Šta je novo?

Sansa mp3 plejeri

kad malo bolje razmislim u pravu si...Ipak je 4GB i previse muzike za to za cega cu ja da koristim player.

Hvala svima na savetima i pomoci.

Pozdrav
 
opis >
IMG_3005.jpg

Sirius gde ovo kod nas ima da se kupi? Jel ima neki link na neku radnju.

Pozdrav
 
Juche sam kupio Sansa Fuze 4GB (hvala trucic). Plejer je odlichan. Posto sam do skora bio vlasnik nekoliko iPod-ova, sem malo loshijeg kvaliteta slike, plejer je fenomenalan. Prvo sam mislio da zvuk nije dovoljno jak ali u settings ima da se namesti da se volume bar produzhi i time dobije josh jachi zvuk. Prezadovoljan sam...inace Msd kartica od 4Gb je 900din tako da eto 8GB za dzhabaka.
 
Poslednja izmena:
Ozbiljno, na High zvuk zaista moze doci do mazohisticke jacine. Zato ga i drzim na normal, jer je skala iste duzine, a manji opseg = preciznije podesavanje ;) .
 
Evo i ja da pohvalim Fuze. Odlican je. Podrska za FLAC i ogg, slot za karticu. Jos samo da ima zamenjivu bateriju... ali vec se neko nasao da ga "bezbolno" rastavi i stavi uputstva za eventualnu zamenu baterije. Inace i ja koristim eksterni punjac. Kupio sam "hama" punjac za nekih 600-700din (ne secam se) i odlicno radi posao.
 
Ma uzivaj. Neces skoro da mu menjas bateriju ;) .
 
moze li mi neko reci da li Fuze moze da chita 8gb sdhc u NTFS formatu?
 
....pozdrav i zelim srecnu NG svim clanovima Bench foruma! :) ...posle svih pohvala za Sansa Fuze player, dosao je trenutak u kome se moram pozaliti...naime, Fuze je poceo opasno da zeza: nikako ne zeli da pocne da se puni i racunar ga NE VIDI! Kada je prikljucen preko USB-a, na trenutak trepne strelica kojom se signalizira punjenje i nestane , pojavi se `Connected`, `Writing` i ponovo `Connected` uz animaciju sa strelicama ispod, koja se ponavlja.... ali, nikako se ne puni! Probao sam sve zivo, menjao MSC i MTP, u svim USB portovima se isto ponasa, player vratio na fabricka podesavanja...i nista! :( Na netu nasao da se ljudima apsolutno isto desava ( kada Fuze ne radi), ali da se ili sam od sebe povrati ili da je dovoljno da se postavi na MSC! Nije ni do memorije, imam slobodnih 200MB...ocajan sam, po malo razocaran u ovaj, do pre neki dana savrsen player...ako je neko imao slican problem, a da ga je nekako resio, neka se javi...pozzz!
 
Ja sam imao taj problem sa Clipom. Jednostavno, pokvaren je :).
 
Evo i ja da pohvalim/iskritikujem Clip.
Plejer je odlican, veoma dopadljiv i funkcionalan; ali se nakon 30ak dana pokvario; zamenjen je za drugi nako 15ak dana u servisu. Kvar: nece da se puni, komp ga ne prepoznaje uopste...

Da nije ovog problema, definitvno bih ga preporucio svima, medjutim ne mali broj ljudi se zali na isto, nekako ne uliva poverenje :(
 
...upravo se i meni isto desilo...na servisu je, oceqjem da mi se jave...na zalost, imam onaj gorak osecaj u ustima posle ovog isqstva... :( pozzz
 
...na zalost, imam onaj gorak osecaj u ustima posle ovog isqstva...

Negde sam pročitao, verovatno na nekom forumu, da se nama tj. malim i neprofitabilnim tržištima sa malom stopom rasta kao što je srbija, uvaljuju proizvodi lošijeg kvaliteta. Isto proizvod za bitno tržište je "znatno" "bolje" napravljen i manja je verovatnoća da će se pojativi problemi sa njim, nabavna cena takvog proizvoda je veća ali je i finalna cena za kupca veća tako da je proizvod isplativ. Oni proizvodi tj. jedinice koje su loše ocenjene dolaze kod nas po nižim cenama...
Neću da ulazim u priču koliko je ovo tačno već samo prenosim ono što sam pročitao.

Ipak, lično sam se uverio da neke dosta veće i ozbiljnije proizvode u fabrici nakon finalne provere upravo ovako klasiraju, oni lošiji sa većom verovatnoćom da se pokvare imaju nižu nabavnu cenu pa ih kupuju tržišta kao što je naše...
 
