Šta je novo?

Sansa mp3 plejeri

SoftDivision je velikoprodaja, valjda. Slobodno uzmi u nekoj od drugih prodavnica (CT na primer).
 
Eistein je u pravu, Refoto je sad uvoznik,ali njima to nije primarno tako da će od sada Sansa malo teže da se nalazi, recimo trenutno od 4 Gb nema nigde, a tamo gde slučajno ima prodavci su digli cene.
Pozdrav
 
Je li moze neko u nekoliko recenica da objasni koja je razlika izmedju ovih firmware za Sansu clip Revizija 1 i Revizija 2???Ja imam najnoviju Reviziju dva koliko mi se cini...Koja je bolja???
 
* Turn on your Clip
* Select Settings from the main menu
* Select System Info
* Look at the Version #

Revision 1 = 1.XX.XX (example: 1.XX.XX)

Revision 2 = 2.XX.XX (example: 2.XX.XX)



If your Clip is Revision 1 proceed to Revision 1 instructions.

If your Clip is Revision 2 proceed to Revision 2 instructions.

U prevodu - stavljaš reviziju firmware-a koja odgovara tvom Clip-u, ova druga neće raditi.
 
Poslednja izmena:
Ali updater sam skida odgovarajuci firmware, ne znam cemu briga :) .
 
U prevodu - stavljaš reviziju firmware-a koja odgovara tvom Clip-u, ova druga neće raditi.

Nasao sam posle i ja tu temu na Sansa Clip forumu...Ja imam Reviziju 2.Nisam nigdje nasao koja je stvarna razlika...Na Sansa Clip forumu sam vidio da to u stvari predstavlja dvije razlicite hardverske verzije...E sad nisam uspio naci poredjenje koji je bolji...
 
E ljudi je li se meni cini ili Sansa Clip ima nelinearno pojacavanje...Dakle sto je tisi sve se manje smanjuje kad se ide na vol- a sto je glasniji sve se vise pojacava na vol+ ako kontate na sta mislim...Dakle na oko 70 posto grafike koja se prikaze na ekranu pocne da se pojacava kao nenormalan a prije toga po malo ide...Kako mi se cini to je neko logaritamsko pojacavanje :)
 
Pa i meni se cini da je pojacavanje malo ''skokovito''. Mada se ni ne secam vise, Cekam Clip da dodje sa servisa vec 20 dana :-(
 
Nisam zapazio... Kod mene je prilicno normalno.
 
Nisam zapazio... Kod mene je prilicno normalno.

Mozda je do verzije softvera za odredjeno trziste...Kod mene je A...A opet mozda i do revizije ploce (kod mene je 2) uglavnom kod mene je definitvno nelinearno pojacavanje...
 
Samo da napomenem da Clip čita i WAV, za one koji ne slušaju Mp3 (kao ja).
Pozdrav
 
Par pitanja, imam Sansa Clip (2gb) i verzija firmware-a mi je 01.01.18F

Da li ima potrebe da skidam noviju reviziju, najvise mi treba da mi foldere kapira kao playliste, jel to ispravljeno ili tek treba?
 
Kupio sam sansu clip pre neka dva meseca i radio je ok,sem sto mi je leva slusalica crkla posle 2 nedelje..al dobro,ocekivao sam tako nesto.Pre neki dan sam obrisao sve sa plejera ukljucujuci i njegove sistemske fajlove..od tad kad prevlacim muziku u plejer popuni do pola memorije i kaze da sledeca pesma ne moze da se kopira..Kad ga diskonektujem kaze obrisite 30mb..Sad sam skinuo firmware i opet prijavljuje isto..Jel zna neko kako se resava problem i da li ima osnova jednostavno da ga nosim tamo gde sam kupio posto je jos pod garancijom? Ponestaje mi strpljenja polako :)
Hvala
 
Da si obrisao sistemske fajlove plejer ne bi ni radio :) Ako je sličan kao e260 onda bi trebalo da Clip ima poseban deo memorije u kojem skladišti sistemske fajlove (ti tome ne možeš da pristupiš ;)).
Objasni samo kako si obrisao sve sa plejera, format ili ručno? Meni to deluje kao greška u formatiranju, tako da možeš da probaš desni klik na njegovu particiju > format > FAT32 (tako je barem za moj plejer).
 
hm,eto koliko se razumem u to :)
brisao rucno,posle sam isao na format ali bilo je mislim podeseno na FAT,probacu na FAT32 da podesim pa javljam

edit:eek:k radi,hvala
 
Poslednja izmena:
Nema teorije da si mu obrisao sistemske fajlove.

