Šta je novo?

Sansa mp3 plejeri

Zahvaljujem :)

Da li neko ima predstavu koliki je vek trajanja ugradjenih baterija sansinih modela playera?
 
Uzeo sam Fuze :).
Ali imam problem :d
Player je stigao, lepo ga otpakovao i upalio cisto da vidim da li radi. Player je radio jedno 10 min, cisto sam malo prosao kroz menije da vidim kako sve to funkcionise i tako to. Firmware je 01.01.11F cini mi se. F je sigurno bilo zadnje. Zvuk OK, sa senn px100, ali je tih. Hmmm. Koliko znam fuze je unapredjena verzija clipa, a sa clipom svi su govorili da i na pola zvuci sasvim glasno.
Btw player je ugasio. Povezem usb kabl, spojim na laptop da se puni i nista. Koliko znam treba da se pojavi neka siglalizacija za punjenje baterije, zar ne. Ovde nista. Ni windows ga neprepoznaje. Ne znam o cemu se radi. Win je xp sp2 + wmp 11. Fuze je podesen u MSC mod. Cudi me sto ne mogu ni da ga napunim.

Jel ima neko predlog, sta dalje. Krajna solucija je zamena, ali je uzet u BG, pa bih to ostavio kao zadnju opciju, cisto zbog cimanja.

Help :type:
 
Poslednja izmena:
Ja sam morao da reinstaliram WMP11 da bi Windows prepoznao Clip. Mada ne razumem da li player uopšte neće da se upali ili samo Windows neće da ga prepozna. Ako je ono prvo kod mene se to rešava tako što držim switch za paljenje nekih 10-15 sekundi, desilo mi se dva put do sada da mi je player zab'o i to je oba puta pomoglo.
 
Ako je ono prvo kod mene se to rešava tako što držim switch za paljenje nekih 10-15 sekundi, desilo mi se dva put do sada da mi je player zab'o i to je oba puta pomoglo.

Izgleda da je ovaj saco patent resava problem :-devil-:. Tenks men :wave:

OK. A sad kako pojacati nivo zvuka, tj da player bude glasniji. Da li da firmware bude sa A? Koliko znam on ima plus 10 dB. E sad, da li ostaje sve ostalo: fm, voice, ...

poz
 
Poslednja izmena:
A sto ne pokusas da stavis volume na high, mozda ce te to zadovoljiti.
 
Nota po pitanju fw prefiksa:
A - Americas
E - Europe w/o radio
F - Europe w/ radio

Koliko sam video, novi firmware za Fuze je trenutno u QA (Quality Assurance) fazi tesitranja, sto bi moglo da znaci da ce se uskoro i pojaviti.
Od izlaska FW-a za clip 01.01.29, ocekivanja Sansa korisnika su postala "nadprosecna", drugim recima, svi sada ocekuju od novog firmware-a ne samo da pokrpi postojece bugove vec i da donese nesto novo. Zato mislim da ono "uskoro" treba prihvatiti sa odredjenom rezervom.

A ovo pisem iz razloga sto mi se cini da problem koji Pirat ima sa svojim plejerom je samo posledica softverskih anomalija :).
Takodje bih ti preporucio, da kada god naidjes na problem sa USB portom ili OS-om, probas i na nekom drugom kompu (novijeg datuma).
 
Nota po pitanju fw prefiksa:
A - Americas
E - Europe w/o radio
F - Europe w/ radio
Da li onda mogu da stavim fw sa prefiskom A. Nivo zvuka jaci, a ostalo sve isto. Jel tako? Da li gubim nesto sa tim americkim podesavanjima, ili dobijam sto mi je nepotrebno.

Koliko sam video, novi firmware za Fuze je trenutno u QA (Quality Assurance) fazi tesitranja, sto bi moglo da znaci da ce se uskoro i pojaviti.
Od izlaska FW-a za clip 01.01.29, ocekivanja Sansa korisnika su postala "nadprosecna", drugim recima, svi sada ocekuju od novog firmware-a ne samo da pokrpi postojece bugove vec i da donese nesto novo. Zato mislim da ono "uskoro" treba prihvatiti sa odredjenom rezervom.

Cekamo novi fw za fuze :D. Jel on donosi flac podrsku:-devil-:?

Takodje bih ti preporucio, da kada god naidjes na problem sa USB portom ili OS-om, probas i na nekom drugom kompu (novijeg datuma).

Naravno, ima laptop i desktop. Oba kupljena ove godine. Nazalost ostao sam bez monitora na desktop, tako da je samo laptop bio u funkciji. Ali stvarno me je zbunilo sve to oko "prepoznavanja" i punjenja. Ali eto, proradilo.

Poz :wave:
 
Poslednja izmena:
Da li onda mogu da stavim fw sa prefiskom A. Nivo zvuka jaci, a ostalo sve isto. Jel tako? Da li gubim nesto sa tim americkim podesavanjima, ili dobijam sto mi je nepotrebno.

Nisam probao. Iskren da budem nije mi bas najjasnija razlika izmedju americke i evropske verzije. Mozda ima nekih DRM dodataka, jer oni tamo pate od toga.
Probacu jednom prilikom pa cu ti javiti.
Ali nigde nisam procitao da postoji razlika u nivou zvuka u zavistnosti od regije firmware-a

Btw, dodali su i P kao prefiks za Pacific :)

Cekamo novi fw za fuze :D. Jel on donosi flac podrsku:-devil-:?
Ah da...cekamo...da li ce biti podrske za flac, videcemo kad izadje
 
Posle dve nedelje baterija se ustalila na oko 20-21h :). Izrada, zvuk, lakoca koristenja, ... Vrlo zadovoljan. Preporuka :wave:
 
izasao novi firmware za fuze
 
I? Pusta li flac?
 
Da li fuze predstavlja bolji izbor od cowon iaudio7 ili creative zen x-fi ili sony A720? Ono što oću da pitam koja verzija ovih playera od 8gb predstaavlja najbolji izbor? :) Baterija,kvalitet zvuka na prvom mestu.
 
na fuze mozes da dodas jos 8 gb sa microsd karticom...i mislim da zadovoljava u svim segmentima...vrti spotove, fotke, radio, dosta formata muzike, ne treba ti softver za prebacivanje muzike, baterija izvrsna (~16h drndanja )...i odlican zvuk
 
Poslednja izmena:
Pitanje je mozda glupavo ali da li su glasni dugmici kad se pritiskaju na sansa clipu? Zelim da kupim ali ako jako kvrcka onda me to malo odvraca od kupovine.:trust:
 
pa...kucka klip...ko stari mobilni.
Ali zato je naslepo lakse upravljati :)
 
A da li su dugmici glasniji nego na Blueberry tomcat? Necu da uzmem BB ali ipak poredjenja radi zato sto sam imao prilike da probam BB Tomcat.
 
Poslednja izmena:
A da li su dugmici glasniji nego na Blueberry tomcat? Necu da uzmem BB ali ipak poredjenja radi zato sto sam imao prilike da probam BB Tomcat.

Sto ti toliko bitno, da ne probudis ukucane kad navece kuckas? :) Cuje se ono klasicno i tiho "tk, tk" na Sansa clip-u ;)
 
Poslednja izmena:
Ma i zbog familije, a i generalno ne volim tako glasan zvuk. ^^ Sad imam neki hyundai mp4 player koji mi je riknuo, a necu da ga nosim na servis. ^^ Dobio sam ga kao zamenu za moj sandisk mp3 player koji je moj drug izgubio pa mi je u zamenu za taj plejer dao ovaj hyundai. Ok prvih par meseci je ok radio, i posle kad sam ga istakao iz usb drivea bez onog safely remove hardware, poceo je da brljavi i sad se samo pojavi logo kad ga ukljucujem i ugasi se. No, poenta je da je taj plejer imao dosta iritantan zvuk pri pritiskanju dugmica. Uzasno glasno. Cini mi se da je u pitanju mp-572v. U svakom slucaju poceo sam da stekam pare pa cu za oko nedelju dana ili dve da kupim clip. Gledao sam i e250, svidja mi se, ali jednostavno mislim da mi pored clipa nece trebati. ^^
 
Planiram da uzmem mp3 za oko 50e, a dvoumim se izmedju Sansa Clip i Creative Muvo T200 (oba od 2GB). Muvo sam nasao za oko 4200, dok je Sandisk nesto jeftiniji.
Ako bih uz Sansu uzeo i Senn Mx360 bila bi skuplja oko 500 dinara (4700-4800).
Jeste da je ovo "Sansa" topik, ali ako neko moze da uporedi ova dva plejera i da da preporuku, bio bih zahvalan... :)
 
Od jake ste mi vi pomoci...:p



Nego, imam par pitanja.
Power settings. Ono Auto Power znam sta radi, a cemu sluzi Sleep (sada mi je off)?
Volume. Ima Normal i High. To znaci da je 50% jacine na High, glasnije nego 50% na Normal?
 
Da li ima ikakve razlike između Clipa od 4 i 2 gb, osim naravno u ceni i veličine memorije?
Pozdrav
 
Onaj od 4GB je dostupan samo u srebrnoj boji, ako se ne varam. Ne znam da li ima jos razlika
 
Pojavio se i crni od 4Gb. ali ne kod nas,
da li je moguće ikako na Clipu da se čuje 'original' pesma tj ne kompresovana, pa ma u kom formatu?
Pozdrav
 
Kruze price da ce novi firmware da podrzi FLAC format, kako na Clipu tako i na Fuze-u.
 
FLAC i OGG podrska za Fuze

Kruze price da ce novi firmware da podrzi FLAC format, kako na Clipu tako i na Fuze-u.

E evo ga...

Sansa Fuze Version 1.01.15

New features:

- FLAC codec for audio is now supported
- OGG codec for audio is now supported
- New Audible AAX format is now supported
- Include embedded album art support for MP3 playback

Enhancements:
......

Ceo release notes...
 
Nazad
Vrh Dno