...slazem se sa tim, da je klasifikacija po proizvodnji zastupljena! NE verujem da je ulozen trud i sredstva da se proizvod klasira ili proverava, sigurno je da se nama posalju `Made in China` ili `refurbished` serije, za `finija` trzista nesto drugo...ali, na stranim forumima, upravo Amerikanci prijavljuju iste probleme - Fuze, Clip, jos neke Sanse postaju nevidljivi za comp, baterija se ne puni! Jedino na sta mogu da sumnjam, jeste da se software zaglupi ako mu u nekom trenutq nedostaje memorija..vidjao sam da su se zalili na poruq tipa `Please free 90MB` ili nesto tome slicno...neka napise neko ko je imao isqstvo slicno mojem, da li pre otkaza memorija Sanse bila puna do kraja...mozda je to uzrok, gledao bi da izbegnem slicnu situaciju `sutra`...pozzz
 
Imam par pitanja:
kako da stopiram pesmu ili pregledanje slika ili radio recimo, znači gde je ona funkcija koja je na prikačenoj slici (iskopah neku na brzinu) simbolizirana kvadratom, recimo slušam radio i hoću da ga stopiram i izađem u meni, nigde nema te opcije, moram da odem na muziku pustim mp3 da bi stao radio i onda opet isti problem kako sad stopirati muziku isto i sa slikama, pustim muziku odem pogledam sliku i ako u osnovnom meniju izaberem "Sada pušteno" (now playing ili tako nešto) on se vrati na sliku a ne na muziku.

Pitao sam ovde da li može da se namesti da se plejer isključi posle zadatog vremena, recimo 30 minuta i dobio odgovor da može ali ja nešto ne vidim tu opciju u plejeru.

sansa view je u pitanju.
 

Prilozi

  • jewel_debie_howe.jpg
    jewel_debie_howe.jpg
    12 KB · Pregleda: 118
Poslednja izmena:
Cisto da obavestim, malopre sam slucajno proverio za firmware, i izasao je novi za Sansu Clip. Nista posebno novo ne donosi, uglavnom ispravke novih bugova, i koliko kapiram, nesto je zamenjeno kod shuffle-ovanja :) .
 
Iz Sandiska su rekli da ce se pozabaviti file/folder browsingom u sledecoj verziji softvera. I to da docekam i nista mi vise ne fali. :)
 
A red bi bio da srede taj algoritam za random mod. Kao sto je neko ranije rekao, kao da zna koju pesmu necu da slusam, pa mi je namerno pusta :D . Po mom misljenju, dobra funkcija bi bila da prilikom dugog pritiska na ono srednje dugme moze da se obrise pesma (tj. da se tom dugmetu moze dodeliti ta funkicja).
 
Poslednja izmena:
nasao sam novi firmver samo za americku 'A' verziju / bez podesavanja parametara diktafona i bez snimanja radija , high volume ima /

moze neki link za dwnld evropske ...
 
Jel može neko da napiše, provereno, koliko drži baterija na Clipu ako se sluša FLAC, čitajući postove zaključio sam da ne više od par sati pa se pitam čemu onda uzimati Clip od 4Gb ako će se slušati samo Flac, jer baterija ne može da pokrije 4 Gb, ovo naravno samo ako se ubode ispravan Clip.
Hvala unapred
Pozdrav
 
FLAC znacajno smanjuje trajanje baterije, sto je i logicno. Ako se lepo secam, pada na nekih 65% svog nominalnog trajanja.

Meni bas i nije najjasnija potreba usnimavanja FLAC pesama u Clip.
 
Bezite od Sandiska.Pa pogledajte samo forume,puni su kritika.Clip se cinio kao pomak napred,ali...koliko para toliko muzike.
 
Bezite od Sandiska.Pa pogledajte samo forume,puni su kritika.Clip se cinio kao pomak napred,ali...koliko para toliko muzike.

:trust:
Garantovano nisi video ni jedan SanDisk model uživo. Ja posedujem e260 preko godinu dana, moj brat Sansu Fuze, nikakvih problema nema.
 
Opet cu citirati Nidzu:d
"Chovek na ovom forumu moze svashta da prochita":D

Koristim Sansu e260 godinu dana,i sve radi besprekorno.;)
 
:trust:
Garantovano nisi video ni jedan SanDisk model uživo. Ja posedujem e260 preko godinu dana, moj brat Sansu Fuze, nikakvih problema nema.

Taj rad... Cinjenica da su Clipovi imali bugove, i to izgleda samo na ovim nasim siromasnim trzistima (jos na stranim forumima ne videh da se nekome desavaju slicne stvari, a tamo ima vise korisnika nego ovde). Plejeri su zaista dobri. Nisu basnoslovno skupi, ali ipak predstavljaju odredjenu klasu

Samo pogeldaj koliko ih je prodato. U toliko velikom broju, logicno je da imas znatan broj felera ili reklamacija ili cega. Pa kada bi se oni RedCat ili kako se vec zovu prodali u tom broju, reklamacija bi bilo bar 50% vise.
 
Da li zna neko šta je sa Soft Division, ne radi im sajt, mail, telefon, a taman sam prelomio da se upustim u avanturu i uzmem Clip od 4 Gb, pa nek ide život..............
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno