
Nisam imao nameru da te uvredim ili tvrdim da znam bolje od tebe, sve je to oko zvuka vrlo subjektivno. Pozz
 
Da li neki od ovde pomenutih modela (Clip, Fuze, view) ima mogućnost opcije shuffle, ali u okviru jednog foldera ili plejliste? Kod plejera koji trenutno imam postoji mogućnost pravljenja foldera, ali se shuffle odnosi na sve pesme iz svih foldera u plejeru, tj ne može da shuffluje samo jedan folder.

Da :). Kod Clipa 100% (tako ga ja koristim), a mislim i kod drugih.
 
Poslednja izmena:
Mene nervira nesto, recimo uzmes Sansu Fuze od 2gb i platis izmedju 6-7 hiljada dinara i onda se jos ispostavi da bi valjalo da kupim i bolje sluske i da dopunim memoriju i jos da kupim onaj normalan punjac, i onda to lepo ispadne 10000 dinara, a mislim zaista toliko ne vredi, uopste dati 6000 din za bilo koji mp3 , mp4 ne vredi jer nista nesto specijalno ne pruza, bas sve na kvarnjaka,ali izgleda da je tako danas sve, sve vise kosta nego sto zaista vredi.
Inace ako nekada budem menjao sluske zanima me da li mi savetujete opet tako neke bubice ili one normalne sto idu na usi i preko kose, inace ja imam takve samo one veeeelike ali mi bzvz da to stavim na glavu kad putujem , ispadne kao neki DJ u busu :)))))))
 
Poslednja izmena:
Svakako bubice...

Ne znam sta hoces kada isto vazi i za iPod i za sve poznate marke. Pune se preko USB, dobijes slusalice kakve dobijes, jos Sansa moze da se pohvali i dobrim slusalicama u odnosu na djubre koje ide uz neke druge :) . Ja sam menjao slusalice, ali samo jer sam unistio originalne (svojom greskom).
 
jedino to sto je nezgodno zbog punjenja jer ako negde otputujem gde nema komp malo je zeznuto
 
Pa dobro, ne moras da uzimas bubice, moze nesto kao Sennheiser PX100 ili Koss Porta Pro.
 
Jel imao neko prilike da uporedi zvuk fuze-a i nano 3gen?
 
Mene tako nervira sto je clip tih. Dao sam 6k na tri para slusalica, da bih ustanovio da bezvezni noname kinez ima jaci (glasniji) zvuk. Mozda nema lep, cist zvuk kao klip, mozda nema bateriju kao klip, ali ima JACI zvuk, a meni je to bitno. Bas me to smorilo do yaya, ali, sa druge strane, mozda i sacuvam ovo malo sluha, jer sam od glasne muzike gluv k'o top. :d
 
Mene tako nervira sto je clip tih. Dao sam 6k na tri para slusalica, da bih ustanovio da bezvezni noname kinez ima jaci (glasniji) zvuk. Mozda nema lep, cist zvuk kao klip, mozda nema bateriju kao klip, ali ima JACI zvuk, a meni je to bitno. Bas me to smorilo do yaya, ali, sa druge strane, mozda i sacuvam ovo malo sluha, jer sam od glasne muzike gluv k'o top. :d

Je l' si probao slušalice sa niskom impedansom? Neke od 16Ω, recimo (Sennheiser CX300 i kompanija)... Sandisk nema problem sa rolloffom bilo kakve vrste, te ne bi trebalo da se ustručavaš pri kupovini ovakvih slušalica ako je u kvalitet zvuka u pitanju.

Slab zvuk može da ima svojih prednosti. Ja sam imao tih iRiver plejer, znam kako ti je. Ali, pored sačuvanja sluha, verovatno nemaš problem i sa distorzijom... ;)
 
Poslednja izmena:
Je l' si probao slušalice sa niskom impedansom? Neke od 16Ω, recimo (Sennheiser CX300 i kompanija)... Sandisk nema problem sa rolloffom bilo kakve vrste, te ne bi trebalo da se ustručavaš pri kupovini ovakvih slušalica ako je u kvalitet zvuka u pitanju.

Slab zvuk može da ima svojih prednosti. Ja sam imao tih iRiver plejer, znam kako ti je. Ali, pored sačuvanja sluha, verovatno nemaš problem i sa distorzijom... ;)

Ne bih rekao da je problem do slusalica. Ne znam da li je o tome bilo reci, al problem je u firmware-u 99%. Potrebno je promeniti firmware, staviti americki umesto evropskog cini mi se. Na starijim modelima Sandiska-a i Irivera to je resavalo problem. Proguglaj
 
Poslednja izmena:
zar to nije resenje problema za ipode? moguce da je onda do zakona eu-usa
 
Sansa Clip poseduje dva setovanja za jačinu zvuka: Normal i High (Settings/Volume). S tim da kada je pojačana do kraja u Normal režimu, nakon prebacivanja na High može da se pojača još nekih 20-25%, tada je prilično glasna:,,:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno