Šta je novo?

Sansa mp3 plejeri

Mislim da bi mogli da ti na vedu manju cenu, a i da stave ovu, carine ti samo cifru preko 50e ako sam dobro shvatio, tako da bi bilo nešto minimalno.
 
Nađoh na još par mesta kod nas (navodno ih imaju na stanju), na jednom je 6800 za 4GB, na drugom 6000 za 2GB...
Na kraju ću da popizdim i kupim polovnu Sansu E260 na KP za 30e...
 
Vidim da se neki žale na jačinu zvuka, to je ona fora EU vs rest of the world u meniju?
 
Vidim da se neki žale na jačinu zvuka, to je ona fora EU vs rest of the world u meniju?

Da. Ranije je bilo da se samo odabere USA i nema tog ograničenja, ako to više nije slučaj, preporuka za Rockbox (pod uslovom da je uredjaj podržan). Koristim na svojoj Sansi Clip već dugi niz godina, jako korisna stvar.
 
Ok, na E-bay su mi odgovorili da mogu da navedu nižu cenu da bih izbegao carinjenje...sad još da razmislim da li da uzmem kod nas (ako ima na ona 2 mesta) za manji kapacitet ali brzu dostavu i garanciju ili da naručim sa E-bay verziju od 8GB sa čekanjem od bar 2 nede5e, rizikujem cimanje sa carinom i bez garancije...nekako naginjem ka prvoj varijanti, heh. Samo ako imaju.
 
Kapacitet, osnovni, ti je manje-više, po meni nebitan, jer možeš da dokupiš uSD karticu (koje su danas prilično jeftine). Kupi jeftiniji.
Za istu, sličnu cenu, pre bih kupio kod nas (ako ga imaju na stanju).
 
Poslednja izmena:
Yah, tako nekako sam i razmiš5ao...u svakom slučaju ću da ubacim karticu od 32GB. Sutra ću da proverim imaju li ih.
 
Well, kod nas definitivno nemaju Clip. Taman pomislih da naručim sa E-baya, naletim na oglas na KP, neki lik je prodavao Clip+ za 1000 din, sa slom5enom štipa5kom i popriličnim stažom. Ugrabio sam ga, čisto da isprobam, ubacio mu Rockbox i zapanjio se kakav je zvuk u stanju da ispumpa...gura moj Takstar bez problema, veoma glasno. Kupio sam karticu, očekujem čitač, i zabava može da počne. Pa koliko mu izdrži baterija, hue...
 
Izasao update za sport klip..iznenadili me da uopste i azuriraju.

Za ovih pola godine, pokazao se odlicno, kvalitet zvuka odlican, baterija jako dugo traje, jedina "zamerka" sto se ovaj neki gumirani sloj sa plejera koji je oko prednjeg dela, izgulio, a sto je najsmesnije, povrsina ispod je mnogo lepsa, tako da ne znam sto su uopste i premazivali.
 
Izasao update za sport klip..iznenadili me da uopste i azuriraju.

Za ovih pola godine, pokazao se odlicno, kvalitet zvuka odlican, baterija jako dugo traje, jedina "zamerka" sto se ovaj neki gumirani sloj sa plejera koji je oko prednjeg dela, izgulio, a sto je najsmesnije, povrsina ispod je mnogo lepsa, tako da ne znam sto su uopste i premazivali.

Jel mozete da mi kazete koliko vam traje baterija na vasim sansa plejerima. Drug ima Clip+ valjda i ucinilo mi se da njemu traje mnogo krace baterija nego na mom iPod nano 5G(koji gura izmedju 20 i 30 sati). Postalo mi je malo 8GB memorije pa bih da se podmladim malo, a ne kupuje mi se neki iPod sa oglasa.
 
Koji MP3 bi mi preporucili?
Dva SanDisk plejera su mi crkla sama od sebe pa ih ne bih kupovao opet.
Prodadoh nov iPod Touch pre neku god. i sada za tu neku sumu ne mogu da nadjem takav na oglasima a da nije prosao kroz minsko polje. :D
 
Nekih 50-60 eventualno 70e.
Bitan mi je kvalitet zvuka, ostalo manje vise.
 
Za 60-ak $ imas FiiO M3

Review: Fiio M3 – Ultra Portable Audio
http://www.head-fi.org/t/780622/fiio-m3-ultra-portable-8g-64g-2-0-320-240-tft-50mw-flac-ape-aiff-in-line-control-ogg-mp3-aac-wma-24-hours-hifi-earbuds

Kakav je kvalitet izrade i zvuka nemam pojma ali ima sasvim dovoljno informacija po netu.. u svakom slucaju ne moze mnogo da se ocekuje od low end plejera ali verovatno je dobar za te pare.

Za oko 100$ (na snizenju) vec moze da se nadje X1 http://headfonics.com/2014/10/the-x1-dap-by-fiio/
 
Poslednja izmena:
Za te pare jedino sansa.

Neka hvala, na dve sam vec bacio pare i obe sanse su umrle same od sebe.


Pogledacu, ima li Ruizu negde kod nas?

Za 60-ak $ imas FiiO M3

Review: Fiio M3 – Ultra Portable Audio
http://www.head-fi.org/t/780622/fiio-m3-ultra-portable-8g-64g-2-0-320-240-tft-50mw-flac-ape-aiff-in-line-control-ogg-mp3-aac-wma-24-hours-hifi-earbuds

Kakav je kvalitet izrade i zvuka nemam pojma ali ima sasvim dovoljno informacija po netu.. u svakom slucaju ne moze mnogo da se ocekuje od low end plejera ali verovatno je dobar za te pare.

Za oko 100$ (na snizenju) vec moze da se nadje X1 http://headfonics.com/2014/10/the-x1-dap-by-fiio/

Pogledacu M3 i X1. Mada ne zivim u USA vec u Srbiji pa verovatno ove cene ne vaze kod nas, ako ih ima uopste u prodaji.

Edit

X1 je 15.500 din sto debelo prevazilazi budzet. -.-
M3 nigde nema u prodaji...

Ja napisah za budzet da je neki max 70e a dobih savet za plejer koji je maltene duplo skuplji. :)

hsv.stoned, nemoj vise druze ovakve preporuke. :D
 
Poslednja izmena:
Pa nema neki izbor..mozes na aliju da vidis onaj xduoo X2
 
Pa nema neki izbor..mozes na aliju da vidis onaj xduoo X2

Znam da je nikakav izbor, zato i pitah za preporuku.

Inace nasao sam iPod nano 7th, 16GB nov za 80e, dolaze i originalne slusalice uz njega, barem tako pise u oglasu.
 
Kada sam pomenuo ta 2 plejera mislio sam na narucivanje sa ali-a gde su cene oko 60$/100$. Ne znam zasto uopste pominjes cenu X1 sa domaceg trzista kada se zna koliko je kod nas sve skuplje?
A taj X1 sam pomenuo samo kao mogucnost (jer ne prelazi mnogo budzet od 70e), M3 ti cenovno najvise odgovara, nadjes proverenog prodavca na ali-u i to je to.

Inace imas i M3 u domacoj prodavnici 4A...o, Call for Price (kako su sami napisali) pa ces znati cenu ali sigurno ce traziti jedno 8-9k din za taj plejer. A kod njih mozes i da probas kako zvuci (sto je uvek najbolja opcija), ako imaju na stanju uopste.
 
Poslednja izmena:
Ako ti je dovoljno 16 gb ok..

Samo prebaci pitanje na podforum "sta kupiti od..." u sekciji za mp3.

Meni je sansa sport jedini izbor ispod fiio...ostalo ni ne gledam.
 
Kada sam pomenuo ta 2 plejera mislio sam na narucivanje sa ali-a gde su cene oko 60$/100$. Ne znam zasto uopste pominjes cenu X1 sa domaceg trzista kada se zna koliko je kod nas sve skuplje?
A taj X1 sam pomenuo samo kao mogucnost (jer ne prelazi mnogo budzet od 70e), M3 ti cenovno najvise odgovara, nadjes proverenog prodavca na ali-u i to je to.

Inace imas i M3 u domacoj prodavnici 4A, Call for Price (kako su sami napisali) pa ces znati cenu ali sigurno ce traziti jedno 8-9k din za taj plejer.

Druze sve je to u redu, ali ja ne znam sta si ti mislio, vec mogu da procitam ono sto si napisao.

Pominjem cenu sa naseg trzista jer ovde i zivim, pa je logicno da ovde i pazarim, ako nista drugo makar zbog garancije.

X1 preko mozda ne prelazi mnogo budzet od 70e, ali kada porucis ovde i na to dodas carinu i PDV, prelazi budzet dosta vise, plus sto se sa garancijom mozes oprositi.

Nemoj pogresno da me shvatis, hvala tebi na predlogu, ali bih izbegao "dranje" nase carine i bacanje garancije uz vetar. :)

Provericu za M3.

Ako ti je dovoljno 16 gb ok..

Samo prebaci pitanje na podforum "sta kupiti od..." u sekciji za mp3.

Meni je sansa sport jedini izbor ispod fiio...ostalo ni ne gledam.

Verujem i znam iz iskustva da sanse lepo sviraju, samo sto u mom slucaju crkavaju same od sebe, pa ne bih opet kupovao isto.

Deluje zanimljivo xduoo X2 i vidim da se cena krece oko 40e sto nije mnogo, ako stvarno tako dobro zvuci kao sto pisu ljudi koji ga imaju.
 
Odes lepo do 4A prodavnice i na licu mesta proveris kako zvuce i M3 i X1 (cisto da bi cuo tu razliku), kapiram da ce M3 ceniti oko 8-9k din sto odgovara budzetu od 70e ili prelazi za 400-500 din ali je velika prednost sto mozes da cujes kakav je zvuk + domaca garancija.
 
Naravno, za X1 sam i ranije citao recenzije i uglavnom ga hvale po forumima, ali mi prelazi budzet poprilicno. Svraticu da poslusam M3 kada budem bio u mogucnosti, 400-500 din nije mnogo preko budzeta. Hvala na preporuci. ;)
 
+1 za M3, ako ga ima kod nas po normalnoj ceni. Ako ne, trebalo bi da ga imaju u Penon Audiu (kinez) kao i xDuoo X2 i još poneki kineski playeri za koje nemam pojma kakvi su. A možeš i da naručiš Sansu Clip(+) sa eBay-a.
 
E da, m3 pusta do 96/24 flac..ako ti je bitno, dok su fiio x serije full hifi plejeri.
 
Nikome ne treba da bude bitno 96/24. Potpuno nebitna specifikacija.
 
Zanima to mnoge sada...pogotovo one sto skidaju ogromne ripove..pa reko cisto da pomenem.
M3 se pojavio na aliju...razmisljam se da narucim, jeste da je entry level i rang sanse, ali mi se svidja..taman da uporedim ovo moje cudo i sa njim, s obzirom da mi x1 nije bio toliko bolji od ovog, sem u izradi, pa mi nije opravdao tada dodatnih 7000...a i da podelim zanrove po plejerima.[emoji1] Definitivno su telefoni i dalje inferiorni u reprodukciji zvuka.
 
ja sam razmišljao da poručim XDUOO X3, iz kine naravno, ne pada mi na pamet da ga kupujem ovde.
Takođe mislim da su sonijevi plejeri prilično korektni!
 
Nazad
Vrh Dno