Nisam video edit ;) .
 
Poslednja izmena:
help - sos

Ja sam dobio sansa e260 4giga , od prijatelja , vec je bio koriscen i unjemu je bio neki folder zzzzzzzz koji pokazuje da zauzima 12giga , radio je normalno al me je taj folder nervirao i nije mogo nikako da se obrise. Onda se pojavio slican folder u folderu za slike kao 7giga , ni on nije mogo da se obrise. Probao sve i na kraju sam isao na desni klik - format. Sad je izgleda sve obrisao u njemu i komp ga ne prepoznaje a kad ga upalim sve je crno i pise - load main image failed , switch to recovery mode. Sta god da stisnem nista se ne desava , ne znam sta da radim , nemam nikakav disk za njega. Ako neko zna kako da resim problem bio bih zahvalan i srecan , naviko sam skroz na njega a stoji mi pokvaren
 
1. Format obavezno FAT32, ako već nisi to uradio
2. Uđi u recovery mode na sledeći način:
- Uključi "Hold" taster na gornjoj strani plejera
- Drži record taster dok pališ plejer
- Treba da dobiješ neku poruku da je u Recovery Mode-u i sl.
- Poveži plejer sa PC-jem i Win bi trebao da ga prepozna
3. Skini originalni firmware i pokreni setup dok je plejer povezan. prati uputstva i na kraju diskonektuj Sansu sa Safely Remove.
4. Plejer bi trebao da se restartuje i proradi kako treba, nakon čega možeš da ga normalno povežeš na PC i updajtuješ na najnoviji firmware sa Sansa Updaterom (ili ručno).
5. Ubaci ponovo muziku :)
Nadam se da sam koliko toliko bio jasan.
 
:type: hvala jos jednom , neki strucnjaci su mi tvrdili da mogu da ga bacim , kao popravka je skuplja kod nas nego da kupis neki novi posto nemam garanciju , a ustvari nije nista strasno. Znao sam ja da je sansa e260 neunistiv :D stvarno je super , skroz sam zadovoljan s njim cak sam i u nekim klubovima pustao muziku s njim i super je zvuk . pozz :,,:
 
jos

Jos jedno pitanje , ja kad ubacujem muziku idem na copy-paste a verovatno postoji neka druga varijanta jer mi uvek na kraju izbaci da ne moze da ga iskopira a ustvari ga iskopira
 
Možeš da prebacuješ pesme i u MTP modu (bira se u Settings-ima plejera), pa ti windows prepoznaje Sansu kao portabilni plejer, a ne kao flash disk. Međutim pesme možeš da prebacuješ samo preko Winampa, WMP-a i sl.
BTW, jel si probao kopiranje iz Total Commandera, mozda te Explorer nešto zeza? Drugi USB port?
 
Da u mtp modu je , total comander ga ne prepoznaje. Ja kad ubacujem muziku kopiram cele foldere i nalepim u sansu , onda mi se pojavi `canot copy file` ali izgleda da je to kad ima omot albuma u folderu ili nesto slicno pa onda idem na skipe i on iskopira. Uglavnom radi , hvala :,,:
 
Meni se danas javio taj problem, ali sam ukapirao da je to do mog tag editora. Jer prvo proverim pesmu u editoru (da sredim tag) i posle kada prebacim pokazuje tu gresku. Izgleda da moram skroz da iskljucim editor, cak iako sam zavrsio sa tom pesmom, zapamtio promenu, i izbacio je :).

Jel naso neko neki editor koji radi direktno sa Sansom? :d
 
E da ispricam ja moju pricu vezanu za Sansu. Dugo vec planiram da kupim mp3/mp4 i dosta sam citao po netu i raznim forumima a najvise na ovome u smislu da vidim koji je najbolji plejer za mene jer ih ima samo tako i covek tesko da moze da se odluci u moru tolikih plejera tako da je preporuka ipak ono najbolje, Koliko sam procitao i zapazio 90% je navelo sansu a ovih 10& neke druge tipa sony, neki na b i tako nesto. Zagrejem se ja za sansu tacnije za sansa fuze jer ipak mi je lepsi i konkretniji neko onaj mali sansa clip i tako se malo informisao gledao na netu fotke na you tube-u klipove kako izgleda, funkcionise i moram da priznam da sam bio ocaran i da sam se zaljubio cak koliko mi se dopao izgled i sve ostalo. Odlucim da ga kupim i uzmem ga pre 3 dana , ocaran njime , zao mi da ga pipam , sav onako crn pa jos gore onako sija kao da je lakiran pa ona plava boja oko onog kruga prosto sam bio ocaran. Napunim ga pokrenem pustim da cujem kako zvuci i prvo sto mi je zasmetalo jeste da i zvuk nije tako divan i nesto jak kao sto su neki impresionirani jacinom, sto se mene tice moze da bude jos jace ali dobro kazem ja sebi ok je ipak nije to komp pa da razvaljuje kad se pojaca. Sinoc prebacim muziku i reko ajde malo da ga istestiram da vidim kako funkcionise i tako slusam ja slusam i tokom prelaska na sledecu pesmu on zablokirao , ja pogledam on se odjednom ugasi. Ja upalim ono nece, znam baterija je puna, nista ponovo da upalim nece , prikljucim da se puni on ne reaguje niti ga komp prepoznaje. Ujutru tj danas kad sam ustao ponovo ga upalio on nece stavio da se puni on ne reaguje sto znaci da je CRKO, sta drugo moze biti.

Sve u svemu JAKO JAKO sam razocaran jer prvo nisam ga uzeo na buvljaku (iako su mi to neki savetoali, vec u jednoj poznatoj radnji) a ja tipa ne ne ne necu na pijaci vec lepo u radnji, drugo das 6000 hiljada dinara i dobijes neko smece koje moze da ti crkne u svakom trenutku, Sta da mi je prosla garancija , sta onda, ipak 6000 nije malo plus sto sam ja studnet i te pare nisam nasao na ulici vec sam ih skupljao za ovako nesto i na kraju se tako ispostavim , jako sam razocaran i naravno danas idem da ga vratim i najverovatnije uzmem pare natrag jer nekako posle ovog iskustva plasio bi se da imam drugi ne samo sansa vec bilo koji , zao mi je samo sto se vise ne prodaju diskmeni jer to je ono pravo, ubacis cd vrti ga , kupis baterije i stavis a ne ova neka nova cuda sa nekim memorijama i raznim nekih stvarima....
 
Uleteo ti neki problematičan primerak, kao što se mom kolegi desilo sa iPod Nanom 3G, a iPod je kao klasa više :S Dešava se...
A i na osnovu ovih simptoma meni deluje da je softverski problem što bi moglo da se reši za 15ak minuta. Što se tiče pouzdanosti Sandisk plejera ja imam e200 preko 2 godine (sa 3+ sati muzike dnevno) i radi kao sat, tako da ako nije hardverski oštećen (što će sigurno da se manifestuje u garantnom roku) ima da radi dugo bez problema.
 
Da, izgleda da Sansa ima nekih softverskih problema. Meni Sansa Clip radio normalno na Visti godinu dana, a onda odjednom (na istoj toj Visti) vise nemam onaj indikator koliko je puna baterija i ne prikazuje mi slicicu plejera vec kao da sam flash ubacio. Takodje mi se cini i da baterija slabije drzi, mada ne koristim ga nesto mnogo u poslednje vreme pa ne mogu da tvrdim..
 
Nazad
Vrh Dno