Šta je novo?

Sansa mp3 plejeri

Sleep je za koliko ce se ugasiti svetla (valjda). Trenutno se puni, ali sam 99% siguran da je tako. Koliko se secam, kada je podesavanje na Normal, jacina je ogranicena na 70%.
 
Poslednja izmena:
Pogresio sam. Nije to to. Sleep je valjda obavezno gasenje posle nekog vremena.
 
Upravo tako :)
 
danas sam kupio sansu od 2 gb i zanima me sledece:
koliko punim bateriju prvi put?
mogu li da koristim bilo koji adapter za punjenje iz uticnice?
 
oko 4-5 sati...bilo koji usb ili adapter. mada sam čuo da kod boljih laptopova postoji problem jer smanjuju napon i prekidaju rad usb ...
 
Dobili smo odgovor na to malo iznad ;) .

U principu oko 4 sati je sasvim dovoljno. Tada vec sigurno ima 100%.
 
FLAC bas voli bateriju :beer:
Sinoc pusio jedan FLAC album koje je kompresovan sa nekih 60-65% i stavio da ide celu noc. Baterija je izdrzala oko 10h (sansa fuze). Dok sa mp3 je oko 20-21h zavisno od kompresije.
 
Poslednja izmena:
pa da. sta si ocekivao, 700-800kbps flac, naspram 320 mp3, mora da skrati bateriju dosta. Cak sam primetio da mi mp3 0d 192 znacajno smanji zivot baterije u odnosu na 128kbps mp3
 
Dakle, koja je konacno jacina zvuka na Sansa fuze ? Dosta ljudi se zali kako je "tih", drugi kazu da je zvuk fantastican... sta je konacno zakljucak ? Ne bih voleo da dam toliko para i da posle ne mogu da uzivam u glasnoj muzici, tj da se recimo zvuk autobusa cuje glasnije od pesme :(
 
Sandisk Fuse, moji utisci posle par meseci koriscenja:
- kvalitet izrade odlican 10/10 (uzimajuci u obzir cenu)
- interfejs i lakoca koriscenja 9/10
- trajanje baterije, pre dva dana ponovo sam napravio mali test:
Mp3 128 kbit - baterija drzi 20h i 45min
Flac oko 65% kompresije - baterija drzi oko 10h
- Podrska za formate, mp3, wma, flac, ogg ... 10/10
- Kvlatet radija, prosecan ali zadovoljava potrebe 7/10
- Kvalitet zvuka, odlican, izvaredan ... 10/10
- Jacina zvuka - player je generalno malo tisi 8/10, ali ...

... ja sam ga prvo koristi sa senn model px100 http://www.headphone.com/guide/by-manufacturer/sennheiser/sennheiser-px-100.php. Sjajne sluske, best bay u klasi do 50E. U nekim trenutcima mi je bila potrebna malo vise glasnoce, zavisno od muzike, snimka, produkcije, ili mesta na kojima se nalazim (javni sabracaj i sl.).
Nedavno sam nabavio akg k416p http://www.bswusa.com/proditem.asp?item=K416P sa kojim je sve leglo na mesto. SPL 126 dB, koje proizvodjac novodi. Potreba za jacinom zvuka vise nepostoji. Mnoogo glasno :).
Znaci fuze + odgovarajuce slusalice (sto kvalitetom reprodukcij, sto odgovarajucim SPL) je bingo.
Preporuka :wave:
 
Poslednja izmena:
hvala za reply, korisne informacije zaista. Ali slushke...malo mi nije prakticno da sa time idem na posao :( Preferiram bubice, ima li neki model koji je bolji od ovih koje se dobiju uz player, a glasniji od senn model px100 koje si ti naveo kao tihe ? Stvarno mi je vazno da imam "glasan" i kvalitetan zvuk.
 
A imate li vi na Fuze ono podesavanje da ogranici volume na "Normal" i "High?
 
Koji firmware koristite?Probajte verziju za Americhko trzishte,i nivo jachine zvuka ce biti jachi za 20-tak %.
 
hm hm, mislim da cu na kraju uzeti taj sansa Fuze :) za slushe cu da pricekam, koristicu ove iz paketa dok ne odlucim sta cu dalje. Valjda ce ove da zadovolje potrebu za pocetak :)
 
aj neka baci neko link sa najnovijim firmwareom ovde, ima ljudi koji sve to prate, pa nije naodmet da sve bude sad na 1. mestu :)
 
Evo link http://forums.sandisk.com/sansa/board/message?board.id=sansafuse&thread.id=4880&page=1.
Prati korake, sve je vrlo jednostavno i radi iz prve. Skidas ovaj fw For EUROPE w/ FM

O da, a na temu nivoa zvuka ... hehehe :smoke:

UTIŠAVANJE U EVROPI 14.10.2008.

09:52 - Evropska unija poručila je ljubiteljima muzike da utišaju zvuk na svojim MP3 plejerima, pošto u suprotnom ruzikuju trajan gubitak sluha.

Evropski naučnici ustanovili su da bi između 2,5 i 10 miliona Evropljana moglo da izgubi sluh ako u periodu od najmanje pet godina više od sat vremena dnevno sa MP3 plejera slušaju muziku opasnog intenziteta zvuka – većem od 89 decibela. Kompanija ''Apple'' bila je prinuđena da povuče svoje ''I–Pod'' plejere iz prodavnica u Francuskoj i na tom uređaju izvrši promenu softvera kako bi bili u skladu sa limitom od dozvoljenih 100 decibela. (agencije)


izvor http://www.radio021.info/
 
Poslednja izmena:
Zipa ovaj oglas:

http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=10306
http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=10305

Slusalice su nove, ivezene iz Nemacke. Od doticnog sam uzeo akg k416p, mnogo povoljnije nego na ebayu, a kod nas da i negovorimo.
Procunaj malo po netu o karakteristikama bubica. Mali vodic: senn px100 SPL 114dB, a akg k416p 126dB.

poz

ne razumem se u sluske, duduk sam za to, ali usi se bune.. oce nove :-devil-:

kakve su ove iz tog oglasa, jel vredi uzimati? za vikend se vidim s jednim pijateljem iz sombora pa taman da mi donese (lik koji prodaje je iz sombora) pa razmisljam da pazarim, nije skupo. ili mozda nesto drugo za te novce? znam da nije tema, al planiram i clip u skorije vreme, pa taman oma i sluske da uzmem :)
 
ne razumem se u sluske, duduk sam za to, ali usi se bune.. oce nove :-devil-:

kakve su ove iz tog oglasa, jel vredi uzimati? za vikend se vidim s jednim pijateljem iz sombora pa taman da mi donese (lik koji prodaje je iz sombora) pa razmisljam da pazarim, nije skupo. ili mozda nesto drugo za te novce? znam da nije tema, al planiram i clip u skorije vreme, pa taman oma i sluske da uzmem :)

Bubice nisam slusao, pa ne mogu da komentarisem kvalitet zvuka, ali mislim da je cena vrlo povoljna u odnosu na cene u prodavnicama. Slusalice su nove.
 
Evo pazario sam Fuze + karticu od 4 gb ! Mogu vam reci da je onako " na prvi pogled " fantastican !!! Opcije su vrhunski uradjene, znaci posle prvog ulazenja u Settings sve sto sam hteo da namestim i nadjem uradio sam za bukvalno 30 sekundi ! Toliko je lepo namesteno, sve je logicno i fantasticno :)

Zvuk je ( sa default slusalicama ) skroz ok i posle namestanja zvuka na "high" u opcijama previse je glasan, sto je odlicno :)

Sad sam ga upalio da skroz istrosim bateriju pa da je onda " formiram" do kraja, po predlogu prodavca. Mada me cudi jel mi je on rekao da je baterija fabricki puna oko 5%, mada ja vidim da je moj dosao sa baterijom koja je 50% puna, pa me malo buni. Jel ima neko ko se seca koliko mu je bio nivo baterije nakon 1. paljenja ?

Uglavnom , za sada ocena 10 /10

edit : Power dugme je malko retardirano, tj nije dugme nego neki slider :) al i dalje sve cool :)
 
Poslednja izmena:
U principu je zaista oko 5-10%. Ali po merenjima vise. Vec posle kraceg koriscenja vidis da tu i nema vise od toga, jer se ubrzo ugasi :).

Slajder je ok resenje.
 
Sad sam ga upalio da skroz istrosim bateriju pa da je onda " formiram" do kraja, po predlogu prodavca. Mada me cudi jel mi je on rekao da je baterija fabricki puna oko 5%, mada ja vidim da je moj dosao sa baterijom koja je 50% puna, pa me malo buni. Jel ima neko ko se seca koliko mu je bio nivo baterije nakon 1. paljenja ?

