Šta je novo?

treba li jaci kuler

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
juce sam kupio c2duo 6550 na 2.33ghz i plocu gigabyte ga-p35-ds3 i memoriju GEIL ultra na 1066mhz, ali nisam jos montirao nista, ubi me ova kisha, samo bi spavao, hahaha.... nego, ako ovaj cpu kloknem na recimo 3ghz, jel bi trebao da stavim neki bolji i jaci kuler, ili moze i ovaj njegov originalni da se nosi sa tim??

poz i thx
 
Moze i originalni, a ne shkodi ni da stavish neki bolji. Zavisi kakvo kuciste imash i kakav je protok vazduha.
 
imam thermaltake xsaser wingo 5, ogromno je kuciste, ima i svojih 5 kulera, i mislim da je ok po tom pitanju...... mada sve vise mi bodu oci u radnji ona dva , stacker i cosmos, pa mozda ovo uvalim klinji, a ja se ponovim.... :)
 
evo montirah konacno sve.... i sve sljaka.... e sad, sve na defaultu, pokazuje mi nesto smesno male temperature..... u leru, cpu na svega 22-23C, a kad poteram cod4, fuel of war, jedva da ode na 28C..... jel moguce da je tako mala temperatura? a opterecenje cpu kad igram ove dve igre je oko 25%..... jedino me buni, sto pise za plocu da podrzava memoriju ddr2 do 1066mhz, a u everestu kad pogledam, pise da podrzava ddr2 do 800mhz, a ddr3 na 1066, i po defaultu u biosu mi je bacio memoriju na 800, a ona je 1066....?
 
Temperature meri programom Core Temp... A shto se tiche memorije morash je u BIOS-u ruchno prebaciti na 1066 MHz ali nisam siguran da moze da radi sa 1333 FSB procesorom na 1066 MHz... Mislim da procesor mora da bude 1066 FSB ako ocesh da ti memorija radi na 1066 MHz ali sve se moze reshiti klokovanjem... Podigni FSB na 533 ( naravno ako je procesor raspolozen za toliki FSB ) i spusti mnozilac procesora na 6 a mnozilac memorije stavi na 2x... ovako cesh dobiti procesor na 3.2 GHz i memoriju na 1066 MHz... ;)
 
Kad si se vec toliko "isprsio" uzmi i TT Bigwater 735 za 60 evrica i imaces temperature nize u proseku 20C u idle i 15C u full load-u i naravno ostavlja ti dosta prostora za daleko veci overclock.
 
Poslednja izmena:
a sta mislis o sledecim: coolermaster hyper tx, hyper 212 ili sphere? to vec imam u radnji pred nosom, pa da ne lutam i trazim......? :)
 
sphere nikako.
Hyper 212 je ok
 
Ma daj, ni jedno vazdusno hladjenje se neda porediti sa tecnim.
 
Poslednja izmena:
E tu nisi u pravu. Vodeno u principu jeste bolje od vazdušnog, ali znaš kako, svako pravilo ima izuzetaka. Ima nekoliko vrhunskih vazdušnih kulera koji su nesumnjivo bolji od "value" vodenih sistema približno iste ili čak nešto više cene... Na primer, ThermalRight Ultra 120 Extreme, ZEROtherm Nirvana, Noctua NH-U12P,...

Dakle, da želiš da odvojiš 50-70e za hlađenje procesora, bolje performanse od gore navedenih modela teško da ćeš da nađeš, jer za te pare (pa i nešto više, recimo do 100e) samo neko jadno vodeno može da se skrpi...

Naravno, dobar sistem vodenog hlađenja, cene 200e ili više, neuporedivo je efikasniji od bilo kog vazdušnog, ali zato i košta...
 
Poslednja izmena:
pa ova ploca je za klokovanje dushu dala... podigao sam cpu na 3.01GHZ, i podesio u biosu da sve ostalo sama ploca podesi, i evo njakam komp od sinoc, i sve sljaka..... core temp pokazuje da su u leru oba cpu na 37C, a kad igram recimo r6 vegas 2, ne ide preko 50C.... a ni ventilator na cpu nesto ne divlja preterano, mada je i ovo kuciste samo po sebi extra zvucno izolovano, pa nista ni ne cujem.... :)
 
Nazad
Vrh Dno