Šta je novo?

DFI LP P35 T2R I BD Evo One

srdjan011

Slavan
Učlanjen(a)
03.12.2005
Poruke
933
Poena
320
Moja oprema  
Miš & tastatura
Logi Mx Master 3 & Mx Keys for Mac
Ostale periferije
Tesla M3 Highland
Laptop
16” M1 Max, 64GB, 4TB
Mobilni telefon
iPhone 13 Pro 512GB
Pametni uređaji
Apple Watch 7 Series 41mm
Pristup internetu
  1. Optički internet
Nikako mi ne ide da namestim memoriju da mi radi na 1000 MHz... Probao sam sa naponom od 2.38V,ali necje... Latencije su bile 5-5-5-15... Udje u Win,ali puca u igrama...

Po defaultu, memorija radi na 800MHz @ 2.0V ili 1.9V pri latencijama od 4-4-4-12...
Je l mozhe neko da mi pomogne da reshim ovaj problemchicj,ili je memorija takwo njesra da ne mozhe da radi na 1000MHz...

Plocha je iz poptisa.


Thx:wave:
 
nema tu nikakve pameti...opusti totalno latencije (stavi mnozilac na 2.5, a memaru nemoj rucno podesavati vec stavi na standard ili tako nesto) pa onda pokusaj na 1000mhz, cisto da vidis moze li na takvim latencijama biti stabilna. mada, previse ti je 2.38 za 24/7, eventualno da stavis neku 12-ku da duva stalno u nju...
 
Poslednja izmena:
Ox bwe. Kontam da je prewishe,a i da nije,necje da radi sa 2.38v naponom. Mnozhilac,FSB:DRAM? To?
 
Chipowi su Nje-3Sra9 VeliCo. : ) koji god da su...nebitno. Memorija je dakle krshina teshka.
Hladnjaci maltene ne sluzhe nichemu. Kada se pogleda sa strane ne nalezhu na chipowe skoro uopshte...Pf... Kriwo mi je shto su usrali owako estetski kul memoriju. Ochekiwao sam wishe...
Thx na odgoworima : )
 
Koji strap si koristio za overklok? LT i UT verzija imaju identichan bios tako da prvo overi ovu temu:
http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3129&p=1
Tu imash detaljno objashnjenje za ceo bios i naznacheno je da 266/667 i 333/800 mahon najbolje funkcionishu shto su 4:5 i 5:6 strapovi tako da vidi da sa njima da overklokujesh memaru.
Dragoni 6400 trebalo bi da imaju elpide tako da ne ochekuj neki besan overklok sa njima mada mi je chudno da nece ni na 500MHz CL5...:smoke:
 
Ja imam tu memoriju, doduse 2x2gb i extra je. meni lagano ide 1100mhz na maximus formuli, a kad sam je probao na nf680sli nije htela iznad 900 i to jeva tako da kontam da to ima neke veze.
 
Mislim da sam stavio 4:5. Sad sam vratio na default vrednosti. Smara me da se opet cimam sa njima. Ko ih ebe. Ionako nije neka razlika...Bwe, kad necje na 2.4v (skoro) da rade na 1000MHz,onda nek se nose... Thx ljudi
 
Poslednja izmena:
Mozda je zgodno da postavim pitanje u ovoj temi.

Vidim po testovima, uputstvima i preporukama na neta opciju u BIOS-u: "CPU VID Control" i sasvim mi je jasno cemu sluzi. Medjutim ja tu opciju uopste nemam u BIOS-u na ploci DFI P35 DK T2RS. Flashovao sam najnoviji BIOS sa DFI sajta, trazio po BIOS-u, cackao razne opcije ne bi li je nekako omogucio i ne vredi. CPU uboden na tu plocu je C2D E8200 i kad treba da mu podignem napon ja koristim CPU Special add i kod mene je ta vrednost izrazena u "+xx mV" a ne kao u nekim testovima u "+xxx %"

U cemu je problem i kako da omogucim direktnu kontrolu napona na CPU?
 
Tako je na Blood Iron i LanParty Dark matichnim, u milivoltima je izrazen special add, i tako ti regulishesh vcore dok je kod LT i UT LanParty modela to izrazeno u procentima i postoji VID Control, to je rezervisano samo za te modele matichnih.
 
Nazad
Vrh Dno