Šta je novo?

Clock 3850 512 TOP

Villy_Da_Man

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2005
Poruke
2,293
Poena
390
Sa 8.4 drajverima GPU maximalinih 900MHz, a ram na 1110 sa ATI overdrive-om. Ceo dan 3d mark 06 i Crysis. Skor 11000. Sta kažete? Jel' pristojan clock i rezultat?
 
jeste,skroz ok cak i vise nego dobro sa tim procesorom,ja sam najvise izvukao 10750 na 3.4Ghz i 3850 750/1050 256Mb.
900Mhz za gpu je odlicno,ta tvoja karta na 900/2200 je 10-tak% brza od 3870 default.
 
Poslednja izmena:
Kako je to moguce? :banana:
 
Mozda nije bas 10% ali nekoliko procenata sigurno.

Gpu je isti s tim sto je 900Mhz brze od 775 (na koliko radi 3870 @ default)
DDR3 na tvom asusu radi na 2220 MHz a na 3870 na 2250 Mhz ali DDR3 sa zategnutijim Latensijem je sigurno brzi nego isti takav DDR4 na 3870,tako da je ta karta sigurno brza od 3870 na defaultu,brzi gpu,zategnutija memorija (koja radi na istoj brzini) nije tu nista cudno,normalno kada se klokuje 3870 onda je on brzi ali isto ne mnogo.
 
Poslednja izmena:
Evo, opet nema dovoljno za crysis na high :(
Jedno pitanje; Uz karticu se dobija 2x molex na jedan 6 pinski konektor za grafiku. Imam taj 6-pisnki konektor za grafiku na mom chiftecu, da li je bolje da ga povežem na molex, ili je ovaj konektor dovoljan, pošto je u pitanju napajanje od samo 400W? Kao bih mogao da odključam taktove preko 900MHz za cpu, bez promen BIOS-a grafike od nekoliko postova ispod?
 
Dovoljan je taj 6-pin konektor sa napajanja,sve jedno je da li koristis taj ili adapter sa molexa (koji sluzi u slucaju da na napajanju nemas 6-pin)
za klok probaj u rivi ako nisi.
 
Koja joj je temperatura na tih 900 za GPU?
 
Xm...Evo cel noć sam se igrao sa clokovima, ipak ne mogu da se teraju više :) Crysis puca posle 15-ak minuta..... Inače, temperatura je posle gašenja Crysisa 56* sa Glaciatorom koji buči kao lud. intereseuje me da li bi, ako bih se odlučio na onaj 3850 softmod na 3870, "otvorio" mogućnost da kartica radi bolje na većim klokovima, ili je ovo očigledno hardverski maximum za ovu karticu i chip?
P.S. ASUSDoc i CCC mi ne prikazuju iste temperature. ASUS mi daje 51/2* posle igranja, a CCC gore pomenutih 56/7*. Šta je validnije?
 
Poslednja izmena:
Kod mene CCC i GPU-Z.0.1.9 pokazuju istu temp.
 
Jeste, ali mene je zezao original ASUS-ov drajver,pa mi karticu ne vidi kao EAH3850 (kao bi trebalo) već ako 3800series. Inače, kakva je temperatura za chip?
 
Odlicna ako je na 900mhz,kod mene je od 45-60 ali uz modovan bios (samo vent)na clock-ovima iz potpisa.Verovatno je sve to isti GPU. Nesto je proslo testove, nesto nije,pa je tako slozeno u serije.(sta kome zapadne,kao sto je ova moja skart od TURBO verzije)Ja u Marku 06 imam 10700 sto znaci da si tu negde ,ali za manje pare.:wave:
 
Da, za manje pare, karticu sam kupio ganc novu, pakovanje nije bilo otvarano, ali bez garancije za 100E od jednog drugara što piše za jedan naš poznati časpois. Još uvek me interesuje da li bi mogao da dobijem nešto promenom BIOS-a???
 
Poslednja izmena:
Da, za manje pare, karticu sam kupio ganc novu, pakovanje nije bilo otvarano, ali bez garancije za 100E od jednog drugara što piše za jedan naš poznati časpois. Još uvek me interesuje da li bi mogao da dobijem nešto promenom BIOS-a???

Sta bi ti jos da dobjes??:)
Pa kartica ti je ferari.GPU na 900 MHz :zgran: pa to je super.Kad bi ja mogo moju da poteram na 900 bilo bi :banana:..
Ova moja 3870 ide max: GPU-860 i mem-1368 radjeno sa Rivom..
Inace 3DMark 06 nesto malo preko 11000 ,a CPU na 3220 MHz..
Mislim da si tu tvoju poterao do max..Jedino da joj ugradis raketni motor..:D
 
Nazad
Vrh Dno