Uglavnom , za sada ocena 10 /10

edit : Power dugme je malko retardirano, tj nije dugme nego neki slider :) al i dalje sve cool :)

Heh, kod mog Clipa je baterija bila skroz prazna kad sam ga kupio pa sam se istripovao da mi je pokvaren primerak :D. Inače koliko sam se ja informisao nije potrebno formirati bateriju (isto važi i za novije mobilne telefone).

Inače, slider je extra rešenje pogotovu jer je i Lock objedinjen (extra za autobuse kad je gužva :D)
 
Evo pazario sam Fuze + karticu od 4 gb ! Mogu vam reci da je onako " na prvi pogled " fantastican !!! Opcije su vrhunski uradjene, znaci posle prvog ulazenja u Settings sve sto sam hteo da namestim i nadjem uradio sam za bukvalno 30 sekundi ! Toliko je lepo namesteno, sve je logicno i fantasticno :)

Zvuk je ( sa default slusalicama ) skroz ok i posle namestanja zvuka na "high" u opcijama previse je glasan, sto je odlicno :)

Sad sam ga upalio da skroz istrosim bateriju pa da je onda " formiram" do kraja, po predlogu prodavca. Mada me cudi jel mi je on rekao da je baterija fabricki puna oko 5%, mada ja vidim da je moj dosao sa baterijom koja je 50% puna, pa me malo buni. Jel ima neko ko se seca koliko mu je bio nivo baterije nakon 1. paljenja ?

Uglavnom , za sada ocena 10 /10

edit : Power dugme je malko retardirano, tj nije dugme nego neki slider :) al i dalje sve cool :)

Cestitam na izboru :D.
E sad se "protegni" za bolje sluske :wave:
 
Ne mora odmah, ako su iste kao kod Clipa, podnece ih. Znacajno su bolje nego kod drugih plejera koji se razvlace po prodavnicama.
 
Evo jos zapazanja. Upgradeovao sam firmware i skinuo video converter ( 96mb ) bez ikakvih problema ! Znaci isto je kao sto je kolega Pirate napisao u svom postu.

Prebacio sam neku animaciju, slike, i muziku. Program koji konvertuje media file-ove koje prebacujete jako je jednostavan i prilicno brz, milina je raditi sa njim. Jos jedan plus je sto mozete snimiti muziku, slike, video fajlove onako "odjednom", a player ce sam rasporediti u odgovarajuce foldere, tj video fajlove u video folder, slike u pictures itd.

Zvuk je stvarno dobar, sluske su ok, nisam neki expert za zvuk ali mogu da prepoznam kad nesto ne zvuci kako treba.

Takodje, jedna molba, ako moze neko da mi objasni u par reci sta znaci OGG i ono drugo sto je omoguceno novim firmaweom, uz primer ako moze :) Gledao sam na wikipedi-ji ali nemam vremena da proucavam sad posto sam na poslu. Hvala unapred :)
 
Takodje, jedna molba, ako moze neko da mi objasni u par reci sta znaci OGG i ono drugo sto je omoguceno novim firmaweom, uz primer ako moze :) Gledao sam na wikipedi-ji ali nemam vremena da proucavam sad posto sam na poslu. Hvala unapred :)

- OGG ti je format audio kompresije baš kao što je i MP3 ili WMA i slični, znači samo jedna vrsta audio zapisa, ništa više.
- koliko sam ja upoznat novi firmware ti omogućava puštanje FLAC fajlova, opet isto što i mp3 samo što je flac kao loosles format tj. nema gubitka kvaliteta/nema kompresije u zvuku, kao trebalo bi da je "kao original" ali su fajlovi znatno veći (jedan prosečan album od recimo 12-15 numera može da zauzme i do 700 Mb).
Za detalje vidi ovde: Sajt.

A sad ja nešto da pitam, ako bi ste se odlučivali između Sansa e280 V2 8GB FM OVDE i Sansa View Player 8GB OVDE
koji bi ste izabrali i koje su to realne prednosti jednog u odnosu na drugi...
 
Poslednja izmena:
Sansa e280 ti je stariji model. Mislim da mu je Sansa View naslednik.

U svakom slucaju, e280 ima ekran od 1.8", View 2.4. Upravljanje ti je mnogo lepse reseno (i zanimljivije, pogotovo za okolinu :D ).

To su one ocigledne prednosti, za ostale ne znam sta da ti kazem. Dizajn je svakako nas strani view-a.
 
Nazad
Vrh Dno