Šta je novo?

[OPT] Microsoft SideWinder laser gaming mouse OEM - mini review

mINUS

Slavan
Učlanjen(a)
21.05.2005
Poruke
832
Poena
330
Microsoft SideWinder - official site

Topic o misu prvobitno postavljen mozete naci ovde

Kod nas na trzistu dolazi u OEM pakovanju, placen 45eur, tesko se nalazi i ako u cenovnicima tvrde da ga imaju.
Pakovanje : kesica, knjizica, mis i kutijica sa tegicima i zamenljivim teflonskim nozicama. Znaci kutije nema, drivera nema a i sta ce vam, kutija je za smekerisanje po sobi, a driveri se skinu sa neta, osim toga ja ga drzim vec nedelju dana bez driver-a i radi odlicno.

Mis je kvalitetne gradje, nema skripavih zvukova, cvrsto je sastavljen i nema supljina izmedju spojeva, tako da prljavstina nema gde da upada, sa strane je od neke polugume polu plastike, sa gornje strane je neka hrapavija plastika, tockic je od nekog polu-metala i zna da bude hladan na dodir kao i 2 dugmica (back-forward) sa strane.
Mis je ogroman, ergonomski...ja imam moze se reci vecu shaku, al opet mi je mis velik, zadnji deo misa (dupe) mu je ispupchen i ulazi u saku, kad ga uhvatim i dalje mi prsti ne stizu do kraja levog i desnog klika sto nikako ne smeta pri koriscenju samo naglasavam da je dugacak.
Ljudi sa omanjom rukom zaobidjite ga u sirokom luku, kao i ljudi koji miseve kontrolisu sa prstima bez koriscenja palca i nosenja (podizanja od stola).
Nije lagan za navikavanje, prvi dan - smor, drugi dan je vec bilo lakse, posle evo nedelju dana lagano ulazim u fazon i ne vraca mi se na stari :D
Mis je tezak, uopste ne kapiram sta ce im tegici, mozda ih posle perioda navikavanja na misa i stavim, za sada su totalno nepotrebni. Teflonske nozice sam odma zamenio za bele (po defaultu dolazi sa sivim) i sad se jos vise kliza.
Znojenja ima, presao sam call of juarez za ovih nedelju dana i ne mogu reci da mi se ruka nije znojila, al se nije ni klizala.
Donja povrsina misa je takodje ogromna, sto znaci da mu treba sto klizavija podloga, sobzirom na to da sam koristio platnene podloge od 100din koje imaju podosta trenja, sada cu morati da pazarim nesto skuplje ili da ga vozim po stolu kao sa slika dole.
Preciznost je vrhunska sto se i ocekuje, radi na 500Hz usb refresh rate-a kao i G5 sto znaci da mu je odaziv 2ms, profi igraci znaju sta to znaci.
Dugmici : levi i desni klik - imaju neku osrednju dubinu, lagano se pritiskaju, zvuk je cudniji nego kod drugih miseva.
Tockic - je savrsen, sirok i kvalitetan, zadovoljstvo mi je da ga koristim, klik je takodje odlican i koristi se bez ikakvog napora.
Dugmici sa strane - na dobrom su mestu, lagano se pritiskaju vrhom palca i rade bez drivera (forward-back u mozilla-i). Ispupceniji su i takodje prolaze kroz period navikavanja.
DPI - mis ima 3 DPI dugmica (odabrano dugmence svetli) odmah iznad scroll-a, 400-800-2000dpi po defaultu, kao i display-cic koji pokazuje na kolko vam trenutno DPI-a radi mis. Vrednosti su promenljive kroz drivere.

Driver-e nisam instalirao, i nisam se baktao sa makroima.
Nadam se da ovo pomaze ljudima dalje u izboru. :wave:

P.S. Posle 2 i po meseca koriscenja mis i dalje izgleda ko nov i radi savrseno. I dalje bez drivera ;)
I ne vozite ga po stolu jer se tefloncici gule ako je podloga stola hrapava.

Cnet review
Extremetech review
Bit-tech review
Metku review






 
Steta što pre nisam video ovo temu. Miš zaista izgleda kvalitetno. Za mene je vrlo bitno da imam kavalitetan i pouzdan miš, ovaj izgleda upravo tako.
Skoro sam kupio Razer Lachesis, ogličan miš.
 
Steta što pre nisam video ovo temu. Miš zaista izgleda kvalitetno. Za mene je vrlo bitno da imam kavalitetan i pouzdan miš, ovaj izgleda upravo tako.
Skoro sam kupio Razer Lachesis, ogličan miš.
Aj ako ti nije problem da mi kazes gde si ga kupio i koliko si ga platio(moze i na PM) posto ga jurim vecj neko vreme ali ga nije bilo nigde.

@tema pohvala za "testera" sto se tice objektivnosti,lep review.
:wave:
 
Hmm... ja sam krenuo da kupim jednog, uzeo u saku i, na zalost, konstatovao da kvalitet izrade nije bas na visokom nivou.
Svaki logitech pocevsi jos od mx300 serije mi izgleda ubedljivije (a imao sam ih dosta).

Jbga, a bas sam se bio zagrejao za ovog pacova. :(
 
Ako nije tajna, sta to nije u redu sa njime u odnosu na logitech u kvalitetu izrade.
 
Sad ne znam dal je mislio na SideWinder ili na Razer Lachesis ?
Ako si mislio na SideWinder, reci cu ti samo da nisi u pravu (najpristojnije) i ako bi trebao da ti kazem da lupetas ko maxim po...mis niti krcka, niti cvrchi, razmaci izmedju delova su toliko mali da prakticno ne moram ni da ga cistim, samo prebrisem, dovoljno tezak i bez ijednog jedinog dodatnog tegica, valjda to sve govori u prilog materijalu koji je koriscen, pobogu ima metalni tockic kao i 2 dugmeta sa strane od istog materijala.
"The scroll wheel on the Microsoft SideWinder Mouse is a silver metal wheel"
http://www.comx-computers.co.za/computer-store-specifications.php?products=17704

Ovo je zanimljiva specifikacija, nemam je u review-u
# RESOLUTION: 2000 dpi
# IMAGE PROCESSING: 7080 frames per second
# MAX ACCELERATION: 20 G
# MAX SPEED: 45 inches per second
# USB REPORTING: 500 Hz
# GLIDE: 3 sets of different mouse feet (for glide preference)
# BUTTONS (Left/Right): 9 million clicks

P.S. Pre 5god godina sam vozao MX310, na tom misonji sam i ucio da igram CS :D, a burazer sada trenutno ima MX400 koji je dobar pacov al SW je bolji u svakom pogledu ;)
 
Poslednja izmena:
Potpuno se slažem. Još samo ja da sam bolji sa mišem :D
 
Sidewinder je zaista fantastican misonja, ja sam kupio vec tri komada jer mi jednog maznuo burazer.
Svi kompjuterasi sa velikim sakama koje poznajem su prosto odusevljeni ovim reponjom jer je mis dobrano veci od proseka, lepo lezi u velikim sakama, a po kvalitetu izrade i performansama vredi svaki dinar!
Logi G5 je istog cenovnog ranga i kvalitetan je, ali izgleda nekako "obicno", Sidewinder definitivno izgleda opako!

Tuzno je da skoro svi dileri u gradu prodaju bukvalno citav logitech program, od miseva do kojekakvih tricarija, a za uvek pouzdani Microsoft hardver morate da luatate i trazite unaokolo k'o da je nekakva ekstravagancija.
 
Ako nije tajna, sta to nije u redu sa njime u odnosu na logitech u kvalitetu izrade.

Iskreno, meni licno se vise svidja kvalitet plastike na Logitech misevima.
Mozda je samo stvar ukusa (ili navike), 'bem li ga.

Poz, :wave:
 
Kupio sam ga u ovde http://www.game-s.co.yu. Ukoliko ga nema tu možeš ga kupiti u jednoj radnji na Oblićevom vencu.

ti likovi u game-s su takvi lopovi. neki lik iz subotice je do nedavno imao svoj sajt gde su mogli da se naruče razeri bukvalno upola cene od game-s-a. npr. diamond back 3g je koštao 2500 a kod njih 4900. lachesis mu je bio najskuplji, oko 4200 a kod njih je bio 7600(to sam proverio čak i telefonom pošto nisam verovao očima). sajt mu je trenutno u kiksu ali valjda će uskoro da proradi.

a što se tiče microsofta miš je baš do jaja, imam neki wireless logitech al nije to to.
kabal je kabal. moraću pod hitno da ga uzmem.
 
Velika steta sto misonja nije wireless :( ja sam se totalno odvikao od zicanih miseva.
 
Poslednja izmena:
Velika steta sto misonja nije wireless :( ja sam se totalno odvikao od zicanih miseva.

Sta koristis ? G7 ?
I ja bi presao odavno na cordless da mi zavrsava posao, pre nekih 1 i po god sam imao mx1000, pacov je savrshene ergonomije za one koji ne djuskaju nista, znaci samo win, photoshop, corel, al zato cim krenem da ga shaltam brze po nekoj igri tu pada.
Pitam se kakva je stvar sa cordless tastaturama, jel isto laguju ?
 
Imam IntelliMouse Explorer 2 sa kojim sam poprilicno zadovoljan. Nije bas preterano precizan ali ja ionako slabo igram igre.
Ovaj mis bi mi bas dobro dosao ali totalno sam odviknut od kabla.
 
Pokusao sam par puta da ga porucim u Eurolinku (dok je radio), ali uvek se ispostavilo da ne moze da se nabavi. Bas se tesko nalazi, pogotovo u NS-u, trazim vec neko vreme. Probacu u tom GameS-u, mozda imaju, mada ga nema u ponudi na njihovom sajtu.
 
Ne radi, imas temu u Domacem trzistu.
U GameS-u nema ovog misa.
 
Nazad
Vrh Dno