Šta je novo?

3 GB problem

Jaruzelski

Slavan
Učlanjen(a)
24.03.2007
Poruke
169
Poena
319
Stavio sam treci modul RAM-a, isti tip memorije koji vec imam (Kingmax Mars DDR2 800). Dobijao sam dosta BSOD-ova tokom igranja, uvek sa razlicitim porukama (irql not less or equal, pa memory management, pa neki dxgkernel.sys i jos neki)

Sad sam izvadio taj treci modul i cekam da li ce biti novih BSODova... Sta mislite, da li je to bilo do RAM-a ili je mozda napajanje? Dosta je matoro, a moguce je da 360W nije dovoljno. Ne znam koliki je RAM potrosac...
 
Poslednja izmena:
Izvrti ti prvo neki memory test, moguće je da taj modul ne valja.
 
irql not less or equal se meni pojavljivao kod jednog falichnog modula tako da moguce da taj treci shto si dodao nije ispravan. poslushaj Dandy-a i izvrti Goldmem ili neshto sluchno.
 
Igrao sinoc WoW i nisam dobio BSOD. Sa onim modulom svakih pola sata... Probacu goldmem.

Neko mi rekao da probam da izmesam slotove, mozda je to problem. Sta mislite?
 
Poslednja izmena:
To se i meni desilo kada sam prvi put dodao jos giga, znaci (BSOD), ladno iako je bila ista memorija pqi na 800 ddr2 cl5, nisu bili isti cipovi tj razlikovala tRC latencija, na starim je bila 21 a na novoj 23 samo to se razlikovalo.Tako da sam morao da menjam.
Proveri sva podesavanja nekim mem programom.
 
Poslednja izmena:
To se i meni desilo kada sam prvi put dodao jos giga, znaci (BSOD), ladno iako je bila ista memorija pqi na 800 ddr2 cl5, nisu bili isti cipovi tj razlikovala tRC latencija, na starim je bila 21 a na novoj 23 samo to se razlikovalo.Tako da sam morao da menjam.
Proveri sva podesavanja nekim mem programom.

Ja sam imao losa iskustva sa tim PQI, kako su se kod tebe pokazali? Na koliko ih drzis?
 
Meni na drugoj masini radi PQI 800 na 960Mhz, na 5-5-5-18 za svaki dan, moze i nesto oko 1000 ali mi je ploca malo losija pa nece da istera...
 
Nazad
Vrh Dno