Šta je novo?

!7 inca 4:3 compare 19 inca wide (pomoc)

jonesba

Slavan
Učlanjen(a)
01.01.2007
Poruke
485
Poena
320
Dakle da objasnim o cemu se radi...

Moj sestric se neverovatno napalio na Wide monitore i za oko mu zapade neki jeftini Asus od 19inca i to wide(kaze odlicna mu maska,svidja mu se to Wide fazon,ne pati od velicine ekrana a i hteo bi da zameni svoj Lg)

E sad situacija je sledeca a i mene interesuje...

1280*1024 vs 1440*900 = sta je tu zahtevnije po pitanju igrica...prostom matematikom 1280 ima vise pixela ali neznatno 1,3mil naspram 1,29 kod wide

generalno sta daje utisak veceg monitora(nadam se da kontate sta pitam) dal ce kupovinom 19 wide imati utisak da je uzeo ipak veci monitor od predjasnjeg...

E sad imamo i dva komada jedan na jedan modeli su

17 inca LG 1750SQ(S model je imao 12ms dok ovaj ima 8ms i ja sam stvarno odusevljen i dan danas slikom,pogotovu sto nema mrtvih piksela,odlicni uglovi gledanja)

19 inca ASUS VW193S nemam pojma o ovome vidim 5ms odziv i tako to...lepa cena...

E sad kontam ja sledece...on ovaj LG moze prodati za nekih 80e(ima i kutiju i ja mislim josh uvek garanciju) dok je ovaj ASUS nov 150e...koliko sad vredi pljunuti 70e za ta 2 inca(teoretska)...

Pitam dal bi vi to radili...ja mu kazem da proda lg i doda josh 100-110e i uzme 22inca ali on nece da cuje...
 
Podjednako je zahtevno što se tiče rezolucije.
+2" i -7ms možda i vredi 70e , ali manja visina vertikale ne vredi ni dinara - po meni. Ako se samo igra - neće da mu smeta 900 naspram 1024, ako radi nešto ozbiljno, tih 124 piksela znače.
S druge strane 17" je zaista malo za današnje uslove . . . ali malo je i 19" wide . . .
Ako možeš da ga ubediš makar za neki jeftini 20" wide.
 
Poslednja izmena:
Evo i odnos stranica

size21vura9pq5ln7.png
 
Pored 22" wide za 190-200e sve drugo je cisto bacanje para.
 
Pored 22" wide za 190-200e sve drugo je cisto bacanje para.

da slazem se u vezi ovoga i pokusavam da ga ubedim...ALi on zapeo za 19jku i to mu je...BTW 91 godiste je pa treba ga razumeti...

Hvala za onaj odnos stranica...koliko vidim nesto mi bash ta 19 wide i nije neki extra bonus...
 
Ta 19ica wide ja visoka kao i 17ica a shira je malo... Tako da je po meni onda bolje da uzme 19" 4:3... A i stvarno su i 22" i 20" veoma jeftini sad tako da je sve ispod 22" bacanje para (to je vec recheno gore, inache)...
 
Stisni se...skupi josh 50e:)
Znam da zvuchi nezahvalno, ali uskoro cje hteti i taj 19" da menja i tako u nedogled...i kod svakog menjanja cjesh izgubiti makar 50e. Taj 19 wide chim kupish pada mu cena 50e....tj toliko cjesh morati da skinesh cenu da ga neko kupi od tebe.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno